You are currently viewing علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

زمان مطالعه: 8 دقیقه

یک از پرطرفدارترین ماکروفر های موجود در بازار ایران ماکروفرهای سولاردام ال جی می باشد که به دلایل کارایی بسیار زیاد و کیفیت خوبی که دارد بسیار پرمصرف نیز می باشند و همین موضوع باعث به وجود آمدن خرابی هایی می گردد که شما می توانید برای برطرف کردن ایرادات دستگاه خود با مراکز پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

در این مطلب می خواهیم به بررسی علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی ( Lg Solardom Turntable Not Turning ) بپردازیم تا در صورت امکان مشکل دستگاه به دست خود شما برطرف گردد و در صورتی که مشکل دستگاه جدی تر بود با نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی در تهران تماس بگیرید.
پیشتاز سرویس با بیش از 3 دهه تجربه در ضمینه تعمیرات ماکروفر با استفاده از تعمیرکاران متخصص و استفاده از قطعات فابریکی و دارای گارانتی خدمات تعمیراتی را در محل و حضور مشتری به همراه 1 سال گارانتی ارائه می کند.

دقت داشته پس از اتمام کار از تکنسین مربوطه فاکتور مهردار به همراه قید ضمانت کتبی را دریافت نمایید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

راههای برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیر سولاردام ال جی

در صورت مواجه شدن با ایراد نچرخیدن سینی ماکروفر سولاردام خود از روش های زیر می توانید با کارگاه تعمیر ماکروفر تماس بگیرید.

 • تماس با هر کدام از مراکز پیشتاز سرویس یا تماس با دفتر مرکزی در سراسر تهران
 • مراجعه به وبسایت و ثبت درخواست آنلاین تعمیرات برای دریافت خدمات تعمیراتی
 • تماس با شماره کارشناسان پیشتاز سرویس و دریافت مشاوره تلفنی
 • تماس از طریق واتس آپ
 • برقراری تماس در قسمت گفتگو آنلاین یا گفتینو وبسایت

مراحل ثبت درخواست تعمیرات تا انجام کار

در صورت درخواست تعمیرات و یا تماس تلفنی برای دریافت خدمات مراحل زیر باید طی شود:

 • تماس و یا ثبت سفارش آنلاین به منظور دریافت خدمات تعمیراتی
 • تماس تکنسین حداکثر 30 دقیقه بعد از درخواست
 • بازگو کردن ایراد دستگاه برای تکنسین
 • هماهنگی زمان مراجعه تعمیرکار
 • انجام تعمیرات ماکروفر در محل
 • اتمام کار و ارائه فاکتور به همراه 365 روز گارانتی

دقت داشته باشید که تمامی خدمات ارائه شده در پیشتاز سرویس دارای 6 تا 12 ماه گارانتی می باشد و پس از دریافت فاکتور حتما مدت زمان گارانتی را چک نمایید.

بررسی علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

ممکن است در حین استفاده از ماکروفر سولاردام خود متوجه این موضوع بشوید که سینی آن ثابت مانده و گردش ندارد که می توانید ایراد در قسمت ها و قطعات مختلف دستگاه باشد که در متن زیر به بررسی این مشکلات خواهیم پرداخت.
قبل از اقدام به هر کاری چک کنید که سینی از جای خود خارج نشده باشد و به درستی بر روی کوبل سولاردام ال جی قرار گرفته باشد.
در صورتی که سینی در جای خود به صورت درست قرار گرفته بود اما سینی دستگاه کماکان نمی چرخید دستگاه را از برق کشیده و با نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی در تهران تماس بگیرید.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی چه می باشد؟

همانند ایرادهای دیگر ماکروفر مانند : گرم نکردن مواد غذایی، جرقه زدن ماکروفر، نچرخیدن سینی ماکروفر و …… که دلایل و عیوب مختص به خود را دارند علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی نیز می تواند متفاوت باشد که در زیر به صورت گزینه ای برا شما ذکر خواهیم کرد و در ادامه مطلب به توضیح مفصل آن خواهیم پرداخت.

 • شکستن کوبل سولاردام ال جی
 • سوختن موتور گرداننده کف سولاردام ال جی
 • خرابی چرخ های سینی فلزی سولاردام ال جی
 • خرابی برد الکترونیکی دستگاه
 • خرابی میکروسوئیچ درب ماکروفر سولاردام
 • اتصالی در سیم کشی سولاردام ال جی

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد می توانند علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی باشند که به صورت جدا جدا به بررسی خواهیم پرداخت.

شکسته شدن کوبل سولاردام ال جی

اولی قطعه ای که در قدم اول باید آن را بررسی کنید موبل سولاردام ال جی می باشد که از جنس سرامیکی بوده و ممکن است به مرور زمان و استفاده زیاد از دستگاه و همچنین قرار دادن ظروف سنگین برای پخت و پز دچار شکستگی شود که در این صورت سینی ماکروفر نمی چرخد.
دسترسی به شفت سولاردام ال جی بسیار ساده و بدون نیاز به هیچ ابزاری امکان پذیر می باشد.

 • ابتدا درب دستگاه را باز کرده
 • سینی فلزی سولاردام را از دستگاه خارج کنید
 • در مرکز دستگاه یک شفت صورتی رنگ مشاهده می کنید
 • این شفت را به راحتی به وسیله دست می توانید از جای خود خارج کنید
 • پایه ی استوانه ای کوبل را چک کنید
 • در صورتی که شکسته بود باید این قطعه جایگزین شود.
 • دقت داشته باشید که این شفت سرامیکی به وسیله چسب نمیچسبد و پس از چند روز مجددا می شکند.

برای اطلاع از این قطعه و کسب اطلاعات و قیمت قطعات مطلب کوبل سولاردام ال جی را مطالعه کنید.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
“علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی”

سوختن موتور کف سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی می تواند سوختن موتور کف زیر سینی دستگاه باشد که ممکن است در سالیان زیاد و استفاده مکرر از دستگاه دچار آسیب بشود.
موتور گردان سینی سولاردام ال جی با دستگاههای دیگر متفاوت می باشد به این صورت که قطور تر و دارای شفت فلزی بلند می باشد که کوبل سرامیکی بر روی این شفت چفت می شود.

در دستگاههای ماکروفر معمولی موتور کف دارای شفت کوتاه و از جنس پلاستیک می باشند که در دستگاه سولاردوم قابل استفاده نمی باشند.

ممکن است در حین استفاده از ماکروفر متوجه این موضوع شوید که زمانی که سینی را در جای خود قرار می دهید سینی نمیچرخد و زمانی که سینی را از دستگاه خارج می کنید شفت صورتی رنگ وسط به تنهایی می گردد که در این مورد موتور کف سولاردام معیوب می باشد و اصطلاحا زور چرخاندن سینی را ندارد که باید این قطعه تعویض و جایگزین گردد.

موتور کف سولاردام ال جی در دو مدل اصلی و چینی در پیشتاز سرویس موجود می باشد که می توانید از طریق ثبت سفارش آنلاین قطعه مورد نظر را سفارش دهید.

 • موتور کف سولاردام ال جی کره ای 365 هزار تومان
 • موتور کف سولاردام ال جی چین 260 هزار تومان

هر دو مدل قطعه از تاریخ نصب به مدت یک سال گارنتی می گردد.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

خرابی چرخ های سینی سولاردام ال جی

در ماکروفر های سولاردام برعکس دیگر دستگاهها که دارای سینی شیشه ای می باشند از سینی فلزی مشکی رنگ استفاده شده است گه دارای 3 چرخ سفید رنگ پلاستیکی می باشد که خرابی هر کدام از این سه چرخ می تواند علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی باشد.

خرابی این چرخ ها می تواند به دلایل زیر باشد:

 • کثیف شدن و چربی گرفتگی دور هر کدام از چرخ ها
 • شکستگی و در آمدن پیم هر کدام از چرخ ها

در ایراد اول با سرویس و تمیز کردن سینی مشکل برطرف کی شود اما ایراد دوم نیاز به یک تعمیر کار متخصص دارد تا تعمیر سولاردام ال جی را انجام بدهد.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

خراب شدن برد الکترونیکی سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی می تواند بروز ایراد در برد اصلی و فرمان دستگاه باشد به این صورت که برد فرمان ولتاژ مورد نیاز موتور کف را تامین نمی کند یا ولتاژ کمی به فیش های موتور کف می رسد.

برای تست این مشکل شما به یک مولتی متر احتیاج دارید به این صورت که دو سر مولتی متر را بر فیش برق موتور کف سولاردام قرار داده و مولتی متر را بر روی ولتاژ قرار دهید و سپس دستگاه را استارت کنید در صورتی که بر روی مولتی متر مقدار 220 ولتا را مشاهده کردید و سینی ماکروفر نچرخید ایراد مربوط به موتور کف و شفت می باشد و در غیر این صورت باید برد دستگاه را به تعمیرکار الکترونیک برد نشان دهید.
تمامی خدمات تعمیرات برد ماکروفر سولاردوم در پیشتاز سرویس به همراه 6 ماه گارانتی انجام می شود و این تعمیرات به وسیله مهندسین الکترونیک مجموعه به صورت کاملا تخصصی انجام می شود.

خرابی بردهای الکترونیکی در ماکروفر بیشتر به دلیل نوسانات برق شهری و دو فاز شدن برق به وجود می آید که از مهم ترین راههای جلوگیری می توان به استفاده از محافظ های باکیفیت بر سر راه دستگاه اشاره کرد.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی در ادامه متن با ما همراه باشید.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

خرابی میکروسئیچ درب ماکروفر سولاردوم ال جی و علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی می تواند مربوط به میکروسویچ های درب باشد که در مطلب میکروسوئیچ درب ماکروفر به خرابی ها و روش های تست این قطعه پرداختیم.

در صورتی که هرکدام از سوئیچ های درب دچار خرابی بگردند و یا زیانه های درب ماکروفر سولاردوم به درستی بر روی این سوئیچ ها قرار نگیرند سینی دستگاه نمی چرخد.
در زمان تعویض سوئیچ های درب به این نکته دقت داشته باشید که سرفیش های جدا شده را به درستی در پایه های قطعه جدید جایگذاری کنید.

تست میکروسوئیچ را باید به وسیله یک مولتی متر انجام دهید و پایه های آن را به وسیله آن اندازه گیری کرده تا در صورت خراب بودن اقدام به تعویض این قطعه بنمایید.

همچنین از علائم ظاهری میکروسوئیچ معیوب می توان به سفت شدن دکمه سوئیچ درب اشاره کرد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکروسوئیچ درب و نحوه تست آن مطلب میکرویوئیچ درب ماکروفر را مطالعه کنید.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

اتصالی در سیم کشی داخلی ماکروفر سولاردام ال جی

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی می تواند مربوط به قعطی و اتصالی در سیم کشی داخل دستگاه باید که باید توسط اهم متر تست شود و در صورتی که ولتاژ 220 ولت را در سر فیش های موتور کف مشاهده نکردیم ابتدا برد دستگاه و پس از اطمینان سالم بودن برد به سراغ سیم کشی داخلی برویم تا در صورت یافتن ایراد آن را مرتفع سازیم.

همچنین ممکن است که سوکت های متصل به برد الکترونیکی و یا سر فیش های متصل به موتور گردان شل شده باشند و ارتباط به صورت صحیح برقرار نشود که این مورد هم می تواند علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی باشد.

دستگاههای ماکروفر به دلیل کار با ولتاژ زیاد ممکن است در قسمتی از مدار آمپر کشیده و سیم ها سوخته باشند که باید توسط تعمیرکار کاربلد بررسی گردد.

علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی
علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی

نتیجه گیری

دقت داشته باشید که مطالبی که در بالا برای شما عزیزان شرح داده شد مربوط به علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جی می باشد و در صورتی که شما با مسائل فنی آشناییت داشته باشید می توانید برخی از این عیوب را خود برطرف سازید.
به این نکته دقت کنید که در داخل ماکروفر ولتاژ برق بسیار زیادی ذخیره شده است که برای سلامتی مضر و ممکن است خطرات جانی در پی داشته باشد.
از همین رو به شما عزیزان توصیه می شود که دستگاه را به هیچ عنوان باز نکنید و برای تعمیر سولاردوم ال جی خود با نمایندگی تعمیر ماکروفر ال جی تماس بگیرید.

مشتریان گرامی دقت فرمایید که در صورت نیاز به تامین قطعات کوبل سولاردام ال جی و موتور گردان سولاردام می توانید این دو قطعه را از فروشگاه اینترنتی تهران اپلاینس که تحت نظارت پیشتاز سرویس می باشد به صورت اینترنتی و آنلاین خریداری نمایید.

تعداد کلمات متن علت نچرخیدن سینی سولاردام ال جیمنبع
2090Lg Solardom Turntable Not Turning

مطالب مرتبط:

شعب خدمات نمایندگی تعمیر سولاردام ال جی

نمایندگی تعمیر سولاردوم ال جی در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

نمایندگی تعمیر سولاردوم در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

نمایندگی تعمیر سولاردوم ال جی در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

نمایندگی تعمیر سولاردوم ال جی در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

نمایندگی تعمیر سولاردوم ال جی درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

نمایندگی تعمیر سولاردوم ال جی در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

نمایندگی تعمیر سولاردوم ال جی در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

نمایندگی تعمیر سولاردوم ال جی در رباط کریم،پرند و شهریار

نمایندگی تعمیر سولاردوم ال جی در شمیرانات،دماوند و بومهن

4.9 50 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

18 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لیلا ترابیان
لیلا ترابیان
1 سال قبل

سینی سولاردوم موجود دارید؟

سپیده
سپیده
1 سال قبل

دلایل نچرخیدن سینی سولاردوم چی هست؟

هادی ورمرزیار
هادی ورمرزیار
11 ماه قبل

سلام هزینه تعویض موتور چقدر هست؟

iman
iman
11 ماه قبل

سلام
سینی سولاردام ما زمانی که جای خود قرار میگیره نمیچرخه اما وقتی سینی رو بر می داریم اون قطعه صورتی رنگ میچرخه علت چیه؟

امید
امید
8 ماه قبل

سلام
موتور گردان سولاردوم ال جی کری های می خواستم

مریم کاظمی
مریم کاظمی
4 ماه قبل

آیا موتور سینی گردان در سولاردوم ۳۸۸۴ ال جی قابل تعمیر می باشد؟

محمد
محمد
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر
موتور سینی شامل گارانتی میشه؟

میلاد
میلاد
3 ماه قبل

سلام
قیمت موتور گردان سولاردام کره ای چقدر هستش؟

بیتا
بیتا
3 ماه قبل

سلام
کوبل سولاردوم هم موجود دارید؟