You are currently viewing مگنترون ماکروفر چیست؟
مگنترون ماکروفر

مگنترون ماکروفر چیست؟

زمان مطالعه: 11 دقیقه

وظیفه مگنترون ماکروفر (Microwave Magnetron) تولید امواج مغناطیسی می باشد. مگنترون شامل یک دیود استوانه ای است که به عنوان کاتد ، آند و آهنربا عمل می کند و یک میدان مغناطیسی همسو با کاتد تولید می کند.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا
مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

و وظیفه اصلی مگنترون ماکروفر تولید امواج برای گرم کردن مواد غذایی داخل کابین می باشد.

پیشتاز سرویس با بیش از 3 دهه تجربه در ضمینه تعمیرات لوازم خانگی و با به کارگیری از تکنسین های با تجربه و پخش قطعات اثلی و فابریک نظیر: مگنترون ماکروفر، خازن، دیود، ترانس، میکروسوئیچ و…… آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

چگونگی ثبت سفارش در مراکز پیشتاز سرویس

در صورت نیاز به تهیه مگنترون ماکروفر و کسب اطلاعات درباره این قطعه از روش های زیر می توانید با مراکز پیشتاز سرویس ارتباط برقرار نمایید:

 • تماس با هر کدام از مراکز پیشتاز سرویس در تهران و یا مراجعه به فروشگاه مجموعه
 • مراجعه به وبسایت و ثبت درخواست آنلاین به منظور تهیه قطعه مگنترون
 • تماس مستقیم با کارشناسان و دریافت مشاوره رایگان
 • برقراری ارتباط از طریق واتس آپ
 • چت در قسمت گفتینو و کسب اطلاعات

همچنین می توانید مگنترون ماکروفر ال جی 2m246 ال جی چین مدل ماکرویی را از سایت فروشگاهی تهران اپلاینس به صورت اینترنتی سفارش دهید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

مگنترون ماکروفر چیست؟

مایکروویو درون خود یک مگنترون دارد که در میدان مغناطیسی الکترون ها را با سرعت زیاد از حفره ها عبور می دهد.  این امواجی که توسط مگنترون ماکروفر تولید می شود  به داخل کابین مایکروویو هدایت می شوند. این امواج مولکول های آب موجود در غذا را تحریک می کنند و گرما ایجاد می کنند و مواد غذایی را به سرعت گرم می کنند.

بنابراین وظیفه مگنترون ماکروویو، پخت و پز سریع مواد غذایی است.

در زیر به مطالب بیشتری در مورد چگونگی تولید امواج توسط مگنترون ماکروفر اشاره شده است.

مگنترون ماکروفر
مگنترون ماکروفر
مگنترون ماکروفر
مگنترون ماکروفر

استفاده از ظروف فلزی در ماکروفر

آیا تا به حال وسیله ای فلزی را در مایکروویو خود قرار داده اید و از خود پرسیده اید که چرا دستگاه جرقه می زند؟ دقت داشته باشید که استفاده مستمر از ظروف فلزی موجب خرابی مگنترون می شود.

در این متن توضیح خواهیم داد که چرا شما نمی توانید ظروف فلزی را در مایکروویو قرار دهید.

علت گرم نکردن ماکروفر می تواند سوختن مگنترون نیز باشد.

قیمت مگنترون مایکروفر

مگنترون ماکروفر در دستگاههای مختلف متفاوت می باشد و هر دستگاهی مگنترون مختص به خود را دارد و در صورتی که شما عزیزان می خواهید از قیمت مگنترون مطلع شوید هم می توانید با مراکز پیشتاز سرویس تماس بگیرید و یا از طریق ثبت سفارش آنلاین استعلام قیمت بگیرید.

در صورتی که تمایل دارید تا از مگنترون های مختلف اطلاعات به دست بیاورید مقاله قیمت مگنترون ماکروفر را مطالعه کنید.

و برای استعلام قیمت دقیق مگنترون ماکروفر با مراکز پیشتاز سرویس تماس بگیرید زیرا قیمت مگنترون با توجه به نوسانات ارز متغیر می باشد.

علائم ظاهری مگنترون مایکروفر معیوب

در ادامه به بررسی برخی از علائم ظاهری مگنترون سوخته خواهیم پرداخت

 1. شل شدن رادیات های خنک کننده مگنترون ماکروفر
 2. شکستگی آهن رباهای داخلی مگنترون ماکروفر
 3. سوختن و تغییر رنگ آنتن مگنترون
 4. آب شدن فیش های مگنترون

در صورت تمایل به تهیه مگنترون ماکروفر با مراکز پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

در مراکز پیشتاز سرویس ارسال قطعات به شهرستان ها هم ارائه می شود.

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

کاتد و آند مگنترون مایکروویو

 بین کاتد و آند تعدادی حفره طنین انداز وجود دارد که اطمینان حاصل می کند با رسیدن به توان چند هزار ولت در دیود ، الکترون ها رها شده و با تأثیر میدان مغناطیسی طنین انداز می شوند و مگنترون را نوسان می دهند ، بدین ترتیب انتشار اشعه از آنتن زیر لوله ای که در آن خلا ایجاد می شود ، آغاز می شود.

مغناطیس های مورد استفاده درمایکروویو فرکانس خروجی 2450 مگاهرتز دارند و انرژی الکترومغناطیسی 600 وات را برای ورودی الکتریکی 1200 وات فراهم می کنند.

مگنترون ماکروفر
آند و کاتد

پلاسمای ماکروویو با استفاده از ناحیه تابش الکترومغناطیسی 1_3 گیگاهرتز تولید می شود. امواج به وسیله منبع مگنترون ماکروفر تولید و انرژی به وسیله یک هدایت کننده امواج و یک حفره در یک گاز بی اثر قرار می گیرد.

برای تامین پلاسما به حدود 50 تا 200 وات نیرو نیاز است.

کاتد

کاتد در مرکز لامپ مگنترون ماکروفر قرار گرفته است و یک میاه جامد از جنس فلز می باشد. کاتد الکترودی می باشد که جریانی که بر اثر برق ایجاد می شود از آن به آند جریان می دهد.

آند

در اطراف کاتد یک حلقه از جنس  فلز ساخته شده است.  به زبان ساده وقتی مگنترون ماکروفر کار می کند ، ذرات یا الکترونهای دارای بار الکتریکی از کاتد به آند می پردند. به نظر می رسد این موضوع بسیار ساده می باشد؟ ولی با ورود آهن ربا اوضاع کمی پیچیده تر می شود.

کلیه تعمیرات ماکروفر در مرکز تعمیرات پیشتاز سرویس با ضمانت 180 روزه (6 ماهه) انجام می شود.

آهنربا

تحرک آند در مگنترون ماکروفر بسیار قدرتمند است.  واین آهن ربا مستقیماً در موازات کاتد در امتداد مگنترون کار می کند.

مگنترون ماکروفر
تماشای ویدئو مگنترون ماکروفر در یوتوب

حفره ها

مگنترونی که در دستگاههای ماکروفر استفاده می شود از داخل حفره ای می باشند. این حفره ها به صورت سوراخ هایی می باشند که در بحث قبلی ذکر شد. هنگامی که الکترون ها شارژ می شوند و از بین کاتد و آند عبور می کنند ، با افزوده شدن حفره ها و آهنربای  قدرتمند ، مساله ای پیچیده تر می شود.

الکترون ها نه تنها با عبور یک میدان الکتریکی بین کاتد و آند ، بلکه از طریق میدان مغناطیسی که توسط آهن ربا تولید می شود نیز حرکت می کنند.

مگنترون ماکروفر
حفره های مگنترون ماکروفر

به دلیل افزودن میدان مغناطیسی ، الکترونها تحت تأثیر قرار می گیرند تا در مسیری منحنی و نه در یک خط مستقیم حرکت کنند. الکترون ها به صورت دایره وار در فضای بین کاتد و آند حرکت می کنند و این عمل با سرعت بسیار زیادی انجام می شود.

همانطور که الکترونها در یک مسیر دایره ای در این فضا حرکت می کنند ، حفره های ایجاد شده در آند طنین انداز می شوند و زمانی که این اتفاق می افتد واکنشی به نام نابش امواج ماکروویو انجام می پذیرد.

مگنترون ماکروفر
مشاهده ویدئو مگنترون ماکروفر در آپارات

موج بر یا آنتن مگنترون مایکروفر

هنگامی که مگنترون امواج مایکروویو را تولید کرد ، این امواج باید به صورت صحیح داخل کابین دستگاه هدایت شوند، این کار توسط آنتن مگنترون ماکروفر انجام می شود.

نحوه پخت و پز مواد غذایی توسط امواج مگنترون ماکروویو

در زمان انتقال امواج به داخل کابین ماکروویو، این امواج توسط دیواره های داخل کابین منعکس می شوند به این صورت که به طور مداوم به دیواره ها خورده و داخل کابین حرکت می کنند تا به مواد غذایی داخل آن برخورد می کنند.

غذایی که در داخل دستگاه قرار می گیرد امواج ساطع شده از مگنترون را جذب می کنند و این امواج باعث لرزش و برخورد سریع مولکول های آب داخل غذا می گردنند. این ارتشاعات پس از تولید و برخورد با مواد غذایی گرما تولید می کنند و این گرمای تولید شده غذا را می پزد.

مگنترون ماکروفر
“مگنترون ماکروفر”

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

در مواد غذایی داخل ماکروفر هرچه مقدار آب بیشتری وجود داشته باشد خیلی سریع تر پخته می شود زیرا هرچه مقدار آب بیشتری باشد مولکول های بیشتری برای برخورد و ایجاد گرما وجود دارد. برای مثال غذاهایی که از سبزیجات بیشتری دارند در مدت زمان بسیار کمتری پخته می شوند.

همانطور که در بالا ذکر شد ، امواج مایکروویوی نمی تواند توسط فلز جذب شود و به همین دلیل است که آنها در داخل کابین دستگاه به اطراف جهش می یابند. دقیقاً به همین دلیل است که شما نمی توانید از ظروف فلزی داخل ماکروویو استفاده کنید.

چه کسی مگنترون مایکروویو را اختراع کرد؟

مگنترون هایی که در ماکروویوها استفاده می شود از نوع چند حفره ای هستند و اختراع آن به جان راندال (Sir John Turton Randall) و هری بوت (Harry Boot) که مهندسین دانشگاه بیرمنگام بودند نسبت داده شده است.

قبل از اینکه از مگنترون داخل دستگاههای ماکروویو استفاده شود از این امواج در طول جنگ جهانی دوم و به منظور ردیابی استفاده می‌شده است.

مگنترون رادار
مگنترون رادار

قبل از کشف مگنترون های حفره ای اشاره شده است که اولین مگنترون توسط گاردین در سال 1910 کشف شده است.

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟

هاینریش گریناکر

در سال 1921 ، یک فیزیکدان سوئیسی به نام هاینریش گریناکر سعی در ادامه کار با استفاده از یک لوله دیود داشت. سرانجام تحقیقات او به دلیل ایجاد خلأ ناکافی در سیکل شکست خورد. با این حال او توانست توصیف کتبی همراه با معادلات ریاضی ارائه دهد که چگونه این مگنترون قادر به تغییر الکترون در میدان مغناطیسی است.

در سال 1921 آلبرت هول ، یکی از کارمندان شرکت جنرال الکتریک توانست از کارهای ارائه شده توسط گریناکر برای ادامه تحقیقات استفاده کند. وی توانست با تغییر میدان مغناطیسی کنترل جریان الکتریکی را مطالعه کند و این اختراع مرسوم به مگنترون ماکروفر می باشد. تحقیقات آلبرت هول توسط اریش هبان در آلمان و ناپسال زازک در پراگ بررسی و تکمیل شد. هر دو آنها قادر به تولید دستگاه های قدرتمندتری بودند و زازک توانست دستگاهی تولید کند که فرکانسهای بسیار بالاتر ، تا 1 گیگا هرتز را تولید کند.

هانس انریش هولمن

در سال 1935 هانس انریش هولمن (Hans Erich (Eric) Hollmann) ثبت اختراع اولین مگنترون چند حفره ای را در آلمان انجام داد. حق ثبت اختراع ایالات متحده در این دستگاه در سال 1938 ثبت و اعطا گردید.

در اینجا به کارهای جان راندال و هنری بوت باز می گردیم که لامپ اشعه آنها بیش از چهار حفره نشان داده شده در کارهای هولمن بود. دستگاه حاصل از کار آنها  که با آب خنک می شد ، به عنوان رادار مورد استفاده قرار گرفت و در طول جنگ جهانی دوم در هواپیماها نصب شد.

این فرایند به آلمانها در جنگ بسیار کمک می کرد به طوریکه این امکان را به آنها می داد که اهداف را در طول شب نیز ببینند و این امر یک موفقیت چشمگیر برای نیروهای متفقین بود.

چه کسی ماکروویو را اختراع کرد؟

اختراع ماکروفر به صورت کاملا اتفاقی توسط یک مهندس آمریکایی به نام پرسی اسپنسر (Percy Spencer) انجام شد.

مگنترون ماکروفر
مخترع ماکروفر (پرسی اسپنسر)

مایکروویو – کشف تصادفی

قبل از کشف تصادفی اسپنسر ، آزمایشاتی در مورد استفاده از امواج رادیویی برای پخت غذا در حال انجام بود. شرکت هایی مانند آزمایشگاه های بل و جنرال الکتریک قبلاً کار بر روی این نوع فناوری را برای پخت مواد غذایی آغاز کرده بودند.

در سال 1933 ، شرکت وستینگهاوس ثابت کرد که امکان طبخ غذا بین دو بشقاب فلزی وجود دارد. آنها از رادیوی موج کوتاه برای پخت استیک و سیب زمینی استفاده کردند.

به کشف پرسی اسپنسر بازمیگردیم. گزارش های متناقضی درباره آنچه در روز کشف در جیب او بود وجود دارد. برخی از آنها یک بادام زمینی و برخی دیگر از یک شکلات می گویند. آنچه واضح است این است که وی ، کاملاً تصادفی ، کشف کرد امواج یک مگنترون می توانند مواد غذایی را بپزند.

اسپنسر در شرکت تولیدی ریتون کار می کرد. در این زمان این شرکت عمدتا با مگنترون ها به عنوان بخشی از فناوری رادار کار می کرد. آنها رادارهایی ساختند که توانایی کمک به کشتی ها و هواپیماها را در ناوبری برای کشتی ها و یا ردیابی در هواپیماها کمک می کردند.

این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود؟ می‌توانید مستقیما با کارشناسان پیشتاز سرویس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

داستان شکلات اسپنسر

در سال 1945 اسپنسر به وسیله یک بادام زمینی و یا شکلات دریافت که از مگنترون برای پخت مواد غذایی می توان استفاده کرد. به این صورت که با فعال سازی مگنترون مشاهده کرد که شکلات دارد ذوب می شود و از همین رو متوجه شد که امواج مگنترون می تواند برای پخت مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

قدم بعدی او این بود که ببیند می تواند مقداری پاپ کورن درست کند که با فهمیدن این که امکان آن وجود دارد تحقیقات خود را وسیع تر کرد.

سوالات متداول(FAQ)

آیا مگنترون مایکروفر قابلیت تعمیر دارد؟

خیر، مگنترون ماکروفر در صورت خرابی باید تعویض گردد.

آیا مگنترون تمام دستگاههای ماکروفر یک شکل هستند؟

خیر ، با توجه به مدل و برند دستگاه مگنترون های متفاوتی موجود می باشند.

آیا امواج مگنترون برای سلامتی مضر می باشند؟

در صورت باز بودن کابین دستگاه و استفاده از آن امواج خطرناکی ساطع می کنند.

در صورت سوختن آنتن مگنترون می توان آن را تعمیر کرد؟

بله در بیشتر موارد با تعویض آنتن آن مشکل برطرف می گردد.

تحولات بیشتر در فناوری مایکروویو

این روزها اجاق های مایکروویو بسیار کوچک هستند. می توانید آنها را در کوچکترین فضای آشپزخانه خود جا دهید. با این حال ، اجاق مایکروویو اصلی اسپنسر تقریباً 1.5 متر ارتفاع داشت که تقریبا 5 فوت می شود.

در اواسط دهه 1950 Raytheon از فناوری مایکروویو استفاده کرد. پیش از این رستوران ها از اجاق های مایکروویو استفاده کرده بودند. این مایکروویوها بسیار بزرگ بودند و به دلیل گرم شدن بیش از حد باید دائماً خنک می شدند.

اولین اجاق مایکروویو برای استفاده مستقیم توسط عموم مردم در سال 1955 به به فروش رسید و توسط شرکتی به نام تاپان ساخته شد. Tappan RL-1 نام این فروش با هزینه 1295 دلار آغاز شد. در آن روزها این مبلغ هنگفتی بود و با پول امروز حدود 10 هزار دلار درآمد کسب می کرد.

در دهه 1960 ، آنها به قیمت کمی ارزان تر در حدود 500 دلار رسیده بودند. این قیمت نیز هنوز هم بسیار گران بود ، و امروزه شما می توانید ماکروویو را بهترین نوع مگنترون ماکروفر تنها با قیمت کمتر از 50 دلار تهیه کنید.

در زیر عکس تعدادی از این مگنترون ها که در دستگاههای مختلف به کار رفته اند را قرار می دهیم.

مگنترون ال جی معمولی و اینورتر

مگنترون ال جی معمولی و اینورتر

مگنترون اینورتر پاناسونیک

مگنترون اینورتر پاناسونیک

مگنترون سامسونگ و سامی

مگنترون سامسونگ و سامی

دستگاه های استخراج امواج مگنترون ماکروویو

دستگاه های تولید کننده امواج مایکروویو را می توان به دو گروه دسته بندی کرد:

 1. سیستم های چند حاله
 2. سیستم تک حالته

سیستم های چند حالته

در سیستم های چند حالته ، تابش امواج به طور تصادفی در یک حفره پراکنده می شود، بنابراین هر منطقه در حفره و نمونه موجود در آن تابش می شود.

معمولاً سیستمهای چند حالته (شکل 1 الف) از نوع مخزن بسته هستند ، جایی که پرتاب با کمک مایکروویو در یک فشار بالا انجام می شود.

برخی از دستگاه هایی که در فشار بالا کار می کنند از مایکروویو متمرکز استفاده می کنند و از اجاق های خانگی با تابش چند حالته اما در فشار جو استفاده شده است.

سیستم های متمرکز

سیستم متمرکز یا تک حالته اجازه می دهد تا اشعه مایکروویو بر روی یک منطقه محدود که نمونه برای انقیاد یک میدان الکترومغناطیسی بسیار قوی تر از مورد قبلی قرار داده شده است ، متمرکز شود.

در حالی که سیستمهای فشار متمرکز (تک حالته) (شکل 1B) از نوع باز هستند که در آنها مایکروویوها در جو استفاده می شوند.

شکل زیر، طرح کلی از هر دو نوع استخراج کننده را نشان می دهد. 

مگنترون ماکروفر
مگنترون ماکروفر

سیستم هایی که مخزن آنها بسته است برای استخراج نمونه زیاد مورد استفاده قرار نگرفته اند زیرا در درجه اول برای هضم نمونه استفاده می شود ، در حالی که کاربرد اصلی سیستم های باز استخراج نمونه جامد بوده است.

نکته:

امواج تولید شده توسط مگنترون ماکروفر برای سلامتی بسیار مضر بوده و دقت داشته باشید که حتما کابین دستگاه در حین استفاده بسته باشد.

چهار جزء اصلی دستگاههای ماکروویو چند حالته و متمرکز

 • امواج گروهی ، جایی که انرژی ماکروویو توسط مگنترون ماکروفر تولید می شود.
 • برای انتشار امواج به حفره از راهنمای موج استفاده می شود.
 • نمونه در جایی به نام اپلیکاتور قرار می گیرد ،که می تواند یک حفره چند حالته باشد و امواج به طور تصادفی پراکنده شده باشند.
 • در حالت دیگر نمونه مستقیما درون آن قرار می گیرد تا با تابش امواج ماکروویو روی نمونه متمرکز شود.
 • قسمت آخر که سیرکولاتور نام دارد و به امواج اجازه عبور در جهت جلو را می دهد.
تعداد کلمات مقاله مگنترون ماکروفرمنبع
2853 کلمهExplain That Stuff
تهیه شده در تحریریه مرکز تعمیرات پیشتاز سرویس

دانلود نسخه آفلاین مقاله

شعب خدمات نمایندگی تعمیر ماکروفر

نمایندگی تعمیر ماکروفر در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

نمایندگی تعمیر ماکروفر در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

نمایندگی تعمیر ماکروفر در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

نمایندگی تعمیر ماکروفر در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

نمایندگی تعمیر ماکروفر درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

نمایندگی تعمیر ماکروفر در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

نمایندگی تعمیر ماکروفر در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

نمایندگی تعمیر ماکروفر در رباط کریم،پرند و شهریار

نمایندگی تعمیر ماکروفر در شمیرانات،دماوند و بومهن

4.9 56 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

47 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سامان
سامان
2 سال قبل

سلام شما مگنترون اینورتر کایکروفر بوش توکار رو هم موجود دارید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  سامان
2 سال قبل

سلام دوست عزیز بله مگنترون اینورتر دستگاه بوش توکار موجود است.
برای ثبت سفارش با همکاران ما تماس بگیرید.

مجید
مجید
2 سال قبل

سلام و خسته نباشید
مگنترون اینورتر آل جی مدل 2m286 رو هم موجود دارید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  مجید
2 سال قبل

سلام دوست عزیز
بله قطعه مورد نیاز شما موجود است برای استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

kasra ahmadi
kasra ahmadi
2 سال قبل

سلام
قیمت مگنترون سامسونگ رو میشه لطفا اعلام کنید

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  kasra ahmadi
2 سال قبل

سلام
به دلیل تغییر قیمت و گوناگونی قطعات برای استعلام قیمت با مرکز پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

فرنوش سمیعی
فرنوش سمیعی
2 سال قبل

سلام ماکروفر ال جی مدل ۲۱۴ داریم ظاهرا خرابه تعمیرکار بازدید کرده ما سمت اراک هستیم ارسال دارید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  فرنوش سمیعی
2 سال قبل

سلام دوست عزیز
بله ارسال قطعات به شهرستان ها نیز مقدور می باشد.
مدل قطعه مورد نظر را در واتس آپ برای کارشناسان ما ارسال کنید.

تقی نوربخش
تقی نوربخش
2 سال قبل

سلام تست مگنترون ماکروفر به چه صورت هست؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  تقی نوربخش
2 سال قبل

سلام دوست عزیز
مگنترون رو میشه به وسیله مولتی متر تست کرد و بر روی تست اهمی عددی بین 1 تا 3 را مشاهده کرد ولی باز هم این تست 100 درصد نیست و برای اطمینان بیشتر باید قطعه را جایگزین کرد.

صادق حسینی
صادق حسینی
2 سال قبل

سلام مگنترون ماکروفر گالانز موجود دارید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  صادق حسینی
1 سال قبل

سلام
بله لطفا عکس قطعه مورد نظر را برای کارشناسان ارسال کنید تا قیمت خدمت شما اعلام شود.

حمید ونکی
حمید ونکی
1 سال قبل

سلام
میخواستم بدونم مگنترون تعمیر میشه یا حتما باید تعویض بشه؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  حمید ونکی
1 سال قبل

سلام
اگر فقط انتن مگنترون سوخته باشد قابلیت تعمیر دارد در غیر این صورت باید تعویض گردد.

طاها حسینی
طاها حسینی
1 سال قبل

جامع ترین مقاله در مورد مگنترون ماکروفر دست مریزاد

Amin
Amin
1 سال قبل

سلام مگنترون گالانز قیمتش چنده؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  Amin
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
مگنترون گالانز در مدل های مختلف می باشد ب رای استعلام قیمت دقیق عکس مگنترون مورد نظز را برای کارشناسان ما ارسال بفرمایید.

اسدی
اسدی
1 سال قبل

سلام مگنترون توشیبا برای ماکروفر سولاردوم مجیک دارید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  اسدی
1 سال قبل

سلام بله مگنترون توشیبا مدل سولاردامی هم موجود می باشد.

امیر زابلی
امیر زابلی
1 سال قبل

سلام مگنترون ازتون تهیه کردیم و ارسال کردید متوجه شدیم اشتباه سفارش دادیم آیا امکان مرجوع کردن داره؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  امیر زابلی
1 سال قبل

سلام
بله دوست عزیز امکان تعویض در صورت استفاده نکردن از قطعه مورد نظر وجود دارد.

حسین باوری
حسین باوری
1 سال قبل

سلام مگنترون بوش هم دارید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  حسین باوری
1 سال قبل

سلام
بله مگنترون برای دستگاه بوش نیز موجود است.

رضا تیموری
رضا تیموری
1 سال قبل

سلام تست مگنترون به چه صورته؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  رضا تیموری
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
ویدئو مربوط به تست مگنترون داخل مطلب هست و به وسیله مولتی متر نیز می توانید این قطعه را تست کنید.

Omid
Omid
1 سال قبل

سلام مگنترون ال جی 286 جایگزین داره؟ ۲بار برای ما تعویض کردن مجدد سوخته میگن بی کیفیته

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  Omid
1 سال قبل

سلام این مگنترون در 2 مدل ان جی پی و پاناسونیک هم موجود می باشد.

مجتبی زارع شحنه
مجتبی زارع شحنه
1 سال قبل

لیست قیمت همکاری مگنترون درخواست دادم و شماره هم برای پشتیبانی ارسال کردم ممنون میشم اطلاع بدید

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  مجتبی زارع شحنه
1 سال قبل

سلام در اولین فرصت بررسی می شود.

امیر تابنده
امیر تابنده
1 سال قبل

مگنترون اشعه تولید می کنه یا گرما؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  امیر تابنده
1 سال قبل

مگنترون به وسیله اشعه جنبش مولکول های مواد غذایی را افزایش داده و موجب گرم شدن آن می شود.

Ayoub
Ayoub
1 سال قبل

سلام خسته نباشید ممنون بابت مطالب کامل فقط توضیح داده نشده آیا صحت داره این قطعه برای سلامتی ضرر داره؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  Ayoub
1 سال قبل

سلام
در صورتی که دستگاه ماکروفر نشتی امواج داشته باشد برای سلامتی مضر می باشد.

Qys
Qys
1 سال قبل

Gheymate in ghete chnde?

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  Qys
1 سال قبل

سلام
قیمت انواع مگنترون متفاوت می باشد برای استعلام دقیق با کارشناسان مرکز تماس بگیرید.

پرهام
پرهام
1 سال قبل

ارسال مگنترون به قشم هم دارید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  پرهام
1 سال قبل

سلام
بله ارسال قطعات به سایر شهرها هم داریم.

علیرضا زرین
علیرضا زرین
8 ماه قبل

مگنترون ها چگونه تست می شوند در واقع راه تشخیص به چه صورت می باشد پیشاپیش ممنون از پاسخگویی

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  علیرضا زرین
8 ماه قبل

سلام
مگنترون تست مشخصی ندارد و باید توسط تعمیرکار متخصص بررسی بشود.

علیرضا وفایی
علیرضا وفایی
8 ماه قبل

سلام برای خرید حضوری به فروشگاه مجموعه میشه مراجعه کرد؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  علیرضا وفایی
8 ماه قبل

سلام
بله به آدرس درج شده در آخر وبسایت مراجعه کنید.

علیرضا کاوندی
علیرضا کاوندی
8 ماه قبل

سلام مگنترون استوک هم دارید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  علیرضا کاوندی
8 ماه قبل

سلام
بله مگنترون استوک هم موجود هست.

حنانه ولی زاده
حنانه ولی زاده
7 ماه قبل

آیا قطعه مگنترون قابل تعمیر هست؟ دستگاه ما غذارو گرم نمیکنه ال جی هست تکنسین بازدید کردن گفتن این قطعه معیوبه و تعمیر هم نمیشه میخواستم بدونم شما تعمیر میکنید؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  حنانه ولی زاده
7 ماه قبل

سلام
قطعه مگنترون غیر قابل تعمیر می باشد

ساناز
ساناز
4 ماه قبل

سلام
اشعه مگنترون برای سلامتی مضر هست؟

پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس
پاسخ به  ساناز
4 ماه قبل

سلام
بله اشعه مگنترون در صورت نشتی داشتن دستگاه بسیار مضر می باشد.