You are currently viewing طرز استفاده از مایکروفر
طرز استفاده از مایکروفر

طرز استفاده از مایکروفر

زمان مطالعه: 10 دقیقه

دقت داشته باشید که نکات مهم در طرز استفاده از مایکروفر (How to use the microwave) بسیار متعدد می باشند و ما در این متن به 5 مورد از مهم ترین آنها اشاره می کنیم و رعایت این نکات برای حفظ سلامت مصرف کنندگان بسیار حائز اهمیت می باشد. پیشتاز سرویس با بیش از 3 دهه تجربه در زمینه تعمیرات ماکروفر و استفاده از قطعات ماکروفر اصلی و همچنین داشتن مدرک معتبر از سازمان انرژی اتمی در رابطه با پرتوهای ماکروفری در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

همچنین دقت داشته باشید که طرز استفاده از مایکروفر بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا در صورت استفاده غیر استاندارد دستگاه نشتی امواج می دهد و برای سلامتی بسیار خطرناک می باشد و باید توسط دستگاه تست اشعه و یا اتاق ایزوله تست گردد.

طرز استفاده از مایکروفر در نحوه استفاده از دستگاه و همچنین افزایش طول عمر دستگاه بسیار حائز اهمیت بوده و همچنین سرویس ماکروفر در فواصل زمانی مشخص راندمان استفاده از دستگاه را افزایش می دهد.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

چگونگی برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تعمیر ماکروفر و طرز استفاده از مایکروفر از طرق زیر اقدام نمایید:

 • تماس با یکی از مراکز تعمیراتی پیشتاز سرویس در شهر تهران و حومه
 • مراجعه به وبسایت پیشتاز سرویس و ثبت درخواست آنلاین تعمیرات
 • تماس مستقیم با کارشناسان مرکز و دریافت اطلاعات به صورت تلفنی
 • تماس از طریق واتس آپ
 • بحث و گفتگو در قسمت گفتینو وبسایت پیشتاز سرویس

آیا سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از دستگاههای ماکروفر را درست یا نادرست می داند؟

تولید کنندگان دستگاههای مایکروفر (مایکروویو) باید محصولات خود را مطابق با استانداردهای عملکرد ایمنی ساخته و طبق قوانینی که سازمان غذا و داروی امریکا برای محافظت از سلامت عمومی ارایه کرده است به کار گیرند و این اصول در طرز استفاده از مایکروفر بسیار ضروری می باشند.

دستگاه های مایکروویو را اگر به صورت صحیح استفاده کنید ایمن هستند اما گاها مردم دچار سوختگی و در موارد بسیار کمی به صدماتی ناشی از تشعشع امواج ماکروفر دچار می شوند. بنابراین ، با توجه به دفترچه های راهنمایی که هر دستگاهی همراه خود دارد مصرف کنندگان می توانند به بهترین شکل ممکن از دستگاه خود بهره ببرند.

دقت داشته باشید که یکی از مهم ترین نکات مهم در طرز استفاده ار مایکروفر این است که درب دستگاه به صورت کامل بسته شده باشد زیرا در صورت داشتن نشتی اشعه بسیار خطرناک می باشد.

تعمیرکاران پیشتاز سرویس با گذارندن دوره تست امواج ماکروفر در مراکز معتبر کشور تعمی رات دستگاه ماکروفر شما را در محل به همراه دستگاه تست امواج انجام می دهند و دقت داشته باشید که خدمات انجام شده در پیشتاز سرویس دارای گارانتی 6 ماهه می باشد.

شما می توانید از طریق روش های زیر برای درخواست تعمیرات ماکروفر خود اقدام نمایید:

تماس مستقیم با مراکز پیشتاز سرویس و درخواست اعزام تکنسین

ثبت درخواست آنلاین در وبسایت پیشتاز سرویس

طرز استفاده از مایکروفر
“طرز استفاده از مایکروفر”

چگونه ماکروفر پخت و پز انجام می دهند

قبل از بررسی طرز استفاده از مایکروفر ابتدا باید بدانید که امواج واقعی تولید شده توسط این دستگاهها، نوعی تابش الکترومغناطیسی می باشند. این امواج ساطع شده از لامپ مگنترون باعث برخورد شدید بین مولکول های مواد غذایی شده و گرم می شوند و این مکانیسم اصلی در دستگاههای ماکروفر برای گرم کردن می باشد.

روند تولید ولتاژ مورد نیاز مگنترون به این صورت می باشد که در ابتدا ولتاژ 220 ولت به دو سر ترانس ولتاژ بالا رسیده و با یک افزایش زیادی مواجه می گردد و سپس به خازن دستگاه می رسد و با یک افزایش ولتاژ دیگر روبرو می شود و سپس توسط دیود عملیات یکسوسازی انجام شده و قطب های مثبت و منفی از یکدیگر جدا شده و به مگنترون انتقال داده می شود.

توجه داشته باشید که ولتاژ رسیده به سر فیش های مگنترون حدودا 4000 ولت می باشد که در صورت نداشتن تخصص کافی ممکن است خطرات جانی در پی داشته باشد.

از مهم ترین نکات در تعمیر ماکروفر این است که قبل از هر کاری خازن ماکروفر به وسیله یک پیچ گوشتی و یا دم باریک تخلیه گردد.

از همین رو برای شما عزیزان در متن طرز استفاده از مایکروفر اطلاعات مفیدی توضیح داده شده است و در صورت تمایل می توانید مطلب سرویس ماکروفر را هم مطالعه فرمایید.

اما دقت داشته باشید که قبل از شروع به کار مگنترون قطعات دیگری مانند ترانس، دیود، خازن، میکروسوئیچ و… نیز نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

این امواج توسط قطعه ای به نام  مگنترون تولید می شوندو به وسیله قسمتی که کالیبر پرتاب اشعه نامیده می شود به داخل محفظه دستگاه ساطع می شوند و پس از عبور از فیلتر(کاغذ میکا) به مواد غذایی موجود در کابین دستگاه برخورد کرده و با به جنبش دراوردن مولکول های مواد غذایی آنها را گرم می کنند.

اشعه های ساطع شده از لامپ مگنترون نوعی پرتوهای غیر یونیزه هستند که خطرات مشابه اشعه ایکس یا انواع دیگر پرتوهای یونیزه را ندارند. (تشعشع یونیزه نوعی از پرتونگاری است که می تواند باعث آسیب رساندن به سلول های انسانی گردد.) برای آشنایی با مگنترون میتوانید مقاله جامع پیشتاز سرویس را مطالعه کنید.

برای مظالعه بیشتر و آشنایی با مگنترون ماکروفر دکمه زیر را لمس کنید.

در صورتی که بعد از باز کردن درب دستگاه کماکان سینی ماکروفر و موتور فن دستگاه کار کند دستگاه را از برق کشیده و با تعمیرگاه مجاز برای تعمیر ماکروفر خود تماس بگیرید زیرا ممکن است درب دستگاه به خوبی بسته نشده باشد و امواج از دستگاه نشتی پیدا کنند که برای سلامتی بسیار خطرناک می باشد و ممکن است سرطان زا باشد.

نکات مهم برای استفاده ایمن از ماکروفر مبحث بسیار مهم و قابل تامل می باشد که در بین پزشکان و متخصصان بسیار مورد بحث می باشد.

همراهان عزیز پیشتاز سرویس در صورت علاقه به متن طرز استفاده از مایکروفر می توانید مطلب علت نچرخیدن سینی ماکروفر را نیز مطالعه کنید.

طرز استفاده از مایکروفر
“طرز استفاده از مایکروفر”

قطعاتی که در ماکروفر به کار رفته اند

از مهم ترین قطعاتی که در دستگاه ماکروفر استفاده شده و طرز استفاده از مایکروفر در طول عمر این قطعات تاثیر دارد عبارتند از:

 1. مگنترون
 2. ترانس های ولتاژ
 3. دیود
 4. خازن
 5. ترموستات
 6. فیوز های ولتاژ
 7. برد الکترونیکی
 8. ترموستات

تعمیرات ماکروفر در مراکز پیشتاز سرویس در محل و با استفاده از قطعات اصلی و دارای گارانتی ارائه می شود.

خطرات و آسیبها در ماکروفر

بیشتر صدمات ناشی از ماکروفرها  نتیجه سوختگی در اثر گرم شدن  ظروف غذا ، گرم شدن بیش از حد غذا و یا ترکیدن مایعات و مواد غذایی در داخل کابین و عدم دانستن طرز استفاده از مایکروفر به صورت صحیح می باشد.

محققین با بررسی دقیق متوجه شده اند که اسیب رسیدن به وسیله امواج از درصد بسیار کمی برخوردار است و تنها در صورتی که از دستگاه به صورت صحیح استفاده نشود و یا به دستورات داخل دفترچه راهنمای دستگاه دقت نشود خطرناک می باشد.

به طور کلی ، این صدمات پرتویی در اثر قرار گرفتن در معرض مقادیر بسیار زیاد از تابش امواج از طریق دریچه هایی مانند شکاف در بدنه ماکروفر ایجاد می شود.

سرویس ماکروفر و تمیز نگه داشتن کابین داخلی آن نکته ای بسیار مهم بوده و در صورت رعایت نکردن این موارد دستگاه ممکن است با ایراداتی جدی روبرو شود.

در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در رابطه با طرز استفاده از مایکروفر مراکز پیشتاز سرویس 24 ساعته آماده پاسخگویی می باشند.

دقت داشته باشید که اگر در حین استفاده از ماکروفر متوجه این موضوع شدید که صفحه نمایشگر پرش دارد و یا نور آن کم و زیاد می شود بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و با تعمیرگاه مرکزی تماس بگیرید.

این مورد در طرز استفاده از مایکروفر بسیار حائز اهمیت می باشد.

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

تاییدیه FDA

با این حال ،سازمان و غذا و داروی آمریکا FDA شرکت ها را مستلزم طراحی بدون نقص در دستگاهها کرده است. در واقع تمامی ماکروفر های تولیدی توسط هر کمپانی باید مهر تایید اف دی ای را دارا باشد.

اگرچه برخی افراد نگران این هستند که امواج ماکروفر برای کسانی که از باتری قلبی استفاده می کنند مضر است تا به حال هیچ موردی از تاثیر امواج بر روی این باتری ها گزارش نشده است.

در ادامه به بررسی انواع خطرات و آسیب های مایکروفر می پردازیم. این خطرات شامل

 • برای یادگیری طرز استفاده از مایکروفر دفترچه راهنمای دستگاه را با دقت مطالعه کنید.
 • از ظروف ایمن و مخصوص ماکروفر استفاده کنید.
 • از ظروف فلزی و غیر استاندارد در دستگاه استفاده نکنید.
 • از گرم کردن آب در داخل ماکروفر خودداری کنید.
 • اضافه کردن مواد تشکیل دهنده مانند قهوه فوری یا شکر به آب قبل از گرم کردن
 • نشتی اشعه در ماکروویوها
 • طرز استفاده از مایکروفر به صورت ایمن و مطمئن
طرز استفاده از مایکروفر
طرز استفاده از مایکروفر

دفترچه راهنمای دستگاه را با دقت مطالعه کنید

طرز استفاده از مایکروفر به این صورت می باشد زمانی که چیزی داخل دستگاه نمی باشد و دستگاه خالی است به هیچ عنوان دستگاه را روشن نکنید. علاوه بر این ، شما نباید آب یا مایعات را به مدت زمان طولانی داخل دستگاه قرار دهید زیرا با داغ شدن بیش از حد مایعات به جوش آمده و به داخل دستگاه پاشیده می شوند.

شما می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر خود از اطلاعات کافی برای استفاده ایمن از ماکروویو خود مطلع شوید و همچنین با طرز استفاده از مایکروفر نیز آشنا شوید.

در صورتی که دستگاه مایکروفر شما دچار هرگونه ایرادی شد و یا در طرز استفاده از مایکروفر مشکلی دارید می توانید برای بهره مندی از راهنمایی کارشناسان ما با شماره همراه پیشتاز سرویس تماس بگیرید و یا در واست آپ پیام دهید.

تمامی کارشناسان ما به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود؟ می‌توانید مستقیما با کارشناسان پیشتاز سرویس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

از ظروف ایمن و مخصوص ماکروفر استفاده کنید

به طور کلی ، نباید از قابلمه های فلزی یا فویل آلومینیومی استفاده کنید ، زیرا اشعه ها با برخورد به فلز منعکس می شوند و باعث می شوند داخل دستگاه جرقه بزند و از همه مهم تر اینکه زمانی که اشعه ها با این ظروف برخورد می کنند مقداری از خود اشعه به لامپ مگنترون بر می گردد و باعث خرابی خود لامپ اشعه می شوند که برای مطالعه بیشتر در مورد لامپ اشعه می توانید به متن لامپ مگنترون مراجعه کنید.

همچنین شما نباید از برخی ظروف پلاستیکی استفاده کنید زیرا غذای گرم باعث ذوب شدن آنها می شود و حتی زمانی که از قسمت گریل دستگاه استفاده کنید ظروف پلاستیکی  داخل دستگاه را ذوب می کند.

بهترین ظروف که در داخل ماکروفرها قابل استفاده هستند ظروف شیشه ای و سرامیکی می باشند که باز هم برای دقت بیشتر باید به دفترچه راهنمای ماکروویو مراجعه شود تا از بهترین ظروف استفاده کنید.

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

از گرم کردن آب خودداری کنید

گرم کردن اب به این معنی است که آب فراتر از دمای جوش ، بدون علائم جوش گرم می شود. گاها دیده شده که لیوان اب را به منظور داغ شدن داخل ماکروفر قرار می دهند و با تمام شدن زمان کار دستگاه هیچ نشانه ای از به جوش امدن اب دیده نمیشود و با بیرون اوردن لیوان ممکن است با یک تکان ناگهانی اب جوشیده شده به بیرون بپاشد که بسیار خطرناک است.

یکی از دلایل پاشیدن آب از لیوان به این دلیل است که دستگاه را در تایم بسیار بالایی قرار می دهید که باعث جوشیده شدن آب می گردد.

در صورتی که می خواهید یک لیوان شیر و یا چای را در داخل ماکروفر قرار دهید مطمئن شوید که زمان مناسب را برای گرم کردن قرار دهید.

سوالات متداول(FAQ)

آیا امواج ماکروویو خطرناک می باشد؟

بله در صورتی که کابین دستگاه باز باشد و دستگاه در خال کار امواج مخرب تولید می شود.

آیا غذای پخته شده در مایکروفر مضر می باشد؟

خیر, تا به امروز گزارشی از تاثیر بد امواج بر روی مواد غذایی منتشر نشده است.

آیا طرز استفاده از مایکروفر در تمام دستگاهها یکسان است؟

خیر هرمدل دستگاه عملکرد و نحوه استفاده مختص به خود را دارد.

آیا می توان از ظروف فلزی در مایکروفرها استفاده کرد؟

استفاده از طروف فلزی باعث جرقه زدن و خرابی لامپ مگنترون می شود.

اضافه کردن مواد تشکیل دهنده مانند قهوه فوری یا شکر به آب قبل از گرم کردن

خطر فوران آب گرم را به شدت کاهش می دهد. بدین صوت که اگر قبل از قرار دادن آب در دستگاه مقداری از این مواد اضافه کنیم در صد فوران اب جوش به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند.

نشتی اشعه در ماکروویوها

در صورتی که دستگاه سالم باشد و ضربه خوردگی نداشته باشد دستگاه نشتی امواج نخواهد داشت. دقت داشته باشید که مهم ترین ایراد در ماکروفر بسته نشدن درب دستگاه به طور کامل می باشد به طوری که اگر با این مشکل مواجه شدید به هیچ عنوان از دستگاه نباید استفاده کنید. ماکروفرهایی که با باز بودن درب کماکان به کار خود ادامه می دهند مشکل بسیار جدی دارند.

در صورت نیاز به تست اشعه ماکروفر با پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

بررسی این موارد بر عهده سازمان غذا و دارو (FDA) می باشد و دقت داشته باشید که در صورت مشاهده این ایراد سریعا دستگاه را از برق کشیده و با تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید.

در صورت نیاز به یادگیری طرز استفاه از مایکروفر ترجیحا به دفترچه راهنما همان مدل مراجعه کنید.

طرز استفاده از مایکروفر
طرز استفاده از مایکروفر

نتیجه گیری

در این متن به نکات مهم در طرز استفاده از مایکروفر اشاره کردیم که هرچند کوتاه ولی کاربردی می باشد ولی دقت داشته باشید که این متن گویای تمامی نکات مهم در طرز استفاده از مایکروفر نمی باشد و این بحث بسیار گسترده تر می باشد.

پیشتاز سرویس به شما این اطمینان را می دهد که تعمیرات دستگاه ماکروویو شما به صورت کاملا اصولی و تست اشعه به وسیله دستگاه مخصوص انجام می شود و شما می توانید با ثبت سفارش آنلاین درخواست تعمیرات خود را به این مرکز واگذار کنید.

دقت داشته باشید که پیشتاز سرویس با بیش از 3 دهه تجربه در ضمینه تعمیرات لوازم خانگی و بهره مندی از تعمیرکاران مجرب و آموزش دیده تمامی تعمیرات ماکروفر شما را در محل و با استفاده از قطعات اصلی و دارای گارانتی انجام می دهد.

تعداد کلماتمنبع
2582how to use the microwave

دانلود نسخه آفلاین مقاله طرز استفاده از مایکروفر

شعب خدمات نمایندگی تعمیر ماکروفر

نمایندگی تعمیر ماکروفر در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

نمایندگی تعمیر ماکروفر در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

نمایندگی تعمیر ماکروفر در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

نمایندگی تعمیر ماکروفر در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

نمایندگی تعمیر ماکروفر درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

نمایندگی تعمیر ماکروفر در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

نمایندگی تعمیر ماکروفر در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

نمایندگی تعمیر ماکروفر در رباط کریم،پرند و شهریار

نمایندگی تعمیر ماکروفر در شمیرانات،دماوند و بومهن

5 30 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

20 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم نوین
مریم نوین
2 سال قبل

با عرض سلام و خسته نباشید ، ببخشید ی سوال داشتم من ماکروفر سولاردم ال جی دارم که پس از استفاده طولانی مدت به شدت کثیف شده ، استفاده از چه مواد شوینده ای مناسب و بی خطر می باشد ؟

حسن افشار
حسن افشار
2 سال قبل

سلام برای نظافت داخل ماکروفر چی پیشنهاد میکنید؟
و اینکه که کار خودمونه یا احتیاج به اعزام تکنسین داره؟

سامان ولی پور
سامان ولی پور
2 سال قبل

سلام
ماکروفر من در حین کار صفحه ثانیه شمارش کم نور و پرنور میشه لطفا راهنمایی می کنید که مشکل چی‌میتونه باشه؟

سمیه سلامی
سمیه سلامی
1 سال قبل

سلام
شما دفترچه راهنما ماکروفر سولاردوم رو هم دارید؟

معین بایرامی
معین بایرامی
1 سال قبل

سلام طرز استفاده از ماکروفر سامسونگ سامی ۶ هم میشه بزارید داخل سایت

لیلی مصلح
لیلی مصلح
1 سال قبل

طرز پخت کیک سولاردوم ال جی میشه بزارید؟

کسری
کسری
1 سال قبل

سلام دفترچه راهنمای ماکروفر فوما رو هم موجود دارید؟

علی
علی
1 سال قبل

تست اشعه هم انجام میدید؟

مصطفی نوری
مصطفی نوری
1 سال قبل

راهنمایی کامل بلاخره تو یه سایت ایرانی دیدیم ممنون

مهناز
مهناز
4 ماه قبل

سلام
میشه لطفا برای سرویس داخل ماکروفر من رو راهنمایی کنید