You are currently viewing تست اشعه ماکروویو
تست اشعه مایکروویو

تست اشعه ماکروویو

زمان مطالعه: 8 دقیقه

یکی از مهم ترین نکات بعد از تعمیر ماکروفر لزوم انجام تست اشعه می باشد که قصد داریم شما را با چگونگی تست اشعه ماکروویو،اهمیت این موضوع و مواردی که احتیاج به تست اشعه ماکروویو (microwave radition teste) می باشد آشنا کنیم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا

پیشتاز سرویس به عنوان نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران و استفاده از کادر تعمیراتی مجرب آماده ارائه خدمات تعمیراتی در محل و همچنین ارائه گارانتی تعمیراتی می باشد و همچنین تمام قطعات مصرفی به صورت فابریکی می باشند.

دقت داشته باشید که در صورت خرابی دستگاه ماکروفر و انجام تعمیرات حتما بر روی دستگاه را تست اشعه انجام شود زیرا در صورت داشتن نشتی امواج ممکن است برای شما عزیزان خطرات جانی در پی داشته باشد.

در صورت نیاز به مراجعه حضوری با هماهنگی قبلی به آدرس خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 مراجعه نمایید.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

قبل از هر چیز در باید بدانید اصول کار ماکروویو میتنی بر تولید امواج از طریق قطعه ای به نام مگنترون می باشد و بعد از مدتی که دستگاه مصطحلک می شود امکان نشت امواج بنا بر دلایلی که در ادامه به آن می پردازیم می باشد.

بهتر است قبل از اینکه در خصوص تست اشعه ماکروویو اطلاعاتی به دست آورید در مقاله مربوط به مگنترون نیز با کارایی این قطعه آشنا شوید تا با اهمیت تست اشعه ماکروویو بیشتر آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

راه های ارتباطی با مرکز مجموعه پیشتاز سرویس در رابطه با چگونگی دریافت خدمات تعمیراتی

در صورت خرابی دستگاه ماکروفر خود و نیاز به تست اشعه ماکروویو از روش های زیر می توانید اقدام کنید:

 • تماس با مراکز و شعبات اصلی مجموعه پیشتاز سرویس در تهران و حومه
 • ثبت درخواست آنلاین در سایت مجموعه پیشتاز سرویس به صورت آنلاین
 • مشاوره از طریق واتس اپ
 • تماس مستقیم با کارشناسان مجموعه پیشتاز سرویس و دریافت راهنمایی تلفنی
 • دریافت اطلاعات در قسمت گفتینو وبسایت

چه زمانی نیاز به تست اشعه ماکروویو می باشد؟

برخی از مواردی که موجب تغییر در رویه کارکرد ماکروویو می شوند به طور کلی تعمیرکار را وادار به تست اشعه ماکروویو خواهد کرد که برخی از مهمترین این ایرادات می پردازیم:

 • شکستگی شیشه درب داخلی
 • شکستگی شیشه بیرونی ماکروویو
 • افتادگی درب
 • شکستن زبانه درب
 • تعویض مگنترون
 • تعویض نازل شعه
 • جرقه زدن ماکروویو

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟

بعد از تعمیر یا تعویض هر یک از قطعات فوق تست اشعه ماکروویو حتما باید در کارگاه مجهز و دارای مجوز از سازمان انرژي اتمی انجام شود.

متاسفانه در سالهای اخیر مشاهده شده شرکت هایی سودجو صرفا اقدام به تعمیر ماکروفر در محل مشتری نموده و هیچ گونه دقتی به اهمیت تست اشعه ماکروویو نداده که ممکن است برای مشتری در آینده آسیب های غیر قابل جبران و زیان باری به جا بگذارد.

پیشتاز سرویس به عنوان تنها مرکز رسمی تعمیرات ماکروویو با مجوز رسمی از سازمان انرژی اتمی کشور و نهادهای مربوط بعد از انجام خدمات مربوط به تعمیر ماکروویو تست شعه را در کارگاه مجهز خود انجام  داده و با اطمینان از عدم نشت امواج ماکروویو دستگاه را تحویل مشتری می دهد.

دقت داشته باشید در صورت نیاز برای تست اشعه ماکروویو به هر دلیل همه روزه می توانید به آدرس تهران خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 مراجعه نمایید.

تست اشعه مایکروویو
“تست اشعه مایکروویو”

تست اشعه ماکروویو توسط پیشتاز سرویس

تست اشعه ماکروویو در مجموعه پیشتاز سرویس توسط فرد دوره دیده و دارای مدرک معتبر از سازمان انرژی اتمی انجام شده و پس از انجام تست شعه دستگاه از این بابت گارانتی و تحویل مشتری می شود.

در نظر داشته باشید تست اشعه ماکروویو با دستگاه انجام می شود اما به علت وجود پارامترهای مختلف این تست باید توسط فردی که آشنایی با امواج ماکروویو را دارد انجام شود.

نکته حایز اهمیتی که در مجموعه پیشتاز سرویس در هنگام تست اشعه ماکروویو رعایت می شود کالیبره نمودن دستگاه ماکروویو و در واقع به حالت اول درآوردن دستگاه بعد از انجام تعمیر و تست اشعه ماکروویو می باشد.

این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود؟ می‌توانید مستقیما با کارشناسان پیشتاز سرویس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

تست اشعه ماکروویو در محل کار یا منزل مشتری

تست اشعه ماکروویو در هر محلی قابل انجام می باشد اما در صورت مشاهده نشتی امواج ماکروویو و رفع موضوع کار مقداری پیچیده تر خواهد شد و برای تعمیر ماکروفر در این صورت احتیاج به ابزار آلات کارگاهی می باشد.

البته نکته دیگری که می توان ذکر نمود این است که هیچ ماکروفری بی دلیل احتیاج به تست اشعه ندارد و این مورد فقط در هنگام تعمیر و یا آسیب فیزیکی دستگاه لزوم دارد،پس تا زمانی که ماکروفر شما آسیبی ندیده شما لزومی به انجام اینکار نخواهید داشت.

نشت اشعه ماکروویو چه مضراتی دارد؟

در صورتی که از نشت اشعه ماکروویو اطمینان داشتید به هیچ عنوان از دستگاه استفاده نکنید زیرا نشت اشعه ماکروویو به صورت مستقیم بر بدن انسان تاثیر گذاشته و بسیار خطرناک می باشد.

اولین قسمت هایی که در صورت نشت اشعه ماکروویو در بدن انسان آسیب پذیر می باشد چشم و سلول های بدن می باشد که نسبت به سایر اعضا بسیار حساس و آسیب پذیر تر می باشند.

تست اشعه مایکروویو
تست اشعه مایکروویو

چه راههای خانگی برای تست اشعه ماکروویو می باشد؟

برخی از موارد در صورت بروز نشتی بسیار زیاد در ماکروفر ها توسط تست هایی ابتدایی قابل انجام می باشد که در صورت انجام این تست ها نیز تا حدودی می توانید نشت و یا عدم نشت اشعه در ماکروویو خود را بررسی نمایید.

 • قرار دادن موبایل در کایبن ماکروویو(برای این تست کافیست موبایل را در کابین ماکروویو قرار دهید و درب ماکروویو را ببندید و با همراه دیگری شروع به برقراری تماس نمایید،در صورتی که در تماس اختلالی مانند عدم آنتن دهی ایجاد شد دستگاه تا حدودی ایمن می باشد.)
 • قرار دادن لامپ در کنار دستگاه(یک لامپ کم مصرف را در کنار ماکروویو قرار دهید در صورتی که لامپ حتی به صورت کم نور روشن شود نشان از نشت اشعه ماکروویو دارد.)
 • قرار دادن کنترل دارای نمایشگر در کنار ماکروویو(کنترلی مانند کنترل کولرگازی که دارای صفحه نمایشگر می باشد را در کنار ماکروویو قرار دهید در صورت مشاهده پارازیت در صفحه نمایشگر ریموت کنترل نشت اشعه در ماکروویو شما وجود دارد،البته در مواردی این نشت اشعه برروی صفحه نمایشگر خود ماکروفر نیز تاثیر می گذارد و اعداد صفحه نمایش به اشتباه نشان داده می شوند.)

مواردی که ذکر شد شاید فقط شما را در تست های اشعه بسیار حاد یاری کند اما به عنوان اصول تست اشعه ماکروویو نمی توان روی این تست ها حساب باز کرد و صرفا جهت کنجکاوی کاربردی خواهند بود.

تست اشعه ماکروویو
تست اشعه ماکروویو

پیشتاز سرویس چگونه تست اشعه ماکروویو را گارانتی می کند؟

در کارگاه مجموعه پیشتاز سرویس بعد از انجام تست اشعه ماکروویو بنا به هر دلیلی از جمله تعمیر شیشه درب ماکروفر یا تعویض مگنترون تست و کالیبراسیون اشعه نیز همانند قطعات شامل گارانتی می باشد و در فکتور مشتری ذکر می شود.

البته باید در نظر داشته باشید بعد از انجام تست اشعه و رفع ایراد دستگاه آسیب رفع شده گارانتی می شود و در صورت بروز اتفاقی دیگر در دستگاه و غیر مرتبط با ایراد قبلی مسیولیت با شخص مشتری می باشد زیرا دستگاه شامل گارانتی نبوده و صرفا قطعه و عملیات انجام شده برروی دستگاه شامل گارانتی خدمات خواهد شد.

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

تست اشعه ماکروویو در کدام مناطق انجام می شود؟

تست اشعه ماکروویو در پیشتاز سرویس صرفا در تهران پشتیبانی می شود و پیشتاز سرویس هیچ گونه اطلاعی از مراکز تست اشعه ماکرووویو در شهرستانها را ندارد،البته هموطنان شهرستانی عزیز نیز می توانند با ارسال دستگاه به کارگاه پیشتاز سرویس برای تست دستگاه خود اقدام کنند.

همچنین همانطور که ذکر کردیم تست اشعه ماکروویو و رفع نشتی امواج ماکروفر در محل مشتری قابل انجام نمی باشد و شما در هر منطقه ای از تهران که ساکن هستید می توانید با تماس با نزدیکترین شعبه درخواست خود را مطرح نمایید تا پیک مجموعه برای تحویل ماکروویو شما به محل اعزام شده و پس از ارایه رسید دستگاه را برای تست اشعه به کارگاه حمل نموده و بعد از انجام کارهای مربوط و تعمیرات مجدد دستگاه برای تحویل به منزل مشتری ارسال می شود.

تست اشعه ماکروویو
تست اشعه ماکروویو

راههای جلوگیری از احتیاج به تست اشعه ماکروویو

با رعایت برخی از موارد می توانید تا حد بسیار زیادی از تست اشعه ماکروویو جلوگیری نمایید که برخی از این موارد را در ادامه به شما ذکر می کنیم:

 • دقت در حمل و نقل ماکروویو(آسیب دیدن شیشه های ماکروویو موجب نشت اشعه می شود که عمدتا به علت جابجایی نادرست می باشد)
 • جلوگیری از باز و بست نادرست دستگاه (هنگامی که درب را محکم و با ضربه باز و بست می کنید درب از رگلاژ خارج می شود به همین منظور کافیست برای جلوگیری از تست اشعه ماکروویو و نشت اشعه درب را همیشه به آهستگی باز و بست نمایید.)
 • دقت در استفاده از قطعات (یکی دیگر از موارد نیز مربوط به شکستگی زبانه درب می باشد که معمولا به دلیل عدم توجه به لوازم فیزیکی دستگاه آسیب دیده و شما را وادار به تعمیر ماکروفر و همینطور تست اشعه ماکروویو می کند.)
 • عدم استفاده از ظروف فلزی (آسیب پذیرترین قطعه در هنگامی که شما ظرف فلزی در دستگاه استفاده می کنید مگنترون می باشد از همین رو برای جلوگیری از خرابی مگنترون و در نتیجه تست اشعه ماکروویو به هیچ عنوان ظروف فلزی را در ماکروویو قرار ندهید.)
تست اشعه مایکروویو
تست اشعه مایکروویو

پاسخ به سوالات متداول (FAQ) در خصوص تست اشعه ماکروویو

تست اشعه ماکروویو در محل انجام می شود؟

خیر،همانند تعمیر برد ماکروفر این ایراد نیز فقط در کارگاه رفع و رجوع می شود.

یا تست اشعه ماکروویو بدون بروز ومشکل نیز باید انجام شود؟

خیر،در صورتی که دستگاه هیچ مشکلی چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ فنی نداشته باشد تست اشعه به هیچ عنوان لازم نمی باشد.

آیا تست اشعه ماکروویو ایراد نشتی دستگاه را رفع می کند؟

تست اشعه صرفا ایراد و یا عدم ایراد ماکروویو را برای ما آشنا می کند و رفع نشتی اشعه مربوط به کالیبره کردن دستگاه می باشد.

در صورت نشت اشعه ماکروویو چگونه متوجه شویم؟

تست اشعه ماکروویو فقط نشان دهنده نشت یا عدم نشت امواج می باشد در صورتی که می خواهید از عدم نشت ماکروویو اطمینان حاصل نمایید با کارشناسان از طریق واتساپ در ارتباط باشید.

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

هزینه تست اشعه در مجموعه پیشتاز سرویس

هزینه تست اشعه در مجموعه پیشتاز سرویس تست اشعه ماکروویو در مجموعه پیشتاز سرویس با توجه به نوع کالیبراسیون و قطعات مورد استفاده متغیر می باشد اما جدول مربوط به انجام خدمات تست اشعه ماکروفر برای شما در سایت بارگزاری شده است که شما را تا حدودی با هزینه تست اشعه ماکروفر آشنا می کند.

تست اشعه ماکروویو       هزینه تست اشعه ماکروویو
تست اشعه ماکروفرهای رو میزی  ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان
تست اشعه ماکروفرهای توکار       ۱۷۰ تا ۲۵۰ هزار تومان
تست اشعه ماکروفرهای سولاردوم   ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار تومان
رفع نشت اشعه ماکروفرهای رو میزی   ۳۰۰ تا ۳۳۰ هزار تومان
رفع نشت اشعه ماکروفرهای توکار ۶۵۰ تا ۸۰۰ هزار تومان
لیست قیمت تست اشعه ماکروویو
تست اشعه مایکروویو
تست اشعه مایکروویو

نتیجه گیری

در پایان ضمن تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب توصیه ما به شما عزیزان در خصوص استفاده از ماکروویو و تست اشعه ماکروویو خواندن مطالب دفترچه راهنما و یا مطالب درج شده در سایت پیشتاز سرویس برای آگاهی هرچه بیشتر از ماکروویو و اصول استفاده از ماکروویو می باشد،در صورتی که سوالی از بابت تست اشعه ماکروویو و نحوه تعمیرات دارید نیز می توانید در انتهای مطلب سوال خود را مطرح نموده تا با کارشناسان پیشتاز سرویس در ارتباط باشد.

تعداد کلماتمنبع
2004interestingengineering.com

مطالب مرتبط:

4.7 30 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

22 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ارسلان یحیی پور
ارسلان یحیی پور
1 سال قبل

سلام تست اشعه ماکروویو در محل هم انجام میدید؟

امیر رضوی
امیر رضوی
1 سال قبل

سلام تست امواج ماکروویو سالیانه باید انجام بشه؟

بهرام سلمانی
بهرام سلمانی
1 سال قبل

سلام برای ما بعد از تعویض مگنتران تست نکردند ایرادی داره؟

ایمان
ایمان
1 سال قبل

سلام
هزینه تست اشعه چقدر می شود؟

نیکی
نیکی
1 سال قبل

سلام
تست اشعه در محل انجام میشه یا کارگاه؟

سمیرا
سمیرا
1 سال قبل

هزینه تست اشعه چقدر میشه؟

ارمان
ارمان
9 ماه قبل

سلام
هزینه تست اشعه در محل چقدر میشه؟

سوسن
سوسن
8 ماه قبل

من دستگاهم تو جابجایی ضربه خورده ممکنه نشتی اشعه داشته باشه؟

غلامرضا
غلامرضا
6 ماه قبل

تست در محل انجام میشه یا کارگاه شرکت؟

سمانه نظری
سمانه نظری
27 روز قبل

سلام وقت بخیر
اشعه مایکروویو واقعا سرطان زاست ؟؟
چجوری بفهمیم مایکروفر ما نیاز به تست اشعه داره ؟؟

مهناز توکلی
مهناز توکلی
27 روز قبل

خسته نباشید
سپاسگزار از مطالب مفید سایتتون
هزینه تست اشعه رو می فرمایید ؟
تست اشعه هرچند وقت یک بار باید انجام بشه ؟؟