You are currently viewing علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک
علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک

علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک

زمان مطالعه: 8 دقیقه

در ادامه مطالب مربوط به تعمیر ماکروفر به مطلب علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک ( Cause of not heating the Panasonic microwave ) می رسیم که از مهم ترین خرابی هایی این برند محسوب می شود.

در مطلب علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک موارد مختلفی می توانند دخیل باشند که در ادامه متن به توضیح آنها می پردازیم.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

پیشتاز سرویس با بیش از 3 دهه تجربه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی و بهره مندی از تیم متخصصین کاربلد و استفاده از قطعات ماکروفر فابریکی به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی آماده ارائه خدمات در محل و حضور مشتری می باشد.

در صورت نیاز به تهیه قطعات ماکروفر می توانید به فروشگاه مرکز واقع در خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 مراجعه نمایید.

همچنین در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک با ادامه متن همراه ما باشید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

چگونگی برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک در تهران

اگر دستگاه ماکروفر پاناسونیک شما دچار ایراد شده و نیازمند دریافت خدمات می باشید از روش های زیر می توانید برای ثبت سفارش اقدام نمایید:

 • تماس با هر کدام از مراکز شمال، جنوب، شرق و غرب پیشتاز سرویس در تهران
 • مراجعه به سایت و ثبت سفارش آنلاین در قسمت خدمات وبسایت
 • تماس با مشاورین مرکز و کسب اطلاعات در خصوص روند تعمیرات
 • چت با کارشناسان در قسمت چت آنلاین یا گفتینو
پیشتاز سرویس
پیشتاز سرویس

دقت داشته باشید که همانند علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک ایرادات شایع دیگری نیز در دستگاه های ماکروفر به وجود می آید که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

که تمام موارد فوق باید توسط تعمیرکار متخصص بررسی و عیب یابی بشوند.

علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک در مواردی ساده و جزئی می باشد و اما در مواردی نیازمند تخصص و دانش کافی است که در زیر مهم ترین این دلایل را ذکر و توضیح خواهیم داد:

بررسی مهم ترین علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک:

همچنین این ایراد می تواند دلایل دیگری داشته باشد که متخصص مربوطه باید به بررسی آن بپردازد.

سوختن مگنترون و گرم نشدن مواد غذایی در دستگاه ماکروفر

 • علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک در اکثر مواقع مربوط به سوختن قطعه مگنترون می باشد که در این مورد قطعه معیوب باید تعویض گردد و غیر قابل تعمیر می باشد.
 • مگنترون در روند تولید گرما در دستگاههای ماکروفر وظیفه اصلی که تولید امواج می باشد را بر عهده دارد و در صورت سوختن عملکرد کلی دستگاه مختل می شود.
 • ماکروفرهای پاناسونیک در دو مدل معمولی و اینورتر در بازار موجود می باشند که مگنترون های این دو مدل با یکدیگر فرق دارند و در دستگاههایی که دارای برد اینورتر می باشند نمی توان از مگنترون معمولی استفاده کرد زیرا مگنترون اینورتر و برد اینورتر باید با همدیگر هم فرکانس باشند.
 • در دستگاههای معمولی از ترانس افزاینده استفاده شده است که با زیاد کردن ولتاژ ورودی و ارسال آن به خازن و دیود ولتاژ مورد نیاز مگنترون را تهیه می کند که این فرایند مصرف برق بسیار زیادی دارد و اما در مدل های اینورتر به جای ترانس و خازن و دیود از یک برد اینورتر استفاده شده تا ولتاژ مورد نیاز مگنترون را با مصرف برق ناچیزی تامین نماید.
 • از مهم ترین علائم سوختن و خرابی مگنترون شکستن آهن رباهای آن و سوختن آنتن آن اشاره کرد.
 • در صورت تمایل به کسب اطلاعات در رابطه با قیمت مگنترون ماکروفر به این مطلب مراجعه کنید.
علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک
علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک

سوختن ترانس ولتاژ بالا در دستگاه مایکروفر پاناسونیک

در مدل های معمولی ماکروفر پاناسونیک که دارای ترانس های ولتاژ می باشند سوختن این قطعه می تواند علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک باشد که در این مورد باید ترانس را تعویض کنید زیرا ترانس ماکروفر قابلیت سیم پیچی مجدد را ندارد.

از علائم سوختن ترانس ماکروفر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دود کردن ترانس
 • بلند شدن بوی سیم سوخته از دستگاه
 • صدای زیاد دستگاه در حین کار
 • سوختن فیوز ورودی به دلیل آمپر کشیدن زیاد دستگاه
 • سوختگی و جرقه زدن در قسمتی از سیم پیچ های ترانس
 • داغ شدن ترانس بیش از حد

برای سفارش و تهیه ترانس ماکروفر می توانید از کارشناسان ما در پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

خرابی دیود ماکروویو پاناسونیک

در دستگاههای ماکروفر به منظور یکسو سازی ولتاژ و جدا کردن قطب های مثبت و منفی از یکدیگر از قطعه ای به نام دیود استفاده شده است که نحوه اتصال آن از یک سو به یک سر خازن و از سوی دیگر به بدنه دستگاه می باشد که در صورت سوختن این قطعه عمل گرمایش مواد غذایی در دستگاه انجام نمی شود.

دیود مایکروفر را می توانید به وسیله یک اهم متر تست کنید و از دو تست دیود و بیزر استفاده نمایید.

دیود معیوب ممکن است هیچ علامت ظاهری خاصی نداشته باشد و فقط در برخی مواقع دچار شکستگی یا داغ شدگی بیش از حد بگردد.

علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک
علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک

خازن راه انداز در مایکروویو پاناسونیک

 • علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک می تواند مربوط به قطعه خازن باشد که وظیفه این قطعه همانند ترانس افزایش ولتاژ به منظور ارسال برای مگنترون بوده و در صورت خراب شدن این عمل انجام نمی شود.
 • خازن از دو جوشن که در درون روغن غوطه ور هستند تشکیل شده و گاها مشاهده شده در صورت سوختن این قطعه روغن آن به بیرون ریخته و اصطلاحا می ترکد.
 • تست خازن به راحتی و توسط مولتی متر قابل انجام است که دو روش تست خازن که باید عددی مابین 0.9 تا 1.10 میکروفاراد را مشاهده کنید و در صورت تست بیزر نباید هیچ صدای بوقی بشنوید.
 • محل قرار گیری خازن در اکثر ماکروفرها در زیر فن خنک کننده و نزدیکی ترانس مایکروویو می باشد.

سوختن فیوز فنری یا ولتاژ بالا در مایکروویو پاناسونیک

 • به دلیل کارکرد دستگاه ماکروفر با ولتاژ بسیار زیاد ممکن است در صورت آمپر کشیدن هر کدام از قطعات گرمایشی به مابقی قطعات نیز آسیب برسد که به  این منظور مابین خازن و ترانس از یک فیوز فنری که در داخل یک خشاب پلاستیکی قرار گرفته است استفاده شده تا در صورت لزوم این فیوز بسوزد و جریان را قطع نماید.
 • برای تست این فیوز به یک مولتی متر نیاز دارید و با تست بیزر می توانید از سالم یا خراب بودن این قطعه اطمینان پیدا کنید.
 • نکته بسیار مهم این است که از قرار دادن سیم به جای فیوز جدا خودداری نمایید تا آسیب بیشتری به دستگاه شما وارد نشود.
علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک
علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک

خرابی برد الکترونیکی مایکروفر پاناسونیک

 • علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک می تواند به خرابی برد الکترونیکی دستگاه مربوط باشد که اصطلاحا مغز دستگاه نامیده می شود و تمامی برنامه های دستگاه بر روی این برد تعبیه شده است و اگر به هر دلیل این فرمانها به قسمت های مختلف دستگاه ارسال نشود برد دستگاه باید توسط مهندس الکترونیک بررسی و رفع عیب بشود.
 • تعمیر برد ماکروفر در مراکز پیشتاز سرویس توسط متخصصین مجرب و ارائه گارانتی 6 تا 12 ماهه ارائه می شود.
 • ایراد در برد الکترونیکی دستگاه در بیشتر موارد به دلیل نوسانات برق شهری و یا 2 فاز شدن برق به وجود می آید که در این صورت امکان اینکه برد تعمیر نشود هم وجود دارد که در این مورد باید نسبت به تعویض برد به صورت کامل اقدام نمایید.

سوختن ترموستات های حرارتی داخل مایکروویو پاناسونیک

در داخل دستگاههای ماکروفر به خصوص قسمت هایی که حرارت بیشتری دارند از ترموستات های حرارتی استفاده شده است تا در صورت بالا رفتن دمای داخلی دستگاه این ترموستات فعال شده و دستگاه را خاموش نماید.

سوختن این ترموستات ها نیز می تواند علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک باشد که در این مورد شما به وسیله یک مولتی متر می توانید ترموستات را چک کنید و در صورت لزوم آن را تعویض نمایید.

علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک
علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک

عیب در میکروسوئیچ های درب ماکروویو پاناسونیک

 • به منظور بسته شدن درب ماکروفر به صورت کامل و عدم داشتن نشتی اشعه از 3 عدد میکروسوئیچ که بر روی یک قاب پلاستیکی قرار گرفته است استفاده شده تا در صورت بسته نشدن کامل درب دستگاه کار خود را شروع نکند.
 • این میکروسوئیچ ها موارد دیگری هم مانند چرخیدن سینی و روشن شدن موتور فن خنک کننده را هم کنترل می کنند.
 • یکی دیگر از علائم به خصوص خرابی میکروسوئیچ ماکروفر می توان به پریدن فیوز واحد یا خود دستگاه در حین باز و بسته کردن درب دستگاه اشاره کرد.
 • تست میکروسوئیچ به وسیله مولتی متر امکان پذیر است و در صورت نیاز به کسب اطلاعات کامل و جامع تر می توانید به مطلب میکروسوئیچ ماکروفر مراجعه نمایید.

خرابی برد اینورتر کوچک یا بزرگ ماکروفر پاناسونیک

علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک در این مورد به دلیل خرابی برد اینورتر نیز می تواند باشد که این برد ها به منظور کاهش مصرف برق و همچنین جایگزین قطعاتی مانند :ترانس، خازن و دیود شده اند.

برد های اینورتر در 2 مدل برد بزرگ و برد کوچک وجود دارند که در صورت خرابی این قطعه عمل گرمایش دستگاه ماکروفر انجام نمی شود.

در دستگاههایی که برد بزرگ دارند در بیشتر موارد این قطعه تعمیر می شود و نیازی به تعویض آن نیست اما در برد های کوچک این قطعه قابل تعمیر نبوده و در صورت خرابی باید آن را جایگزین نمایید.

از علائم خرابی برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه پس از 30 ثانیه خاموش می شود
 • دستگاه تنها چند ثانیه روشن می شود و مجدد ریست می شود
 • همزمان با استارت کردن دستگاه فیوز واحد مسکونی می پرد

تعمیرات برد اینورتر در مراکز پیشتاز سرویس با ارائه گارانتی انجام می شود و همچنین شما می توانید انواع برد بزرگ و کوچک را از فروشگاه پیشتاز سرویس خریداری نمایید.

علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک
علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک

ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک

علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک می تواند با نمایان شدن این  دو ارور مشخص شود که در اکثر مواقع این ارورها به دلیل خرابی مگنترون اینورتر یا برد اینورتر ظاهر می شوند که در ادامه بررسی این دو ارور مشخص می شود که دستگاه عمل گرمایش را نیز انجام نمی دهد.

در صورت تمایل می توانید مطلب بررسی ارور H97 و H98 که در وبلاگ پیشتاز سرویس وجود دارد را مطالعه نمایید تا با این ارورها و دلایل بروز این دو ارور بیشتر آشنا شوید.

در مورد تعمیر مایکروفر خود سوالی دارید؟ سوال خود را کامنت کنید تا کارشناسان پیشتاز سرویس در اولین فرصت پاسخگوی سوال شما باشند.

سخن آخر

در این مطلب به بررسی علت گرم نکردن ماکروفر پاناسونیک پرداختیم تا شما عزیزان با این ایراد و دلایل به وجود آمدن این مشکل آشنا گردید و توضیحاتی برای شما عزیزان شرح دادیم. اما دقت داشته باشدی که به دلیل کارکرد دستگاههای ماکروفر با ولتاژ بسیار زیاد اصلا توصیه نمی شود که خود اقدام به باز کردن دستگاه بنمایید زیرا ممکن است برای شما عزیزان خطرات جانی در پی داشته باشد.

5 18 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بردیا
بردیا
7 ماه قبل

سلام
شما فروش قطعات ماکروفر پاناسونیک هم دارید؟

شهریار
شهریار
5 ماه قبل

سلام
برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک تعمیر میشه؟