You are currently viewing علت سوختن فیوز ماکروفر
علت سوختن فیوز ماکروفر

علت سوختن فیوز ماکروفر

زمان مطالعه: 7 دقیقه

در این مطلب می خواهیم به بررسی علت سوختن فیوز ماکروفر ( Cause of microwave fuse burning ) بپردازیم و شما را با دلایل مختلف این ایراد آشنا بنماییم.

پیشتاز سرویس به عنوان نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران و استفاده از کادر تعمیراتی مجرب و متخصص و همچنین استفاده از قطعات اصلی در روند تعمیرات و ارائه خدمات 24 ساعته و بدون تعطیلی خدمات خود را در محل ارائه می دهد.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

دقت داشته باشید که تعمیرات ماکروفر در مراکز پیشتاز سرویس از 6 تا 12 ماه گارانتی می شود.

جدا از ارائه خدمات تعمیراتی شما می توانید انواع قطعات ماکروفر را در مراکز پیشتاز سرویس خریداری نمایید.

در صورت نیاز به تهیه قطعه مورد نظر هم می توانید سفارش را به صورت اینترنتی ثبت کنید و هم با مراجعه به فروشگاه شرکت واقع در خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 قطعه مورد نظر خود را تهیه فرمایید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

در ادامه بررسی علت سوختن فیوز ماکروفر ممکن است تمایل به مطالعه مطالب زیر نیز داشته باشید:

و بسیاری موارد دیگر که در بخش وبلاگ پیشتاز سرویس مطالب مختلف در حوزه تعمیرات ماکروفر موجود می باشند.

چگونگی و مراحل برقراری ارتباط در مراکز تعمیراتی پیشتاز سرویس

قبل از بررسی علت سوختن فیوز ماکروفر توجه داشته باشید که در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیراتی از روش های زیر می توانید درخواست خود را ثبت نمایید:

  • تماس با هر کدام از مراکز پیشتاز سرویس در سراسر شهر تهران و حومه
  • مراجعه به وبسایت و ثبت سفارش آنلاین تعمیرات
  • تماس با شماره همراه کارشناسان و کسب مشاوره تلفنی در خصوص روند تعمیرات
  • چت در قسمت گفتینو وبسایت به صورت آنلاین با کارشناسان
علت سوختن فیوز ماکروفر
علت سوختن فیوز ماکروفر

ممکن است برای شما عزیزان این سوال مطرح گردد که علت سوختن فیوز ماکروفر چیست ؟ و چه مواردی ممکن است در این مشکل دخیل باشند؟

همکاران ما در این مطلب تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا شما عزیزان با علت سوختن فیوز ماکروفر و دلایل آن آشنا گردید و تا حدودی با چگونگی رفع این ایراد آشنا گردید.

در دستگاه های ماکروفر نیز همانند دیگر لوازم برقی از فیوزهای حرارتی و محافظتی استفاده شده است که تا در صورت افزایش ولتاژ و جریان کشیدن بیش از حد قسمتی از دستگاه بسوزند و از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری نمایند.

در صورت نیاز به آشنایی بیشتر با انواع فیوز ماکروفر و چگونگی تست آنها به این مطلب رجوع کنید.

همچنین فیوز های استفاده شده در دستگاههای ماکروفر در 2 مدل شیشه ای و گچی می باشند که مدل های گچی آن دارای مقاومت بیشتری نسبت به مدل های شیشه ای می باشند.

بررسی علت سوختن فیوز ماکروفر توسط متخصصین پیشتاز سرویس

ساختا فیوزها به صورتی می باشند که داخل آنها از یک رشته سیم استفاده شده و در صورت بروز جریان بیش از حد مورد نیاز این سیم قطع می شود و اصطلاحا فیوز می سوزد.

به طور کل می توان گفت که افزایش ولتاژ عبوری از فیوز به هر دلیل می تواند عیت سوختن فیوز ماکروفر باشد که برای دریافت اطلاعات بیشتر باید به مطالعه ادامه مطلب بپردازید.

برای بررسی علت سوختن فیوز ماکروفر باید موارد زیر را بررسی نمایید:

مواردی که در بالا ذکر شد از موارد اصلی در علت سوختن فیوز ماکروفر می باشند و ممکن است در مواردی دلایل دیگری نیز در این مورد دخیل باشند که باید توسط متخصص مربوطه بازبینی و عیب یابی شوند.

در صورتی که برای تعمیر ماکروفر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید با پیشتاز سرویس تماس حاصل فرمایید و از تخفیف 20% بهره مند شوید.

علت سوختن فیوز ماکروفر به دلیل خرابی قطعه مگنترون

از قطعات اصلی و مهم در روند گرم کردن مواد غذایی در ماکروفر قطعه مگنترون می باشد که در مواردی مشاهده شده است که سوختن این قطعه و آمپر کشیدن بیش از حد باعث سوختن فیوز ورودی و یا فیوز های ولتاژ دستگاه بگردد.

در این موارد می توانید با تعویض قطعه سوخته و همچنین جایگزینی فیوز با آمپر مشخص شده این مشکل را برطرف نمایید.

تست فیوز ماکروفر به راحتی و توسط اهم متر انجام می گردد.

سوختن ترانس های ولتاژ و سوختن فیوز ماکروفر

علت سوختن فیوز ماکروفر می تواند مربوط به خرابی و اتصالی در سیم کشی ترانس باشد که این اتصالی موجب سوختن فیوز ورودی دستگاه و یا فیوز های ولتاژ بشود که در مورد اول دستگاه خاموش شده و دیگر روشن نمی شود و در مورد دوم غذا در داخل دستگاه گرم نمی شود.

ترانس ماکروفر قابل تعمیر نبوده و باید آن را تعویض نمایید.

علت سوختن فیوز ماکروفر
علت سوختن فیوز ماکروفر

خرابی برد الکترونیکی ماکروفر

اگر در قسمتی از برد الکترونیکی دستگاه که در اصل مغز دستگاه محسوب می شود اتصالی وجود داشته باشد و یا قطعه ای از برد معیوب باشد ممکن است این اتصالی علت سوختن فیوز ماکروفر بشود.

خرابی های برد الکترونیکی در اکثر موارد به دلیل نوسانات برق شهری و یا دو فاز شدن برق اتفاق می افتد.

تعمیر برد ماکروفر در نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران به همراه 6 تا 12 ماه ارائه می شود.

خرابی خازن راه انداز

در داخل دستگاههای ماکروفر به منظور افزایش ولتاژ و تامین ولتاژ مورد نیاز مگنترون برای تولید امواج از قطعه ای به نام خازن استفاده شده است که در صورت سوختن خازن ممکن است فیوز ورودی دستگاه بسوزد و دستگاه روشن نشود.

همچنین آمپر کشیدن خازن می تواند باعث سوختن فیوز ولتاژ بالا و عدم گرم کردن مواد غذایی در داخل دستگاه بشود.

برای اطلاع از چگونگی تست خازن به این مطلب مراجعه کنید.

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟

علت سوختن فیوز ماکروفر به دلیل خرابی دیود

یکی دیگر از قطعاتی که در روند گرم کردن مواد غذایی در ماکروفر موثر می باشد قطعه دیود بوده که در اصل وظیفه یک سو سازی جریان را بر عهده دارد و در مواردی که این قطعه با مشکل مواجه شود ممکن است فیوز ورودی دستگاه را بسوزاند.

دقت داشته باشید که به هیچ عنوان از سیم به جای فیوز سوخته استفاده نکنید زیرا ممکن است به دستگاه آسیب جدی تری وارد نماید.

خرابی میکروسوئیچ های درب ماکروفر

علت سوختن فیوز ماکروفر در بیشتر موارد به دلیل خرابی در میکروسوئیچ های درب می باشد که با باز و بسته کردن درب به طور ناگهانی اتفاق می افتد.

این سوختن فیوز می تواند به همراه پریدن فیوز واحد مسکونی نیز باشد که در قدم اول باید میکروسوئیچ های را با مولتی متر بررسی کنید و در صورت خراب بودن آنها را تعویض نمایید.

در ماکروفرهای سامسونگ بر روی برد الکترونیکی از یک فیوز گچی کوچک 1.6 آمپر استفاده شده است که رابطه مستقیم با خرابی سوئیچ های درب دارد و در صورت معیوب شدن باعث سوختن این فیوز می شود.

دقت داشته باشید که به منظور سالم ماندن سوئیچ های درب به هیچ عنوان درب دستگاه را در حین کار باز نکنید و پس از فشردن دکمه استاپ نسبت به باز کردن درب اقدام نمایید.

علت سوختن فیوز ماکروفر
علت سوختن فیوز ماکروفر

خرابی پریز برق یا رابط مورد استفاده برای ماکروفر

علت سوختن فیوز ماکروفر می تواند به دلیل خرابی و اتصالی در سیم کشی داخل پریز برق واحد باشد که در این صورت و برخورد فاز و نول پریز به یکدیگر فیوز ورودی دستگاه ماکروفر بسوزد.

همچنین اگر دستگاه شما به یک سه راهی یا رابطی متصل است ممکن است در داخل آن سه راهی اتصالی وجود داشته باشد.

به دلیل خطرناک بودن برق توصیه ما به شما عزیزان این است که در صورت مواجه شدن با این مشکلات از یک برق کار کمک بگیرید.

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

اتصالی در سیم کشی داخلی ماکروفر و سوختن فیوز

همانند تمامی لوازم برقی که به وسیله کابل های برق و سیم کشی داخلی قطعات داخلی خود را به یکدیگر ارتباط می دهند دستگاه ماکروفر نیز به همین صورت دارای سیم کشی داخلی می باشد.

اگر به هر دلیل قسمتی از سیم کشی دستگاه قطعی داشته باشد و یا در قسمتی از این سیم کشی اتصالی وجود داشته باشد ممکن است باعث سوختن فیوز ورودی دستگاه بشود و شما حتما باید این اتصالی را پیدا کنید زیرا در غیر این صورت با تعویض فیوز و جایگزینی مجدد آن فیوز تعویض شده نیز خواهد سوخت.

به منظور بررسی سیم کشی داخلی ماکروفر شما به یک متخصص نیاز خواهید داشت.

ایراد در درب ماکروفر و بسته نشدن صحیح آن

علت سوختن فیوز ماکروفر می تواند به دلیل خرابی درب ماکروفر و بسته نشدن درست و صحیح آن باشد به این صورت که اگر درب دستگاه به طور کامل بسته نشود و بر روی سوئیچ های درب قرار نگیرد امکان اتصالی و سوختن فیوز وجود خواهد داشت.

دری های ماکروفر از 2 زبانه پلاستیکی تشکیل شده اند که باید بر روی سوئیچ های درب ماکروفر قرار گرفته تا دستگاه فرمان های پخت و پز را اجرا نماید.

اگر به هر دلیل یکی از این زبانه های درب شکسته باشد و درب دستگاه به طور صحیح بسته نشود امکان سوختن فیوز و یا عدم فرمان گیری دستگاه برای شروع به کار وجود خواهد داشت.

سوختن موتور گردان ماکروفر

شاید برای شما هم عجیب باشد که علت سوختن فیوز ماکروفر می تواند مربوط به موتور گردان زیر سینی آن باشد.

اما مشاهده شده است که در مواردی با ریختن آب بر روی موتور کف و بروز اتصالی در سیم پیچی داخلی موتور کف به محض استارت دستگاه این سیم پیچ اتصال کرده و فیوز دستگاه را بسوزاند.

این مشکل به ندرت دیده شده است و از موارد استثنا محسوب می شود اما در صورت بروز این مشکل می توانید با تعویض موتور گردان این ایراد را رفع نمایید.

علت سوختن فیوز ماکروفر
علت سوختن فیوز ماکروفر

اتصالی در المنت ماکروفر

علت سوختن فیوز ماکروفر می تواند با سوختن المنت در ارتباط باشد به این صورت که المنت ماکروفر به وسیله سیم در داخل به دوسر خود متصل می باشد و اگر به هر دلیل این ارتباط داخلی در المنت قطع شود و به یکدیگر اتصال کند موجب سوختن فیوز ورودی ماکروفر می شود.

تست المنت نیز به وسیله مولتی متر و همچنین ولتاژ مستقیم قابل تست می باشد.

سخن آخر

در این مطلب به علت سوختن فیوز ماکروفر و دلایل متعدد این مشکل پرداختیم تا شما عزیزان با این موارد آشنا شوید و اما توصیه ما به شما عزیزان این است که دستگاه را به هیچ عنوان باز نکنید زیرا دستگاه های ماکروفر دارای انرژی الکتریکی بسیار زیادی می باشند که ممکن سات برای شما عزیزان خطرات جانی در پی داشته باشد.

در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیراتی با نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران تماس بگیرید.

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

5 28 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجید
مجید
8 ماه قبل

سلام
علت سوختن فیوز داخل قاب سفید رنگ در ماکروفر چی هست؟

محمدی
محمدی
2 ماه قبل

سلام عصر بخیر
ببخشید فیوز برای فروش هم دارید ؟
آدرس فروشگاهتون رو لطف می کنید ؟

عباس سلطانی
عباس سلطانی
2 ماه قبل

سلام و عرض ادب
قیمت دقیق فیوز رو میخواستم ؟