You are currently viewing علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

علت نچرخیدن سینی ماکروفر

زمان مطالعه: 9 دقیقه

علت نچرخیدن سینی ماکروفر (Cause of the microwave tray not turning) از مهم ترین دغدغه هاییست که هر مشتری هنگام مواجه شدن با نچرخیدن سینی ماکروفر به دنبال آن می باشد.اما در مواجهه با این مشکل چند سوال برای شما عزیزان مطرح می گردد مانند: چرا این مشکل پدیدار می شود؟ ایراد ممکن است از کدام قسمت باشد؟ و به چه روش هایی می توان این مشکل را برطرف نمود؟ در این متن به بررسی علت نچرخیدن سینی ماکروفر می پردازیم و اینکه ممکن است خرابی در کدام قسمت ها باشد و برای برطرف نمودن این مشکلات چه اقداماتی باید انجام داد.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا

پیشتاز سرویس با بیش از 3 دهه فعالیت در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بالاخص ماکروفر با بهره مندی از تعمیرکاران متخصص و مجرب به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی با استفاده از قطعات اصلی آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی می باشد.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

چگونگی برقراری ارتباط با مراکز پیشتاز سرویس

در صورت بروز هر گونه ایراد در دستگاه ماکروفر خود می توانید از روش های زیر برای ثبت سفارش تعمیرات اقدام نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن تکنسین مجموعه برای ارائه خدمات تعمیراتی در محل حاضر شود.

 • تماس مستقیم با هر کدام از مراکز پیشتاز سرویس
 • مراجعه به وبسایت و ثبت درخواست آنلاین
 • تماس مستقیم و دربافت مشاوره از کارشناسان مرکز
 • برقراری تماس از طریق قسمت گفتینو

در صورتی که با مطالعه این مطلب از خرابی دستگاه خود مطلع شدید و این که ممکن است به چه قطعه ای احتیاج پیدا کنید با تماس با پیشتاز سرویس در سریع ترین زمان ممکن از خدمات تعمیراتی این مرکز بهره مند گردید.

همچنین می توانید برای دریافت خدمات حضوری دستگاه خود را با هماهنگی قبلی به کارگاه شرکت واقع در خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 86 منتقل کنید.

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟

وظیفه سینی ماکروفر چیست؟

سینی ماکروفر در داخل دستگاه قرار گرفته است و در زمان شروع به کار به گردش در می آید تا مواد غذایی داخل ماکروفر را به صورت یکنواخت پخته و یا گرم کند و ممکن است بعد از اتمام کار دستگاه متوجه شوید که قسمتی از مواد غذایی سرد مانده باشد که باید به علت نچرخیدن سینی ماکروفر بپردازید.

دقت داشته باشید که علت های نچرخیدن سینی ماکروفر متفاوت می باشد و هر خرابی راه حل مختص به خود را دارد و توصیه ما به شما عزیزان این است که برای انجام تعمیرات در صورت نداشتن تخصص کافی دستگاه را باز نکرده و با تعمیرکار مربوطه تماس بگیرید.

این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود؟ می‌توانید مستقیما با کارشناسان پیشتاز سرویس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

بررسی علت نچرخیدن سینی ماکروفر

در صورتی که سینی ماکروفر شما نمی چرخد در ابتدا باید به بررسی علت نچرخیدن سینی ماکروفر که در زیر به صورت گزینه ای برای شما ذکر شده است توجه کنید.

 1. خراب بودن موتور گرداننده سینی
 2. شکستگی شفت یا کوپلینگ زیر سینی
 3. کثیف بودن و یا شکستگی چرخ های ریل زیر سینی
 4. مشکل در میکروسویچ های درب
 5. شکستگی زبانه درب دستگاه
 6. چفت نشدن سینی شیشه ای بر روی کوپلینگ
 7. ایراد در برد اصلی دستگاه

خراب بودن موتور گرداننده سینی

علت نچرخیدن سینی ماکروفر ممکن است از خرابی در موتور کف دستگاه باشد به این صورت که در داخل این موتورها از چرخ دنده های پلاستیکی استفاده شده است که به مرور زمان دچار خوردگی می شوند و توان چرخاندن سینی را ندارند

و یا در حالت دیگر موتور کف دستگاه سوخته باشد که در این مورد سیم پیچ های داخل موتور کف می سوزد و عمل چرخیدن صورت نمی گیرد که این مشکل قابل تعمیر نیست و قطعه ذکر شده باید تعویض گردد.

موتورهای گرداننده دستگاه ماکروفر در مدل های مختلف وجود دارند که در زیر به بررسی و توضیح آن ها می پردازیم.

بیشترین موتور کف استفاده شده در دستگاههای ماکروفر از نوع 220 ولت و شفت پلاستیکی می باشند که در اکثر دستگاههایی مانند:سامسونگ، ال جی، دوو، سانیو، فلر و……. از این مدل موتور گرداننده که با ولتاژ 220 ولت شروع به کار می کند استفاده می شود.

همچنین می توانید در صورت علاقه مطلب علت گرم نکردن ماکروفر را نیز مطالعه فرمایید.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

از مدل های دیگر موتور کف که مصرف کمتری دارند می توان به موتور کف با قدرت 21 ولت اشاره کرد که در دستگاههای بوتان، سامسونگ و در موارد بسیار کمی ال جی مشاهده می شود اشاره کرد.

در صورت تمایل به استعلام قیمت قطعات با کارشناسان ما در پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
“علت نچرخیدن سینی ماکروفر”

کمترین موتور کفی که در دستگاههای ماکروفر استفاده می شود از مدل 30 ولت می باشد که در برخی از ماکروفرهای ناسیونال مشاهده می شود از همین رو شما می توانید به جای استفاده از این موتور کف از مدل 21 ولت آن هم استفاده کنید.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

یکی از بیشترین سوال هایی که امروزه مطرح می شود علت نچرخیدن سینی ماکروفر سولاردم می باشد زیرا مصرف این مدل از دستگاهها بسیار زیاد شده است و همان طور که مگنترون سولاردم با بقیه دستگاهها متفاوت است موتور کف این دستگاه نیز قطورتر و دارای شفت فلزی بلندتری می باشد.


وهمچنین دیگر قطعه ماکروفر که مانند موتور کف دارای سیم پیچی مس می باشد ترانس می باشد که در هر دو قطعه امکان سیم پیچی مجدد وجود ندارد.

همانند دیگر مدل ها خرابی هایی یکسانی نیز دارد و در صورت نیاز باید تعویض گردد.
این قطعه در 2 مدل کره ای و چینی در بازار موجود می باشد که شما می توانید برای استعلام قیمت با مرکز تعمیراتی پیشتاز سرویس تماس حاصل فرمایید.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

شکستگی شفت یا کوپلینگ زیر سینی

در ادامه بررسی علت نچرخیدن سینی ماکروفر به قطعه شفت دستگاه می رسیم که ممکن است در اثر شکستگی عمل چرخیدن انجام نپذیرد ودر دستگاههای معمولی که اکثرا دارای سینی شیشه ای می باشند از کوپلینگ های پلاستیکی استفاده می شود که ممکن است در اثر استفاده زیاد و طول عمر استفاده از آن دچار شکستگی شود و احتیاج به تعویض پیدا کند.

در صورت نیاز به سفارش انواع کوبل ماکروفر عکس قطعه مورد نظر را برای کارشناسان ارسال نمایید تا قیمت دقیق خدمت شما اعلام گردد.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

نکته:دقت داشته باشید که ممکن است شفت های دستگاهها با یکدیگر متفاوت باشند و کوپلینگ دستگاه سامسونگ به دستگاه ال جی تطابق نداشته باشد.

سوالات متداول(FAQ)

آیا موتور کف در تمام مدل های ماکروفر یکسان می باشد؟

خیر، در مدل های مختلف ماکروفر دارای وات های متفاوت می باشد.

آیا موتور کف قابلیت تعمیر دارد؟

خیر، در صورت سوختن باید این قطعه تعویض شود.

موتور کف دارای چه مدل هایی است؟

موتور کف ماکروفر دارای 3 قدرت 220، 21 و 30 ولت می باشند.

قیمت موتور کف ماکروفر؟

برای استعلام قیمت با مرکز پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

علت نچرخیدن سینی در اثر شکستگی کوبل سولاردوم

از ایرادات رایج در تعمیر ماکروفر سولاردوم نچرخیدن سینی آن می باشد که این مشکل می توانید به دلایل خرابی موتور کف، شکستن کوپلینگ سرامیکی و ایراد در برد الکترونیکی دستگاه باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی مراجعه نمایید.

همان گونه که موتور کف دستگاه سولاردم با دستگاههای دیگر متفاوت است کوپلینگ آن نیز متفاوت است و این شفت ها در 3 مدل وجود دارد

در مدل اول که جنس آن سرامیکی است و از لحاظ وزنی دقیقا عین قطعه اصلی می باشد و صورتی رنگ است.

برای استعلام قیمت انواع کوبل سولاردام ال جی اینجا را کلیک کنید.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

مدل دوم هم از جنس سرامیک می باشد ولی از وزن کمتری برخوردار است و طبعا کیفیت پایین تری هم دارد.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

و اما مدل سوم از جنس چدن و سیاه رنگ می باشد و همچنین به دلیل این که نمی شکند دارای گارانتی پیشتاز سرویس نیز می باشد و همچنین از قیمت بسیار پایین تری نسبت به 2 مدل سرامیکی آن برخوردار است.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

برای ثبت سفارش با همکاران ما تماس حاصل فرمایید و یا با مراجعه به وبسایت درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

کثیف بودن و یا شکستگی چرخ های ریل زیر سینی

دقت داشته باشید که در زیر سینی های شیشه ای یک ریل که اکثرا به شکل دایره و دارای 3 چرخ پلاستیکی می باشند قرار گرفته است و مشاهده شده است که شکستگی این ریل و یا کنده شدن هر یک از چرخ های پلاستیکی آن باعث نچرخیدن سینی ماکروفر می شود.

به این موضوع دقت داشته باشید که کثیف بودن چرخ های این ریل نیز در کندتر شدن چرخش سینی تاثیرگذار است.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

مشکل در میکروسویچ های درب

خرابی و یا سوختن میکروسویچ های درب دستگاه می تواند باعث نچرخیدن سینی ماکروفر گردد و علت نچرخیدن سینی ماکروفر معیوب بودن سویچ های درب باشد و دقت داشته باشید که در بیشتر ماکروفرها از 3 عدد میکروسویچ استفاده شده است که بررسی آن از روی ظاهر قطعات ممکن نمی باشد و باید به وسیله یک مولتی متر تست و در صورت نیاز تعویض گردد.

دقت داشته باشید که فیش های میکروسویچ تعویض شده را به صورت صحیح جاگذاری کنید تا در عملکرد دستگاه مشکلی به وجود نیاید و بهرترین راه این است که قبل از جدا کردن سرفیش های میکروسویچ از آنها عکس بگیرید.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

شکستگی زبانه درب دستگاه

دستگاه های ماکروفر معمولا دارای 2 عدد زبانه درب می باشند که اکثرا از جنس پلاستیک می باشند و ممکن است دچار شکستگی شوند ودقت داشته باشید که ممکن است شما متوجه این شکستگی نشوید و با استارت کردن دستگاه مشاهده کنید که نه سینی دستگاه می چرخد و نه عمل گرمایش مواد غذایی انجام می گردد.

این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود؟ می‌توانید مستقیما با کارشناسان پیشتاز سرویس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.


علت نچرخیدن سینی ماکروفر در زمان شکستگی زبانه درب این است که این زبانه درب بر روی میکروسویچ مورد نظر قرار نمی گیرد و فرمان مربوطه به برد دستگاه ارسال نمی شود واز آن جهت که زبانه های درب دستگاه ماکروفر پیدا نمی شود و ممکن است دستگاه بلااستفاده بماند از چسب کاری تکه شکسته شده خودداری کنید و به منظور تعمیر اساسی آن با ما تماس حاصل فرمایید.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

چفت نشدن سینی شیشه ای بر روی کوپلینگ

علت نچرخیدن سینی ماکروفر ممکن است مربوط به عدم تطابق شفت دستگاه و سینی شیشه ای آن باشد.
مشاهده شده است که سینی به درستی بر روی شفت 3پر زیر سینی قرار نگرفته باشد و یا اصلا این سینی مخصوص این دستگاه نباشد.
دقت داشته باشید که قالب سینی شیشه ای دستگاه با کوپلینگ آن مطابقت داشته باشد.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

ایراد در برد اصلی دستگاه

این احتمال وجود دارد که علت نچرخیدن سینی ماکروفر خرابی در برد اصلی دستگاه باشد به این صورت که نقص در برد الکترونیکی باعث شود که ولتاژ مورد نیاز برای چرخیدن سینی ماکروفر فراهم نگردد که در این موارد برد دستگاه باید باز شود و توسط الکترونیک کار مجرب عیب یابی و تعمیر شود.

برای تست این مشکل می توانید فیش های متصل به موتور گردان را جدا کنید و پراپ های مولتی متر را بر سرفیش ها قرار دهید سپس مولتی متر را بر روی تست ولتاژ بگذارید و دستگاه را استارت کنید در صورت مشاهده ولتاژ 220 متوجه می شوید که برد دستگاه سالم می باشد و ایراد از خود موتور گردان بوده که این قطعه قابل تعمیر نمی باشد و باید آن را جایگزین نمایید.

تعمیر برد الکترونیکی در نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران با ارائه گارانتی 6 ماهه انجام می شود.

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
علت نچرخیدن سینی ماکروفر

نتیجه گیری:

در مطالب فوق سعی بر آن بود که علت نچرخیدن سینی ماکروفر در چند جهت بررسی و توضیح داده شود ولی ممکن است که جوابگوی تمامی سوالات شما عزیزان نباشد برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیرات با مراکز پیشتاز سرویس تماس حاصل فرمایید.

دقت فرمایید که خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر ماکروفر از 6 تا 12 ماه گارانتی می شود.

تعداد کلمات متن منبع
2156 cause-of-non-rotating-microwave-tray

دانلود نسخه آفلاین متن

مطالب مرتبط:

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران

نمایندگی تعمیرماکروفر در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

نمایندگی تعمیر ماکروفر در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

نمایندگی تعمیر ماکروفر در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

نمایندگی تعمیر ماکروفر در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

نمایندگی تعمیر ماکروفر درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

نمایندگی تعمیر ماکروفر در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

نمایندگی تعمیرماکروفر در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

نمایندگی تعمیرماکروفر در رباط کریم،پرند و شهریار

نمایندگی تعمیر ماکروفر در شمیرانات،دماوند و بومهن

5 27 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

23 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نجمه فروزانفر
نجمه فروزانفر
2 سال قبل

سلام ماکروفر سولاردوم ال جی دارم سینی دستگاه نمیچرخه آیا قابل تعمیر هست؟

علیرضا جلالی
علیرضا جلالی
2 سال قبل

سلام ممنون بابت مطلب مفیدتون من دستگاهم همین ایرادو داره و لاهیجان هستیم پیشتاز سرویس نمایندگی تو لاهیجان هم داره؟

Leila sobHani
Leila sobHani
1 سال قبل

سلام
تشکر ویژه بابت مطالب فوق و راهنمایی تون
دستگاه ماکروفر من همین ایراد رو داره و با خوندن این مطلب توانستم دلیل اصلی نچرخیدن سینی را متوجه شم

بهنام ابراهیمی
بهنام ابراهیمی
1 سال قبل

با سلام و خدا قوت
ماکروفر ال جی ما همین ایراد رو داره و نیاز به تعمیر پیدا کرده ، خواستم هزینه تعمیر رو به صورت دقیق بدونم
ممنون میشم جواب بدین

فرنوش عزیزی
فرنوش عزیزی
1 سال قبل

سینی سولاردم موجود دارید؟

امیرعباس
امیرعباس
1 سال قبل

اگر اقدام به تهیه کول کنیم و مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر حل نشه کوبل میشه مرجوع کنیم؟

سعید زارع
سعید زارع
1 سال قبل

سلام
کوبل پلاستیکس ماکروفر زیمنس موجود دارید؟

داریوش یزدانی
داریوش یزدانی
1 سال قبل

خرابی میکروسوئیچ می تونه باعث نچرخیدن سینس ماکروفر بشه؟

منصوره
منصوره
1 سال قبل

روی سینی ماکروفر من اب ریخته بعد از اون دیگه سینیش نمیچرخه
میشه لطفا راهنمایی کنید؟

محیا
محیا
11 ماه قبل

موتور گردان 30 ولت برای ماکروفر ماجور دارید؟

گلناز
گلناز
1 ماه قبل

سلام
سینی شیشه ای برای فروش هم دارید؟

siyavash
siyavash
1 ماه قبل

سلام
ریل 3 پر فلزی ماکروفر دوو دارید؟