You are currently viewing علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

زمان مطالعه: 7 دقیقه

یک از پرطرفدارترین ماکروفر های موجود در بازار ایران ماکروفرهای سولاردام ال جی می باشد که به دلایل کارایی بسیار زیاد و کیفیت خوبی که دارد بسیار پرمصرف نیز می باشند.

در این مطلب می خواهیم به بررسی علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی ( Lg Solardom Turntable Not Turning ) بپردازیم تا در صورت امکان مشکل دستگاه به دست خود شما برطرف گردد و در صورتی که مشکل دستگاه جدی تر بود با نمایندیگ تعمیر ماکروفر ال جی در تهران تماس بگیرید.
پیشتاز سرویس با بیش از 3 دهه تجربه در ضمینه تعمیرات ماکروفر با استفاده از تعمیرکاران متخصص و استفاده از قطعات فابریکی و دارای گارانتی خدمات تعمیراتی را در محل و حضور مشتری به همراه 1 سال گارانتی ارائه می کند.

دقت داشته پس از اتمام کار از تکنسین مربوطه فاکتور مهردار به همراه قید ضمانت کتبی را دریافت نمایید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

راههای برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیر سولاردام ال جی

 • تماس با هر کدام از مراکز پیشتاز سرویس یا تماس با دفتر مرکزی
 • مراجعه به وبسایت و ثبت درخواست آنلاین تعمیرات
 • تماس با شماره کارشناسان پیشتاز سرویس
 • تماس از طریق واتس آپ

مراحل ثبت درخواست تعمیرات تا انجام کار

 • تماس و یا ثبت سفارش آنلاین
 • تماس تکنسین حداکثر 30 دقیقه بعد از درخواست
 • بازگو کردن ایراد دستگاه برای تکنسین
 • هماهنگی زمان مراجعه تعمیرکار
 • انجام تعمیرات در محل
 • اتمام کار و ارائه فاکتور به همراه 365 روز گارانتی

دقت داشته باشید که تمامی خدمات ارائه شده در پیشتاز سرویس دارای 6 تا 12 ماه گارانتی می باشد و پس از دریافت فاکتور حتما مدت زمان گارانتی را چک نمایید.

بررسی علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

ممکن است در حین استفاده از ماکروفر سولاردام خود متوجه این موضوع بشوید که سینی آن ثابت مانده و گردش ندارد که می توانید ایراد در قسمت ها و قطعات مختلف دستگاه باشد که در متن زیر به بررسی این مشکلات خواهیم پرداخت.
قبل از اقدام به هر کاری چک کنید که سینی از جای خود خارج نشده باشد و به درستی بر روی کوبل سولاردام ال جی قرار گرفته باشد.
در صورتی که سینی در جای خود به صورت درست قرار گرفته بود اما سینی دستگاه کماکان نمی چرخید دستگاه را از برق کشیده و با نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی در تهران تماس بگیرید.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی چه می باشد؟

همانند ایرادهای دیگر ماکروفر مانند : گرم نکردن مواد غذایی، جرقه زدن ماکروفر، نچرخیدن سینی ماکروفر و …… که دلایل و عیوب مختص به خود را دارند علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی نیز می تواند متفاوت باشد که در زیر به صورت گزینه ای برا شما ذکر خواهیم کرد و در ادامه مطلب به توضیح مفصل آن خواهیم پرداخت.

 • شکستن کوبل سولاردام ال جی
 • سوختن موتور گرداننده کف سولاردام ال جی
 • خرابی چرخ های سینی فلزی سولاردام ال جی
 • خرابی برد الکترونیکی دستگاه
 • خرابی میکروسوئیچ درب ماکروفر سولاردام
 • اتصالی در سیم کشی سولاردام ال جی

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد می توانند علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی باشند که به صورت جدا جدا به بررسی خواهیم پرداخت.

شکسته شدن کوبل سولاردام ال جی

اولی قطعه ای که در قدم اول باید آن را بررسی کنید موبل سولاردام ال جی می باشد که از جنس سرامیکی بوده و ممکن است به مرور زمان و استفاده زیاد از دستگاه و همچنین قرار دادن ظروف سنگین برای پخت و پز دچار شکستگی شود که در این صورت سینی ماکروفر نمی چرخد.
دسترسی به شفت سولاردام ال جی بسیار ساده و بدون نیاز به هیچ ابزاری امکان پذیر می باشد.

 • ابتدا درب دستگاه را باز کرده
 • سینی فلزی سولاردام را از دستگاه خارج کنید
 • در مرکز دستگاه یک شفت صورتی رنگ مشاهده می کنید
 • این شفت را به راحتی به وسیله دست می توانید از جای خود خارج کنید
 • پایه ی استوانه ای کوبل را چک کنید
 • در صورتی که شکسته بود باید این قطعه جایگزین شود.
 • دقت داشته باشید که این شفت سرامیکی به وسیله چسب نمیچسبد و پس از چند روز مجددا می شکند.

برای اطلاع از این قطعه و کسب اطلاعات و قیمت قطعات مطلب کوبل سولاردام ال جی را مطالعه کنید.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
“علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی”

سوختن موتور کف سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی می تواند سوختن موتور کف زیر سینی دستگاه باشد که ممکن است در سالیان زیاد و استفاده مکرر از دستگاه دچار آسیب بشود.
موتور گردان سینی سولاردام ال جی با دستگاههای دیگر متفاوت می باشد به این صورت که قطور تر و دارای شفت فلزی بلند می باشد که کوبل سرامیکی بر روی این شفت چفت می شود.

در دستگاههای ماکروفر معمولی موتور کف دارای شفت کوتاه و از جنس پلاستیک می باشند که در دستگاه سولاردوم قابل استفاده نمی باشند.

ممکن است در حین استفاده از ماکروفر متوجه این موضوع شوید که زمانی که سینی را در جای خود قرار می دهید سینی نمیچرخد و زمانی که سینی را از دستگاه خارج می کنید شفت صورتی رنگ وسط به تنهایی می گردد که در این مورد موتور کف سولاردام معیوب می باشد و اصطلاحا زور چرخاندن سینی را ندارد که باید این قطعه تعویض و جایگزین گردد.

موتور کف سولاردام ال جی در دو مدل اصلی و چینی در پیشتاز سرویس موجود می باشد که می توانید از طریق ثبت سفارش آنلاین قطعه مورد نظر را سفارش دهید.

 • موتور کف سولاردام ال جی کره ای 365 هزار تومان
 • موتور کف سولاردام ال جی چین 260 هزار تومان

هر دو مدل قطعه از تاریخ نصب به مدت یک سال گارنتی می گردد.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

خرابی چرخ های سینی سولاردام ال جی

در ماکروفر های سولاردام برعکس دیگر دستگاهها که دارای سینی شیشه ای می باشند از سینی فلزی مشکی رنگ استفاده شده است گه دارای 3 چرخ سفید رنگ پلاستیکی می باشد که خرابی هر کدام از این سه چرخ می تواند علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی باشد.

خرابی این چرخ ها می تواند به دلایل زیر باشد:

 • کثیف شدن و چربی گرفتگی دور هر کدام از چرخ ها
 • شکستگی و در آمدن پیم هر کدام از چرخ ها

در ایراد اول با سرویس و تمیز کردن سینی مشکل برطرف کی شود اما ایراد دوم نیاز به یک تعمیر کار متخصص دارد تا تعمیر سولاردام ال جی را انجام بدهد.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

خراب شدن برد الکترونیکی سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی می تواند بروز ایراد در برد اصلی و فرمان دستگاه باشد به این صورت که برد فرمان ولتاژ مورد نیاز موتور کف را تامین نمی کند یا ولتاژ کمی به فیش های موتور کف می رسد.

برای تست این مشکل شما به یک مولتی متر احتیاج دارید به این صورت که دو سر مولتی متر را بر فیش برق موتور کف سولاردام قرار داده و مولتی متر را بر روی ولتاژ قرار دهید و سپس دستگاه را استارت کنید در صورتی که بر روی مولتی متر مقدار 220 ولتا را مشاهده کردید و سینی ماکروفر نچرخید ایراد مربوط به موتور کف و شفت می باشد و در غیر این صورت باید برد دستگاه را به تعمیرکار الکترونیک برد نشان دهید.
تمامی خدمات تعمیرات برد ماکروفر سولاردوم در پیشتاز سرویس به همراه 6 ماه گارانتی انجام می شود.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

خرابی میکروسئیچ درب ماکروفر سولاردوم ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی می تواند مربوط به میکروسویچ های درب باشد که در مطلب میکروسوئیچ درب ماکروفر به خرابی ها و روش های تست این قطعه پرداختیم.

در صورتی که هرکدام از سوئیچ های درب دچار خرابی بگردند و یا زیانه های درب ماکروفر سولاردوم به درستی بر روی این سوئیچ ها قرار نگیرند سینی دستگاه نمی چرخد.
در زمان تعویض سوئیچ های درب به این نکته دقت داشته باشید که سرفیش های جدا شده را به درستی در پایه های قطعه جدید جایگذاری کنید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکروسوئیچ درب و نحوه تست آن مطلب میکرویوئیچ درب ماکروفر را مطالعه کنید.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

اتصالی در سیم کشی داخلی ماکروفر سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی می تواند مربوط به قعطی و اتصالی در سیم کشی داخل دستگاه باید که باید توسط اهم متر تست شود و در صورتی که ولتاژ 220 ولت را در سر فیش های موتور کف مشاهده نکردیم ابتدا برد دستگاه و پس از اطمینان سالم بودن برد به سراغ سیم کشی داخلی برویم تا در صورت یافتن ایراد آن را مرتفع سازیم.

دستگاههای ماکروفر به دلیل کار با ولتاژ زیاد ممکن است در قسمتی از مدار آمپر کشیده و سیم ها سوخته باشند که باید توسط تعمیرکار کاربلد بررسی گردد.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

نتیجه گیری

دقت داشته باشید که مطالبی که در بالا برای شما عزیزان شرح داده شد مربوط به علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی می باشد و در صورتی که شما با مسائل فنی آشناییت داشته باشید می توانید برخی از این عیوب را خود برطرف سازید.
به این نکته دقت کنید که در داخل ماکروفر ولتاژ برق بسیار زیادی ذخیره شده است که برای سلامتی مضر و ممکن است خطرات جانی در پی داشته باشد.
از همین رو به شما عزیزان توصیه می شود که دستگاه را به هیچ عنوان باز نکنید و برای تعمیر سولاردوم ال جی خود با نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی تماس بگیرید.

تعداد کلمات متنمنبع
Lg Solardom Turntable Not Turning

مطالب مرتبط:

مراکز تعمیرات پیشتاز سرویس


مرکز تهران

88813743


جنوب تهران

56010207غرب تهران

66101065


تلفن دفتر مرکزی

66000746شمال تهران

22878551


شرق تهران

77723347


5 6 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لیلا ترابیان
لیلا ترابیان
3 ماه قبل

سینی سولاردوم موجود دارید؟