You are currently viewing آموزش تعمیر ماکروفر
آموزش تعمیر ماکروفر

آموزش تعمیر ماکروفر

زمان مطالعه: 7 دقیقه

اگر دستگاه ماکروفر شما به هر علتی دچار نقص در کارکرد شده است و می خواهید برای تعمیر ماکروفر اقدام نمایید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا آموزش تعمیر ماکروفر ( Microwave repair training ) را که توسط تکنسین های مجموعه و با استفاده از تجارب پیشتاز سرویس به دست آمده است را با شما به اشتراک گذاریم.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

در نظر داشته باشید که آموزش تعمیر ماکروفر برای آن دسته عزیزانی به رشته تحریر درآمده است که دارای مهارت فنی و ابزارآلات لازم اعم از مولتی متر و آچار مناسب تعمیرات می باشند پس در صورت عدم تخصص صرفا مقاله آموزش تعمیر ماکروفر را در جهت بالا رفتن اطلاعات خود مطالعه نمایید و از تعمیر ماکروفر پرهیز نمایید.

دستگاه ماکروفر به دلیل بهره مندی از ولتاژ بالا بسیار خطرناک بوده و تمامی این هشدارها بر روی دفترچه و بدنه دستگاه نیز ذکر شده است پس خواهشمندیم تا به هیچ عنوان در صورت نداشتن تخصص لازم به تعمیر ماکروفر نپردازید تا دچار آسیب های ناشی از برق گرفتگی و آسیب به دستگاه نشوید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

آموزش تعمیر ماکروفر

( گام اول )

 • ابتدا پیچ های کاور دستگاه را باز نمایید.
 • سپس با استفاده از مولتی متر ولتاژ ورودی برق را بسنجید. ( ولتاژ ورودی می بایست 220 ولت باشد.)
 • در صورت صحت برق فیش نصب شده به ترانس های ولتاژ را جدا نمایید.
 • با ساتفاده از مولتی متر بررسی کنید بعد از زدن دکمه استارت برق 220 به فیش ها تغذیه می شود یا خیر.
 • در صورت عدم رسیدن برق برد الکترونیکی ماکروفر معیوب است و می بایست برای تعمیر برد ماکروفر اقدام نمایید.
آموزش تعمیر ماکروفر
آموزش تعمیر ماکروفر

( گام دوم )

 • در صورتی که برق به ترانس رسیده و تا اینجا تمام موارد صحیح است به سراغ خازن ماکروفر بروید.
 • تست خازن ماکروفر در مقاله مربوط به خازن ماکروفر توضیح داده شده است.
 • بعد از تست خازن و اطمینان از سلامت سراغ دیود ماکروفر بروید و تست های ذکر شده در مقاله دیود ماکروفر را دنبال نمایید.
 • در صورت سلامت دیود ماکروفر می بایست ترانس ماکروفر را بررسی نمایید که توضیحات خرابی این قطعه نیز در مطلب ترانس ماکروفر تشریح شده است.
 • در مرحله آخر و سلامت تمامی قطعات ذکر شده می بایست مگنترون را تست نمایید بهترین روش جایگزین کردن مگنترون جدید می باشد.

این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود؟ می‌توانید مستقیما با کارشناسان پیشتاز سرویس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

آموزش تعمیر ماکروفر ( موتور گردان )

 • برای تست موتور گردان زیر دستگاه را باز می کنید. ( قسمت تعبیه شده برای برش )
 • موتور را باز کرده و با استفاده از برق 220 چرخش موتور را بررسی نمایید.
 • در صورت خرابی و عدم کارکرد یا صدای زیاد در حین کار موتور معیوب می باشد.
 • موتور را تعویض نموده و کاور را برعکس کرده و با استفاده از پیچ کاور را ببندید.(مطابق ماژیک فسفری رنگ)
آموزش تعمیر ماکروفر
آموزش تعمیر ماکروفر

نکته : در برخی از دستگاه ها علت نچرخیدن سینی ماکروفر مربوط به خرابی سینی ماکروفر و یا کوبل (شفت) ماکروفر می باشد به سلامت فیزیکی قطعات دقت ویژه ای داشته باشید.

آموزش تعمیر ماکروفر(میکروسوییچ)

 • برای تست میکروسوییچ ماکروفر احتیاج به مولتی متر دارید.
 • نحوه کارکرد قطعه میکروسوییچ را به طور واضح توضیح داده ایم.
 • در صورت پریدن فیوز در حین باز و بست درب می بایست میکروسوییچ درب ماکروفر را تعویض نمایید.
 • میکروسوییچ 2 فیش و 3 فیش مناسب با آمپر دستگاه را جایگزین نمایید.

نکته:از دیگر خرابی هایی که می بایست در خصوص آموزش تعمیر ماکروفر بدانید خاموش شدن ناگهانی دستگاه به علت سوختن فیوز ماکروفر می باشد که به دلیل خرابی میکروسوییچ درب فیوز عمل کرده تا دستگاه به برق محل اتصال آسیبی نزند در تعمیر ماکروفر سامسونگ بیشتر این ایراد مشاهده می شود که فیوز نصب شده بر روی برد الکترونیکی آسیب دیده و در نتیجه آن دستگاه خاموش می شود.

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟

آموزش تعمیر ماکروفر ( برد الکترونیکی )

تعمیر برد الکترونیکی عملی کاملا تخصصی بوده و توصیه می کنیم به هیچ عنوان تعمیرات برد الکترونیکی را در صورت عدم تخصص انجام ندهید اما در صورتی که دارای تخصص می باشید برخی نکات ریز و متداول را برای تعمیر برد ماکروفر برای شما توضیح داده ایم:

 • برق 220 به ترانس نمی رسد،علت چیست؟
 • رله های بزرگ آسیب دیده اند قطعات را تست و تعویض نمایید.
 • موتور گردان و لامپ روشنایی عمل نمی کند،علت چیست؟
 • رله های کوچک معیوب اند قطعات را جایگزین نمایید.
 • دستگاه خاموش شده و برد معیوب است،علت چیست؟
 • خازن ها و ترانزیستورها عامل اصلی این خرابی ها می باشند به سراغ تغذیه برد بروید.
 • صفحه نمایش روشن نمی شود اما دستگاه کار می کند،علت چیست؟
 • صفحه نمایشگر آسیب دیده پل دیودهای آسیب دیده را تعویض و مجدد تست نمایید.

در نظر داشته باشید در مقاله آموزش تعمیر ماکروفر ایرادات سطحی را صرفا توانسته ایم برای شما تشریح کنیم و ایرادات برد الکترونیکی بسیار گسترده بوده و در این مقاله قابل توضیح نمی باشد به عنوان مثال تعمیر تاچ ماکروفر به هیچ عنوان با آموزش قابل اجرا نیست زیرا دستگاه هایی برای تعمیرات در مجموعه پیشتاز سرویس تهیه شده که برای اینکار و به صورت تخصصی می باشد.

آموزش تعمیر ماکروفر
آموزش تعمیر ماکروفر

آموزش تعمیر ماکروفر ( تست اشعه )

در مرحله آخر آموزش تعمیر ماکروفر به تست اشعه ماکروفر پرداخته ایم تا بتوانید پس از انجام عملیات تعمیر ماکروفر در محل کار یا منزل خود تست اشعه را نیز انجام دهید.

تست اشعه بسیار مهم می باشد که می بایست با استفاده از دستگاه انجام شود و در صورت نشت امواج ایراد را رفع نمایید که در مقاله مربوط به تست اشعه ماکروفر به خوبی در خصوص این مورد نیز آموزش تعمیر ماکروفر را داده ایم.

سوالات مشتریان ( FAQ ) در خصوص آموزش تعمیر ماکروفر

آیا برای تعمیر ماکروفر می توانیم اقدام کنیم؟

بله در صورتی که خودتان دارای دانش فنی هستید با استفاده از این مقاله و با احتیاط لازم خودتان به سادگی برای تعمیر ماکروفر اقدام کنید.

برای آموزش تعمیر ماکروفر ویدیو و فیلم هم در وب سایت پیشتاز سرویس هست؟

بله تقریبا تمامی مقالات با استفاده از ویدیو در صفحات وب سایت و آپارات موجود می باشد.

آموزش تعمیر ماکروفر به صورت فایل موجد هست؟

بله می توانید در بخش چت آنلاین وب سایت فایل مربوط به مقاله آموزش تعمیر ماکروفر را دریافت نمایید.

قطعات مورد نیاز برای تعمیرکار ماکروفر

اگر می خواهید برای تعمیر ماکروفر به صورت تخصصی و شغل نگاه کنید علاوه بر ابزارآلات مجهز احتیاج به قطعات یدکی نیز دارید که می توانید این قطعات را به صورت اینترنتی و یا مراجعه حضوری به فروشگاه مجموعه پیشتاز سرویس تهیه نمایید.

بعد از اینکه آموزش تعمیر ماکروفر را به صورت کامل مطالعه نموده اید و الان می خواهید برای تعمیر ماکروفر اقدام کنید می بایست قطعات اصلی تعمیر ماکروفر را تهیه نمایید که در ادامه به نام و وظیفه این قطعات اشاره نموده ایم:

 1. مگنترون ( موتور اصلی ماکروفر و وظیفه گرم کردن مواد غذایی بر عهده این قطعه می باشد که در انواع مختلف از لحاظ ظاهری و کشور سازنده و قدرت در بازار عرضه می شود که می بایست متناسب با نوع دستگاه این قطعه را تهیه و اقدام به تعویض نمایید ، رایج ترین خرابی در این قطعه مربوط به جرقه زدن ماکروفر می باشد ، در تعمیر ماکروفر پاناسونیک این قطعه بیشترین کاربرد را دارد.)
 2. ترانس ماکروفر ( وظیفه تامین انرژِی یا برق مورد نیاز مگنترون بر عهده ترانس می باشد که در ابتدای مقاله مزبوط به آموزش تعمیر ماکروفر نیز به جریان زیاد موجود در ماکروفر اشاره نمودیم که به علت وجود این قطعه می باشد در صورت سوختن این قطعه بوی سوختگی در دستگاه ایجاد می شود.)
 3. خازن ماکروفر ( این قطعه معمولا بر اثر استفاده مکرر و یا استفاده از فر دستگاه آسیب می بیند،همانطور که می دانید وظیفه ذخیره برق برای افزایش ولتاژ در تمامی وسایل برق خانگی بر عهده خازن ماکروفر می باشد،آموزش تعمیر ماکروفر به شما کمک می کند تا بتوانید با تست خازن ماکروفر از خرابی این قطعه اطمینان حاصل نمایید و در صورت خرابی احتمالی اقدام به تعویض قطعه نمایید این قطعه در هنگام تعمیر ماکروفر مدیا و تعمیر ماکروفر کنوود معمولا بیشترین کاربرد را دارد.)
 4. دیود ماکروفر ( دیود به عنوان یکسو کننده در تمامی مدارات الکترونیکی کاربرد دارد و در آموزش تعمیر ماکروفر نیز به کاربرد این قطعه اشاره نموده ایم،ارزان ترین قطعه در تعمیرات ماکروفر مربوط به دیود می باشد که در تعمیر ماکروفر ال جی معمولا این خرابی بیش از سایر برندها می باشد.)
 5. برد اینورتر ماکروفر ( ماکروفر های اینورتر از ترانس های ولتاژ بهره مند نیستند و وظیفه تامین برق مگنترون ماکروفر اینورتر بر عهده برد اینورتر می باشد برای تعمیر ماکروفر بوش و تعمیر ماکروفر اینورتر ال جی به این قطعه نیازمند می باشید.)
 6. المنت ماکروفر ( برای برشته کردن مواد غذایی از منو گریل استفاده می شود که المنت ماکروفر این وظیفه را برعهده دارد برای هر مدل المنت انحصاری می بایست تهیه نمایید اما المنت کف سولاردوم بیشترین خرابی را دارا بوده و در تعمیر سولاردوم ال جی بسیار مورد استفاده می باشد.)
 7. فیلتر میکا ( برای پخش اشعه بر روی مواد غذایی فیلتر میکا تعبیه شده است که این ورق ها را می بایست تهیه و متناسب با ماکروفر از روی فیلتر فابریکی برش دهید در تعمیر ماکروفر فوما بیشترین استفاده از این فیلتر می باشد زیرا نوع طراحی این برند فیلتر را در سقف برده و سبب آسیب دیدن زود هنگام این قطعه می شود.)
 8. لامپ روشنایی ( برای روشن کردن کابین ماکروفر صرفا کاربرد داشته و در تمامی برندها به لامپ روشنایی ماکروفر احتیاج دارید اما در تعمیر ماکروفر دوو لامپ روشنایی متفاوت بوده و احتیاج به لامپ مخصوص دارید که می توانید از فروشگاه مجموعه پیشتاز سرویس قطعه مورد نظر را تهیه نمایید.)
 9. موتور گردان ( علت نچرخیدن سینی ماکروفر معمولا خرابی این قطعه می باشد که در ابتدای مقاله آموزش تعمیر ماکروفر به این قطعه اشاره نموده ایم و در تعمیر ماکروفر فلر و تعمیر ماکروفر ناسیونال به این قطعه بیشتر نیاز دارید این موتور ها در ولتاژ 220 بوده معمولا اما در تعمیر ماکروفر بلک اند کر نیاز به موتور 30 ولت دارید پس سعی کنید انواع موتور گردان ماکروفر را داشته باشید.)

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

در بالا سعی نمودیم ایرادات متداول را به صورت تخصصی در تمامی برندها تشریح کنیم تا بتوانید با آشنایی بیشتری توسط مقاله آموزش تعمیر ماکروفر اقدام به تعمیر ماکروفر نمایید در نظر داشته باشید برای شروع کار می بایست از تمامی قطعات تهیه نمایید تا بتوانید به آسانی برای تعمیر ماکروفر در محل اقدام نمایید.

نتیجه گیری

اگر بخواهیم در انتهای مقاله آموزش تعمیر ماکروفر یه جمع بندی برسیم می توان گفت تعمیر ماکروفر عملی تخصصی اما نه چندان پیچیده ای می باشد که در صورت داشتن تخصص فنی و آشنایی با ابزارآلات الکترونیکی توسط فرد متخصص قابل انجام می باشد که ما سعی نمودیم در این مقاله این آموزش را به طور واضح برای شما شرح دهیم. در صورتی که سوال و یا ابهامی در خصوص آموزش تعمیر ماکروفر دارید می توانید در انتهای مقاله نظرات خود را درج نمایید تا بتوانیم در صورت امکان شما را برای آموزش تعمیر ماکروفر بیشتر راهنمایی نماییم و به سوالات شما به صورت تخصصی تر پاسخ دهیم.

5 13 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
pejman
pejman
10 ماه قبل

ممنون از مطلب مفیدتون

علی شعبانی
علی شعبانی
9 ماه قبل

سلام کلاس آموزش تعمیر ماکروفر هم دارید؟

behzad
behzad
8 ماه قبل

سلام
مجموعه شما کلاس آموزشی تعمیرات هم داره؟

آریا
آریا
2 ماه قبل

سلام
شما جذب تکنسین هم دارید برای تعمیرات ماکروفر؟

شهریار
شهریار
2 ماه قبل

سلام
دوره های آموزشی تعمیرات ماکروفر هم برگزار می کنید؟