You are currently viewing خازن ماکروفر
خازن ماکروفر

خازن ماکروفر

زمان مطالعه: 8 دقیقه

خازن ماکروفر (Microwave Capacitor) از مهم ترین قطعات گرمایشی در تعمیرات مایکروویو می باشد و در صورت معیوب بودن این قطعه دستگاه عمل گرمایش را انجام نمی دهد.پیشتاز سرویس با بهره گیری از تکنسین های مجرب تعمیرات مایکروفر شما را بنا به درخواست مشتری در محل و یا کارگاه شرکت انجام می دهد.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا

پیشتاز سرویس به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی خدمات تعمیراتی خود را به همراه 6 ماه گارانتی و استفاده از قطعات اصلی و فابریک انجام می دهد.

تمامی خدمات تعمیراتی در مراکز پیشتاز سرویس به صورت تمام وقت و بدون تعطیلی در سریع ترین زمان ممکن و هزینه های مقرون به صرفه و در محل ارائه می شود و شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز برای دریافت خدمات با مراکز پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

جهت خرید خازن ماکروفر اینجا را کلیک کنید.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

برای سفارش و خرید خازن ماکروفر از روش های زیر می توانید اقدام نمایید:

در صورتی که از خرابی خازن مایکروفر خود اطمینان دارید و درخواست سفارش این قطعه را دارید از روش های زیر درخواست خود را ثبت نمایید:

 • تماس با نزدیکترین شعبه پیشتاز سرویس به محل زندگی خود و سفارش خازن مایکروفر
 • مراجعه به وبسایت و ثبت درخواست آنلاین به منظور سفارش قطعه مورد نظر
 • تماس با کارشناسان مرکز به طور مستقیم و دریافت مشاوره در خصوص چگونگی تهیه قطعه حازن ماکروویو
 • سفارش قطعه مورد نظر از طریق بخش گفتینو یا چت آنلاین وبسایت
 • سفارش خازن مایکروویو از طریق واتس آپ و دیگر شبکه های اجتماعی

همچنین در صورت تمایل به تهیه خازن ماکروفر می توانید با هماهنگی قبلی به فروشگاه پیشتاز سرویس واقع در خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 مراجعه نمایید.

امروزه دنیای بشریت پر شده از انواع دستگاه های برقی که دستگاه ماکروفر از جمله آن ها می باشد. باید توجه داشت قطعات مربوط به این دستگاه مانند : دیود، خازن ماکروفر ، لامپ اشعه ماکروفر ، ترانس ماکروفر و … بسیار حساس می باشند و برای نگهداری و استفاده درست از آن ها باید تعلیمات اصولی را گذراند. تکنسین های مجرب پیشتاز سرویس با شرکت در کلاس های تئوری و عملی مربوط به دستگاه های ماکروفر از آگاهی و تجربه بالایی برای خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز برخوردارند.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق ثبت سفارش آنلاین و تماس با مراکز پیشتاز سرویس درخواست تعمیرات خود را ثبت نمایید.

در ادامه این مطلب سعی داریم شما را با مشخصات فنی ، ظاهری و انواع و ظرفیت خازن ماکروفر و همچنین عملکرد خازن ماکروفر آشنا سازیم و همچنین برخی از روش های تست خازن سالم و معیوب را به شما توضیح می دهیم.

تا در صورتی که خود تمایل داشته باشید از ایراد دستگاه خود مطلع شوید.

خازن ماکروفر
“خازن ماکروفر”

مشخصات ظاهری خازن ماکروفر

 • وزن خازن ماکروفر ۶۰۰ تا ۷۰۰ گرم
 • ولتاژ ورودی خازن ماکروفر ۲۱۰۰ ولت
 • خازن ماروفر از دو جوشن لیتیومی تشکیل شده است که در بین روغن قرار گرفته اند و به همین جهت است که برخی از خازن های سوخته باد کرده و از داخل آنها روغن بیرون می ریزد.
 • دقت داشته باشید که ممکن است خازن معیوب علائم ظاهری نداشته باشد و تنها با تست به وسیله مولتی متر خرابی آن مشخص بشود.

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟

ظرفیت های خازن ماکروفر

 1. ۱ میکروفارا
 2. ۱/۰۴ میکروفاراد
 3. ۱/۱۴ میکروفاراد

برای اینکه ماکروفر شروع به گرم کردن مواد غذایی کند در قدم اول باید ولتاژ  مورد نیاز مگنترون تامین گردد که این ولتاژ ابتدا با رسیدن برق ۲۲۰ به دو سر ترانس و سپس به خازن ماکروفر و دیود شروع می شود.

ولتاژ برق ابتدا توسط ترانس افزایش یافته و سپس به وسیله خازن مجددا افزایش می یابد به این صورت که ولتاژ مورد نیاز مگنترون تامین شود.

در صورت تمایل می توانید متن علت گرم نکردن ماکروفر را نیز مطالعه کنید.

خازن ماکروفر
خازن ماکروفر

نکته:دقت داشته باشید که در خازن ماکروفر ولتاژ بسیار زیادی ذخیره شده است و باید قبل از بررسی به وسیله یک پیچ گوشتی و یا دم باریک آن را تخلیه کنید.
در صورت تخلیه نکردن خازن ممکن است خطرات جانی در پی داشته باشد.


در صورت نیاز به مشاوره می توانید از طریق تماس مستقیم با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و یا ازطریق واتس آپ با تعمیرکاران ما تماس بگیرید.

خازن ماکروفر
خازن ماکروفر

نحوه عملکرد خازن ماکروفر

همانطور که در بالا گفته شده خازن ماکروفر وظیفه ذخیره کردن انرژی الکتریکی دریافت شده از طریق ترانس و افزایش مجدد آن و سپس آزاد سازی ناگهانی به منظور تامین ولتاژ مورد نیاز مگنترون را عهده دار می باشد.

ولتاژی که توسط ترانس ولتاژ بالا افزایش یافته است به خازن می رسد و توسط خازن نیز یک بار دیگر افزایش پیدا می کند و پس از آن به وسیله دیود قطب های مثبت و منفی آن را جدا کرده تا ولتاژ مورد نیاز مگنترون برای تولید امواج تامین شود.

به این نکته دقت داشته باشید که در دستگاههای ماکروفر ولتاژ بسیار زیادی ذخیره شده است و ممکن است برای شما خطرات جانی در پی داشته باشد و توصیه ما به شما عزیزان این است که برای درخواست تعمیرات با پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

نحوه باز کردن و دسترسی به خازن ماکروفر

 1. ابتدا دستگاه را از پریز برق جدا کنید تا به منبع ولتاژ متصا=ل نباشد.
 2. کاور روی دستگاه را باز کرده و آن را جدا کنید.
 3. در قسمت پایینی دستگاه کنار ترانس و در زیر موتور فن دستگاه خازن را مشاهده می کنید که به وسیله یک پایه فلزی بسته شده است.
 4. به وسیله پیچ گوشتی و یا دم باریک خازن را تخلیه کنید تا ولتاژ ذخیره شده در آن از بین برود.
 5. فیش های متصل به خازن را جدا کنید
 6. خازن به وسیله یک پایه فلزی به بدنه دستگاه پیچ شده است.
 7. پیچ‌را باز کرده و خازن را از دستگاه خارج کنید.
 8. دقت داشته باشید که فیش های متصل به خازن را چگونه باز کرده اید تا در صورت اتصال مجدد فیش هارا سر جای درست خود وصل کنید.
 9. و نکته مهم این است که خازن را برای تست از جای خود خارج کنید به صورتی که به هیچ جایی اتصال نداشته باشد.

نکته:دقت داشته باشید که فیش های متصل به خازن را چگونه باز کرده اید تا در صورت اتصال مجدد فیش هارا سر جای درست خود وصل کنید.

youtube logo
تماشای ویدئو تست خازن در یوتوب

مشخصات ظاهری خازن معیوب

 • دقت داشته باشید که باد کردن خازن ماکروفر از دلایل خرابی این قطعه محسوب می شود و از لحاظ ظاهری مشخص می شود که خازن سالم است یا معیوب.
 • خود خازن و زیر محل قرارگیری آن را بررسی کنید که روغنی نباشد زیرا در صورت ترکیدن خازن روغن آن به بیرون نشت پیدا می کند و از سر آن به بیرون می ریزد.
خازن ماکروفر
خازن ماکروفر معیوب


نکته: یکی از مهم ترین عوامل خراب شدن خازن روشن ماندن دستگاه به مدت طولانی و استفاده از دستور پختهای طولانی مدت می باشد به این صورت که در پخت های کیک یا لازانیا دستگاه به مدت طولانی روشن است و به خازن فشار بسیار زیادی وارد می گردد.

تست خازن ماکروفر به وسیله مولتی متر

نکته خیلی مهم:در اولین قدم خازن ماکروفر خود را دشارژ کنید.

 1. ابتدا دستگاه مولتی متر را بروی قسمت بیزر قرار دهید و دو سر مولتی متر را بر روی دو پایه جداگانه خازن قرار دهید و در صورتی که صدای بوق شنیدید یعنی خازن اتصال کوتاه دارد و معیوب می باشد.
 2. در بیشتر مولتی متر ها قسمت تست خازن نیز وجود دارد که همانند تست بیزر باید دوسر مولتی متر را بر روی دوسر خازن قرار دهید و مقداری نزدیک به ۱ میکروفاراد را مشاهده کنید در غیر این صورت خازن خراب و احتیاج به جایگزینی دارد.
 3. دقت داشته باشید که خازن قطعه ای قابل تعمیر نمی باشد و در صورت نیاز باید تعویض گردد.
خازن ماکروفر
تست خازن به وسیله مولتی متر

قیمت خازن ماکروفر

در بازار انواع مختلفی از خازن ها را می توانید مشاهده کنید که در ظرفیت های مختلف و اندازه های متفاوت می باشند و دارای قیمت های مختلفی نیز هستند که برخی از آنها دارای گارانتی و برخی دیگر بدون گارانتی می باشند.

ممکن است برای شما مشتریان گرامی این سوال پیش بیاید که آیا حتما باید خازنی که می خواهید تهیه کنید دقیقا مانند خازن دستگاه خود شما باشد؟ و هیچ گونه تفاوتی نداشته باشد.

خیر ، شما می توانید از خازن هایی با ظرفیت بالا و یا پایین تر استفاده کنید و مشکلی برای دستگاه شما پیش نمی آید و ظرفیت خازن ها یک میکروفاراد و یا نزدیک به آن باشد.

در این مرکز از 3 مدل خازن برای تعمیرات استفاده می گردد که در زیر به قیمت آنها اشاره خواهیم کرد:

 • خازن ماکروفر با کیفیت پایین 90 هزار تومان
 • خازن با کیفیت معمولی بدون ضمانت 110 هزار تومان
 • خازن هولوگرام سفید رنگ که فیش های آن کوچک می باشد همراه 3 ماه ضمانت 200 هزار تومان
 • خازن هولوگرام طلایی که فیش های آن بزرگ می باشد همراه 6 ماه ضمانت 230 هزار تومان

دقت داشته باید که هزینه تعویض خازن ماکروفر 120 هزار تومان می باشد . در صورتی که دستگاه را به کارگاه شرکت منتقل کنید هزینه ای بابت ایاب و ذهاب دریافت نمی شود و در غیر این صورت و مراجعه تعمیرکار به منزل شما مبلغ 50 هزار تومان بابت ایاب و ذهاب دریافت می گردد.

پس از انجام تعمیرات در صورت درخواست قطعه ضمانت دار حتما ضمانت نامه قطعه تعویض شده را از تعمیرکار و همچنین فاکتور را دریافت نمایید تا در صورت بروز مشکل احتمالی این قطعه به صورت رایگان برای شما تعویض گردد.

در صورت تمایل به تعویض خازن ماکروفر حتما خازن را تخلیه کنید و از فیش های متصل به آن عکس بگیرید تا پس از تعویض آن سر فیش ها را در جای درست خود نصب نمایید.

خازن ماکروفر کیفیت ضعیفنود هزار تومان
خازن ماکروفر با کیفیت متوسطیکصد و ده هزار تومان
خازن با کیفیت نسبتا خوبدویست هزار تومان
حازن ماکروفر با کیفیت عالیدویست و بیست هزار تومان
جدول قیمت خازن مایکروفر

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

علائم خازن خراب در ماکروفر

 1. بلافاصله بعد از استارت دستگاه صدای بسیار ناهنجاری از دستگاه بلند می شود و دستگاه آمپر بسیار زیادی می کشد.
 2. پس از شروع به کار کردن دستگاه بو و دود بسیار شدیدی از دستگاه بلند می شود و بوی سم سوختگی از دستگاه به مشام می رسد.
 3. دستگاه حالت طبیعی خود را در حین کار دارد ولی مواد غذایی را گرم نمی کند.
 4. بلافاصله پس از استارت کردن دستگاه فیوز ورودی دستگاه می سوزد.
 5. خرابی خازن و آمپر کشیدن زیاد دستگاه می تواند باعث سوختن فیوز های ولتاژ نیز بشود.

نتیجه گیری:

در بالا سعی بر آن بود که توضیحات کامل و جامعی در مورد خازن ماکروفر برای شما مشتریان گرامی ذکر گردد ولی در صورتی که کماکان دستگاه شما با مشکل مواجه بود می‌توانید از دو طریق ثبت سفارش آنلاین و یا تماس مستقیم با مراکز تعمیراتی پیشتاز سرویس درخواست تعمیرات خود را ثبت نمایید.

قطعاتی که در مرکز پیشتاز سرویس استفاده می شوند همگی دارای گارانتی 6 ماهه می باشند و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می باشند.

تمامی خدمات این مرکز در محل و در حضور مشتری انجام می گردد و شما پس از اتمام کار از تکنسین مربوطه فاکتور معتبر به همراه گارانتی را دریافت می کنید.

تعداد کلمات مقاله خازن ماکروفرمنبع
2011Microwave Capacitor

دانلود نسخه آفلاین متن

شعب خدمات خرید خازن مایکروفر در تهران

خرید خازن ماکروفر در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

خرید خازن مایکروویو در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

خرید خازن ماکروفر در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

خرید خازن ماکروفر در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

خرید خازن مایکروفر درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

خرید خازن مایکروویو در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

خرید خازن ماکروویو در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

خرید خازن مایکروفر در رباط کریم،پرند و شهریار

خرید خازن ماکروفر در شمیرانات،دماوند و بومهن

5 32 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

16 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا کریمی
رضا کریمی
2 سال قبل

سلام جسارتا قیمت خازن مایکروفر سولاردم رو میخوساتم بدونم؟

وحید جودکی
وحید جودکی
1 سال قبل

سلام خازن کولرگازی هم مشابه خازن ماکروفر تست میشه؟ ظاهری خیلی شبیه هستن

علی
علی
1 سال قبل

سلام
تست خازن به چه صورت می باشد؟

مهدی
مهدی
1 سال قبل

برای تخلیه کردن خازن چه کار باید کرد؟

کریم علی قلی
کریم علی قلی
1 سال قبل

خرید حضوری کجا میشه انجام بدیم؟

فردین
فردین
1 سال قبل

خازن ماکروفر تکا موجود دارید؟ روی خازن ۱.۰۱ حک شده اگر اشتباه نکنم

عطا
عطا
1 سال قبل

سلام
ارسال خارن به کیش هم دارید؟

بهرام
بهرام
9 ماه قبل

خازن ماکروفر سولاردام با ماکروفرهای معمولی فرق داره؟