You are currently viewing علت گرم نکردن ماکروفر دوو
علت گرم نکردن ماکروفر دوو

علت گرم نکردن ماکروفر دوو

زمان مطالعه: 9 دقیقه

در ادامه مطالب مربوط به تعمیرات ماکروفر در تحریریه پیشتاز سرویس به بررسی علت گرم نکردن ماکروفر دوو (the-reason-for-not-heating-daewoo-microwave) می رسیم که در این متن به طور کامل و جامع به بررسی کلی این مورد و دلایلی که باعث به وجود امدن این ایراد در روند تعمیر مایکروفر دوو خواهیم پرداخت به این امید که برای شما مشتریان گرامی مفید واقع شود.

پیشتاز سرویس با بیش از 30 سال تجربه در رابطه با تعمیرات انواع لوازم خانگی و همچنین تیم متخصصین مجرب و کاربلد تعمیرات ماکروفر دوو را به صورت کاملا تخصصی و در تمام روزهای هفته و استفاده از قطعات ماکروفر اورجینال و اصلی و گارانتی دار ارائه می دهد.

همچنین تمامی تعمیرات ارائه شده در مراکز پیشتاز سرویس با اعزام تکنسین و انجام تعمیرات در محل انجام شده و تعمیرات ماکروفر دوو با توجه به قطعات استفاده شده در روند تعمیرات از 6 تا 12 ماه گارانتی می شوند و احتیاجی به حمل دستگاه و مراجعه به مراکز تعمیراتی نخواهید داشت.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص علت گرم نکردن ماکروفر دوو با ما در ادامه متن همراه باشید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

چگونگی ثبت درخواست تعمیرات در نمایندگی تعمیر مایکروفر دوو در تهران

در صورتی که دستگاه ماکروفر شما با هر نوع ایرادی مواجه شده و نیاز به دریافت خدمات دارید می توانید از روش های زیر درخواست خود را در نمایندگی تعمیر ماکروفر دوو در تهران ثبت نمایی:

 • تماس با هر کدام از شعب پیشتاز سرویس در تهران و حومه و درخواست تعمیرات مایکروفر دوو
 • ثبت سفارش آنلاین تعمیرات ماکروفر دوو در وبسایت پیشتاز سرویس
 • تماس با یکی از شماره های همراه و دریافت مشاوره تلفنی در خصوص روند تعمیرات مایکروفر دوو
 • برقراری ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی پیشتاز سرویس
 • مراجعه به بخش گفتینو وبسایت و درخواست به منظور دریافت خدمات

همچنین در صورت تمایل به حمل دستگاه به کارگاه مجموعه می توانید با هماهنگی قبلی به آدرس خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 مراجعه نمایید.

ساعت کاری کارگاه مجموعه شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 8 شب می باشد.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

علت گرم نکردن ماکروفر دوو در پیشتاز سرویس

از مهم ترین ایراداتی که در روند تعمیرات دستگاههای ماکروفر به وجود می آید ایراد گرم نشدن مواد غذایی می باشد که بسیار هم رایج می باشد و در این مطلب می خواهیم به بررسی علت گرم نکردن ماکروفر دوو و دلایلی که این مشکل را به وجود می آورد بپردازیم.

از آن جهت که مصرف عمده از دستگاههای ماکروفر به جهت گرم کردن مواد غذایی می باشد با به وجود آمدن این ایراد عملا کارکرد دستگاه مختل شده و بسیاری از مصرف کنندگان را با مشکل مواجه می نماید که در زیر به شرح کامل این مشکلات خواهیم پرداخت.

 1. سوختن مگنترون ماکروفر دوو
 2. سوختن ترانس مایکروفر دوو
 3. خرابی خازن ماکروویو دوو
 4. سوختن دیود مایکروویو دوو
 5. خرابی میکروسوئیچ ماکروفر دوو
 6. سوختن فیوز های ولتاژ مایکروفر دوو
 7. خرابی برد الکترونیکی ماکروویو دوو
 8. نچرخیدن سینی مایکروویو دوو
 9. شکستن زبانه درب ماکروفر دوو
 10. سوختن ترموستات مایکروفر دوو
 11. ایراد در سیم کشی داخلی ماکروویو دوو
علت گرم نکردن ماکروفر دوو
“علت گرم نکردن ماکروفر دوو”

ایراداتی که در بالا ذکر شد از مهم ترین دلایل گرم نکردن ماکروفر دوو می باشند اما ممکن است این مشکل به دلایل دیگری نیز اتفاق بیافتد که در این صورت می توانید از تعمیرکاران نمایندگی تعمیر مایکروفر دوو در تهران کمک بگیرید.

همچنین دیگر ایرادات رایج در تعمیرات مایکروفر دوو به شرح زیر می باشد:

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص علت گرم نکردن ماکروفر دوو با ما همراه باشید.

خرابی مگنترون ماکروفر دوو

مگنترون ماکروفر قطعه ای است که با دریافت ولتاژ مورد نیاز اقدام به تولید امواج کرده و با ارسال این امواج به داخل کابین ماکروفر مولکول های مواد غذایی را به حرکت دراورده و این جنبش باعث گرم شدن مواد غذایی می شود و در صورت سوختن مگنترون فرایند گرمایش انجام نمی شود.

مگنترون ماکروفر می تواند به دلایل متعددی معیوب شود که طول عمر، استفاده نادرست، عدم سرویس ماکروفر، استفاده از ظروف غیر استاندارد و دیگر موارد از مهم ترین این موارد می باشد که در صورت سوختن مگنترون باید آن را تعویض و جایگزین نمایید زیرا که این قطعه قابل تعمیر نمی باشد.

برای کسب اطلاعات در خصوص قیمت مگنترون و انواع آن به این مطلب در وبلاگ پیشتاز سرویس مراجعه کنید.

خرابی ترانس ماکروفر دوو و گرم نکردن ماکروفر دوو

سوختن ترانس ماکروفر می تواند علت گرم نکردن ماکروفر دوو باشد که به منظور اطلاع از این ایراد باید موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید.

ترانس ماکروفر از دو سیم پیچ اولیه و ثانویه تشکیل شده است که در اصل وظیفه دریافت ولتاژ 220 و تبدیل آن به ولتاژ بالاتری را بر عهده دارد و در صورتی که هر کدام از سیم پیچ های آن دچار مشکل بشود این عمل انجام نشده و دستگاه مواد غذایی را گرم نمی کند.

ترانس مایکروفر دوو از نوع بسته می باشد و در صورت سوختن امکان سیم پیچی مجدد و تعمیر را ندارد که در این مورد باید ترانس را با یک ترانس سالم تعویض نمایید.

ترانس سوخته با علائمی مشخص می شود که در زیر آنها را ذکر می نماییم:

 • دود کردن ماکروفر
 • پیچیدن بوی سیم سوخته از دستگاه
 • صدای زیاد و ناهنجار از دستگاه
 • گرم نشدن مواد غذایی
 • سیاه شدن و جرقه زدن قسمتی از سیم پیچ ترانس

در صورت اطمینان از خرابی ترانس ماکروفر خود و نیاز به تهیه آن می توانید این ترانس را از فروشگاه مجموعه تهران اپلاینس تهیه نمایید.

خرابی خازن مایکروفر دوو و علل آن

علت گرم نکردن ماکروفر دوو می تواند سوختن خازن دستگاه باشد که این قطعه نیز همانند ترانس وظیفه افزایش ولتاژ را بر عهده دارد که در صورت سوختن این عمل را انجام نداده و فرایند گرم کردن مواد غذایی انجام نمی شود.

به این موضوع دقت داشته باشید که در داخل خازن انرژی الکتریکی ذخیره شده است و در صورت عدم تخلیه آن به وسیله دم باریک بسیار خطرناک می باشد و این تست حتما باید توسط یک متخصص کاربلد انجام شود.

تست خازن به وسیله مولتی متر امکان پذیر می باشد و از طریق دو تست خازن و بازر می توانید از سالم یا خراب بودن آن مطمئن شوید و همچنین خرابی آن با دو علامت ظاهری که اول باد کردن خازن و دوم بیرون ریختن روغن داخل آن هم نمایان می شود.

علت گرم نکردن ماکروفر دوو
علت گرم نکردن ماکروفر دوو

سوختن دیود مایکروفر دوو

علت گرم نکردن ماکروفر دوو می تواند ارتباط مستقیم با سوختن دیود نیز داشته باشد که در اصل وظیفه آن یکسو کردن جریان برق و جداسازی قطب های مثبت و منفی می باشد که پس از انجام این کار ولتاژ مورد نیاز مگنترون برای تولید امواج فراهم می شود.

محل اتصال دیود در دستگاههای مایکروفر از یکسو به بدنه دستگاه و از سوی دیگر به یک سر خازن می باشد که در صورت نیاز به تعویض باید دیود جدید را به همان صورت در جای خود ببندید و برای تست دیود نیز به یک مولتی متر نیاز دارید که به وسیله تست بازر و تست دیود معیوب بودن دیود مشخص می شود.

در صورتی نیاز به خرید دیود مایکروفر با کارشناسان ما در مراکز در ارتباط باشید.

ایراد در میکروسوئیچ های درب مایکروفر دوو

علت گرم نکردن ماکروفر دوو می تواند به دلیل خراب شدن هر یک از میکروسوئیچ های درب اتفاق بیافتد که در این صورت باید از خراب بودن سوئیچ مطمئن شوید و پس از آن اقدام به تعویض قطعه معیوب بنمایید.

از مهم ترین خرابی های میکروسئیچ درب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بسته نشدن درب به صورت صحیح و عدم قرار گرفتن زبانه درب بر روی میکروسوئیچ ها
 • تست میکروسوئیچ به وسیله مولتی متر و اطمینان از معیوب بودن آن
 • بستن محکم درب ماکروفر دوو و خارج شدن میکروسوئیچ از جای خود

در صورت نیاز به بررسی بیشتر علت گرم نکردن ماکروفر دوو می توانید از کارشناسان مرکز کمک بگیرید.

علت گرم نکردن ماکروفر دوو
علت گرم نکردن ماکروفر دوو

سوختن فیوز رابط یا های ولتاژ در مایکروفر دوو

علت گرم نکردن ماکروفر دوو می تواند به دلیل سوختن فیوز ولتاژ بالا در دستگاه باشد که این فیوز فنری در یک قاب پلاستیکی قرار گرفته است و محل اتصال آن از یکسو به خازن و از طرف دیگر به ترانس ولتاژ بالا می باشد که در اصل وجود این فیوز به دلیل محافظت از دیگر قطعات گرمایشی دستگاه می باشد که در صورت خرابی هر یک از قطعات و آمپر کشیدن بیش از حد این فیوز سوخته تا از آسیب رسیدن به دیگر قطعات جلوگیری بشود.

در صورتی که این فیوز بسوزد ارتباط بین خازن و ترانس قطع شده و دستگاه دیگر فرایند گرم کردن مواد غذایی را انجام نمی دهد که در این صورت شما می توانید با تهیه این فیوز و جایگزینی آن ایراد دستگاه را برطرف نمایید اما به این موضوع دقت داشته باشید که قبل از جاگذاری فیوز جدید از سالم بودن مابقی قطعات دستگاه اطمینان پیدا کنید زیرا در غیر این صورت امکان سوختن فیوز جدید هم وجود دارد.

تست فیوز های ولتاژ به وسیله اهم متر امکان پذیر می باشد که با قرار دادن مولتی متر بر روی تست بازر و گرفتن دو سر فیوز می توانید متوجه شوید که آیا فیوز سالم است یا خیر؟

علت گرم نکردن ماکروفر دوو
علت گرم نکردن ماکروفر دوو

خرابی برد الکترونیکی ماکروفر دوو و گرم نشدن مواد غذایی

خرابی برد الکترونیکی نیز می تواند علت گرم نکردن ماکروفر دوو باشد به این صورت که این قطعه که به عنوان مغز اصلی دستگاه شناخته می شود وظیفه تامین ولتاژ 220 برای ترانس افزاینده را بر عهده دارد و در صورتی که این برد به مشکل بخورد این ولتاژ برای ترانس فراهم نشده و در نتیجه فرایند تولید امواج توسط مگنترون انجام نخواهد شد.

به منظور تست این خرابی می توانید دو سر فیش متصل به ترانس های ولتاژ را جدا کرده و به وسیله اهم متر در حین استارت کردن دستگاه ولتاژ دو سر این سیم را اندازه بگیرید و در صورت عدم مشاهده ولتاژ 220 می توانید مطمئن شوید که برد الکترونیکی مایکروفر دوو شما معیوب است.

تست و تعمیر برد الکترونیکی مایکروفر باید توسط متخصص الکترونیک انجام گردد زیرا در صورتی که این کار توسط غیر متخصص انجام شود ممکن است به برد دستگاه آسیب بیشتری وارد شده و در مواردی نیز دیگر تعمیر نشود.

تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر دوو در کلیه مراکز پیشتاز سرویس توط متخصصین کارازموده و ارائه گارانتی 6 ماهه انجام می شود.

نچرخیدن سینی ماکروفر دوو

علت گرم نکردن ماکروفر دوو به صورت کامل می تواند به دلیل نچرخیدن سینی ماکروفر باشد که در این مورد غذا گرم می شود اما نه به صورت کامل و قسمت هایی از آن سرد می ماند که به منظور عیب یابی این مشکل در قدم اول باید موارد زیر را بررسی نمایید:

 • خرابی موتور گردان ماکروفر
 • شکستن کوپلینگ
 • خرابی ریل گرداننده
 • خرابی میکروسوئیچ درب
 • ایراد در برد الکترونیکی
علت گرم نکردن ماکروفر دوو
علت گرم نکردن ماکروفر دوو

شکستن زبانه درب مایکروفر دوو

دستگاههای ماکروفر به دلیل کار با امواج خطرناک می باشند و در حین کار درب دستگاه باید به صورت کامل بسته باشد و در صورت باز بودن دستگاه شروع به کار نکند که این کار به وسیله دو عدد زبانه پلاستیکی که در درب دستگاه قرار گرفته اند و میکروسوئیچ هایی که در پشت درب قرار گرفته اند انجام می شود.

به این صورت که با قرار گرفتن این زبانه های درب بر روی میکروسوئیچ ها فرمان شروع به کار در دستگاه اجرا می شود و اگر به هر دلیل این زبانه های درب مشکل داشته باشند و یا شکسته باشند درب دستگاه به صورت کامل بسته نشده و عمل تولید گرمایش در دستگاه انجام نمی شود.

علت گرم نکردن ماکروفر دوو می تواند مربوط به شکستن زبانه درب دستگاه باشد که تعمیرات و جوش پلاستیک زبانه درب در مراکز پیشتاز سرویس با ضمانت ارائه می شود.

دیگر علت گرم نکردن ماکروفر دوو می تواند مربوط بسته نشدن درب دستگاه به طور کامل باشد.

ایراد در سیم کشی داخلی ماکروفر دوو و علت گرم نکردن ماکروفر دوو

در داخل دستگاههای ماکروفر همانند تمامی لوازم برقی از سیم کشی تشکیل شده است که قطعات مختلف در دستگاه را به یکدیگر ارتباط می دهند و به دلیل کارکرد دستگاه ماکروفر با ولتاژ بالا احتمال اتصالی و در ادامه قعطی در مسیر وجود دارد که همین امر می تواند کارکرد دستگاه را مختل کرده و فرایند گرم کردن مواد غذایی انجام نشود.

برای بررسی این مورد شما به یک مولتی متر نیاز دارید و باید مسیر سیم کشی را به طور کامل بررسی کنید تا مشخص بشود که اتصالی در کدام قسمت وجود دارد.

از آن جهت که این کار تخصصی بوده می توانید برای دریافت خدمات با نمایندگی تعمیر مایکروفر دوو در تهران تماس بگیرید.

علت گرم نکردن ماکروفر دوو
علت گرم نکردن ماکروفر دوو

جدول قطعات و هزینه تعمیرات ماکروفر دوو

مگنترون ماکروفر دوواز 700 تا 2.500.000
ترانساز 900 تا 2.000.000
خازناز 300 تا 500 هزار تومان
دیود45 هزار تومان
فیوز های ولتاژ100 هزار تومان
میکروسوئیچ 85 هزار تومان
تعمیرات برد الکترونیکیاز 900 تا 2.000.000

سخن آخر

در این متن به بررسی کلی علت گرم نکردن ماکروفر دوو پرداختیم و مهم ترین این موارد را برای شما توضیح دادیم اما باید دقت داشته باشید که مواردی که توضیح داده شد ایراداتی هستند که به صورت کلی توسط تعمیرکاران مشاهده شده و ممکن است گرم نکردن مایکروفر دوو دلایل دیگری نیز داشته باشد که این کار باید توسط متخصص بررسی و عیب یابی گردد.

به دلیل کارکرد دستگاههای ماکروفر با ولتاژ بسیار بالا به شما عزیزان توصیه می کنیم که خود دستگاه را باز نکنید زیرا که ممکن است خطرات جانی برای شما عزیزان در پی داشته باشد و شما می توانید با ثبت درخواست در هریک از شعب پیشتاز سرویس از خدمات تعمیراتی در کوتاه ترین زمان ممکن بهره مند گردید.

تعداد کلمات متن علت گرم نکردن ماکروفر دوومنبع خارجی
the-reason-for-not-heating-daewoo-microwave
5 6 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها