You are currently viewing علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ
علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ

علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ

زمان مطالعه: 10 دقیقه

در ادامه مطالب تعمیراتی درباره دستگاه های ماکروفر در این مطلب می خواهیم به بررسی علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ ( cause of not heating the Samsung microwave ) بپردازیم و شما عزیزان را با برخی از این ایرادات آشنا بنماییم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا

پیشتاز سرویس به عنوان نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در تهران و همچنین بهره مندی از تعمیرکاران متخصص و مجرب با استفاده از قطعات اصلی و در تمام ایام هفته تعمیرات تخصصی ماکروفر را در محل و حضور مشتری ارائه می دهد.

توجه داشته باشید که تمام خدمات تعمیراتی در مراکز پیشتاز سرویس به صورت کاملا تخصصی و به همراه گارانتی ارائه می شود و این ضمانت به صورت کتبی در فاکتور مهردار به مشتریان ارائه می شود.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات در رابطه با علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ با ادامه متن همراه ما باشید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

چگونگی ثبت درخواست در مراکز تعمیراتی پیشتاز سرویس

در صورت خراب شدن دستگاه ماکروفر سامسونگ خود و نیاز به دریافت خدمات و بررسی علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ از روش های زیر می توانید اقدام نمایید تا در کمترین زمان ممکن تکنسین برای ارائه خدمات در محل حاضر شود:

 • تماس با نزدیکترین شعبه پیشتاز سرویس به محل زندگی خود و ثبت درخواست تعمیرات مایکروفر سامسونگ
 • مراجعه به وبسایت پیشتاز سرویس و ثبت درخواست آنلاین در وبسایت مجموعه
 • تماس مستقیم با کارشناسان مرکز و دریافت مشاوره تلفنی در خصوص دریافت خدمات تعمیراتی
 • برقراری تماس در قسمت گفتینو وبسایت
 • برقراری ارتباط از طریق واتس آپ، اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی

در صورت تمایل به مراجعه حضوری جعت رفع علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ و تهیه قطعات ماکروفر به آدرس خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 مراجعه کنید.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

در ادامه متن علت گرم نکردن ماکروفر ساسمونگ به برخی دیگر از مهم ترین خرابی های ماکروفر سامسونگ اشاره خواهیم کرد:

و بسیاری دیگر از ایرادات رایج که در روند تعمیرات مایکروفر سامسونگ ممکن است با آنها مواجه شوید.

علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ گاه می تواند جزئی و در مواردی نیز پیچیده باشد که شما برای رفع این مشکل نیاز به یک متخصص خواهید داشت که پیشتاز سرویس با اعزام تکنسین در سریع ترین زمان ممکن این مشکل شما را برطرف خواهد کرد.

از مهم ترینموارد در علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ موارد زیر می باشند:

و بسیاری موارد دیگر که برای بررسی شما به یک متخصص نیاز دارید.

در ادامه متن علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ به توضیح این موارد به طور جامع تری خواهیم پرداخت و به صورت کلی به بررسی تمام موارد در علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ پرداخته خواهد شد.

خرابی مگنترون در ماکروفر سامسونگ و علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ

از مهم ترین دلایل گرم نکردن مایکروفر سامسونگ سوختن قطعه مگنترون می باشد که در زیر به شرح آن خواهیم پرداخت:

 • علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ می تواند مربوط به مگنترون دستگاه باشد که بسیار اتفاق می افتد و به منظور رفع این ایراد باید این قطعه را تعویض و جایگزین نمایید.
 • مگنترون از مهم ترین قطعات در فرایند گرم کردن مواد غذایی در ماکروفر محسوب می شود که در آخرین مرحله تولید امواج را انجام می دهد.
 • مگنترون با دریافت ولتاژ مورد نیاز خود از مابقی قطعات گرمایشی شروع به تولید امواج کرده و با به حرکت دراوردن مولکول های مواد غذایی و جنبش زیاد این ذرات باعث گرم شدن آنها می شود.
 • از علائم ظاهری در مگنترون های خراب می توان به شکستن آهنرباهای مگنترون و یا شل شدن قسمت خنک کننده مگنترون اشاره کرد.
 • همچنین به منظور انجام تست اهمی می توانید از یک مولتی متر استفاده کرده و تست اتصال به بدنه این قطعه را انجام دهید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت مگنترون به این مطلب مراجعه کنید.

علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ
علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ

سوختن ترانس ماکروفر سامسونگ و گرم نشدن مواد غذایی

دیگر علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ به سوختن ترانس ولتاژ بالا مربوط می باشد که شامل موارد زیر می باشد:

 • از آن جهت که مگنترون به ولتاژ بسیار زیادی برای تولید امواج نیاز دارد از یک ترانس افزاینده در دستگاههای ماکروفر استفاده شده است که ولتاژ 220 برق شهری را افزایش داده و به بقیه قطعات دستگاه ارسال می نماید.
 • سوختن این ترانس می تواند علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ باشد و ساختار این ترانس از دو عدد سیم پیج مسی می باشد که از یک سو ولتاژ برق شهر را دریافت و از سمت دیگر با دو برابر کردن این مقدار را خارج می نماید که سوختن این قطعه در اکثر مواقع با بلند شدن بوی سیم سوخته و همچنین صدای ناهنجار همراه است.
 • همچنین ممکن است همزمان با استارت دستگاه فیوز ورودی دستگاه بسوزد که باید ترانس دستگاه را بررسی نمایید.

ترانس ماکروفر قابلیت تعمیر و سیم پیچی مجدد را ندارد و اگر سوخت باید آن را تعویض نمایید.

علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ
علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ

علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ در صورت سوختن خازن

در صورت سوختن خازن مایکروفر عمل گرم شدن مواد غذایی مختل شده که شامل موارد زیر می باشد:

 • ولتاژی که توسط ترانس ماکروفر افزایش یافته به خازن دستگاه منتقل شده و با یک افزایش ولتاژ دیگر مواجه می شود تا ولتاژ مورد نیاز مگنترون را تامین کند.
 • خازن دستگاه از دو جوشن تشکیل شده که در روغن قرار گرفته اند و در صورت سوختن این قطعه ممکن است قطعه باد کرده و روغن آن بیرون ریخته باشد که در این صورت باید این قطعه را تعویض کنید.
 • تست خازن به وسیله اهم متر انجام می شود و در صورت تست بیزر و شنیدن صدای بوق این قطعه معیوب می باشد و حتی با تست خازن هم باید عددی بین 900 تا 1.10 میکروفاراد مشاهده گردد و در غیر این صورت خازن سوخته است.

دقت داشته باشید که در داخل خازن دستگاه انرژی الکتریکی بسیار زیادی ذخیره شده است که بسیار خطرناک بوده و قبل از تست آن باید به وسیله یک پیچ گوشتی و یا دم باریک آن را تخلیه نمایید.

در تست خازن توجه داشته باشید که آمپر متری که استفاده می نمایید سالم باشد تا در تست قطعه دچار مشکل نشوید.

علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ
علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ

سوختن دیود یکسوکننده

علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ به سوختن دیود یکسو کننده نیز مربوط می باشد.

 • علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ می تواند خراب شدن دیود دستگاه باشد که در روند تولید امواج وظیفه یکسو کردن ولتاژ و جدا کردن قطب های مثبت و منفی را بر عهده دارد.
 • دیود مایکروفر را می توانید به وسیله مولتی متر تست نمایید و از دو تست دیود و بیزر استفاده نمایید تا در صورت مشخص شدن خرابی قطعه آن را تعویض کنید.
 • دیود معیوب شکل ظاهری مشخصی ندارد و گاها مشاهده شده که این قطعه ترک می خورد و یا به شدت داغ می شود.
 • برای تهیه دیود ماکروفر هم می توانید به صورت تلفنی و هم مراجعه به فرشگاه پیشتاز سرویس واقع در خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 اقدام نمایید.

تست دیود نیز به وسیله مولتی متر انجام می شود که در متن تست دیود می توانید از کلیه اطلاعات مورد نیاز استفاده نمایید.

علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ
علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ

سوختن فیوز حرارتی ماکروفر سامسونگ

 • در صورت گرم نشدن مواد غذایی در دستگاه ماکروفر این امکان وجود دارد که فیوز حرارتی دستگاه سوخته باشد و ارتباط بین ترانس و خازن را قطع کرده باشد.
 • به منظور محافظت از قطعات گرمایشی ماکروفر در زمان آمپر کشیدن قطعات از یک فیوز فنری که در یک خشاب پلاستیکی قرار گرفته استفاده شده تا در صورت لزوم بسوزد و دستگاه را از مدار گرمایشی خارج کند.
 • برای تست این قطعه نیز شما به یک اهم متر سالم نیاز دارید.
 • دقت داشته باشید که از قرار دادن سیم به جای فیوز سوخته خودداری کنید و فیوز جدید را جایگزین نمایید.
 • علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ در این مورد به راحتی قابل تشخیص و رفع می باشد.

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

خرابی برد الکترونیکی مایکروفر سامسونگ و گرم نشدن مواد غذایی

 • همانند تمامی لوازم برقی که دارای برد الکترونیکی یا اصطلاحا مغز دستگاه می باشند ، دستگاه ماکروفر نیز دارای برد بوده تا شما بتوانید از برنامه های متنوع و دستور پخت های مختلف دستگاه استفاده نمایید.
 • یکی از وظایف مهم برد الکترونیکی تامین ولتاژ 220 برای ترانس ولتاژ بالا برای شروع به کار دستگاه می باشد که در صورت خرابی برد و عدم تامین این ولتاژ دستگاه عمل گرمایش مواد غذایی را انجام نمی دهد.
 • یکی از دلایل خرابی برد می تواند مربوط به نوسانات برق شهری و یا اصطلاحا دو فاز شدن برق باشد که برای جلوگیری از این آسیب می توانید از محافظ های برق استفاده کنید.
 • تعمیر برد ماکروفر نیازمند تخصص می باشد و باید توسط مهندسین الکترونیک انجام شود.
 • تعمیرات برد الکترونیکی در نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ به همراه 6 ماه گارانتی انجام می شود.
علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ
علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ

خرابی هر کدام از میکروسوئیچ های درب ماکروفر سامسونگ

 • یکی از مهم ترین مواردی که در دستگاههای ماکروفر باید به آن توجه کرد عدم داشتن نشتی امواج می باشد و این که در صورت بسته نشدن درب به صورت کامل دستگاه شروع به کار نکند.
 • به این جهت از میکروسوئیچ های درب استفاده شده است تا به وسیله زبانه های پلاستیکی درب چفت شده و فرمان شروع به کار دستگاه را صدار می کند.
 • معمولا خرابی میکروسوئیچ های با علامت پریدن فیوز واحد در حین باز یا بسته کردن درب نمایان می شود.
 • برای تست دقیق این قطعه می توانید از مولتی متر استفاده کنید و پایه های میکروسوئیچ را بررسی کنید.

این مقاله پاسخگوی سوال شما نبود؟ می‌توانید مستقیما با کارشناسان پیشتاز سرویس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

خرابی سیم کشی داخلی دستگاه ماکروفر سامسونگ

علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ می تواند مربوط به مشکل در سیم کشی داخلی دستگاه و اتصالی در قسمتی از آن به وجود بیاید که برای رفع این مشکل باید به صورت دقیق و جز به جز سیم کشی ها را تست کرده و در صورت مشاهده هرگونه اتصالی آن را برطرف نمایید.

اگر در قسمتی از سیم کشی دستگاه اتصالی وجود داشته باشد ولتاژ 220 مورد نیاز ترانس تامین نشده و فرایند پخت و پز یا گرم کردن مواد غذایی در مایکروفر سامسونگ انجام نمی شود.

 • قطعات داخلی دستگاه ماکروفر به وسیله سیم کشی به یکدیگر متصل می باشند و فرمان های صادر شده را به قسمت های مختلف دستگاه ارسال می کنند.
 • گاها مشاهده شده است که قسمتی از این سیم کشی ها اتصالی کرده و ارتباط آنها قطع می شود که در این مورد می تواند باعث گرم نشدن مواد غذایی در دستگاه بگردد.
 • این اتصالی می تواند مربوط به فیش های ترانس که به مگنترون وصل می شوند باشد که با تست بیزر و رفع اتصالی یا تعویض سوکتها این ایراد را برطرف کنید.

ایراد در پریز برق یا رابط استفاده شده

 • دقت داشته باشید که علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ ممکن است با پریز برق مصرفی و یا کمبود ولتاژ برق در ارتباط باشد به این صورت که ترانس ماکروفر به منظور شروع به کار به ولتاژ 220 نیاز دارد و در صورت کمبود این ولتاژ ترانس نمی تواند کار اصلی خود را انجام دهد.
 • به منظور تست این ایراد می توانید از مولتی متر استفاده کرده و ولتاژ دو سر ترانس را در زمان استارت دستگاه اندازه بگیرید و در صورت عدم ارسال این ولتاژ برد دستگاه را بررسی نمایید.
 • همچنین ولتاژ پریز برق مصرفی را نیز با اهم متر می توانید اندازه بگیرید و اگر ایراد از پریز بود از یک برق کار متخصص کمک بخواهید.
 • علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ می تواند مربوط به نچرخیدن سینی دستگاه نیز باشد به این صورت که اگر سینی دستگاه نچرخد غذا به صورت کامل گرم نشده و یا یک طرف آن کاملا سرد باقی می ماند.

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

سوالات متداول(FAQ)

مهم ترین علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ چیست؟

از مهم ترین دلایل این ایراد می توان به خرابی مگنترون مایکروفر اشاره کرد.

پیشتاز سرویس خدمات فروش مگنترون سامسونگ هم ارائه می دهد؟

بله، شما مشتریان گرامی می توانید مگنترون سامسونگ را از فروشگاه پیشتاز سرویس خریداری نمایید.

آدرس فروشگاه پیشتاز سرویس برای مراجعه حضوری؟

در صورت نیاز به مراجعه حضوری و خیرد قطعات یدکی به آدرس خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 مراجعه نمایید.

مدت زمان گارانتی خدمات پیشتاز سرویس؟

خدمات تعمیراتی مجموعه پیشتاز سرویس از 6 تا 12 ماه از تاریخ فاکتور گارانتی می شود.

سخن آخر

در متن بالا به بررسی علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگ و دلایل مهم آن پرداختیم تا شما عزیزان با این موارد آشنا گردید تا در صورت مواجه شدن با این خرابی بتوانید عیب دستگاه خود را بررسی و در صورت امکان رفع عیب نمایید.

اما توصیه ما به شما عزیزان این است که به هیچ عنوان خود اقدام به باز کردن دستگاه نکنید زیرا در داخل ماکروفر ولتاژ بسیار زیادی ذخیره شده است که ممکن است برای شما خطرات جانی در پی داشته باشد. پیشتاز سرویس با ارائه خدمات 24 ساعته و اعزام تکنسین در سریع ترین زمان ممکن تعمیرات ماکروفر شما را در محل و بدون نیاز به جا به جایی دستگاه انجام می دهد.

و همچنین در صورت بررسی و عیب یابی دستگاه ماکروفر خود و نیاز به تامین قطعه معیوب می توانید از وبسایت فروشگاهی تهران اپلاینس که تحت نظارت مجموعه پیشتاز سرویس می باشد قطعه مورد نظر را به صورت اینترنتی خریداری کرده تا در هر نقطه از ایران که هستید در کمتر از 3 روزه کاری برای شما ارسال گرد.

قطعات خریداری شده از مجموعه تهران اپلاینس نیز دارای اصالت کالا و ضمانت پس از فروش می باشند.

تعداد کلمات متن علت گرم نکردن ماکروفر سامسونگمنبع خارجی متن
2552Why Samsung Microwave Doesnt Heat

مطالب مرتبط

همچنین ممکن است تمایل به مطالب زیر داشته باشید:

شعب خدمات نمایندگی تعمیرات مایکروفر سامسونگ در شهر تهران و حومه

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

نمایندگی تعمیرماکروفر سامسونگ در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در رباط کریم،پرند و شهریار

نمایندگی تعمیر ماکروفر سامسونگ در شمیرانات،دماوند و بومهن

5 15 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پگاه
پگاه
10 ماه قبل

سلام
گرم نکردن ماکروفر می تونه به دلیل خرابی فن دستگاه هم باشه؟

ramin
ramin
8 ماه قبل

شما فروش مگنترون سامسونگ هم دارید؟

آرزو بزرگی
آرزو بزرگی
3 ماه قبل

سلام و عرض ادب
ماکروویو سامسونگ مدل MG40J513 رو دارم که امروز بعد از سه سال که به خوبی کار میکرد اصلا غذا رو گرم نمیکنه ؟؟ امکان داره تو خونه تعمیر شه ؟

الهام داستانی
الهام داستانی
3 ماه قبل

خسته نباشید
مایکروویو سامسونگ مدل GE402 Samsung Microwave GE402 Mirror دارم که گرم نمیکنه ، هزینه تعمیر رو لطف می کنید ؟؟