You are currently viewing قطعات ماکروفر
قطعات ماکروفر

قطعات ماکروفر

زمان مطالعه: 13 دقیقه

در این مطلب می خواهیم به بررسی قطعات ماکروفر ( Microwave parts ) و همچنین عملکرد این قطعات در کارکرد دستگاه ماکروفربپردازیم. پیشتاز سرویس با بیش از 3 دهه تجربه در زمینه تعمیرات ماکروفر و همچنین بهره مندی از متخصصین کارآزموده معرفی تمام قطعات ماکروفر را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

در ادامه مطلب به بررسی کلی قطعات ماکروفر خواهیم پرداخت.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در رابطه با قطعات ماکروفر می توانید از روش های زیر با مرکز پیشتاز سرویس ارتباط برقرار نمایید.

در صورت نیاز به مراجعه حضوری و بررسی قطعات ماکروفر خود می توانید به آدرس تهران خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

بررسی قطعات ماکروفر

همانطور که می دانید ماکروفر نیز همانند دیگر لوازم برقی از مجموعه ای از قطعات ماکروفر تشکیل شده تا با همکاری یکدیگر عمل پخت و پز و گرمایش موارد غذایی را انجام بدهد.

خرابی و بروز عیب در هرکدام از این قطعات ماکروفر می تواند کارکرد دستگاه را مختل کند و دستگاه روند کار خود را به درستی انجام ندهد.

در مطلب بررسی قطعات ماکروفر به بررسی قطعات اصلی دستگاه و مشکلاتی که برای این قطعات ماکروفر ممکن است به وجود بیاید و همچنین راه های برطرف کردن آن را شرح خواهیم داد.

همچنین در مطالب دیگر سایت می توانید با هر کدام از این قطعات ماکروفر بیشتر آشنا شوید و توضیحات کامل تری را مشاهده نمایید.

از مهم ترین قطعات ماکروفر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قطعاتی که در بالا ذکر شد از مهم ترین قطعات ماکروفر می باشد و خرابی در این موارد بیشتر اتفاق می افتد.

با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی این قطعات ماکروفر بپردازیم.

مگنترون

از مهم ترین قطعات ماکروفر که می توان به آن اشاره کرد قطعه مگنترون می باشد که در اصل فرایند تولید امواج و پخت و پز مواد غذایی به وسیله این قطعه انجام می شود.

مگنترون اصلی ترین قطعه در هر ماکروفری محسوب می شود که در برندهای مختلف نیز متفاوت می باشد.

خرابی در این قطعه نسبت به سایر قطعات ماکروفر بیشتر مشاهده می شود و از علائم خرابی مگنترون می توان موارد زیر را ذکر کرد:

و همچنین می توان از علائم خرابی ظاهری مگنترون نیز به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوختن آنتن مگنترون
 • شل شدن رادیات های خنک کننده
 • شکستن آهن رباهای مگنترونگ
 • عوض شدن رنگ اسیلاتور مگنترون

مگنترون های دستگاههای مختلف با یکدیگر متفاوت می باشند و در بیشتر مواقع مگنترون ماکروفر ال جی را نمی توان بر روی ماکروفر ساسمونگ نصب کرد.

همچنین شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مگنترون به مطلب جامع تر مگنترون ماکروفر در وبسایت پیشتاز سرویس مراجعه نمایید.

خازن ماکروفر

از دیگر قطعات گرمایشی ماکروفر می توان به خازن ماکروفر اشاره کرد که این قطعه وظیفه افزایش ولتاژ برق که از ترانس ارسال شده را بر عهده دارد و خرابی آن انجام عمل گرمایش توسط ماکروفر را مختل می نماید.

محل قرار گیری خازن در اکثر ماکروفرها در زیر موتور فن خنک کننده و اتصال به وسیله یک غلاف فلزی به دستگاه می باشد.

خازن های مصرفی در دستگاههای ماکروفر از نوع روغنی می باشند که از دو جوشن الکتریکی که در روغن معلق می باشد تشکیل شده که در صورت اتصال این جوشن ها به یکدیگر خازن معیوب می باشد و باید جایگزین شود.

خازن نیز مانند دیگر قطعات ماکروفر روش های تست مختص به خود را دارد که شما به وسیله یک مولتی متر می توانید از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنید.

تست خازن به وسیله مولتی متر از دو روش زیر انجام می شود:

 • تست به وسیله بیزر(بوق)
 • تست به وسیله تست خازن مولتی متر و مشاهده عددی نزدیک به یک میکروفاراد

علائم ظاهری خازن معیوب:

 • باد کردن خازن
 • ترکیدن خازن و ریختن روغن آن به بیرون

در صورت نیاز به مطلب کامل تر در رابطه با خازن می توانید به بخش قطعات ماکروفر و توضیحات کامل خازن ماکروفر مراجعه کنید.

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟

دیود مایکروفر

 • در سیکل تولید امواج توسط مگنترون دیود نیز از مهم ترین قطعات ماکروفر محسوب می شود که از دو سر مثبت و منفی یا به عبارت دیگر کاتد و آند تشکیل شده و وظیفه یکسوسازی جریان الکتریکی را بر عهده دارد.
 • محل نصب دیود در کنار خازن می باشد و از یک سو به بدنه دستگاه و از سوی دیگر به یک سرخازن که سیم ترانس نیز به آن وصل می شود اتصال دارد.
 • دیود انرژی الکتریکی دریافت شده از ترانس و خازن را به قطب های مثبت و منفی تقسیم می کند و به مگنترون برای تولید امواج انتقال می دهد.
 • تست دیود به وسیله اهم متر امکان پذیر است و شما می توانید با قرار دادن اهم متر بر روی قسمت دیود از سالم بودن دیود خود اطمینان حاصل کنید.
 • دیود خراب علامت ظاهری به خصوصی ندارد و ممکن است در مواقعی بترکد و جرقه بزند و یا حتی در موارد دیگر بسیار داغ بشود.

دقت داشته باشید که تعویض قطعات ماکروفر نیازمند تخصص و تجربه  می باشد و به دلیل کارکرد دستگاه با ولتاژ بسیار زیاد انجام تعمیرات بدون تخصص ممکن است خطر جانی در پی داشته باشد.

شما می توانید برای دریافت خدمات در محل با نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران تماس بگیرید.

ترانس ماکروفر

 • می توان ترانس ماکروفر را از بادوام ترین قطعات ماکروفر نامید زیرا خرابی در این قطعه به ندرت مشاهده می شود.
 • ترانس ماکروفر از دو سیم پیچ اولیه و ثانویه تشکیل شده است که در یک قاب فلزی سنگین قرار گرفته اند و اولین قطعه در شروع فرایند تولید امواج ماکروفر می باشد که با دریافت ولتاژ 220 برق شهری و افزایش آن ولتاژ را به خازن انتقال می دهد.
 • ترانس از مهم ترین قطعات ماکروفر به شما ر می رود و در صورت خرابی دستگاه عمل گرمایش را انجام نخواهد داد.
 • برای تست خازن می توانید از مولتی متر استفاده کنید و به وسیله تست بیزر اتصال بدنه ترانس به خازن را بررسی نمایید.

از مهم ترین علائم خرابی ترانس در قطعات ماکروفر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صدای زیاد دستگاه در حین کار
 • جرقه زدن ترانس
 • دود کردن دستگاه
 • بلند شدن بوی سیم سوخته در حین کار

همچنین دقت داشته باشید که در مواردی مشاهده شده که سیم های مسی ترانس آب شده اند و به وسیله چشم قابل مشاهده می باشد.

در صورت تمایل مطلب ترانس ماکروفر را مطالعه کنید تا از اطلاعات بیشتری درباره این قطعه بهره مند شوید.

قطعات ماکروفر
“قطعات ماکروفر”

فیوز های ولتاژ

 • در برخی از ماکروفرها مابین خازن و ترانس ولتاژ بالا از یک فیوز فنری که معمولا در یک خشاب پلاستیکی قرار گرفته است استفاده می شود تا در صورت آمپر کشیدن هر کدام از قطعات این فیوز بسوزد و از آسیب رسیدن به بقیه قطعات ماکروفر جلوگیری بشود.
 • این فیوزها 50 کیلوولت می باشد و برای تست آن می توانید از اهم متر و تست بیزر استفاده کنید.
 • مشاهده شده که بعضی اوقات تعمیرکاران به جای استفاده از فیوز از یک رشته سیم استفاده می کنند که این کار باعث آسیب دیدن قطعات ماکروفر می شود و ما به هیچ عنوان این کار را توصیه نمی کنیم.
 • در صورت تمایل به تهیه فیوز های ولتاژ کامل با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران تماس بگیرید.

شفت ماکروفر

از دیگر قطعات ماکروفر می توان به شفت اشاره کرد که در بیشتر مدل های ماکروفر از جنس پلاستیکی و 3 پر می باشد که به مرور زمان و فرسوده شدن پلاستیک آن امکان دارد که بشکند.

شکستن این شفت باعث ایراد جدی در دستگاه نمی شود و تنها چرخیدن سینی را مختل می کند و همچنین شما می توانید با مراجعه به مطلب نچرخیدن سینی ماکروفر دلایل دیگر این ایراد را نیز مطلع شوید.

همچنین در صورت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی خود در قدم اول باید به بررسی کوبل سرامیکی آن بپردازید تا در صورت شکستن این قطعه آن را جایگزین نمایید.

 • در دستگاههای سولاردام ال جی این شفت از جنس سرامیک بوده و صورتی رنگ می باشد که با شکستن این کوبل نیز عمل چرخیدن سینی انجام نمی شود.
 • در ماکروفرهای دوو این شفت از جنس پلاستیکی و 4پر می باشد که نسبت به سایر ماکروفر ها متفاوت است.
 • در مطلب کوبل سولاردام ال جی با مدل های مختلف این قطعه آشنا شوید.
 • تعویض این شفت کاری آسان بوده و شما می توانید با تهیه این قطعه خود نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
 • در صورت نیاز به سفارش کوبل ماکروفر عکس قطعه مورد نظر را برای کارشناسان مرکز ارسال کنید.

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

موتور کف سینی ماکروفر

 • عمل چرخیدن سینی به وسیله یک موتور که در زیر دستگاه نصب شده انجام می شود و این موتور دارای یک شفت می باشد که امکان خوردگی این شفت وجود دارد.
 • در موارد دیگر اتصالی در سیم پیچ های موتور کف و همچنین خورد شدن چرخ دنده های پلاستیکی موتور کف نیز از مهم ترین عوامل نچرخیدن سینی ماکروفر می باشد.
 • موتور کف ماکروفر در ولتاژهای 30، 21 و 220 ولت وجود دارد که در صورت خرابی شما باید موتوری همسان با موتور خود دستگاه را تعویض نمایید.
 • در دستگاه سولاردام ال جی این موتور کف بسیار قطورتر و همچنین جنس شفت آن فلزی می باشد.
 • برای تعویض این قطعه باید به زیر دستگاه دسترسی داشته باشید که در ماکروفرها یک قسمت آهنی پلمپ وجود دارد که با سیم چین باید آن را بشکافید و پس از آن موتور کف به وسیله 2 پیچ به کف دستگاه بسته شده ، سوکت های موتور کف را آزاد کرده و پس از باز کردن پیچ ها نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
 • به این موضوع دقت داشته باشید که یکی دیگر از دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر می تواند نرسیدن ولتاژ مورد نیاز از برد اصلی دستگاه باشد.

سینی ماکروفر

 • از قطعات ماکروفر که برای چرخیدن استفاده می شود سینی را از یاد نبرید که در اکثریت دستگاهها این سینی از جنس بلور و شیشه ای می باشند.
 • سینی های ماکروفر از جنس شیشه و در قطرهای مختلف موجود می باشند که هر دستگاه نسبت به قطر داخلی خود از یک سایز سینی بهره می برد.
 • دستگاههای سولاردام ال جی و برخی دیگر از ماکروفرهای دوو از سینی فلزی که رنگ کوره ای مخصوص دارند برای چرخیدن استفاده می کنند که اکثرا دارای چرخ می باشند.
 • سینی ماکروفر به ندرت خراب می شود و در اکثر موارد می شکند و یا گم می شود که شما می توانید با داشتن قطر سینی آن را در مرکز پیشتاز سرویس تهیه کنید.
قطعات ماکروفر
قطعات ماکروفر

ریل زیر سینی

در زیر سینی برای سهولت چرخش آن از یک ریل که دارای 3 چرخ هست استفاده شده تا روند چرخیدن سینی به راحتی انجام بشود.

این ریل ها در اکثر موارد می شکند و یا چرخ های آن از جای خود خارج می شوند که سینی به کندی می چرخد.

همچنین چربی گرفتگی و کثیف شدن زیر این ریل و حتی خود چرخ های ریل عملکرد این قطعه را با مشکل مواجه می کند.

ریل های ماکروفر در قطرهای مختلف و همچنین چرخ های کوچک و بزرگ موجود می باشند که با اندازه گیری آن و اعلام به کارشناسان ما می توانید قطعه مورد نظر را سفارش دهید.

برد اصلی ماکروفر

برد ماکروفر و به اصطلاح دیگر مغز ماکروفر از دیگر قطعات ماکروفر می باشد که بسیار مهم بوده و خرابی آن می تواند عملکرد کلی دستگاه را مختل کند.

تمامی کارکرد دستگاه ماکروفر اعم از روشن شدن و پخت و پز انواع مواد غذایی به وسیله فرمان برد اصلی دستگاه صورت می گیرد که بروز عیب در هر قسمت برد می تواند فرایند به خصوصی را از کار بیاندازد.

بیشترین مشکلی که برد الکترونیکی با آن مواجه می شود هنگام نوسانات برق شهری و اصطلاحا 2 فاز شدن برق صورت می گیرد که دستگاه کلا روشن نمی شود و تعمیر این مشکل باید توسط مهندس الکترونیک انجام شود.

در صورت تمایل متن تعمیر برد ماکروفر را مطالعه کنید.

همچنین دقت داشته باشید تمامی تعمیرات برد در پیشتاز سرویس به همراه گارانتی 6 تا 12 ماهه انجام می شود.

لامپ روشنایی ماکروفر

 • داخل دستگاههای ماکروفر به وسیله یک لامپ روشنایی نورانی می شود که در بیشتر دستگاهها از نوع آفتابی و در برخی دیگر ال ای دی می باشد که مدل های آفتابی آن به صورت ولتاژ بالا و پرس بوده و به این صورت نیست که همانند لامپ های سرپیچی بتوانید آن را تعویض کنید.
 • لامپ های ماکروفر داراری طول عمر مشخصی می باشند و حتی ممکن است با زمین خوردن دستگاه لامپ آن بریزد و نیاز به تعویض پیدا کند.
 • خرابی برد اصلی و نرسیدن ولتاژ مورد نیاز نیز از دیگر علل روشن نشدن لامپ روشنایی می باشد.
 • دسترسی و تعویض لامپ روشنایی ماکروفر آسان بوده اما توصیه ما به شما عزیزان این است که خود اقدام به تعویض آن نکنید تا از خطر برق گرفتگی احتمالی مصون بمانید.

در صورتی که برای تعمیر ماکروفر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید با پیشتاز سرویس تماس حاصل فرمایید و از تخفیف 20% بهره مند شوید.

فیوز ماکروفر

 • فیوز ماکروفر نیز از دیگر قطعات قابل ذکر در ماکروفر ها می باشد که بر روی برد کوچکی که در ورودی کابل برق دستگاه قرار دارد واقع شده است.
 • برخی اوقات امکان سوختن این فیوز همراه با نوسانات برق وجود دارد اما باید دقت داشته باشید که سوختن این فیوز نیز به دلیل ایراد در قسمتی از دستگاه می باشد.
 • تست فیوز به وسیله مولتی متر و تست بیزر امکان پذیر است.
 • فیوزهای ماکروفر از جنس سرامیکی بوده و در ولتاژ های 10، 12 و 15 آمپر می باشند.
 • از انداختن سیم به جای فیوز سوخته اکیدا خودداری کنید.

کابل برق ماکروفر

 • تمامی لوازم برقی برای کار کردن نیاز به برق دارند و این برق توسط کابلی که به پریز برق شهری متصل می شود تامین می گردند.
 • کابل برق ماکروفر که در پشت دستگاه واقع شده و در داخل دستگاه بر روی برد کوچک ورودی که فیوز ورودی هم در آنجاست به یک سوکت متصل می شود که برق 220 شهری را به دستگاه برساند.
 • به دلیل کار ماکروفر با ولتاژ بالا ممکن است این قابل در قسمتی اتصالی کرده و قطع شود که در این صورت دستگاه روشن نمی شود.
 • تست کابل برق به وسیله مولتی متر انجام می شود و می توانید انتهای کابل را با ابتدای آن تست کنید تا از سلامت کابل مطمئن شوید.
 • به این موضوع هم دقت داشته باشید که برخی از کابل های ماکروفر دارای تبدیل 3 به 2 می باشند.
قطعات ماکروفر
قطعات ماکروفر

المنت ماکروفر

 • برای دستورهای پخت که قسمت گریل در آن درگیر می شوند از المنتهای فلزی استفاده می شود که برای گریل کردن مواد غذایی استفاده می شود و در حین استفاده از برنامه گریل باید از یک 3 پایه فلزی استفاده کنید تا مواد غذایی به المنتها نزدیک بشوند و روی آنها گریل بشود.
 • المنتهای فلزی پس از فرمان برد و رسیدن ولتاژ داغ شده و سرخ رنگ می شوند در صورت اتصالی در داخل این المنتها و قطع شدن سیم داخلی این المنتها از کار می افتند و باید تعویض شوند.
 • سولفاته شدن فیش های متصل به گریل از دیگر دلایل روشن نشدن آن بوده و همچنین خرابی برد الکترونیکی و نرسیدن ولتاژ از دیگر علل روشن نشدن گریل می باشد.
 • در دستگاههای سولاردام ال جی از یک المنت نوری که از جنس شیشه می باشد  استفاده شده که چندین دستور پخت دیگر را نیز انجام می دهد.
 • از مولتی متر می توانید برای تست المنت نیز استفاده نمایید و از استمرار داشتن دو طرف المنت مطمئن شوید.

موتور فن خنک کننده ماکروفر

 • از قطعات ماکروفر که در افزایش طول عمر مگنترون بسیار مهم می باشد موتور فن خنک کننده دستگاه بوده که وظیفه خنک کردن لامپ اشعه را بر عهده دارد.
 • لامپ مگنترون در حین کار حرارت بسیار زیادی تولید می کند و همین امر باعث بالا رفتن درجه خود مگنترون می شود که این فن وظیفه خنک کردن و تثبیت دمای مگنترون را انجام می دهد.
 • موتور فن ماکروفر از سیم پیچ تشکیل شده است که در مواقعی اتصالی این سیم پیچ باعث خرابی و کار نکردن این قطعه می شود و در ادامه این روند امکان سوختن مگنترون به وجود می آید.
 • خرابی بلبرینگ و آرمیچر موتور فن نیز باعث ایجاد صدای غیر طبیعی در حین کار دستگاه می شود که در بیشتر موارد با سرویس و روغن کاری این مورد نیز برطرف می شود.
 • از دیگر علل کار نکردن موتور فن خرابی برد و عدم ارسال ولتاژ به این قطعه می باشد.
قطعات ماکروفر
قطعات ماکروفر

فیلتر نسوز میکا

 • داخل کابین ماکروفر در سمت راست یک ورق نقره ای رنگ مشاهده می کنید که کاغذ میکا نام دارد و روبروی لامپ مگنترون نصب می شود.
 • فیلتر نسوز میکا وظیفه حفاظت از مگنترون در برابر کثیفی و چربی می باشد که در صورت کثیفی و سوختگی به منظور محافظت از مگنترون باید آن را تعویض نمایید.
 • این فیلتر به وسیله پیج در داخل دستگاه نصب شده است که تعویض آن به وسیله خود مشتری نیز امکان پذیر می باشد و با تهیه آن و الگو زدن از روی میکا قبلی می توانید آن را جایگزین کنید.

میکروسوئیچ درب ماکروفر

 • از دیگر قطعات ماکروفر میکروسوئچ های درب آن می باشد که با بسته شدن درب و فعال شدن آنها دستگاه شروع به کار می کند.
 • در دستگاههای ماکروفر از 3 عدد سوئیچ درب تشکیل شده است که با بسته شدن درب و قرار گرفتن زبانه های درب در جای خود شروع به کار می کنند.
 • تست میکروسوئیچ به وسیله مولتی متر امکان پذیر می باشد و همچنین یکی از مهم ترین علائم خرابی میکروسوئیچ ها پریدن فیوز واحد مسکونی همزمان با بستن درب دستگاه می باشد.
 • در صورت علاقه به روند کار کرد میکروسوئیچ به مطلب میکروسوئیچ درب ماکروفر رجوع کنید.

قسمت کانوکشن ماکروفر

 • برای انجام دستورهای پخت و پز متفاوت در دستگاه ماکروفر از قسمت کانوکشن استفاده می شود که برای انجام پخت در قسمت مرکزی غذا تاثیر مستقیم دارد.
 • کانوکشن از فن فلزی به همراه یک المنت تشکیل شده تا گرمای المنت را به وسیله فن به داخل کابین هدایت کند.
 • یکی از مشکلاتی که این قسمت با آن مواجه می شود شل شدن فن فلزی و اصابت آن به بدنه دستگاه و تولید صدای زیاد می باشد که باید توسط تعمیرکار متخصص بررسی و رفع گردد.
 • خرابی  برد و عدم رسیدن فرمان به قسمت کانوکشن باعث عمل نکردن کلی این قسمت می شود که برای رفع آن باید برد الکترونیکی بررسی بشود.

کلیه تعمیرات ماکروفر در مرکز تعمیرات پیشتاز سرویس با ضمانت 180 روزه (6 ماهه) انجام می شود.

ترموستات حرارتی

 • از جمله قطعات ماکروفر که بسیار حیاتی می باشد باید به ترموستات اشاره کنیم که وجود این قطعه بسیار مهم می باشد.
 • نحوه عملکرد این ترموستات که در چندین قسمت از دستگاه قرار گرفته به این صورت می باشد که با بالا رفتن دمای داخل دستگاه این سنسورها فعال شده و برای جلوگیری از آسیب دستگاه خاموش می شود و پس از رسیدن دستگاه به دمای مناسب مجدد روشن می شود.
 • برای تست ترموستات با استفاده از مولتی متر و تست بیزر از داشتن اتصال بین دو سر ترموستات مطمئن شوید.

زبانه های پلاستیکی درب

اگر که دقت کرده باشید درب های ماکروفر دارای 2 عدد خار پلاستیکی کج می باشند که وظیفه فعال سازی میکروسوئیچ ها را عهده دار هستند و همچنین عدم کارکرد دستگاه زمانی که درب دستگاه باز است و امکان نشتی اشعه از آن وجود دارد.

شکستن هر کدام از این زبانه ها می تواند عملکردهایی مانند: گرم کردن ماکروفر، چرخیدن سینی ماکروفر، روشنایی ماکروفر و سایر کارکردهای دستگاه را مختل کند.

در صورت شکستن زبانه درب ماکروفر خود می توانید از خدمات دارای گارانتی پیشتاز سرویس بهره مند شوید.

نتیجه گیری

در متن بالا به توضیح کلی قطعات ماکروفر پرداختیم و هدف از این مطلب آشنایی شما عزیزان با بخش های مختلف ماکروفر و عملکرد آنها بود.

اما در صورتی که تمایل دارید که هر کدام از این قطعات را به صورت تخصصی تر بشناسید می توانید به قسمت مقالات سایت مراجعه کرده و هر قطعه را به صورت کامل و جامع تری مطالعه فرمایید.

در صورت هر گونه سوال می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در پیشتاز سرویس بهره مند گردید.

تعداد کلمات متن3477
5 58 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

14 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سینا اکبری
سینا اکبری
1 سال قبل

سلام
کوبل سولاردوم ماکروفر موجود دترید؟

محمدرضا
محمدرضا
1 سال قبل

ارسال قطعات به قشم هم دارید؟

امیر موسوی زاد
امیر موسوی زاد
1 سال قبل

خسته نباشید خدمت مجموعه خوبتون خواستم بدونم ترانس ماکروفر قابل تعمیر هست؟

فرامرز
فرامرز
1 سال قبل

لامپ روشنایی دلونگی موجود دارید؟

توماج
توماج
1 سال قبل

سلام
ارسال قطعات به قشم هم دارید؟

شهناز
شهناز
8 ماه قبل

سلام
شما سینی سولاردوم ال جی هم دارید؟

رضا طاهری
رضا طاهری
6 ماه قبل

برای خرید حضوری قطعات ماکروفر کجا میتونم مراجعه کنم؟