You are currently viewing ارور ماکروفر ال جی
ارور ماکروفر ال جی

ارور ماکروفر ال جی

زمان مطالعه: 10 دقیقه

در ادامه مطالب مختص به تعمیرات ماکروفر ال جی در این متن می خواهیم به بررسی ارور ماکروفر ال جی(Lg Microwave Error) بپردازیم تا شما عزیزان با برخی از مهم ترین ارورهای مایکروفر ال جی و دلیل به وجود آمدن این کدخطاها آشنا گردید.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا
مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

پیشتاز سرویس به عنوان نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی در تهران و حومه با بهره مندی از تیم متخصصان کاربلد و کارازموده به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی در تمام ایام هفته خدمات تعمیراتی خود را با استفاده از قطعات ماکروفر اصلی و دارای گارانتی در محل ارائه می دهد.

دقت داشته باشید که در صورت بهره مندی از خدمات نمایندگی تعمیر مایکروفر ال جی حتما فاکتور به همراه گارانتی را از تکنسین مربوطه دریافت نمایید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

چگونگی برقراری ارتباط با مرکز تعمیرات مایکروفر ال جی در تهران

در صورت بروز هر گونه ایراد در ماکروفر ال جی و نیاز به رفع ارور ماکروفر ال جی خود می توانید از طرق زیر درخواست تعمیرات ماکروفر خود را در پیشتاز سرویس ثبت نمایید.

 • تماس مستقیم با هر کدام از شعبه های پیشتاز سرویس در شهر تهران و حومه
 • مراجعه به وبسایت مجموعه و ثبت درخواست آنلاین تعمیرات ماکروویو ال جی
 • تماس با کارشناسان پیشتاز سرویس و دریافت مشاوره تلفنی در خصوص رند انجام تعمیرات
 • چت با کارشناسان مجموعه در قسمت گفتینو یا چت آنلاین مجموعه

همچنین به منظور دریافت خدمات حضوری می توانید با هماهنگی قبلی به آدرس خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 مراجعه نمایید.

ارور ماکروفر ال جی
ارور ماکروفر ال جی

ایرادات رایج و مهم در تعمیر ماکروفر ال جی

از مهم ترین ایرادات رایج در مرکز تعمیرات ماکروفر ال جی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

همچنین سایر ایرادات رایج که ممکن است در روند تعمیر مایکروفر ال جی با آن مواجه گردید.

بررسی ارورهای ماکروفر ال جی توسط متخصصین پیشتاز سرویس

در صورت تمایل به کسب اطلاعات در خصوص علت به وجود آمدن انواع ارور ماکروفر ال جی با ما در ادامه متن همراه باشید تا بتوانید از ایراد دستگاه خود و چگونگی برطرف ساختن این کدخطاها مطلع گردید.

ارور ماکروفر ال جی باعث عدم کارکرد دستگاه و در اصل مختل شدن استفاده از دستگاه ماکروفر بشود که در این صورت می توانید از تعمیرکاران ما در نمایندگی تعمیر مایکروفر ال جی در تهران کمک بگیرید.

دلیل نمایان شدن ارور ماکروفر ال جی چیست؟

دستگاههای ماکروفر با توجه به برد الکترونیکی دستگاه که به سیستم عیب یابی خودکار مجهز می باشد خرابی های به وجود آمده در دستگاه را شناسایی کرده و با توجه به این ایراد ارور مختص به همان را نمایان می کند.

یکی دیگر از مزیت های نمایان شدن ارور در ماکروفرها این است که دیگر نیازی نیست تعمیرکار به دنبال خرابی دستگاه تمامی قطعات مربوطه را تست کند و با توجه به دفترچه راهنمای ارور ماکروفر ال جی و ارور نمایان شده بر روی نمایشگر دستگاه به سراغ قطعه معیوب رفته و آن را تعمیر یا تعویض می نماید.

ارور ماکروفر ال جی
ارور ماکروفر ال جی

چگونگی ریست کردن ارور ماکروفر ال جی؟

به منظور ریست کردن ارور ماکروفر ال جی در قدم اول می بایست دستگاه را به مدت 60 ثانیه از منبع برق جدا نمایید و پس از آن مجدد به برق بزنید شاید ارور برطرف گردد و در غیر این صورت دستگاه با مشکل جدی تری مواجه است که شما برای برطرف کردن ارور ماکروفر ال جی می توانید از تعمیرکاران مجموعه پیشتاز سرویس کمک بخواهید.

ارائه خدمات در پیتاز سرویس همه روزه و بدون تعطیلی انجام می گردد.

دلیل کار نکردن ماکروفر ال جی چیست؟

برخی از ارورهای مایکروفر ال جی کارکرد دستگاه را مختل کرده و شما نمی توانید از دستگاه استفاده نمایید به این صورت که ارور بر روی نمایشگر دستگاه ثابت باقی مانده و هیچ کدام از برنامه های دستگاه اجرا نمی شود.

در صورت بروز این مشکل قبل از هر اقدامی باید دلیل به وجود آمدن ارور ماکروفر ال جی را بررسی نمایید و پس از آن نسبت به استفاده از دستگاه اقدام نمایید.

لیست ارورهای ماکروفر ال جی

در ادامه متن ارور ماکروفر ال جی به بررسی برخی از مهم ترین این ارورها اشاره خواهیم کرد:

 • ارور F1 ماکروفر ال جی
 • ارور F2 ماکروفر ال جی
 • ارور F3 ماکروفر ال جی
 • ارور F4 ماکروفر ال جی
 • ارور F5 ماکروفر ال جی
 • ارور F11 ماکروفر ال جی
 • ارور F13 ماکروفر ال جی
 • ارور F14 ماکروفر ال جی
 • ارور F15 ماکروفر ال جی
 • ارور F16 ماکروفر ال جی
 • ارور F17 ماکروفر ال جی
 • ارور F19 ماکروفر ال جی
 • ارور E01 ماکروفر ال جی
 • ارور E02 ماکروفر ال جی
 • ارور E03 ماکروفر ال جی
 • ارور E05 ماکروفر ال جی
 • ارور E10 ماکروفر ال جی

همچنین ارورهای دیگری نیز ممکن است در دستگاه ظاهر شوند که به منظور برطرف کردن ارور ماکروفر ال جی می توانید با نمایندگی تعمیر ماکروویو ال جی در تهران تماس بگیرید.

بررسی ارور E10 در ماکروفر ال جی

این ارور مربوط به صفحه کلیدهای ماکروفر می باشد که در صورت خراب شدن و یا گیر کردن دکمه های دستگاه شما این ارور را مشاهده خواهید کرد که در این صورت برد دستگاه باید باز شده و به منظور تعمیر به کارگاه مجموعه منتقل گردد.

اتصالی دکمه یا دکمه ها به پنل زیزین خود باعث به وجود آمدن ارور ای 10 می شود.

کد خطای E05 در مایکروفر ال جی

این ارور در مایکروفر ال جی مربوط به قسمت هیتر و کانوکشن دستگاه بوده و در صورت بالا رفتن دمای داخل دستگاه بیش از حد تعیین شده نمایان می شود که به منظوز زفع این مشکل ابتدا باید دستگاه کاملا خنک شود و پس از آن مجددا به منبع برق وصل شود.

در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیراتی با نمایندگی تعمیر ماکروویو ال جی تماس بگیرید.

علت ارور E03 در ماکروفر ال جی

اگر ترمیستور دستگاه با مشکل مواجه گردد و دمای دستگاه از بیش از حد مجاز بالا برود این ارور نمایان می گردد و در این حالت ترمیستور باید تعویض و جایگزین گردد.

این مورد به دلیل بالا رفتن دمای دستگاه به بیش از 100 درجه سانتی گراد به وجود می آید که این مورد در برنامه convection به وجود می آید.

بررسی کدخطا E02 در ماکروفر ال جی

در حین استفاده از برنامه کانوکشن و تنظیم دمای مورد نظر دمای دستگاه به آن میزان نرسیده که در این مورد باید ترمیستور و سیستم گرمایشی دستگاه را بررسی نمایید.

در صورت تنظیم نشدن دمای ماکروفر در برخی از دستگاههای ال جی ارور e02 نمایان می شود.

ارور ماکروفر ال جی
ارور ماکروفر ال جی

ارور E01 در ماکروفر ال جی

در حین استفاده از برنامه کانوکشن قسمت ترمیستور دستگاه اتصال کوتاه کرده و باعث نمایان شدن ارور e01 بگردد که در این مورد باید دمای ترمیستور را به صورت صحیح تنظیم کرده و در صورت سوختن این قطعه آن را تعویض و جایگزین نمایید.

ارور F19 در مایکروفر ال جی

در صورتی که در قسمت مدار و سیم کشی داخلی دستگاه اتصالی وجود داشته باشد این ارور نمایان می گردد و همچنین ارور f19 یک ارور محافظتی VDC اینورتر می باشد و در صورت معیوب بودن قسمت اینورتر مشاهده می شود.

این ارور باید توسط متخصص بررسی و رفع عیب گردد.

بررسی ارور F17 ماکروویو ال جی

این ارور مربوط به قسمت سنسور حرارتی برد اینورتر ماکروفر ال جی می باشد که در صورت خراب شدن این سنسور دما دستگاه از کار افتاده و ارور f17 بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود.

در صورت مواجه شدن با این ارور در دستگاه ماکروفر اینورتر ال جی خود دستگاه را از برق کشیده و با مرکز تعمیر ماکروفر اینورتر ال جی در تهران تماس بگیرید.

علت بروز ارور F16 در ماکروفر ال جی

قبل از هر چیز باید بدانید که این ارور باید در اسرع وقت بررسی و رفع گردد زیرا در غیر این صورت ممکن است به بقیه قطعات داخلی ماکروفر آسیب برساند که در دو صورت این ارور را مشاهده می نمایید:

 • ایراد در برد اینورتر ماکروفر ال جی
 • خرابی موتور فن و عدم کارکرد این قطعه به منظور خنک کردن قطعات داخلی ماکروفر باعث ظاهر شدن ارور f16 می شود.
ارور ماکروفر ال جی
ارور ماکروفر ال جی

علت بروز ارور F15 در مایکروفر ال جی

اگر در روند تعمیرات مایکروفر ال جی با کدخطای f15 مواجه شدید باید به بررسی برد الکترونیکی دستگاه و سیم کشی داخلی آن به همراه سوکت های متصل به برد بپردازید اما دقت داشته باشید که در صو.رت ایراد در برد الکترونیکی دستگاه تعمیر آن باید توسط یک متخصص الکترونیک انجام شود.

تعمیر برد ماکروفر ال جی در مرکز پیشتاز سرویس به همراه 6 ماه گارانتی انجام می شود.

بررسی ارور F14 در مایکروفر پاناسونیک

گرمای بیش از در برنامه کانوکشن و اگر دمای داخل دستگاه در مدت زمان 4 ثانیه به بیش از 70 درجه برسد که در این صورت ممکن است به قطعات داخلی ماکروفر آسیب وارد شود و در اولین قدم باید دستگاه را از برق کشیده و اجازه دهید که دستگاه خنک شود.

پس از انجام اقدامات بالا و عدم رفع ارور ماکروفر ال جی با مرکز تعمیرات تماس بگیرید.

بررسی ارور F11 در دستگاه مایکروفر ال جی

این ارور در دستگاههای NEOCHEF ال جی به وجود می آید که نشان از عدم ارتباط بین یونیت مرکزی و دستگاه دارد.

این ارور باید توسط تکنسین متخصص بررسی و عیب یابی گردد تا از بروز خرابی های احتمالی دیگر در ماکروفر ال جی جلوگیری شود.

ارور F5 در مایکروفر ال جی

بروز هر مشکلی در قسمت میکروسوئیچ دمپر ماکروفر ال جی باعث نمایان شدن این کدخطا می شود که ابتدا باید دستگاه را ریست کنید و در صورتی که همچنان ارور بر روی نمایشگر دستگاه باقی ماند از تعمیرکاران نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی در تهران و حومه کمک بگیرید.

ارور ماکروفر ال جی باید به صورت تخصصی بررسی شود تا از به وجود آمدن خرابی های دیگر جلوگیری شود.

کدخطای F4 ماکروفر ال جی و علت به وجود آمدن آن

در قدم اول به منظور برطرف کردن این ارور 3 بار درب دستگاه را باز و بسته نمایید و دستگاه را ریست کنید و در صورت برطرف نشدن این ارور باید اقدامات دیگری را انجام دهید.

در صورت اتمام برنامه پخت و پایین نیامدن دمای دستنگاه ارور f4 نمایان می شود که نشان از خرابی سنسور رطوبت سنج دارد و این ارور ماکروفر ال جی باید توسط تعمیرکار بررسی گردد.

ارور F3 در ماکروفر ال جی

از مهم ترین ارورهای ماکروفر ال جی ارور f3 می باشد که این ارور به دلایل زیر می تواند ظاهر شود:

 • خرابی و اتصال کوتاه ترمیستور
 • خرابی برد الکترونیکی و مدارهای مرتبط با آن
 • ایراد در سیم کشی داخلی و همچنین قطعات داخلی

ارور ماکروفر ال جی باعث مختل شدن استفاده از دستگاه می شود که شما عزیزان به منظور برطرف ساختن این ارور می توانید با هر کدام از مراکز پیشتاز سرویس در تهران تماس بگیرید.

علت بروز ارور F2 در ماکروفر ال جی

در برخی از مدل های ماکروفر ال جی خراب شدن ترموستا حرارتی و گرم نشدن کابین داخلی ماکروفر به منظور انجام برنامه پخت ارور f2 را به همراه خواهد داشت که به منظور رفع این کدخطا باید 3 بار درب دستگاه را باز و بسته نمایید و پس از آن به مدت 10 دقیقه دستگاه را از منبع برق جدا کرده و سپس به برق بزنید که امکان دارد این ارور برطرف شود.

در صورت انجام اقدامات بالا و برطرف نشدن ارور ماکروفر ال جی باید ترموستات تعویض گردد.

ارور ماکروفر ال جی
ارور ماکروفر ال جی

ارور F1 مایکروفر ال جی

از رایج ترین ارورهای ماکروفر ال جی ارور F1 می باشد که به دلیل بروز هر مشکلی در قطعه ترمیستور دستگاه نمایان می شود که مهم ترین عامل این ارور ماکروفر ال جی نرسیدن دمای دستگاه به میزان مورد نظر در مدت زمان 10 دقیقه بوده و در اکثر مواقع با ریست کردن دستگاه و یا 3 بار باز و بسته کردن درب دستگاه ممکن است این ارور رفع شود و در غیر این صورت شما برای رفع این ارور ماکروفر ال جی به یک تعمیرکار متخصص نیاز خواهید داشت.

جدول تمام ارورهای مایکروفر ال جی

با توجه به ارور ماکروفر ال جی خود می توانید دلایل به وجود آمدن این کدخطاها را در جدول زیر بررسی نمایید:

ارور f1 ماکروفر ال جیدر صورتی که دمای دستگاه در زمان مقرر به حالت عادی و نرمال بازنگردد این ارور نمایان می شود.
ارور f2 مایکروفر ال جیعدم انجام عمل گرمایش در دستگاه و خراب شدن ترموستات مایکروفر ال جی باید بررسی شود.
ارور f3 ماکروویو ال جیبرد الکترونیکی، سیم کشی داخلی و ترمیستور دستگاه باید بررسی شود.
ارور f4 مایکروویو ال جیپس از انجام برنامه پخت دمای دستگاه کاهش نمی یابد.
ارور f5 ماکروفر ال جیمیکروسوئیچ دمپر ماکروفر ال جی را باید بررسی نمایید.
ارور f11 ماکروفر ال جیارتباط بین یونیت مرکزی و مدارهای داخلی دستگاه باید چک شود.
ارور f14 مایکروفر ال جیدر استفاده از برنامه کانوکشن دمای دستگاه بیش از حد مجاز بالا می رود.
ارور f15 ماکروویو ال جیبرد اصلی دستگاه به همراه سیم کشی داخلی دستگاه را بررسی نمایید.
ارور f16 مایکروویو ال جیفن خنک کننده دستگاه را به طور کامل بررسی نمایید.
ارور f17 ماکروفر ال جیسنسور دمای برد اینورتر و مگنترون اینورتر را تست کنید.
ارور f19 مایکروفر ال جیخطای محافظتی قسمت وی دی سی اینورتر ماکروفر
ارور e01 ماکروفر ال جیترمیستور دستگاه سوخته و یا دچار اتصال کوتاه شده است.
ارور e02 مایکروفر ال جیدر زمان استفاده از برنامه convection دمای دستگاه به میزان تعیین شده نمی رسد.
ارور e03 ماکروفر ال جیترمیستور دستگاه را بررسی نمایید.
ارور e05 مایکروفر ال جیبروز هر مشکلی در قسمت هیتر و گرمایش ماکروویو ال جی
ارور e10 ماکروویو ال جیخرابی و ایراد در دکمه های پنل ماکروفر ال جی
جدول انواع ارور ماکروفر ال جی

سخن آخر

در صورتی که از ماکروفرهای ال جی استفاده می کند و در حین استفاده از دستگاه متوجه نمایان شدن ارور بر روی نمایشگر دستگاه شده اید اصلا نگران نباشید و در قدم اول به مطالعه جدول انواع ارور ماکروفر ال جی بپردازید و در صورت نیاز به هر گونه خدمات تعمیراتی در محل با مراکز پیشتاز سرویس در سراسر شهر تهران تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن تعمیرکار مربوطه در محل حاضر گردد.

تعمیر برد الکترونیکی در مراکز پیشتاز سرویس به همراه 6 ماه ضمانت مکتوب در فاکتور انجام می شود.

تعداد کلمات متن ارورهای ماکروفر ال جیمنبع خارجی
lg-microwave-error

مناطق تحت پوشش تعمیر ماکروفر به منظور رفع ارور ماکروفر ال جی

رفع ارور ماکروفر ال جی در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

رفع ارور مایکروفر ال جی در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

رفع ارور ماکروویو ال جی در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

رفع ارور مایکروویو ال جی در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

رفع ارور ماکروفر ال جی درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

رفع ارور ماکروفر ال جی در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

رفع ارور مایکروفر ال جی در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

رفع کدخاطا ماکروفر ال جی در رباط کریم،پرند و شهریار

رفع کدخطا ماکروفر ال جی در شمیرانات،دماوند و بومهن

5 22 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مینا
مینا
6 ماه قبل

سلام
این لیست ارورها مربوط به تمام ماکروفرهای ال جی هست؟

بردیا
بردیا
2 ماه قبل

سلام
ارور door مایکروفر ال جی به چه دلیل هست؟

میلاد
میلاد
2 ماه قبل

سلام
رفع ارور ماکروفر ال جی رو با گارانتی انجام می دید؟