You are currently viewing علت گرم نکردن ماکروفر ال جی
علت گرم نکردن ماکروفر ال جی

علت گرم نکردن ماکروفر ال جی

زمان مطالعه: 8 دقیقه

در این مطلب می خواهیم به بررسی علت گرم نکردن ماکروفر ال جی ( Cause of not heating the LG microwave ) بپردازیم و شما را با برخی از مهم ترین این دلایل آشنا کنیم.

پیشتاز سرویس با بیش از سه دهه تجربه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بالاخص ماکروفر و بهره مندی از تعمیرکاران متخصص و مجرب و استفاده از قطعات اصلی و دارای گارانتی تعمیر ماکروفر ال جی را در محل و ارائه گارانتی 6 تا 12 ماهه ارائه می دهد.

دقت داشته باشید که تمامی تعمیرات پیشتاز سرویس در محل و در سریع ترین زمان ممکن پس از ثبت درخواست ارائه می شود و دیگر نیازی به جابه جایی و حمل دستگاه به مراکز تعمیراتی نخواهد بود.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

چگونگی ثبت درخواست در نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی در تهران

در صورت مواجه شدن با ایراد گرم نکردن ماکروفر ال جی از روش های زیر می توانید درخواست خود را ثبت نمایید:

 • تماس با هرکدام از نمایندگی های پیشتاز سرویس در تهران و ثبت درخواست تلفنی
 • مراجعه به وبسایت پیشتاز سرویس و ثبت درخواست به صورت آنلاین
 • تماس با شماره همراه کارشناسان و دریافت مشاوره تلفنی در خصوص نحوه دریافت خدمات
 • چت به صورت آنلاین با کارشناسان در قسمت گفتینو وبسایت

دقت داشته باشید در صورت نیاز به مراجعه و حمل دستگاه به کارگاه شرکت با هماهنگی قبلی دستگاه را به آدرس خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 منتقل نمایید.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

علت گرم نکردن ماکروفر ال جی

در دستگاههای ماکروفر ال جی ایراد علت گرم نکردن ماکروفر ال جی از مهم ترین ایرادات در دستگاه محسوب می شود که در اصل این مشکل روند کلی کار دستگاه را مختل می نماید.

همان طور که در مطلب علت گرم نکردن ماکروفر ال جی نیز شرح دادیم این مشکل به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که در زیر به این موارد اشاره خواهیم کرد و در ادامه به توضیح هر کدام از این موارد خواهیم پرداخت.

علت گرم نکردن ماکروفر ال جی از این جهت برای مشتریان حائز اهمیت می باشد که در قدم اول این ایراد در اصل کارکرد ماکروفر را متوقف می نماید و در قدم بعدی حدود هزینه تعمیراتی دستگاه می باشد.

ایراداتی که در بالا ذکر شد بخشی از علت گرم نکردن ماکروفر ال جی می باشد و شما برای دریافت خدمات تخصصی باید با نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی در تهران تماس بگیرید.

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

همچنین از مهم ترین و شایع ترین ایرادات دیگر در تعمیر ماکروفر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در صورت تمایل به کسب اطلاعات درباره علت گرم نکردن ماکروفر ال جی در ادامه متن با ما همراه باشید.

سوختن مگنترون یا لامپ اشعه ماکروفر ال جی

 • علت گرم نکردن ماکروفر ال جی می تواند به دلیل سوختن مگنترون دستگاه باشد که در اصل وظیفه اصلی تولید امواج را بر عهده دارد و با دریافت ولتاژ برق مورد نیاز خود انرژی لازم برای تولید امواج و به حرکت دراوردن مولکول های غذا را انجام می دهد.
 • مگنترون دستگاه به دلایل متعددی می تواند معیوب بشود که از مهم ترین آنها می توان به : طول عمر دستگاه، استفاده نادرست و غیر استاندارد، عدم سرویس ماکروفر، استفاده از برنامه هایی با مدت زمان طولانی اشاره کرد.
 • این قطعه تست مشخصی به منظور مشخص شدن خرابی نداشته و در اکثر اوقات با علائم ظاهری: شکستن آهن رباها، شل شدن رادیات های دستگاه و در مواردی سوختن آنتن مگنترون نمایان می شود.

در صورت سوختن مگنترون و گرم نکردن مواد غذایی توسط دستگاه باید این قطعه را تعویض نمایید.

در صورت تمایل به آشنایی با مگنترون و همچنین قیمت مگنترون می توانید به این دو مطلب رجوع کنید.

علت گرم نکردن ماکروفر ال جی
علت گرم نکردن ماکروفر ال جی

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟

سوختن ترانس های ولتاژ در ماکروفر ال جی

در ادامه بررسی علت گرم نکردن ماکروفر ال جی به قطعه ترانس می رسیم که در صورت خرابی عملکرد دستگاه را مختل می نماید.

 • ترانس ماکروفر پس از دریافت ولتاژ 220 برق شهری آن را افزایش داده و به قطعات دیگر دستگاه می رساند.
 • ترانس از دو سیم پیچ اولیه و ثانویه تشکیل شده است که در صورت آسیب به هر کدام از دو سیم پیچ قطعه کارکرد خود را از دست می دهد.
 • ترانس ماکروفر ال جی قابلیت تعمیر و سیم پیچی مجدد را ندارد و در صورت سوختن باید آن را تعویض نمایید.

علائم ترانس معیوب به شرح زیر است:

 • دود کردن و بلند شدن بوی سیم سوخته از دستگاه
 • گرم نشدن مواد غذایی
 • جرقه زدن و سیاه شدن قسمتی از سیم پیچ های ترانس
 • صدای زیاد و ناهنجار از دستگاه در حین کار

در صورت اطمینان از خرابی ترانس ماکروفر ال جی و نیاز به تهیه آن می توانید با مراکز پیشتاز سرویس در تهران تماس بگیرید.

علت گرم نکردن ماکروفر ال جی
علت گرم نکردن ماکروفر ال جی

خازن ماکروفر ال جی سوخته است.

سوختن خازن نیزاز دیگر علت گرم نکردن ماکروفر ال جی می باشد که محل قرارگیری آن در زیر موتور فن خنک کننده دستگاه بوده و محل اتصال ترانس ماکروفر، فیوز های ولتاژ و دیود می باشد.

دقت داشته باشید که خازن از دو سر تشکیل شده که دیود و ترانس در یکی از سرهای خازن و فیوز های ولتاژ به صورت تکی به یک سر دیگر خازن متصل شده است.

علائم ظاهری خازن معیوب به شرح زیر می باشد:

 • باد کردن خازن
 • ریختن روغن از داخل خازن به بیرون

همچنین برای تست خازن از یک مولتی متر می توانید استفاده کنید و از دو طریق تست بیزر و تست خازن این قطعه را می توانید تست نمایید.

علت گرم نکردن ماکروفر ال جی
علت گرم نکردن ماکروفر ال جی

خرابی دیود یکسوکننده در مایکروفر ال جی

 • وظیفه دیود یکسو کردن جریان و همچنین جدا کردن قطب های مثبت و منفی از یکدیگر می باشد تا در آخر ولتاژ تعبیه شده را به مگنترون ارسال نماید.
 • دیود از یکسو به بدنه دستگاه و از سمت دیگر به یک سر خازن متصل می باشد و از مهم ترین علائم ظاهری آن می توان به شکستن یا داغ شدن بیش از حد قطعه اشاره کرد.
 • شما برای تست دیود نیز به یک مولتی متر نیاز دارید و با انجام تست بیزر و تست دیود می توانید قطعه را تست کنید.
 • همانند قطعاتی که در بالا ذکر کردیم این قطعه نیز تعمیر نمی شود و در صورت لزوم باید آن را جایگزین کنید.
 • در صورت نیاز به بررسی بیشتر علت گرم نکردن ماکروفر ال جی به مطالعه ادامه متن بپردازید.
علت گرم نکردن ماکروفر ال جی
علت گرم نکردن ماکروفر ال جی

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

سوختن فیوز ولتاژ بالا در ماکروفر ال جی

 • در دستگاههای ماکروفر به منظور محافظت از قطعات گرمایشی از یک فیوز داخل خشاب مابین ترانس و خازن استفاده شده است که در صورت آمپر کشیدن هر کدام از قطعات گرمایشی این قطعه سوخته و از مدار خارج می شود.
 • این فیوز ها در یک خشاب پلاستیکی قرار گرفته و از نوع فنری می باشند که در برخی از دستگاههای می توان فیوز را در داخل خشاب عوض کرد و در دیگر مدل ها فیوز به همراه خشاب باید تعویض شود.
 • تست فیوز نیز به وسیله مولتی متر و تست بیزر انجام می شود.
 • در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع فیوز ماکروفر به این متن مراجعه کنید.

ایراد در میکروسوئیچ های درب ماکروفر ال جی

 • به منظور محافظت از عدم شروع به کار دستگاه در حین باز بودن درب ماکروفر از 3 عدد میکروسوئیچ استفاده شده تا در صورت بسته شدن درب ماکروفر به صورت کامل دستگاه شروع به کند.
 • درب دستگاه به وسیله دو عدد خار درب پلاستیکی که در در دستگاه استفاده شده است بر روی سوئیچ های درب قرار گرفته تا فرمان های مختلف در دستگاه صادر شود.

 علت گرم نکردن ماکروفر ال جی می تواند مربوط به خرابی میکروسوئیچ های درب باشد و همچنین تست این قطعه به وسیله اهم متر انجام می شود.

از دیگر علائم خرابی میکروسوئیچ می توان به پریدن فیوز واحد یا دستگاه در حین باز و بسته کردن درب اشاره کرد.

علت گرم نکردن ماکروفر ال جی
علت گرم نکردن ماکروفر ال جی

خرابی برد الکترونیکی دستگاه مایکروفر ال جی

 • این ایراد به این صورت می تواند باعث علت گرم نکردن ماکروفر ال جی بشود که ولتاژ مورد نیاز ترانس ماکروفر به وسیله برد اصلی دستگاه تامین می شود و اگر به هر دلیل برد دستگاه معیوب باشد فرایند تولید گرما در ماکروویو انجام نمی شود.
 • جدا از نرسیدن ولتاژ 220 به ترانس می توان به عدم فرمان پذیری رله های برد و اتصال این رله ها به منظور شروع به کار مگنترون باشد.
 • تعمیر برد ماکروفر در نمایندگی های پیشتاز سرویس توسط متخصصین مجرب و مهندسین الکترونیک به همراه 6 ماه گارانتی انجام می شود.
علت گرم نکردن ماکروفر ال جی
علت گرم نکردن ماکروفر ال جی

ایراد در سیم کشی داخلی ماکروفر ال جی

علت گرم نکردن ماکروفر ال جی می تواند مربوط به ایراد در سیم کشی داخلی و قطع شدن کابل های ارتباطی دستگاه باشد که این مشکل به دلیل کارکرد دستگاه با ولتاژ بسیار بالا اتفاق می افتد و به منظور بررسی این ایراد باید تمامی سیم کشی داخلی را به وسیله مولتی متر تست نمایید تا در صورت وجود اتصالی آن را برطرف نمایید.

دقت داشته باشید دستگاه ماکروفر با ولتاژ بسیار زیادی کار می کند و حتما قبل از اقدام به هر کاری خازن دستگاه را به وسیله دم باریک تخلیه نمایید.

این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود؟ می‌توانید مستقیما با کارشناسان پیشتاز سرویس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

خرابی پریز برق یا رابط استفاده شده برای ماکروفر ال جی

دقت داشته باشید که دستگاه ماکروفر به منظور شروع به کار و راه اندازی قطعات گرمایشی به ولتاژ 220 نیاز دارد و در صورتی که به هر دلیل این ولتاژ کم شد دستگاه عمل گرمایش را انجام نمی دهد.

علت گرم نکردن ماکروفر ال جی در این مورد باید توسط متخصص مربوطه عیب یابی شود و به منظور انجام این کار به ابزار تخصصی نیاز می باشد.

نچرخیدن سینی ماکروفر ال جی

این مشکل به طور کامل با علت گرم نکردن ماکروفر ال جی در ارتباط نبوده و تنها مشکل این است که در صورت نچرخیدن سینی ماکروفر ال جی مواد غذایی به صورت یکنواخت گرم نشده و یک طرف غذا سر می ماند.

در بیشتر اوقات بر برطرف کردن مشکل چرخش سینی این ایراد نیز از بین می رود.

سوختن ترموستات های حرارتی

در دستگاههای ماکروفر به منظور جلوگیری از آسیب به قطعات در صورت گرمای بیش از حد از ترموستات های حرارتی استفاده شده است تا در صورت بالا رفتن دمای دستگاه این ترموستات ها فعال شده و دستگاه را خاموش کنند.

سوختن ترومسوتات حرارتی می تواند باعث گرم نکردن ماکروفر ال جی بگردد که پس از تست این قطعه به وسیله مولتی متر و تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد.

جدول هزینه قطعات و تعمیرات ماکروفر ال جی

مگنتروناز 900 تا 2 میلیون تومان
ترانس ماکروفر ال جیاز یک میلیون تا دو میلیون و پانصد هزار تومان
خازن ماکروفر ال جیاز 400 تا 900 هزار تومان
دیوداز 40 تا 90 هزار تومان
فیوز ولتاژ بالا از 90 تا 200 هزار تومان
میکروسوئیچ درباز 100 تا 200 هزار تومان
تعمیر برداز یک میلیون تا 3 میلیون تومان
جدول هزینه قطعات و تعمیرات ماکروفر ال جی

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

سخن آخر

در این مطلب به بررسی علت گرم نکردن ماکروفر ال جی پرداختیم و شما را با برخی از مهم ترین این دلایل آشنا کردیم که امیدواریم برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

از همین رو لازم دانستیم که این توضیح را هم برای شماعزیزان شرح دهیم که تعمیرات هر گونه لوازم خانگی نیازمند تخصص و دانش کافی می باشد و در صورت عدم داشتن دانش کافی می توانید هم به سلامت خود و هم به دستگاه آسیب برسانید که پیشتاز سرویس با ارائه خدمات 24 ساعته و بدون تعطیلی و همچنین اعزام تکنسین در سریع ترین زمان ممکن این مشکل شما عزیزان را برطرف می نماید.

5 20 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
reza
reza
7 ماه قبل

سلام
تکشر بسیار کامل و جامع بود

benzad
benzad
5 ماه قبل

دستگاه اینورتر ال جی دارم گرم نمیکنه ؟ دلیلش چی میتونه باشه؟

سمیه
سمیه
1 روز قبل

سلام
هزینه تعویض مگنترون ال جی چقدر میشه؟

مومن
مومن
1 روز قبل

سلام
ترانس ماکروفر سولاردوم ال جی موجود دارید؟