You are currently viewing تعمیر ماکروفر سامسونگ
تعمیر ماکروفر سامسونگ

تعمیر ماکروفر سامسونگ

زمان مطالعه: 15 دقیقه

یکی از لوازم سامسونگ که بسیار پر مصرف می باشد ماکروفرهای سامسونگ است که به دلیل کیفیت بالا از پرمصرف ترین ماکروفرهای بازار می باشد و خدمات تعمیر ماکروفر سامسونگ (Samsung Microwave Repair Services) نیز شدیدا مورد توجه است. به دلیل قیمت مناسب و همچنین کیفیت بالای لوازم خانگی سامسونگ این برند از پرطرفدارترین برندهای لوازم خانگی در ایران می باشد.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا

پیشتاز سرویس با تعدد شعب در شهر تهران در سریع ترین زمان ممکن تکنسین مربوطه را برای تعمیر ماکروفر سامسونگ شما اعزام کرده و خدمات این مرکز در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران ارائه می شود.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

پیشتاز سرویس با استفاده از تعمیرکاران متخصص و مجرب و همچنین استفاده از قطعات فابریک و دارای گارانتی خدمات تعمیراتی خود را با گارانتی 6 ماهه در سریع ترین زمان ممکن ارائه می دهد.

تمامی خدمات تعمیراتی ارائه شده در پیشتاز سرویس 24 ساعته و بدون تعطیلی بوده و همچنین در پایان تعمیرات ضمانت نامه کتبی به همراه فاکتور معتبر به مشتری ارائه می گردد.-

چگونگی درخواست تعمیرات در پیشتاز سرویس

در صورت خرابی ماکروفر خود و نیاز به تعمیر ماکروفر سامسونگ در تهران سفارش خود را از طرق زیر ثبت نمایید:

 • تماس با نزدیکترین شعبه پیشتاز سرویس به محل زندگی خود و ثبت درخواست برای تعمیرات مایکروفر سامسونگ
 • ثبت درخواست تعمیرات در بخش ثبت سفارش آنلاین وبسایت پیشتاز سرویس
 • تماس مستقیم با کارشناسان مرکز پیشتاز سرویس و دریافت مشاوره تلفنی از کارشناسان
 • تماس از طریق واتس آپ و شبکه های اجتماعی دیگر
 • ثبت سفارش در بخش گفتینو وبسایت و چت با کارشناسان
ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

چرا پیشتاز سرویس را برای تعمیر ماکروفر سامسونگ خود انتخاب می کنید؟

زمانی که استفاده از ماکروفرهای سامسونگ افزایش پیدا می کند نیاز به خدمات و تعمیرات نیز افزایش پیدا می کند. به خصوص دستگاههایی که چندین سال است مورد استفاده قرار گرفته گهگاهی دچار ایراداتی می شوند که تمامی خدمات و تعمیرات توسط پیشتاز سرویس انجام می شود.

همچنین می توانید با مطالعه مطلب طرز استفاده از ماکروفر طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید و سرویس ماکروفر خود را در منزل انجام دهید.

پیشتاز سرویس با بیش از سه دهه تجربه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی و همچنین استفاده از تکنسین های مجرب در سریع ترین زمان ممکن خدمات خود را در محل انجام می دهد.

تعمیر ماکروفر سامسونگ
تعمیر ماکروفر سامسونگ
 • داشتن تجربه کافی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی در تهران
 • استفاده از تکنسین های آموزش دیده
 • استفاده از لوازم و قطعات ماکروفر اصلی
 • صرف کمترین زمان ممکن برای تعمیرات
 • تعمیرات در محل و بدون نیاز به جابجایی دستگاه و انمتقال آن به کارگاه شرکت
 • هزینه تعمیرات طبق نرخ اتحادیه
 • ارائه ضمانت 6 ماهه به همراه فاکتور مهردار

در هر ساعت از شبانه روز برای دریافت خدمات می توانید با نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در تهران تماس بگیرید.

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

نحوه تماس با مرکز تعمیرات ماکروفر سامسونگ

شما می توانید از دو روش ثبت سفارش آنلاین و یا تماس مستقیم با مراکز پیشتاز سرویس درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید. فرایند ثبت سفارش و تعمیرات ماکروفر سامسونگ شما به شرح زیر است:

 1. ثبت سفارش و یا تماس مستقیم
 2. تماس تکنسین مربوطه حداکثر 30 دقیقه بعد از ثبت سفارش
 3. کسب اطلاعات و هماهنگی زمان مراجعه تعمیرکار
 4. انجام کار و ارائه ضمانت نامه توسط تعمیرکار مربوطه

ایرادات متداول ماکروفر سامسونگ

خرابی های پیش آمده در تعمیر ماکروفر سامسونگ بسیار متنوع می باشد و هر کدام دلایل و نحوه رفع مخصوص به خود را دارند. این مشکلات می تواند شامل موارد زیر باشد.

گرم نکردن مواد غذاییصدای زیاد در حین کار کردننچرخیدن سینی
جرقه زدن ماکروفردود کردن ماکروفرخرابی مگنترون ماکروفر
خرابی رابط ولتاژ بالاخرابی برد ماکروفرخرابی میکروسویچ های درب
خرابی ترانس ماکروفرخرابی خازن ماکروفرخرابی دیود ماکروفر
روشن نشدن ماکروفرروشن نشدن لامپ روشناییتمیز کردن ماکروفر
ارور SE در مایکروویو سامسونگدکمه های ماکروفر کار نمی کند

گرم نکردن غذا در ماکروفر سامسونگ

از مهم ترین خرابی هایی که برای ماکروفر سامسونگ اتفاق می افتد گرم نکردن دستگاه است که دلایل مختلفی دارد که باید توسط تعمیرکار مربوطه بررسی شود. عمدتا خرابی قطعات زیر از علل گرم نکردن ماکروفر سامسونگ هستند.

 • مگنترون
 • دیود
 • خازن
 • ترانس
 • فیوز حرارتی
 • ترموستات
 • سوئیچ های درب
 • برد الکترونیکی دستگاه

جهت تعمیر ماکروفر سامسونگ به هیچ عنوان دستگاه را باز نکنید زیرا دستگاه ماکروفر مقدار بسیار زیادی انرژی الکتریکی ذخیره شده دارد و ممکن است خطرات جانی در پی داشته باشد.

کلیه تعمیرات ماکروفر در مرکز تعمیرات پیشتاز سرویس با ضمانت 180 روزه (6 ماهه) انجام می شود.

خرابی مگنترون ماکروفر سامسونگ

بیشترین دلیل اینکه ماکروفر سامسونگ غذا را گرم نمی کند، خراب شدن مگنترون (لامپ اشعه) دستگاه است زیرا بیشترین استفاده و فشار بر روی این قطعه می باشد. وظیفه مگنترون تولید امواج برای به حرکت در آوردن مولکول های مواد غذایی و برخورد بیشتر آنها با یکدیگر و در آخر گرم شدن آن در کوتاه ترین زمان ممکن است.

یکی از مهم ترین دلایل خرابی مگنترون طول عمر این قطعه می باشد. استفاده از ظروف فلزی و غیر استاندارد نیز در خراب شدن مگنترون نیز بی تاثیر نیستند. و در آخر استفاده بیش از حد و پشت سر هم از ماکروفر سامسونگ باعث بالا رفتن غیر استاندارد دمای مگنترون شده و طول عمر آن نیز کاهش می یابد.

برای مشاهده قیمت انواع مگنترون اینجا را کلیک کنید و به منظور خرید اینترنتی مگنترون سامسونگ به وبسایت فروشگاهی تهران اپلاینس مراجعه کنید.

برخی علائم ظاهری خراب شدن مگنترون
 1. سوختن و یا تغییر رنگ آنتن هدایت کننده امواج
 2. شل شدن رادیات های خنک کننده آن
 3. شکستگی آهنرباهای داخل لامپ اشعه
 4. مگنترون قابلیت تعمیر ندارد و در صورت تشخیص به معیوب بودن آن باید جایگزین گردد.
تعمیر ماکروفر سامسونگ
تعمیر ماکروفر سامسونگ

خرابی ترانس ماکروفر سامسونگ

وظیفه ترانس افزایش ولتاژ ورودی و تعبیه ولتاژ مورد نیاز لامپ مگنترون برای تولید امواج می باشد. این ترانس از دو قسمت اولیه و ثانویه تشکیل شده است و دارای سیم پیچ هایی از جنس مس می باشد. محل قرار گرفتن ترانس در زیر لامپ اشعه می باشد و با 4 عدد پیچ به زیر دستگاه متصل شده است.

ترانس ماکروفر سامسونگ به ندرت دچار خرابی می گردد و اکثر خرابی های مربوط به این قطعه در ادارات و شرکت ها به دلیل استفاده در تایم نهاری به مدت طولانی و داغ شدن بیش از حد دستگاه می باشد. در منازل نیز به دلیل استفاده از برنامه های پخت طولانی برای کیک و لازانیا دستگاه مدت زمان بسیار طولانی روشن می ماند و امکان آسیب به ترانس را دارد.

در مرکز پیشتاز سرویس پس از اتمام تعمیرات برای اطمینان از عدم نشتی اشعه از دستگاه تست اشعه به صورت رایگان انجام می شود.

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

در بیشتر موارد زمانی که ترانس دستگاه ماکروفر سامسونگ معیوب می شود دستگاه در حین کار بوی سیم سوخته می دهد و دود بسیار زیادی از دستگاه بیرون می آید. تشخیص ترانس خراب معمولا از روی سیاه شدن و سوختن سیم پیچ های مسی آن قابل مشاهده است.

برای تعمیر ماکروفر سامسونگ در هنگام خرابی ترانس باید در نظر داشته باشید که ترانس های ماکروفر به دلیل بالا بودن ولتاژ قابلیت تعمیر و سیم پیچی مجدد را ندارند از همین رو در صورتی که این قطعه سوخنه باشد باید آن را تعویض کنید.

ترانس های ماکروفر با توجه به اندازه دستگاه و حجم لیتری آن دارای اندازه های بزرگ و کوچک با قدرت های 800 و 1000 وات هستند.

نکته

دقت داشته باشید که در صورت تعویض ترانس حتما ترانس به کف دستگاه پیچ بشود زیرا در غیر این صورت در حین کار جرقه می زند.

تعمیر ماکروفر سامسونگ
تعمیر ماکروفر سامسونگ

خرابی خازن ماکروفر سامسونگ

یکی دیگر از قطعات گرمایشی ماکروفر خازن است که همانند ترانس وظیفه افزایش ولتاژ را بر عهده دارد و گهگاهی دچار خرابی می شود. خازن های ماکروفر از نوع روغنی هستند و مقدار 1 میکروفاراد را ذخیره می کنند.

محل قرارگیری خازن معمولا در زیر موتور فن  است و از یک سر به مگنترون و دیود به صورت مشترک و از سر دیگر به وسیله یک رابط حرارتی به ترانس متصل شده است.

خازن معیوب معمولا باد کرده و روغن داخل آن به بیرون می ریزد.(اصطلاحا می ترکد)

جهت تعمیر ماکروفر سامسونگ و خرابی خازن، این امر به وسیله مولتی متر نیز قابل تست می باشد به این صورت که :

 • تست بیزر (بوق) در صورت اتصال پایه های خازن به هم ، این قطعه خراب است.
 • تست خازن که با قرار دادن بر روی تست خازن مقدار 1 میکروفاراد و یا عددی نزدیک به آن خازن سالم است و در غیر این صورت سوخته است.

به یاد داشته باشید که خازن نیز قطعه ای قابل تعمیر نیست و باید تعویض گردد.

تعمیر ماکروفر سامسونگ
تماشای ویدئو تخلیه کردن خازن ماکروفر سامسونگ
نکته:

خازن ماکروفر مقدار بسیار زیادی انرژی الکتریکی در خود ذخیره دارد که بسیار خطرناک می باشد شما می توانید به وسیله دم باریک و اتصال دو سر خازن انرژی داخل آن را تخلیه کنید، همچنان به دلیل خطر بالا در صورت عدم تخصص کافی در این حوزه، پیشتاز سرویس به شما پیشنهاد بکارگیری نیروهای متخصص را دارد.

تعمیر ماکروفر سامسونگ
تعمیر ماکروفر سامسونگ

خرابی دیود ماکروفر سامسونگ

از دیگر قطعاتی که مربوط به گرم کردن دستگاه ماکروفر می باشد. دیود یکسو کنندگی جریان و جدا سازی مثبت ها و منفی ها از یکدیگر را برعهده دارد. یک سر دیود به بدنه دستگاه و سر دیگر به یک سر خازن متصل می باشد. جهت تعمیر ماکروفر سامسونگ تست دیود نیز همانند خازن به وسیله آمپرمتر امکان پذیر می باشد.

خرابی فیوز ولتاژ بالا

به منظور محافظت از قطعات گرمایشی ماکروفر یک فیوز ولتاژ بالا مابین خازن و ترانس قرار گرفته است تا در هنگام آمپر کشیدن هرکدام از قطعات این فیوز بسوزد. این فیوز داخل یک خشاب پلاستیکی قرار گرفته است، جهت تعمیر ماکروفر سامسونگ و در صورت تست و اطمینان از معیوب بودن آن باید تعویض شود.

دقت داشته باشید که در دستگاه ماکروفر ولتاژ بسیار زیادی ذخیره شده است که بسیار خطرناک بوده و ممکن است خطرات جانی در پی داشته باشد و توصیه ما به شما عزیزان این است که دستگاه را باز نکنید و برای تعمیر ماکروفر سامسونگ با مراکز پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

خرابی برد ماکروفر سامسونگ

یکی دیگر از دلایلی که باعث گرم نکردن عذا در ماکروفر سامسونگ می باشد و احتمال آن بسیار پایین است بروز عیب در برد اصلی دستگاه است، به این صورت که ولتاژ مورد نیاز ترانس از برد تامین نمی شود. جهت تعمیرات ماکروفر سامسونگ هنگامی که برد معیوب می باشد، قطعه به کارگاه پیشتاز سرویس حمل شده و پس از تعمیر برد ماکروفر و تست های لازم برد مجدد جهت نصب به منزل مشتری انتقال داده می شود.

برای تست سلامت برد شما می توانید به وسیله مولتی متر مقدار ولتاژ ورودی به دو سر ترانس را اندازه گیری نمایید و در صورت مشاهده ولتاژ 220 ولت بر روی مولتی متر از صحت برد الکترونیکی دستگاه خود مطمئن شوید.

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟

خرابی میکروسویچ های درب ماکروفر سامسونگ

در اکثر ماکروفرها از 3 عدد میکروسوئیچ درب به منظور قطع و وصل جریان در قسمت های مختلف استفاده شده است که در صورتی که هرکدام از این سویچ ها خراب شوند عمل گرمایش انجام نمی شود. این سویچ ها از دو نوع 3 پایه و 2 پایه تشکیل شده اند.

تست میکروسوئیچ های درب به وسیله مولتی متر و تست بیزر(بوق) انجام می شود.

میکروسوئیچ ماکروفر دارای 3 پایه مشترک(common)، در حالت عادی باز(normaly open) و در حالت عادی بسته(normaly close) می باشد.

سینی ماکروفر سامسونگ نمی چرخد

یکی از مهم ترین ایراداتی که در تعمیر ماکروفر سامسونگ با آن مواجه می شوید نچرخیدن سینی دستگاه می باشد که دلایل مختلفی دارد اعم از:

 1. خرابی موتور کف گرداننده سینی
 2. شکستگی شفت زیر سینی
 3. معیوب بودن ریل گرداننده سینی
 4. شکستن سینی شیشه ای
 5. خرابی هرکدام از 3 میکروسوئیچ درب
 6. شکستگی یکی از خارهای پلاستیکی درب
 7. و در آخر عیب در قسمت برد الکترونیکی دستگاه نیز یکی از علل نچرخیدن سینی ماکروفر می باشد.

خرابی موتور کف گرداننده سینی

در صورت خرابی موتور سینی گردان، عمل چرخیدن سینی متوقف و یا نادرست عمل می کند. برای تست موتور سینی گردان ماکروفر سامسونگ کافیست موتور را به برق مستقیم اتصال دهید، در صورتی که موتور عمل نکرد و یا همراه با صدا شروع به کار کرد، موتور سینی گردان معیوب می باشد.

شکستگی شفت زیر سینی

اگر در شفت زیر سینی شکستگی و یا ترک مشاهده می کنید، می بایست اقدام به تعویض شفت ماکروفر نمایید.

معیوب بودن ریل گرداننده سینی

اگر ریل سینی گردان دچار شکستگی باشد در عمل چرخیدن سینی اختلال ایجاد می شود.

برای تهیه ریل سینی گردان با مرکز تعمیر ماکروفر سامسونگ در تهران تماس حاصل فرمایید.

شکستن سینی شیشه ای

اگر سینی پیرکس دستگاه دچار شکستگی شود نیز عمل چرخیدن از کار می ایستد. در تهیه سینی پیرکس دقت داشته باشید، از سینی های مخصوص و نشکن استفاده نمایید.

خرابی هرکدام از 3 میکروسوئیچ درب

در مطلب مربوط به میکروسوئیچ درب ماکروفر در خصوص ابن قطعه به صورت کامل توضیح داده ایم.

برای تهیه میکروسوئیچ اصلی با نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ تماس حاصل فرمائید.

شکستگی یکی از خارهای پلاستیکی درب

در صورتیکه زبانه های درب ماکروفر سامسونگ دچار شکستگی شده باشد، میکروسوئیچ ها عمل نکرده و عمل چرخیدن سینی متوقف می شود.

ایراد در برد الکترونیکی

این ایراد ( خرابی برد الکترونیکی ) به طور مفصل در یکی از مقاله های سایت پیشتاز سرویس به طور کامل توضیح داده شده و با خواندن آن به دلایل مشکل و رفع آن پی خواهید برد.

تعمیر ماکروفر سامسونگ
تعمیر ماکروفر سامسونگ

روشن نشدن ماکروفر سامسونگ

از مهم ترین دلایل روشن نشدن مایکروفر سامسونگ موارد زیر می باشند:

قدم اول: دقت داشته باشید زمانی که دستگاه ماکروفر شما روشن نمی شود قبل از اقدام به هر کاری دستگاه را با پریز برق دیگری تست کنید زیرا ممکن است ایراد از پریز برق ساختمان باشد. سپس به بررسی کابل برق ورودی دستگاه بپردازید و در صورتی که دو شاخه کابل دارای تبدیل است اول تبدیل را تعویض کنید و پس از آن چک کنید که به دو سر کابل برق ولتاژ 220 می رسد یا خیر؟

همچنین علت سوختن فیوز مایکروفر دلایل متعددی دارد که باید به صورت جزء به جزء بررسی شود.

قدم دوم: برای تعمیر ماکروفر سامسونگ باید به بررسی فیوز ورودی دستگاه پرداخت که در 3 مدل 10،12، و 15 آمپر هستند و در صورت تست با مولتی متر و اطمینان از سوختن آن را باید تعویض کنید.

از قرار دادن سیم به جای فیوز سوخته خودداری کنید زیرا ممکن است به برد الکترونیکی دستگاه شما آسیب وارد بشود.

همچنین در ماکروفر سامسونگ به دلیل داشتن حرارت زیاد از تعدادی ترموستات حرارتی استفاده شده است که ممکن است به هر دلیلی بسوزند و دستگاه روشن نشود. برای بررسی این ترموستات ها به یک مولتی متر احتیاج دارید.

قدم سوم: در آخر با بررسی تمامی این نکات به برد اصلی دستگاه می رسیم که ممکن است به دلیل نوسانات برق شهری و یا دو فاز شدن برق سوخته باشد و دستگاه روشن نشود. دقت داشته باشید اکثر بردهای الکترونیکی در صورتی که به قسمت پروگرم آنها آسیب نرسیده باشد قابل تعمیر می باشند.

تعمیرات برد دستگاه توسط پیشتاز سرویس همراه با ضمانت نامه شش ماهه انجام می کیرد.

سوالات متداول(FAQ)

هزینه تعمیرات ماکروفر سامسونگ چقدر می شود؟

برای اعلام هزینه دستگاه باید بررسی گردد ولی با تماس کارشناسان ما می توانید قیمت حدودی را مطلع گردید.

آیا در روزهای تعطیل هم خدمات دارید؟

بله، خدمات پیشتاز سرویس به صورت 24 ساعته و حتی در روزهای تعطیل نیز انجام می شود.

آیا قطعات مصرف شده اصلی می باشند؟

بله تمامی قطعات استفاده شده به صورت اصلی و دارای گارانتی 180 روزه می باشند.

آیا در گرم نکردن ماکروفر ایراد از مگنترون آن می باشد؟

خیر ممکن است از بقیه قطعات گرمایشی مانند: خازن،دیود،ترانس و…. باشد.

صدای زیاد در حین کار کردن ماکروفر سامسونگ

از ایرادات شایع در تعمیر ماکروفر سامسونگ صدای زیاد دستگاه در حین کار کردن می باشد که بسیاری از مشتریان گرامی را نگران می کند. صدای زیاد دستگاه ممکن است به دلیل خرابی موتور فن خنک کننده دستگاه باشد که در اکثر موارد با سرویس این مشکل رفع می شود. ممکن است خرابی موتور گرداننده کف و یا شکستگی ریل و یا شفت زیر سینی نیز صدای زائدی ایجاد کند.

خرابی هرکدام از قطعات خازن، ترانس ،مگنترون، و یا دیود دستگاه صدای زائدی ایجاد می کند ولی به این موضوع دقت داشته باشید که صدای زیاد مربوط به این قطعات همراه با گرم نکردن مواد غذایی می باشد.

قسمت کانوکشن یا پخت ترکیبی دستگاه نیز دارای یک فن فلزی می باشد که به مرور زمان و کثیف شدن و یا زنگ زدگی این فن دستگاه صدای زیادی در حین پخت و پز از خود تولید می کند.

جرقه زدن ماکروفر سامسونگ

بسیاری از مصرف کنندگان ماکروفر از جرقه زدن داخل ماکروفر وحشت دارند که البته امری طبیعی است ولی اصلا جای نگرانی نیست. یکی از مهم ترین دلایل جرقه زدن کثیف بودن داخل ماکروفر و یا رنگ پریدگی داخل کابین دستگاه است که حتما داخل دستگاه باید به طور مستمر تمیز شود و در صورتی که داخل دستگاه رنگ پریدگی مشاهده کردید از دستگاه استفاده نکنید و برای تعمیر ماکروفر سامسونگ خود با پیشتاز سرویس تماس برقرار کنید.

در صورتی که به مدت طولانی از ظروف فلزی و غیر استاندارد در داخل ماکروفر استفاده شود ابتدا فیلتر میکا داخل و سپس آنتن لامپ اشعه می سوزد که در این صورت زمانی که دستگاه را روشن می کنید جرقه ای مانند جوش کاری مشاهده می گردد.

دقت داشته باشید که اگر از دستگاه همراه با جرقه زدن مستمر استفاده کنید مگنترون دستگاه می سوزد. برای جلوگیری از جرقه زدن داخل ماکروفر از ظروف فلزی، آلومینیومی، دور طلا ، فویل و ظروف یک بار مصرف استفاده نکنید.

از مهم ترین نکات در نگهداری از ماکروفر استفاده از درپوش مخصوص در دستگاه می باشد به این صورت که غذای داغ شده به دیواره دستگاه نپاشیده و داخل دستگاه تمیز می ماند که این امر در افزایش طول عمر دستگاه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

ماکروفر سامسونگ دود می کند.

کثیف بودن و چربی گرفتگی دستگاه از مهم ترین علل دود کردن دستگاه ماکروفر سامسونگ می باشد بالاخص در زمان استفاده از گریل دستگاه زمانی که المنت های دستگاه چرب شده باشند و با شروع کار خود چربی ها را آب می کند و دستگاه دود می کند. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی همیشه دستگاه خود را تمیز نگاه دارید.

زمانی که ترانس های ولتاژ ماکروفر سوخته باشد در حین کار از سیم پیچ های سوخته خود دود زیاد به همراه بوی بسیار بدی پخش می کند.

روشن نشدن لامپ روشنایی ماکروفر سامسونگ

در حین کار کردن و باز شدن درب ماکروفر سامسونگ لامپ روشنایی دستگاه فضای کابین را روشن می کند که ممکن است یر اثر ضربه به دستگاه و یا طول عمر خود لامپ این قطعه بسوزد.

این ایراد مشکلی اساسی نمی باشد و در صورتی که برای مصرف کننده مهم نباشد احتیاج به تعویض ندارد اما در صورت نیاز به تعویض آن می توانید لامپ روشنایی مورد نظر را از مراکز پیشتاز سرویس تهیه نمایید.

تعمیر ماکروفر سامسونگ
تعمیر ماکروفر سامسونگ

تمیز کردن ماکروفر سامسونگ

در صورتی که پس از هر بار پخت و پز دستگاه خود را تمیز کنید مشکلی برای دستگاه پیش نمی آید ولی زمانی که چربی ها داخل دستگاه می ماند و زمان می گذرد تمیز کردن آنها نیز مشکل تر می شود. استفاده از درپوش های ماکروفر تاثیر بسزایی در تمیز ماندن دستگاه دارد.

یکی از روش های مرسوم در تمیز کردن ماکروفر این است که به وسیله مواد شوینده دستگاه را تمیز نمایید و در صورت تمایل مراحلی که در زیر ذکر خواهیم کرد را انجام دهید:

 • دستگاه را از برق بکشید
 • سینی و لوازم داخل دستگاه را خارج کنید
 • داخل دستگاه را به وسیله اسپری گاز پاک کن آغشته کنید
 • پس از گذشت 15 دقیقه به وسیله یک ابر نازک بسایید
 • سپس به وسیله دستمال مرطوب کف داخل دستگاه را پاک کنید
 • پس از آن که دستگاه کاملا خشک شد دستگاه را به برق بزنید
 • یک کاسه آب داخل ماکروفر قرار دهید
 • پس از آنکه آب جوشید کاسه آب را از دستگاه خارج نکنید تا بخار آب بوی مواد شوینده را از بین ببرد.

در صورت نیاز به انجام سرویس ماکروفر اینجا را کلیک کنید.

این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود؟ می‌توانید مستقیما با کارشناسان پیشتاز سرویس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

یکی از روش هایی که معمولا برای تمیز کردن ماکروفر استفاده می شود محلول آب و سرکه و یا آب و آبلیمو می باشد که در داخل کابین قرار داده و دستگاه را روشن کرده تا محلول داغ بشود و بخار آن محفظه را تمیز کنید. اما روش دیگری که پیشنهاد می شود شستشوی داخل کابین به وسیله ابر و محلول های گازپاک کن است.

فقط به این نکته دقت داشته باشید که پس از شستشوی دستگاه به وسیله گازپاک کن مقداری آب داخل دستگاه قرار دهید که بجوشد و بخار آن بوی مواد شوینده را بگیرد.

در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ تماس بگیرید.

دکمه های ماکروفر سامسونگ کار نمی کند.

دستگاههای ماکروفر سامسونگ در دو مدل صفحه های دکمه ای و لمسی موجود می باشند. در مدل هایی که دکمه ای هستند معمولا بر اثر استفاده بیش از حد و همچنین طول عمر دکمه ها معیوب می شوند برای تعمیر ماکروفر سامسونگ و احتیاج به تعویض دارند.

پیش آمده است که چربی گرفتگی دکمه ها نیز باعث عدم کارکرد دکمه ها گردد که با سرویس و تمیز کردن به موقع آن این ایراد رفع می گردد.

در مدل هایی که دارای صفحه لمسی می باشند این مشکل متفاوت است و ایراد در مدار چاپی دستگاه به وجود می آید که باید توسط تعمیرکار برد بررسی شود و برای ترمیم قسمت های از بین رفته از ماژیک نقره استفاده شود.

تمامی تعمیرات صفحه لمسی ماکروفر سامسونگ در نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگبه همراه با گارانتی 6 ماهه انجام می پذیرد.

نکته:

در صورتی که شیشه بیرونی دستگاه ماکروفر شما شکسته است می توانید برای تعمیر شیشه درب ماکروفر با مراکز پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

ارور SE در مایکروویو سامسونگ

ارور SE در ماکروفر سامسونگ ، در برخی از مدل های لمسی دستگاه سامسونگ مشاهده می شود که به دلیل اتصال در غشاء لمسی دستگاه پیش می آید و معمولا با کشیدن دستگاه از برق در مدت زمان کوتاهی برطرف می شود ولی مجددا تکرار خواهد شد. برطرف شدن این مشکل نیزهمانند صفحات لمسی دیگر توسط تکنسین برد و ترمیم مدار چاپی توسط ماژیک نقره انجام می شود.

ارور E32 در مایکروفر سامسونگ

این ارور مختص به دستگاههای سامی سامسونگ می باشد که دارای بخش سنسور وزن بوده و میزان مواد غذایی را در داخل دستگاه وزن می کند که بیشتر در برنامه دیفراست یا یخ زدایی استفاده می شود.

در صورت خرابی این سنسور شما ارور E32 را بر روی نمایشگر دستگاه مشاهده خواهید کرد که در اصل کارکرد دستگاه را مختل کرده و تا زمان برطرف کردن این مشکل دستگاه غیر قابل استفاده می شود.

به منظور رفع و تعمیر ماکروفر سامسونگ خود می توانید با هر کدام از شعب پیشتاز سرویس تماس گرفته و درخواست تعمیرات مایکروفر خود را ثبت نمایید.

هزینه تعمیر ماکروفر سامسونگ

خدمات تعمیر ماکروفر سامسونگهزینه خدمات تعمیر ماکروفر سامسونگ
تعویض خازناز ۲۵۰ تا ۶۳۰ هزار تومان
تعمیر برد ماکروفراز ۵۵۰ تا ۱۲۰۰ هزار تومان
تعویض موتور سینی گرداناز ۲۸۰ تا ۵۵۰ هزار تومان
تعمیر تاچ ماکروفر سامسونگاز یک میلیون تا یک میلیون و پانصد هزار تومان
تعویض ترانس های ولتاژاز ۸۸۰ تا ۱۶۵۰ هزار تومان
تعویض مگنتروناز ۹۳۰ تا ۲۱۰۰ هزار تومان
سرویس کامل ماکروفر۳۰۰ هزار تومان
تعویض شیشه درب ماکروفراز ۵۵۰ تا ۱۸۰۰ هزار تومان
تعویض دیود ماکروفر از ۱۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان
ایاب و ذهاب و کارشناسی در محل۲۰۰ هزار تومان
لیست هزینه خدمات تعمیر ماکروفر سامسونگ

نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ

دقت داشته باشید که هر کدام از ایراداتی که ذکر شد قابل رفع می باشند و اصلا جای نگرانی نیست، کافیست تا با ثبت سفارش آنلاین و تماس مستقیم با مرکز تعمیرات ماکروفر سامسونگ تعمیر خود را ثبت کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن تکنسین برای تعمیر دستگاه شما مراجعه کرده و پس از انجام کار ضمانت نامه شش ماهه تعمیرات را دریافت نمایید.

شما می توانید برای تعمیر ماکروفر سامسونگ در تهران با نزدیک ترین نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ به محل کار و یا منزل خود تماس گرفته و درخواست خدمات خود را مطرح نمایید.

مطالب مرتبط با تعمیر ماکروفر سامسونگ

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ

نمایندگی تعمیرماکروفر سامسونگ در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

نمایندگی تعمیر مایکروفر سامسونگ درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

نمایندگی تعمیرماکروفر سامسونگ در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در رباط کریم،پرند و شهریار

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در شمیرانات،دماوند و بومهن

مجموعه پیشتاز سرویس با بهره گیری از تکنسین های مجرب و آموزش دیده در تمامی طول هفته تعمیر ماکروفر سامسونگ شما را در محل و استفاده از قطعات فابریک انجام می دهد.

تعداد کلماتمنبع
4272 کلمهSamsung

دانلود فایل PDF تعمیر ماکروفر سامسونگ

4.9 82 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

50 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهناز هادوی
مهناز هادوی
2 سال قبل

سلام خسته نباشین
من ماکروفر سامسونگ مدل سامی دارم که بر اثر جا به جایی شیشه آن دچار شکستگی شده ممنونم میشم اگر من را راهنمایی کنید بابت رفع این مشکل

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  مهناز هادوی
2 سال قبل

سلام دوست عزیز
شما می توانید دستگاه را برای تعویض شیشه درب به کارگاه شرکت منتقل کنید.
تعویض شیشه درب در این مرکز همراه با 6 ماه ضمانت انجام می شود.

کریم ابوالقاسمی
کریم ابوالقاسمی
2 سال قبل

سلام
جسارتا سینی ماکروفر من نمیچرخه
میشه لطفا راهنمایی کنید که ایراد از چی میتونه باشه؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  کریم ابوالقاسمی
2 سال قبل

سلام دوست عزیز
نچرخیدن سینی ماکروفر می تواند به دلایل زیر باشد
خرابی موتور گرداننده کف
شکستگی شفت زیر سینی
خرابی ریل زیر سینی
خرابی میکروسویچ های درب
و در آخر برد الکترونیکی دستگاه
با تمامی نکات ذکر شده دستگاه باید توسط تکنسین مربوطه تست شود.

طاها فرحزادی
طاها فرحزادی
1 سال قبل

سلام من تا حدود ۹شب سرکارم برای بعد این تایم هم تعمیر ماکروفر سامسونگ در محل انجام میدید یا بهتره دستگاهو ارسال کنیم براتون؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  طاها فرحزادی
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
بله تکنسین های شرکت با توجه به نیاز شما و ساعتی که راخت هستید برای مراجعه هماهنگ می کنند.

رسایی
رسایی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر دستگاه من موقع روشن شدت صدا میده و گرم نمیکنه ولی درحالت گریل کار میکنه مشکل چی هست موقع روشن شدن جرقه زد و دود کرد بعد اینطوری شد الان دیگه دود نمیکنه ولی گرم هم نمیکنه و صدای غیر عادی داره

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  رسایی
1 سال قبل

سلام و وقت بخیر
زمانی که دستگاه ماکروفر عمل گرمایش را انجام نمی دهد ممکن است ایراد از قطعات گرمایشی باشد و این مشکل نیاز به بررسی توسط تکنسین دارد.

امیرعلی عرب
امیرعلی عرب
1 سال قبل

سلام ماکروفر سامسونگ من ارور e32 میده ایراد از چی میتونه باشه قابل رفع هست؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  امیرعلی عرب
1 سال قبل

سلام
ارور ای 32 مربوط به صفحه لمسی دستگاه است و قابل رفع می باشد.
تعمیرات ما همراه با 6 ماه گارانتی ارائه می شود.

Babak
Babak
1 سال قبل

سلام ماکروفر سامسونگ دارم گرم نمیکنه نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ محدوده کرج هم خدمات داره؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  Babak
1 سال قبل

سلام و وقت بخیر
بله دوست عزیز شما می توانید با ثبت سفارش تعمیرات خود از خدمات در محل در محدوده کرج هم بهره مند شوید.

مونا
مونا
1 سال قبل

سلام من ماکروفر سامسونگ دارم گاهی اوقات ارور se رو صفحه ظاهر میشه ایرادش چیه؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  مونا
1 سال قبل

سلام
این ارور مربوط به اتصالی در صفحه لمسی دستگاه می باشد که پیشتاز سرویس این مشکل را همراه با ضمانت برطرف می نماید.

سمانه گلکار
سمانه گلکار
1 سال قبل

سلام
ارور se مربوط به چه ایرادی است؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  سمانه گلکار
1 سال قبل

سلام
این ارور مربوط به اتصالی در صفحه لمسی دستگاه می باشد که در این مرکز با 6 ماه ضمانت تعمیر می شود.

نجم الدین
نجم الدین
1 سال قبل

سلام تعمیر ماکروفر سامسونگ در هرمزگان هم انجام میدید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  نجم الدین
1 سال قبل

سلام
خیر تعمیرات در محدوده تهران و حومه می باشد.

همزه شیخی
همزه شیخی
1 سال قبل

ممنون از ویدیو آموزشی

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  همزه شیخی
1 سال قبل

سلام ممنون از شما دوست عزیز

فاطمه رضوی
فاطمه رضوی
1 سال قبل

سلام خواستم تشکر کنم بابت تهیه قطعه سنسور وزن که هیچ جایی پیدا نمیشد و شما فراهم کردید

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  فاطمه رضوی
1 سال قبل

سلام ممنون از لطف شما

نیما جلال
نیما جلال
1 سال قبل

قیمت خازن اصلی سامسونگ چنده؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  نیما جلال
1 سال قبل

سلام
خازن در مدل های گارانتی دار و غیر گارانتی موجود بوده و قیمت های متفاوتی دارند.
برای استعلام دقیق با مرکز پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

ثریا سلطانی
ثریا سلطانی
1 سال قبل

سلام .
ی سوال داشتم از خدمتتون
امروز من هنگام پخت کیک ماکروفرم یهو خاموش شد و دیگه روشن نشد. امکانش هست منو راهنمایی کنید چطور این مشکل رو برطرف کنم ؟؟
در ضمن ماکروفر من مدل GE401 -W هست

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  ثریا سلطانی
1 سال قبل

سلام
دستگاه برای مشخص شدن ایراد باید توسط تعمیرکار مرکز بررسی بشود.

مطهره سادات موسوی
مطهره سادات موسوی
1 سال قبل

سلام و عرض ادب
چند ماه پیش من ماکروفر سامسونگ مدل CE288 خریدم با تاکید بر اینکه قراره از convection استفاده زیادی داشته باشم این مدل به من پیشنهاد شد. اما وقتی داشتم از convection استفاده میکردم شیشه داخلی ماکروم شکست . میتونم دلیلش رو بدونم ؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  مطهره سادات موسوی
1 سال قبل

سلام
حرارت بیش از حد و ضربه باعث شکستن شیشه داخل ماکروفر می شود.

Yones
Yones
1 سال قبل

سلام دکمه های ماکروفر ما کار نمیکنه مدل دستگاه ce288 هست متاسفانه میگن قابل تعمیر نیست برد احتیاج به تعویض داره نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ تماس گرفتیم موجود ندارن شما دارید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  Yones
1 سال قبل

سلام
بله موجود می باشد برای درخواست با کارشناسان تماس بگیرید.

اردشیر
اردشیر
1 سال قبل

سلام وقت بخیر . ممنون از خدمات خوبتون.

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  اردشیر
1 سال قبل

سلام
ممنون از محبت شما مشتری عزیز

سمین
سمین
1 سال قبل

قسمت وقت استفاده از گریل مایکروفر سامسونگ دستگاه به شدت دود میکنه و بوی سوختگی میده المنتاش سوخته؟ قابل تعمیر هست؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  سمین
1 سال قبل

سلام
کثیفی المنتها از مهم ترین دلایل دود کردن می باشد.

Jamshid
Jamshid
1 سال قبل

سلام فیلتر ماکروفر سامسونگ دارید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  Jamshid
1 سال قبل

سلام
کاغذ میکا برای ماکروفر سامسونگ موجود می باشد.

فرزین
فرزین
1 سال قبل

هزینه ایاب ذهاب و کارشناسی در محل چقدر میشه؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  فرزین
1 سال قبل

سلام
هزینه ایاب ذهاب و کارشناسی 150 هزار تومان می باشد.

امیر جاودان
امیر جاودان
1 سال قبل

سلام توضیحات کامله فقط یه سوالی در خصوص قطعه مگنترون ماکروفر سامسونگ داشتم این قطعه در ماکروفر های قدیمی ساخت کره بود الان هم به همین صورت مونتاژ میشن؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  امیر جاودان
1 سال قبل

سلام
مگنترون های جدید محصولات سامسونگ ساخت کشور مالزی می باشند.

زهرا
زهرا
11 ماه قبل

سلام
شما فروش ماکروفر سامسونگ هم دارید

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  زهرا
11 ماه قبل

سلام
خیر خدمات ما فقط تعمیراتی می باشد.

نیما قربانی
نیما قربانی
7 ماه قبل

سلام درخواست تعمیر مایکروویو سامسونگ در شرکت دیگه ای ثبت کردم مراجعه کردن و اعلام کردن دستگاه قدیمی هست و تعمیر نمیشه،صفحه کلیدها درست عمل نمی کند آیا شما تعمیرات مایکروویو سامسونگ قدمی مدل ge280 انجام می دید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  نیما قربانی
7 ماه قبل

سلام
برای ثبت درخواست با کارشناسان تماس بگیرید.

هادی محمودی
هادی محمودی
6 ماه قبل

سلام ماکروفر سامسونگ دارم بعضی وقتا غذا داخلش گرم نمیشه علتش چیه؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  هادی محمودی
6 ماه قبل

این مشکل می تواند به دلایل متعددی اتفاق بیافتد که در وهله اول باید توسط تعمیرکار عیب یابی شود.

Samira
Samira
4 ماه قبل

Tamir dar tehran hast faghat?

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  Samira
4 ماه قبل

سلام
بله تعمیرات در تهران و حومه می باشد.

سحر
سحر
1 ماه قبل

ماکروفر سامسونگ دارم ارور اس ای میده دلیلش چی هست؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  سحر
1 ماه قبل

سلام
ایراد در قسمت لمسی دستگاه باعث نمایان شدن این ارور می شود.