You are currently viewing تعمیر برد ماکروفر
تعمیر برد ماکروفر

تعمیر برد ماکروفر

زمان مطالعه: 10 دقیقه

یکی از مهم ترین و پرتکرارترین ایرادات در ماکروفر خرابی برد می باشد که در این مقاله قصد داریم درباره تعمیر برد ماکروفر (Microwave board repair ) تجربیات خود را در اختیار مشتریان و بازدیدکنندگان سایت مجموعه پیشتاز سرویس قرار بدهیم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا

پیشتاز سرویس با بیش از 3 دهه تجربه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی و بهره مندی از متخصصین مجرب به صورت 24 ساعته و در تمام ایام هفته بدون تعطیلی تعمیرات ماکروفر شما را در سریع ترین زمان ممکن انجام داده و این خدمات به مدت 6 تا 12 ماه گارانتی می شود و شما عزیزان در هر ساعت از شبانه روز و تمام ایام هفته می توانید درخواست تعمیرات مایکروفر خود را ثبت کرده تا در کوتاه ترین زمان ممکن تکنسین برای ارائه خدمات اعزام شود.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

وظیفه و کاربرد برد ماکروفر چیست؟

در تمامی محصولات لوازم خانگی منزل شما مغز دستگاه که خواسته های شما را اجرا می کند برد الکترونیکی دستگاه می باشد و این مورد در مورد ماکروفر نیز مثتثنی نبوده و هر درخواستی که شما از ماکروفر خود دارید توسط برد ماکروفر آنالیز و اجرا می شود.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

فرض کنید شما برای پخت پیتزا یا لازانیا می خواهید منو دستگاه را تغییر دهید و بر روی حالت گریل و یا کانوکشن قرار دهید این عمل توسط برد الکترونیکی انجام می شود و به عنوان مثال شما می خواهید دمای فر کانوکشن را تنظیم نمایید این آنالیز دما و انتخاب نوع منو تماما توسط برد ماکروفر انجام می شود.

در واقع تمام برنامه هایی که شما به ماکروفر می دهید توسط کمپانی سازنده به برد دستگاه مانند کامپیوتری کوچک ریخته شده و دستگاه را هوشمند نموده است.

در ماکروفرهای قدیمی که دستگاه ها دارای برد نبودند و تایمری بودند این هوشمند سازی عملا وجود نداشت و دستگاه ها عملا فقط توان گرم کردن غذا را داشتند.

تعمیر برد ماکروفر
“تعمیر برد ماکروفر”

ماکروفر تایمری یا ماکروفر های دارای برد ؟

از مزایایی که دستگاه های تایمری نسبت به دستگاه های بردی داشتند درصد خرابی پایین تر بود که در مقابله با مزایایی که دستگاه های جدید دارند این مورد صرفا نتوانست نیاز بازار را برآورده کند و دستگاه های تایمری جای خود را در میان علاقه مندان از دست دادند زیرا دستگاه های بردی علاوه بر کاربردهای بسیار زیاد ظاهر شکیل تری نیز داشتند و به آشپزخانه نمایی زیباتر ارائه می کنند.

اما از معایب دستگاه های جدید خرابی برد الکترونیکی می باشد که در اینجا قصد داریم شما را با تعمیر برد ماکروفر آشنا کنیم.

شاید الان که شما این مقاله را دنبال می کنید برد ماکروفر شما معیوب بوده و برای تعمیر برد ماکروفر احتیاج به برخی اطلاعات دارید در ادامه نحوه تشخیص دقیق خرابی و نیاز یا عدم نیاز تعمیر برد ماکروفر را برای شما بازگو می کنیم.

کلیه تعمیرات ماکروفر در مرکز تعمیرات پیشتاز سرویس با ضمانت 180 روزه (6 ماهه) انجام می شود.

چه زمانی شما به تعمیر برد ماکروفر احتیاج پیدا می کنید؟

شما در صورت مواجه شدن با موارد زیر نیاز به تعمیر برد ماکروفر خود خواهید داشت:

 • خرابی دکمه های ماکروفر و عدم فرمان گیری
 • عمل نکردن تاچ ماکروفر
 • گرم نشدن غذا و یا عدم کارکرد فر و گریل
 • روشن نشدن صفحه نمایشگر برد ماکروفر
 • نچرخیدن سینی و کار نکردن فن به صورت همزمان
 • کار نکردن فن مایکروفر
 • کار نکردن قسمت گریل مایکروفر
 • نمایش ارور در صفحه نمایشگر مایکروفر
 • کار نکردن جوجه گردان
 • برق داشتن بدنه ماکروفر
 • جرقه زدن ماکروفر

در نظر داشته باشید که منو ماکروفرها یا به صورت دکمه ای و یا به صورت تاچ می باشد و عمده ترین ایراد مشاهده شده در هنگام تعمیر برد ماکروفر خرابی صفحه تاچ و دکمه ها می باشد.

تعمیر برد ماکروفر
تعمیر برد ماکروفر

راه های ارتباطی با مجموعه پیشتاز سرویس برای تعمیر برد ماکروفر

در صورت خرابی برد الکترونیکی ماکروفر خود و نیاز به دریافت خدمات از روش های زیر می توانید درخواست خود را ثبت کنید و از خدمات دارای گارانتی پیشتاز سروی بهره مند گردید:

 • تماس با شعب مختلف پیشتاز سرویس در سراسر تهران و حومه و درخواست تعمیرات برد الکترونیکی ماکروفر
 • ثبت سفارش در سایت مجموعه پیشتاز سرویس به صورت آنلاین
 • تماس با کارشناس مجموعه پیشتاز سرویس در واتس آپ، اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی
 • تماس مستقیم با کارشناسان و دریافت راهنمایی تلفنی در خصوص تعمیر برد ماکروفر
 • برقرای ارتباط در بخش گفتینو وبسایت و چت به صورت آنلاین با مشاوران پیشتاز سرویس

خرابی تاچ ماکروفر

در صورتی که تاچ ماکروفر خراب شده باشد دستگاه برای تعمیر احتیاج به چاپ مجدد مدار دارد و در واقع تعمیر برد ماکروفر با تعمیر تاچ متفاوت می باشد زیرا تاچ قسمتی جداگانه از برد الکترونیکی بوده که از طریق نوار ارتباطی به برد الکترونیکی متصل می شود.

تعمیر برد ماکروفر و تاچ صفحه نمایش در مجموعه پیشتاز سرویس بر خلاف سایر مجموعه ها به شکل فابریک بوده و هیچ تغییری در ظاهر دستگاه و سیستم کارخانه ای آن ایجاد نمی کند زیرا در اغلب موارد مشابه دیده شده تعمیر برد ماکروفر توسط مجموعه های غیر مجاز تغییر تاچ به حالت میکروسوییچ و دکمه ای بوده که علاوه بر اینکه ظاهر دستگاه دستخوش تغییر می شود سیستم فابریک از بین رفته و دستگاه مانند ابتدا کار نمی کند.

البته سیستم دکمه ای کردن ماکروفر تاچ توسط مجموعه پیشتاز سرویس نیز انجام می شود اما توصیه بر تعمیر تاچ ماکروفر به صورت فابریک می باشد اما در صورت درخواست مشتری این مورد نیز قابل اجرا می باشد.

خرابی دکمه های ماکروفر

اما در صورت دکمه ای بودن ماکروفر تعمیر برد ماکروفر راحت تر بوده و صرفا دکمه ها احتیاج به تعویض دارد که هم هزینه کمتر و هم مدت زمان کمتری برای تعمیر برد ماکروفر دکمه ای احتیاج می باشد.

در هنگام تعمیر ماکروفر سامسونگ این مورد مقداری متفاوت می باشد زیرا با اینکه مدل ماکروفرهای دکمه ای سامسونگ به ظاهر دارای کلید پشت مدار هستند اما مانند سیستم تاچ طراحی شده اند و در واقع تعمیر برد ماکروفر سامسونگ با برندهای دیگر مقداری متفاوت می باشد اما در صورت نیاز برای تعمیر برد ماکروفر سامسونگ نگرانی از بابت تعمیر نداشته باشید زیرا با اینکه سیستم متفاوت تر نسبت به بقیه برندهاست اما دستگاه قابل تعمیر می باشد.

تعمیر برد مایکروفر در صورت کار نکردن دکمه های برد فرمان در مجموعه پیشتاز سرویس توسط مهندسین الکترونیک و ارائه ضمانت 6 مااه ارائه می شود.

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

گرم نشدن غذا و عدم کارکرد فر و گریل

شاید در نگاه اول عجیب برسد که گرم نشدن غذا و یا کار نکردن کانوکشن چه ارتباطی با خرابی برد ماکروفر دارد اما باید در نظر داشته باشید که تمامی فرمان های اجرایی توسط دستگاه از طریق برد الکترونیکی به قطعات داده می شود و در صورت خرابی برد قاعدتا فرمان شروع به کار توسط برد صادر نشده و طبعا قطعات شروع به کار نمی کنند.

یکی دیگر از دلایل گرم نکردن ماکروفر خرابی رله های مربوط به این قسمت در برد الکترونیکی می باشد.

تعمیر برد ماکروفر در این حالت معمولا با موفقیت انجام می شود زیرا مشکل حاد نبوده و تجربه مجموعه پیشتاز سرویس نشان داده این مشکل در اغلب موارد قابل حل می باشد.

تعمیر برد ماکروفر
تعمیر برد ماکروفر

روشن نشدن برد ماکروفر

بیشترین ایراد مشاهده شده در هنگام تعمیر برد ماکروفر مربوط به خاموشی برد است. این مشکل به علت وجود نوسان برق در شبکه برق می باشد که عدم استفاده از محافظ از دلایل اصلی این اتفاق می باشد.

البته باید در نظر داشت که علت خاموش شدن ماکروفر صرفا مربوط به خرابی برد نیست و به علت وجود فیوز محافظتی در مدار در صورت خرابی خازن و مگنترون و دیود یا حتی ترانس ماکروفر دستگاه خاموش شده و به شما اعلام خرابی می کند.

در صورت سوختن فیوز مایکروفر شما عزیزان می توانید با استفاده از یک مولتی متر این قطعه را تست کرده و در صورت اطمینان از سوختن آن این قطعه را تعویض و جایگزین نمایید.

در نظر داشته باشید فیوز ماکروفر هیچ گاه بی دلیل نمی سوزد و حتما اتصالی و یا خرابی در برد ماکروفر یا سایر قطعات وجود داشته است که باید توسط یک متخصص بررسی و عیب یابی شود.

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟


نچرخیدن سینی و کارنکردن فن به طور همزمان

تغذیه فن و موتور گردان ماکروفر به علت هم ولتاژ بودن در اکثر برندها از طریق یک قسمت است و در صورت خرابی بخش تغذیه این قسمت فرمان از طریق برد صادر نشده و این دو قطعه همزمان از کار می افتند.

زمانی که برد الکترونیکی دستگاه با مشکل روبرو می شود ممکن است با ایراد نچرخیدن سینی ماکروفر مواجه شوید که این ایراد پس از بررسی خود موتور گردان، میکروسوئیچ و شفت دستگاه مشخص می شود.

تعمیر برد ماکروفر در این حالت نیز دشوار نبوده و مجموعه پیشتاز سرویس این نوع خرابی را نیز رفع و رجوع می نماید.

نمایش ارور در صفحه نمایش

بستگی به برند ماکروفر نمایش ارور کاملا متفاوت است زیرا در هنگام تعمیر ماکروفر بوش و یا تعمیر ماکروفر فوما ارورها معمولا مربوط به قطعات می باشد و خرابی مربوط به برد نیست یا به طور مثال ارور ( H97 ) در ماکروفر پاناسونیک نشان از خرابی مگنترون ماکروفر دارد اما این تجربه توسط نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی و سامسونگ متفاوت می باشد به طوری که به عنوان مثال در هنگام نمایش ارور (SE)  نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ متوجه موضوع خرابی تاچ ماکروفر می شود و تعمیر برد ماکروفر در این مورد الزامیست.

تعمیر برد ماکروفر
تعمیر برد ماکروفر

کار نکردن جوجه گردان

هنگامی که موتور جوجه گردان سالم باشد و اتصالات نیز آسیب ندیده باشند متوجه می شویم که این بار عیب از قسمت تغذیه جوجه گردان است. زیرا تغذیه این قطعه نیز توسط برد تامین می شود و در صورت عدم رسیدگی ولتاژ مناسب جوجه گردان ماکروفر یا کند عمل می کند یا اصلا عمل نمی کند.

به منظور بررسی و رفع این مشکل باید دستگاه توسط یک متخصص بررسی شده و پس از اطمینان از معیوب بودن برد الکترونیکی اقدام به تعمیر دستگاه شود.

برق داشتن بدنه ماکروفر

عمده ترین ایراد در ماکروفر و سایر لوازم خانگی برق داشتن بدنه دستگاه است. اگر این ایراد از برد باشد سیم ارت قطع شده است و اگر ایراد دیگری باشد می توانید در بخش ایرادات متداول در مقاله تعمیرات لوازم خانگی در تهران با سایر علل و نحوه رفع آشنا شوید.

تقریبا تمامی موارد مربوط به خرابی برد ماکروفر توسط پیشتاز سرویس رفع می شوند و اگر تعمیر برد ماکروفر امکان پذیر نباشد برد تعویض و به مشتری تحویل می شود. اما قبل از اعلام خرابی برد برخی از موارد مانند تبدیل سه به دو کابل برق و پریز را چک نمایید.

تعمیر برد ماکروفر در پیشتاز سرویس چه مزایایی دارد؟

در صورتی که تعمیرات برد الکترونیکی مایکروفر خود را در مجموعه پیشتاز سرویس انجام دهید از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

 • تعمیر برد ماکروفر در پیشتاز سرویس طبق تعرفه اتحادیه و قیمت مناسب انجام می شود و هیچ هزینه اضافی از شما مشتریان گرامی دریافت نخواهد شد.
 • خدمات تعمیر برد ماکروفر در مجموعه پیشتاز سرویس توسط الکترونیک کارهای نام آشنا مجموعه انجام می شود.
 • گارانتی تعمیر برد در مجموعه پیشتاز سرویس بر خلاف اغلب مجموعه ها به مشتری ارايه می شود و شما عزیزان پس از دریافت خدمات فاکتور مهردار به همراه قید ضمانت در فاکتور دریافت خواهید کرد.
 • تعمیر برد ماکروفر در پیشتاز سرویس با استفاده از قطعات اصلی و اورجینال و ضمانت اصالت کالا ارایه می شود.
تعمیر برد ماکروفر
تعمیر برد ماکروفر

تعویض برد ماکروفر

در برخی از موارد به علت از بین رفتن آی سی برنامه دستگاه برد عملا قابل تعمیر نبوده و باید برای تعویض برد اقدام نمایید زیرا قطعه آی سی پروگرم قابل تعمیر یا تعویض نمی باشد.

مثلا یکی از ایرادهای مشاهده شده که در اکثر موارد برد تعمیر نمی شود روشن شدن تمام صفحه نمایش بدون داشتن کوچکترین عملکرد و کارکرد . که در این مورد تعمیر برد ماکروفر قابل اجرا نیست و پیشتاز سرویس برد را در این مواقع تامین و تعویض می نماید.

نکته بسیار مهمی که در هنگام احتیاج به تعمیر برد ماکروفر به مشتریان توصیه می شود انتخاب مجموعه ای معتبراست زیرا این کار بسیار تخصصی بوده و توسط فردی دوره دیده باید انجام شود.

هزینه تعمیر برد ماکروفر

هزینه تعمیر برد ماکروفر در مجموعه پیشتاز سرویس به شرح جدول زیر می باشد.

خدمات تعمیر برد ماکروفر هزینه تعمیر برد ماکروفر
خرابی دکمه های ماکروفر700 هزار تومان
عمل نکردن تاچ ماکروفر830 هزار تومان
گرم نشدن غذا و یا عدم کارکرد فر و گریل630 هزار تومان
روشن نشدن صفحه نمایشگر برد ماکروفر730 تا 1450000 تومان
نچرخیدن سینی و کار نکردن فن به صورت همزمان580 هزار تومان
نمایش ارور در صفحه نمایشگر650 تا 900 هزار تومان
کار نکردن جوجه گردان510 هزار تومان
برق داشتن بدنه ماکروفر380 هزار تومان
لیست هزینه تعمیر برد ماکروفر

پاسخ به پرسش های رایج (FAQ) تعمیر برد ماکروفر

آیا تعمیر برد ماکروفر در محل انجام می شود؟

خیر. تعمیر برد ماکروفر بر خلاف باور عموم کار پیچیده ای بوده و به ابزار مخصوص کارگاهی احتیاج می باشد و عملا تعمیرات در محل قابل انجام نیست.

برای تعمیر برد ماکروفر دستگاه کامل به کارگاه حمل می شود؟

خیر. در خرابی برد صرفا برد الکترونیکی دستگاه باز شده و به کارگاه حمل می شود اما در کمتر از ده درصد موارد دستگاه کامل برای تست به کارگاه حمل می شود.

آیا تعمیر برد ماکروفر توسط پیشتاز سرویس شامل گارانتی می باشد؟

بله. در مجموعه پیشتاز سرویس تعمیر برد ماکروفر با شش ماه تا یک سال گارانتی انجام می شود.

هزینه تعمیر برد ماکروفر در صورت نوسان برق به عهده مشتری می باشد؟

در اغلب مواقع با ارائه فاکتور معتبر به اداره برق منطقه درصد بالایی از هزینه تعمیرات توسط اداره برق به مشترک پرداخت می شود.

نتیجه گیری

در متن فوق به بررسی انواع خرابی در بردهای مایکروفر پرداختیم و همچنین دلایل به وجود آمدن این خرابی ها و چگونگی برطرف کردن آنها را برای شما عزیزان شرح دادیم اما توصیه تیم تعمیراتی ما به شما این است که خود اقدام به تست و تعمیر برد ماکروفر ننمایید زیرا ممکن است به دلیل نداشتن تخصص آسیب بیشتری به برد دستگاه خود وارد نمایید.

در هر ساعت از شبانه روز می توانید درخواست تعمیرات برد مایکروفر را در مجموعه پیشتاز سرویس ثبت نمایید و از خدمات دارای گارانتی این مرکز بهره مند گردید.

تعداد کلماتمنبع
2553Microwave Board Repair

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیر برد ماکروفر

نمایندگی تعمیربرد ماکروفر در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

نمایندگی تعمیر برد ماکروفر در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

نمایندگی تعمیر برد ماکروفر در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

نمایندگی تعمیر برد ماکروفر در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

نمایندگی تعمیر برد ماکروفر درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

نمایندگی تعمیربرد ماکروفر در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

نمایندگی تعمیربرد ماکروفر در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

نمایندگی تعمیر برد ماکروفر در رباط کریم،پرند و شهریار

نمایندگی تعمیر برد ماکروفر در شمیرانات،دماوند و بومهن

5 47 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

24 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Shahrzad
Shahrzad
1 سال قبل

تعمیر برد ماکروفر سولاردوم چقدر هزینه داره؟

محمد غلامی
محمد غلامی
1 سال قبل

ماکروفر تاچ با دکمه ای از لحاظ کاربردی هم فرق داره؟

محمود کامجو
محمود کامجو
1 سال قبل

تعمیر برد ماکروفر در محل انجام میشه؟ ما تهران هستیم از مجموعه دیگه اومدن گفتن دستگاهو باید ببرن ما تمایل نداشتیم

علیرضا
علیرضا
1 سال قبل

هزینه تعمیر برد خاموش ماکروفر چقدر میباشد؟

ابوالفضل
ابوالفضل
1 سال قبل

ایراد نچرخیدن سینی ماکروفر می تونه به دلیل خرابی برد باشد؟

احمدرضا
احمدرضا
1 سال قبل

برد اینورتر ماکروفر ال جی قابل تعمیر هست؟

khojaste
khojaste
11 ماه قبل

salam tamirate bord dar markaze shoma garanti dare?

علیرضا زادمهر
علیرضا زادمهر
10 ماه قبل

سلام دستگاه ماکروفر سولاردوم شرکت ال جی حدود یک سال پیش خریداری کردیم که گاها تو برق خود به خود خاموش میشه از شرکت گلدیران اومدن بازدید کردن ک گفتن مشکلی نداره در صورتی که بعضی روزا چندین ساعت روشن نمیشه و به طور ناگهانی ممکنه خودش روشن بشه آیا این ایراد توسط شما مشاهده شده به صورت مشابه؟؟

کیوان
کیوان
10 ماه قبل

سلام
برد سولاردوم تک ولوم موجود دارید؟

علیرضا
علیرضا
8 ماه قبل

برد کامل سولاردوم تک ول.م رو دارید؟

اوا رضایی
اوا رضایی
3 ماه قبل

سلام روز خوش
برد ماکروفر سامسونگ مدل 5133 رو موجود دارین ؟؟ هزینه هم لطف می کنید ؟؟

نایینی
نایینی
3 ماه قبل

وقت بخیر
تعمیرات برد سولاردوم رو هم انجام میدین ؟؟