You are currently viewing ترانس ماکروفر
ترانس ماکروفر

ترانس ماکروفر

زمان مطالعه: 8 دقیقه

ترانس ماکروفر (Transformer microwave) امواج را به وسیله قطعه ای به نام مگنترون تولید و مواد غذایی را گرم می کنند. اما مهم ترین بخش قبل از مگنترون ماکروفر ، ترانس ماکروفر می باشد که وظیفه تامین ولتاژ مورد نیاز مگنترون را عهده دار است و در صورت معیوب بودن باعث گرم نکردن ماکروفر می شود.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا

 یک ترانس ولتاژ بالا به عنوان منبع تغذیه یک مگنترون در ماکروویوها وجود دارد و این ترانس از دو قسمت سیم پیچ اولیه و سیم پیچ ثانویه تشکیل شده است که جنس این سیم پیچ ها از نوع مسی می باشد و در صورتی که هر کدام از این سیم پیچ ها بسوزند از دستگاه دود بلند شده و بوی سیم سوخته می آید.

دقت داشته باشید که ترانس های ماکروفر از نوع ولتاژ بالا می باشند و قابلیت سیم پیچی مجدد را ندارند و در صورتی که آسیب ببینند باید آن را تعویض و جایگزین نمایید.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

چگونگی سفارش و خرید ترانس ماکروفر در پیشتاز سرویس

در صورتی که از خرابی ترانس ماکروفر خود اطمینان دارید و تمایل به تهیه ترانس و جایگزین کردن آن دارید می توانید از روش های زیر برای سفارش ترانس اقدام نمایید:

 • تماس مستقیم با هرکدام از مراکز پیشتاز سرویس در تهران و سفارش ترانس مایکروفر
 • تماس با کارشناسان و دریافت مشاوره تلفنی جهت خرید ترانس ماکروفر
 • مراجعه به وبسایت و ثبت درخواست آنلاین برای خرید ترانس مایکروفر
 • سفارش قطعه مورد نظر در قسمت گفتینو
 • خرید ترانس ماکروویو از طریق شبکه های اجتماعی
ترانس ماکروفر
ترانس ماکروفر

نحوه عملکرد ترانس

نحوه عملکرد ترانس ماکروفر به این صورت می باشد که ولتاژ 220 ولت را دریافت و با افزایش آن تا حدود مقدار 2200 ولت این ولتاژ را به مگنترون می رساند.

برای درک بهتر عملکرد ترانس می توانیم این گونه برای شما شرح دهیم که ولتاژ 220 به وسیله برد الکترونیکی به دو سر ترانس می رسد و پس از افزایش اولیه ولتاژ به خازن رفته تا با یک افزایش دیگر مواجه گردد سپس به وسیله دیود یکسو کننده قطب های مثبت و منفی از یکدیگر جداسازی شده و ولتاژ مورد نیاز برای تولید امواج به ماکروفر می رسد.

ولتاژی که به سر مگنترون می رسد حدود 4000 ولت بوده و از همین جهت توصیه می شود که به هیچ عنوان دستگاه را باز نکنید و برای تعمیر ماکروفر با نمایندگی تعمیر ماکروفر در تهران تماس بگیرید.

ترانس ماکروفر
تماشای ویدئو ترانس ماکروفر

نکته بسیار مهم:

دقت داشته باشید که داخل ماکروفر ولتاژ برق بسیار زیادی وجود دارد و خطرات جانی در پی دارد از همین رو برای ثبت سفارش تعمیرات خود با ما تماس بگیرید.

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟

محل قرارگیری ترانس

محل قرار گیری ترانس ماکروفر در قسمت پایینی مگنترون می باشد و به وسیله 4 پیچ به زیر دستگاه متصل می باشد از همین رو است که یک طرف دستگاههای ماکروویو سنگین تر از سمت دیگر است.

و شل بودن هر کدام از پایه های ترانس می تواند باعث ایجاد صدای ناهنجار و لرزش شدید دستگاه در حین کار بشود.

شکل ظاهری ترانس

شکل ظاهری آن به صورت یک قطعه مکعب مانند می باشد که از یک طرف دارای 2 سرفیش برای دریافت ولتاژ 220 و سمت دیگر کابل خروجی که از یک سو به مگنترون و از طرف دیگر به خازن متصل شده است.

نکته :دقت داشته باشید که سیم پیچ های ترانس ماکروفر قابل دیدن هستند و شما دو قسمت سیم پیچ شده مسی رنگ را مشاهده می کنید.

ترانس ماکروفر
ترانس ماکروویو

انواع ترانس

ترانس های استفاده شده در ماکروفرها تنوع بسیار زیادی ندارند و اکثرا در 2 مدل مختلف استفاده می شوند.

در زیر به برخی از مشخصات ترانس ماکروفر اشاره می کنیم:

 • محل ساخت ترانس که معمولا از 2 کشور چین و کره می باشد.
 • مقدار مسی که در داخل ترانس استفاده شده است (متراژ سیم مسی)
 • توان ترانس ماکروفر که در 2 نوع 800 و 1000 وات می باشد.
 • فرکانس ترانس که بر اساس استاندارد شهری 50 تا 60 هرتز است.

قیمت ترانس

ترانس ماکروفر در تمام برندهای موجود در بازار مانند: ال جی، سامسونگ، فلر، دوو، بلک اند دکر، و…. برای افزایش ولتاژ برق و ارسال آن به لامپ اشعه مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به مدل و نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم قیمت متفاوتی دارند.

به منظور دریافت قیمت ترانس ماکروفر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود؟ می‌توانید مستقیما با کارشناسان پیشتاز سرویس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

برخی از ایراداتی که مربوط به خرابی ترانس ماکروفر می باشد.

 1. ماکروفر شما گرم نمی کند.
 2. ماکروفر شما حین کار صدای زیادی تولید می کند.
 3. بلند شدن دود و بوی سیم سوخته از ماکروفر
 4. خاموش شدن ناگهانی ماکروفر
 5. روشن نشدن مایکروفر
 6. علت جرقه زدن ماکروفر نیز می تواند سوختن ترانس مایکروفر باشد.

ماکروفر شما مواد غذایی را گرم نمی کند.

زمانی که دستگاه مایکروفر شما مواد غذایی را گرم نمی کند ممکن است که خرابی از هرکدام از قطعات گرمایشی دستگاه باشد که ترانس هم جزء همین قطعات است و در صورت خرابی باید آن را تعویض کنید.

ترانس ماکروفر به ندرت دچار خرابی و سوختگی می شوند و برای بررسی گرم نکردن ماکروفر قبل از بررسی ترانس باید مگنترون و دیگر قطعات گرمایشی را چک کنید.

نکته: دقت داشته باشید که ترانس های ماکروفر به صورت بسته می باشند و قابلیت تعمیر و سیم پیچی مجدد را ندارند.

کلیه تعمیرات ماکروفر در مرکز تعمیرات پیشتاز سرویس با ضمانت 180 روزه (6 ماهه) انجام می شود.

ماکروفر صدای زیادی حین کار کردن می دهد

گاها ممکن است که دستگاه در حین کار صدای زیادی از خود تولید کند و در صورتی که این صدای ناهنجار همراه با گرم نکردن مواد غذایی بود به سراغ ترانس ماکروفر می رویم.

شل بودن ترانس در جای خود و عیب در قسمت سیم پیچ های آن از مهم ترین علل صدای زیاد و ناهنجار در حین کار می باشند.

سوالات متداول(FAQ)

آیا ترانس ماکروفرهای مختلف یکسان می باشند؟

خیر، ترانس های استفاده شده در ماکروفرها دارای مدل های مختلف و قدرت های متفاوت می باشند.

آیا ترانس های ماکروفر قابلیت تعمیر و سیم پیچی مجدد را دارند؟

خیر، ترانس های ماکروفر از نوع بسته می باشند و در صورتی که بسوزند باید آن ها را تعویض کنید.

آیا ترانس های مختلف در پیشتاز سرویس موجود می باشند؟

بله، با توجه به نیاز شما ترانس هایی با توان های مختلف و اندازه های مختلف در پیشتاز سرویس موجود می باشد.

قیمت ترانس های مختلف؟

برای استعلام قیمت ترانس های ماکروفر با مرکز پیشتاز سرویس و یا کارشناسان ما تماس بگیرید.

بلند شدن دود و بوی سیم سوخته از ماکروفر

در صورتی که از دستگاه مشغول به کار بوی سیم سوخته و دود شدید بلند شد باید به سراغ ترانس ماکروفر رفت و آن را تعویض نمود.

در بسیاری از مواقع استفاده بیش از حد و یا در مدت زمان طولانی از دستگاه ماکروفر باعث خرابی ترانس ولتاژ بالا می شود و از مهم ترین عوامل ظاهری سوختن و سیاه شدگی در قسمت سیم پیچ های مسی ترانس می باشد که این قطعه قابلیت تعمیر و سیم پیچی مجدد را ندارد و در صورت سوختن باید تعویض و جایگزین شود.

ترانس های ارائه شده در مراکز پیشتاز سرویس از 6 تا 12 ماه گارانتی دارند.

خاموش شدن ناگهانی دستگاه ماکروفر

پیش آمده است که مشتریان به این نکته اشاره کرده اند که دستگاه با صدای بسیار ناهنجاری شروع به کار کرده و و چند ثانیه بعد کلا خاموش شده است و دیگر روشن نمی شود و این مشکل هم در اکثر مواقع مربوط به ترانس ماکروفر می باشد.

ترانس ماکروفر
ترانس مایکروفر

ترانس ولتاژ بالا(های ولتاژ) به چه صورت تست می شود؟

ترانس ولتاژ برق را برای شروع به کار مگنترون در دستگاههای ماکروفر افزایش می دهد. ترانس های ولتاژ یا “پله پله” ولتاژهای پایین را به ولتاژهای بالاتر و قوی تر تبدیل می کنند.

در مایکروویوهای خانگی و صنعتی از ترانس های ولتاژ استفاده می کنند و از آن جهت که ولتاژ بسیار زیادی را در خود ذخیره می کند بسیار خطرناک می باشند.

ترانس ولتاژ بالا را باید از منبع برق جدا کرده و خازن را قبل از تست به وسیله یک دم باریک تخلیه کنید. قبل از آزمایش به وسیله ی یک پیچ گوشتی تخلیه شود.

در زیر مراحلی که برای تست ترانس لازم می باشد را شرح می دهیم.

مرحله اول

فیش های برق متصل به ترانس را جدا کنید و حتما دقت داشته باشید که این فیش ها به یکدیگر اتصال نداشته باشند.

مرحله دوم

دقت داشته باشید که حتما خازن دستگاه را تخلیه کنید زیرا بسیار خطرناک است.

تخلیه خازن را هم می توانید به وسیله پیچ گوشتی و هم دم باریک انجام دهید.

مرحله سوم

ترانس را به وسیله مولتی متر تست کرده و هیچ ولتاژی را مشاهده نکنید.

مرحله چهارم

تمامی سیم هایی را که به ترانس اتصال دارند را جدا کنید و دقت داشته باشید که هیچ سیمی به ترانس متصل نباشد و همچنین دیود را از خازن جدا کنید.

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

مرحله پنجم

مولتی متر را روی حساس ترین حالت قرار دهید و مقاومت بین فیش تازه قطع شده و زمین را تست کنید. اهم متر باید عددی  بین حدود پنجاه تا حدود هفتاد اهم (50-70 Ω) بین این دو نقطه را نشان دهد. واریانس قابل توجهی از این محدوده نشان دهنده یک ترانس خراب است.

مرحله ششم

تست با اهم متر بین هر ترمینال ورودی  باید بین این سرفیش ها مقاومت بیشتر نزدیک به صفر اهم )(0 Ω)) را نشان دهد و مقاومت از حد بین این پایانه ها نشانگر نقص و خرابی در ترانس ماکروفر است.

مرحله هفتم

به وسیله مولتی متربین هر یک از فیش های ورودی و بدنه دستگاه را تست کنید و در صورتی که اهم متر عدد بی نهایت را نشان داد و هیچ اتصالی بین این نقاط وجود نداشته باشد.

مرحله هشتم

فیش های خروجی ترانس ماکروفر و بدنه را تست کنید و در تست بیزر مولتی متر هیچ اتصالی را نباید مشاهده گردد زیرا هر اتصالی نشانگر خرابی در ترانس ماکروفر خواهد بود.

مرحله نهم

در مرحله آخر در صورتی که هیچ کدام از ایرادات بالا مشاهده نشد ترانس را سر جای خود بسته و فیش های آن را تمیز کنید و به دنبال ایراد در مابقی قطعات دستگاه باشید زیرا ممکن است ایراد در سایر قطعات گرمایش ماکروفر باشد.

نکته: یکی از ایراداتی که مشتریان گرامی با آن مواجه می شوند و به راحتی قابل رفع می باشد این است که سفارش تعمیرات خود را با ایراد اینکه دستگاه دود می کند ثبت می کنند و تصورشان بر این است که خرابی از ترانس ماکروفر می باشد در صورتی که ممکن است سهوا دستگاه را بر روی حالت گریل قرار داده باشند و از دستگاه دود و بوی بد بلند شده باشد.

برای تست مجدد دستگاه را از برق کشیده و به برق بزنید یک لیوان آب داخل آن قرار داده و تایم بدهید در صورتی که دستگاه آب را داغ کرد مشکلی از ترانس نیست و در غیر این صورت اگر دستگاه دود کرد و بوی سیم سوخته از دستگاه بلند شد به سراغ ترانس ماکروفر بروید.

ترانس ماکروفر
ترانس ماکروفر

قیمت انواع ترانس ماکروفر در پیشتاز سرویس

اگر ترانس ماکروفر شما سوخته باشد و نیاز به جایگزینی داشته باشد می توانید از طریق جدول زیر مدل و قیمت ترانس ماکروفر خود را بررسی نمایید.

ترانس 800 وات چین950 هزار تومان
ترانس 1000 وات چین1.200.000 هزار تومان
ترانس 1000 وات اصلی استوک1.350.000 هزار تومان
ترانس اصلی1.700.000 هزار تومان
ترانس سولاردام ال جی2.600.000 هزار تومان

نتیجه گیری

دقت داشته باشید که خرابی در ترانس ماکروفر بسیار کم دیده می شود و از مشکلات رایج نمی باشد از همین جهت تمامی قطعات دستگاه باید به صورت مجزا تست شوند.

پیشتاز سرویس با بیش از سه دهه تجربه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی و استفاده از تعمیرکاران مجرب تمامی تعمیرات ماکروفر شما را در محل انجام می دهد.

برای درخواست تعمیرات می توانید از 2 روش زیر اقدام فرمایید

ثبت سفار آنلاین

تماس مستقیم با مراکز تعمیراتی

تماس با کارشناسان

تعداد کلمات متن ترانس ماکروفرمنبع
2154Transformer Microwave

دانلود نسخه آفلاین متن

شعب مراکز فروش ترانس ماکروفر در تهران

فروش ترانس ماکروفر در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

خرید ترانس مایکروفر در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

فروش ترانس ماکروفر در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

خرید ترانس مایکروفر در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

فروش ترانس ماکروفر درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

فروش ترانس ماکروویو در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

فروش ترانس ماکروفر در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

خرید ترانس مایکروفر در رباط کریم،پرند و شهریار

خرید ترانس ماکروفر در شمیرانات،دماوند و بومهن

5 45 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

41 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیرضا جودکی
علیرضا جودکی
2 سال قبل

سلام قیمت ترانس های ولتاژ ماکروفر ال جی چنده؟

حمید اسدی
حمید اسدی
2 سال قبل

سلام شما ترانس سوخته هم دارید؟

محسن مسلمی
محسن مسلمی
2 سال قبل

سلام ترانس ماکروفر ۱۲۰۰ وات مخصوص سولاردوم فابریکشو دارید؟

محمد اصغری
محمد اصغری
2 سال قبل

سلام
یک ترانس مایکروفر ولتاژ بالا دست دوم وارزان برای جوش نقطه ای لازم دارم اگر سیم پیچ اولیه سالم باشد کفایت میکند
اگر موجود دارید قیمت بفرمایید

سهند طهماسب
سهند طهماسب
2 سال قبل

ترانس ماکروفر ال جی ۱۰۰۰وات موجود دارید؟

ایمان
ایمان
2 سال قبل

سلام شیشه درب ماکروفر زیمنس من احتیاج به تعویض داره تو محل انجام میشه اینکار؟

Amirabbas
Amirabbas
1 سال قبل

ترانس ۱۰۰۰ وات موجود دارید؟ قیمت؟

وحید وزیری
وحید وزیری
1 سال قبل

ترانس ۸۰۰وات سفارش دادم همونطور که کارشناستون گفتن برای سولاردوم ظاهرا جواب نمیده میتونم مرجوع کنم ترانس سولاردوم بگیرم ازتون؟

حسن اسلامی
حسن اسلامی
1 سال قبل

ترانس کاربردش چیه تو ماکروفر؟

جهان
جهان
1 سال قبل

سلام
ترانس ماکروفر سولاردوم ال جی موجود دارید؟

پژمان
پژمان
1 سال قبل

ترانس قابل سیم پیچی مجدد می باشد؟

Mousavi
Mousavi
1 سال قبل

ارسال از طریق تیپاکس هم دارید؟

حسن نوری
حسن نوری
1 سال قبل

سلام من واتساپ پشتیبانی پیام دادم باز نکردن پیامو عکس ارسال کردم ترانس ماکروفر بوتان فابریک میخوام موجود دارید؟ قیمتش به چه صورته ؟

حاتم
حاتم
1 سال قبل

سلام
ترانس ماکروفر بیم تعمیر میشه؟

رامین کاوه
رامین کاوه
11 ماه قبل

ترانس ماکروفر سوخته هم دارید؟؟؟

شهرام
شهرام
11 ماه قبل

سلام ترانس سوخته هم دارید؟

ایوب زمانی
ایوب زمانی
10 ماه قبل

ترانس سولاردام فوما موجود دارید؟

کاظم ناظری
کاظم ناظری
9 ماه قبل

با سلام ترانس های ولتاژ فابریک برای ماکروفر گالانز میخواستم موجود دارید و اینکه ارسال برای خراسان رضوی انجام میدید؟

وحید رادمنش
وحید رادمنش
1 ماه قبل

در حال حاضر قیمت ترانس ماکروفر چند ؟؟

نیمامحبی
نیمامحبی
1 ماه قبل

ترانس قابل تعمیر ؟؟