You are currently viewing ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک
ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک

ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک

زمان مطالعه: 8 دقیقه


در این مقاله می خواهیم به بررسی ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک (Error H97 And H98 In Panasonic Microwave) بپردازیم تا شما از علت و نحوه برطرف کردن این ارور در دستگاه خود آگاه شوید.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا


از مهم ترین نکات در بروز این ارورها این است که شما دستگاه را به منظور گرم کردن مواد غذایی روشن می کنید و دستگاه پس از 30 ثانیه خاموش و ارورH97 و H98 را نمایش می دهد.
در صورت مشاهده ارور بررسی ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک اصلا خود را نگران نکنید و دستگاه را از برق کشیده و برای بهره مندی از خدمات با نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیرکار برای رفع ایراد دستگاه شما مراجعه نماید.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

ماکروفر های پاناسونیک امروزه در مدل های اینورتر در بازار موجود می باشند که از تکنولوژی برتری نسبت به دیگر ماکروفرها بهره مند می باشد و همچنین مصرف برق بسیار کمترین نسبت به سایر دستگاهها دارد.


در مدل های اینورتر معمولا خرابی هایی که در قطعات دستگاه به وجود می آید به صورت ارور بر روی دیسپلی دستگاه نشان داده می گردد و شما با اطلاع از این خطاها می توانید ایراد دستگاه خود را متوجه و اقدام به تعمیر یا تعویض آن قطعه بنمایید.


پیشتاز سرویس با بیش از 3 دهه تجربه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی و دارای نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک در تهران و با بهره مندی از تعمیرکاران متخصص و مجرب خدمات تعمیراتی خود را در تهران و حومه بدون تعطیلی ارائه می نماید و کلیه خدمات ارائه شده در محل و حضور مشتری ارائه می شود و کلیه قطعات ماکروفر مصرفی در روند تعمیرات به مدت 6 تا 12 ماه گارانتی می شوند.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

برای برقراری ارتباط با مراکز پیشتاز سرویس مراحل زیر را انجام دهید

در صورت خرابی دستگاه ماکروفر خود و مشاهده ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک می توانید از روش های زیر درخواست تعمیرات خود را در مراکز پیشتاز سرویس ثبت کنید تا در سریع ترین زمان ممکن ایراد دستگاه شما رفع گردد:

 • تماس با هر کدام از مراکز پیشتاز سرویس در تهران و حومه و ثبت درخواست خدمات برای برطرف کردن ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک
 • مراجعه به وبسایت پیشتاز سرویس و ثبت درخواست آنلاین تعمیرات ماکروفر پاناسونیک
 • تماس با کارشناسان و دریافت مشاوره رایگان در خصوص چگونگی برطرف کردن ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک
 • تماس از طریق واتس آپ، اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی
 • چت به صورت آنلاین با کارشناسان در قسمت گفتینو وبسایت و چت با کارشناسان مرکز به منظور برطرف کردن ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک

دقت داشته باشید که برخی از ارورها در ماکروفرهای پاناسونیک و ناسیونال یکسان می باشند و شما می توانید در صورت تمایل به مطالعه مطلب تعمیر ماکروفر ناسیونال بپردازید.

ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک
“ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک”


ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک به چه معناست؟


در صورتی که ارورH97 و H98 بر روی دیسپلی دستگاه شما نمایش داده شد می تواند چند علت داشته باشد که در زیر به دلایل و راه حل این ایرادات اشاره خواهیم کرد.
زمانی که با این دو ارور مواجه می شوید باید 4 مورد زیر را بررسی کنید

 1. مگنترون اینورتر
 2. برد ولتاژ بالای اینورتر
 3. برد اصلی ماکروفر پاناسونیک
 4. بررسی کابل های اتصالی به منظور جدا نشدن

در صورت ایراد در هر کدام از قسمتهای بالا ممکن است شما این ارور را مشاهده نمایید و حتی ممکن است با خرابی قطعاتی که در بالا ذکر شد اروری مشاهده نکنید و به عنوان مثال بلافاصله پس از استارت دستگاه دستگاه ریست شده و یا پس از چند ثانیه دستگاه قطع شود.

در صورت نیاز به دریافت خدماتی با مراکز پیشتاز سرویس تماس گرفته و دقت داشته باشید که تمامی خدمات پیشتاز سرویس با بهره مندی از تعمیرکاران متخصص و استفاده از قطعات اصلی و در محل ارائه می شود.

ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک
ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک

نحوه ریست کردن ماکروفر پاناسونیک


در برخی موارد مشاهده شده که با ریست کردن ماکروفر پاناسونیک این ارورها از بین می روند.


برای ریست کردن ماکروفر پاناسونیک

 • دستگاه را به برق بزنید.
 • دکمه ریست یا استاپ را یک بار فشار دهید.
 • درب دستگاه را باز کنید.
 • دکمه استارت را به مدت 2 ثانیه نگاه دارید تا صدای بوق بشنوید.
 • دکمه ریست یا استاپ را 3 مرتبه فشار دهید در این صورت مدت زمان استفاده از مگنترون شما نمایش داده می گردد.

نکته: در صورت تمایل به حمل دستگاه و انتقال آن به کارگاه شرکت می توانید با هماهنگی قبلی دستگاه را به آدرس خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 منتقل نماید.

سوختن مگنترون و بروز ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک


ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک می تواند مستقیم با سوختن مگنترون دستگاه در ارتباط باشد.
مگنترون های استفاده شده در دستگاههای اینورتر از مدل اینورتر بوده و با مابقی مگنترون ها متفاوت می باشد به این صورت که برد اینورتر باید با لامپ مگنترون هم فرکانس باشد.

تکنولوژی اینورتر در ماکروفر برای اولین بار توسط شرکت های پاناسونیک و ناسیونال استفاده گردید و مزیت این مدل ها به بقیه دستگاههای ماکروفر این است که مصرف برق بسیار کمتری دارد.
مگنترون های استفاده شده در دستگاههای اینورتر با دیگر ماکروفرها متفاوت می باشند و در صورت استفاده از مگنترون غیر اینورتر دستگاه مجددا ارور خواهد داد.

ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک
ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک


نکته: بردهای اینورتر استفاده شده در ماکروفرهای اینورتر در دو مدل بزرگ و کوچک می باشند که در صورتی که برد دستگاه بزرگ باشد شما می توانید از یک مدل مگنترون ویتول استفاده کنید که قیمت نسبتا کمتری نسبت به مدل اینورتر آن دارد.


اما به این موضوع دقت داشته باشید که حتما برد اینورتر شما از مدل بزرگ باشد زیرا در غیر این صورت ممکن است به غیر مگنترون به برد اینورتر دستگاه شما نیز آسیب وارد گردد.

ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک
ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک

نکته: دستگاههای ماکروفر با ولتاژ بسیار زیادی شروع به کار می کنند و در صورت تخلیه نشدن این ولتاژ ممکن است خطرات جانی در پی داشته باشد.


از همین رو به منظور تعمیرات ماکروفر پاناسونیک با نمایندگی تعمیر ماکروفر در محل تماس بگیرید.

خرابی برد اینورتر و بررسی ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک


همانطور که در بالا گفته شد دستگاههای اینورتر دارای یک مگنترون اینورتر و برد اینورتر می باشند که فرآیند تولید امواج را انجام می دهند و از قطعاتی مانند: ترانس، دیود و خازن دیگر استفاده نمی کنند.

 1. بردهای اینورتر در دو مدل بزرگ و کوچک موجود می باشند که در صورت خرابی شما ارورH97 و H98 را مشاهده خواهید کرد.
 2. برای برطرف کردن ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک از تعمیرکاران مجرب و متخصص پیشتاز سرویس بهره مند گردید.
 3. بردهای بزرگ اینورتر اکثرا قابلیت تعمیر دارند و در موارد بسیار کمی دیده شده که غیر قابل تعمیر می باشند ولی در مدل های کوچک در صورت خرابی این برد باید تعویض و جایگزین گردند.
 4. تمامی تعمیر برد ماکروفر پاناسونیک در پیشتاز سرویس توسط متخصصین مجرب و به همراه گارانتی 6 تا 12 ماه انجام می شود.
 5. در صورت تمایل می توانید با مراکز پیشتاز سرویس در تهران تماس برقرار نمایید.
ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک
ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک

خرابی برد اصلی ماکروفر و بررسی ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک

 • یکی دیگر از عوامل مهم در بروز ارورهای H97 و H98 ایراد در برد اصلی دستگاه می باشد که خلی به ندرت پیش می آید.
 • در صورتی که دستگاه پس از 30 ثانیه که آن را روشن کردید خاموش و این دو ارور را مشاهده کردید ممکن است علت خرابی برد اصلی دستگاه باشد.
 • ایراد در برد اصلی ماکروفر پاناسونیک در اکثر موارد قابل تعمیر می باشد و تنها در صورتی که آسیب IC پروگرم برد وارد شده باشد غیر قابل تعمیر است و باید برد جدید جایگزین گردد.


پیشتاز سرویس تمامی تعمیرات مربوط به برد الکترونیکی ماکروفر پاناسونیک را در سریع ترین زمان ممکن و ارائه ضمانت نامه معتبر انجام می دهد.

ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک
ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک

بررسی کابل های اتصالی و میکروسوئیچ های درب ماکروفر پاناسونیک


در این قسمت از بررسی ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک به چک کردن میکروسوئیچ های درب و کابل های اتصالی دستگاه می پردازیم به این صورت که

 1. میکروسوئیچ های درب ماکروفر را به وسیله مولتی متر چک می کنیم و در صورت خرابی آنها را تعویض می نماییم.
 2. حتما کابل های اتصالی داخل ماکروفر پاناسونیک را بررسی کنید زیرا ممکن است که فیش های اتصالی از جای خود خارج شده باشند و دستگاه ارور بدهد.


برای مثال مشاهده شده است که سوکت های متصل به برد اصلی از جای خود درآمده و دستگاه پس از چند ثانیه از زمان شروع به کار خاموش و ارور می دهد.

نکته بسیار مهم:


در مواردی نیز مشاهده شده است که ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک به دلیل خرابی در قسمت دکمه ها و صفحه لمسی ماکروفر به وجود آمده باشد که در دستگاههای دکمه ای تعویض دکمه ها و در مدل های لمسی تعمیر تاچ و در صورت جوابگو نبودن تعویض تاچ جدید این مشکل رفع می گردد.

پاسخ به سوالات متداول (FAQ) ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک

آیا ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک قابل تعمیر می باشد؟

بله با مطالعه مطالب بالا می توانید از دلایل و مراتب تعمیر مطلع گردید.

آیا در ماکروفر های اینورتر می توان ترانس را جایگزین برد اینورتر کرد؟

خیر. مکانیسم و عملکرد ماکروفرهای اینورتر نسبت به مدل های معمولی متفاوت می باشد.

قیمت مگنترون اینورتر پاناسونیک؟

شما می توانید با مراجعه به مطلب قیمت مگنترون ماکروفر و تماس مستقیم با مراکز از قیمت مگنترون اینورتر مطلع گردید.

آیا برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک تعمیر می شود؟

خیر. برد اینورتر کوچک قابل تعمیر نیست و در صورت خرابی باید تعویض گردد.

نتیجه گیری


در مطالب بالا به بررسی ارور H97 و H98 در ماکروفر پاناسونیک پرداختیم اما دقت داشته باشید که ارورهای دیگری نیز در ماکروفرهای پاناسونیک وجود دارند که در مطلب ارورهای ماکروفر پاناسونیک به تمامی آنها اشاره خواهیم کرد.
تمامی تعمیرات ماکروفر پاناسونیک در این مرکز به صورت حضوری و در محل انجام می شود و شما می توانید از نزدیک شاهد تعمیر دستگاه خود باشید.


با ثبت درخواست در مرکز پیشتاز سرویس حداکثر 30 دقیقه بعد تکنسین مربوطه با شما تماس خواهد گرفت و زمان مراجعه را با شما هماهنگ خواهد کرد.
و همچنین در پایان انجام تعمیرات فاکتور معتبر به همراه گارانتی را به شما ارائه خواهد کرد.
دقت داشته باشید که تمامی هزینه های تعمیراتی در این مرکز طبق نرخ اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی بوده و هیچ هزینه اضافی از شما دریافت نمی شود.

در صورت نیاز به خرید قطعات ماکروفر پاناسونیک می توانید این محصولات را به صورت آنلاین از وبسایت فروشگاهی تهران اپلاینس تهیه نمایید.

تعداد کلمات متنمنبع
2006Error H97 And H98 In Panasonic Microwave

مطالب مرتبط

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال

نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال در رباط کریم،پرند و شهریار

نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال در شمیرانات،دماوند و بومهن

خدمات تعمیر ماکروفر پاناسونیک و ناسیونال به زودی در شهرستان ها نیز قابل دسترس می باشد.

4.9 31 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

16 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
amir azimi
amir azimi
1 سال قبل

slm makrofer panasonic ma hmin eroro mide dasgah ghazvine namayandegi darid inja?

سعید مشکین
سعید مشکین
1 سال قبل

H97 با ریست حل نمیشه؟

محمود کاملی
محمود کاملی
1 سال قبل

جامع و کامل ممنون

مهران
مهران
1 سال قبل

این ارور به چه دلایلی اتفاق میفته؟

Kasra
Kasra
1 سال قبل

این ارور به دلیل خراب شدن مگنترون به وجود می اید؟

مهرداد
مهرداد
10 ماه قبل

سلام این ارور میتونه مربوط به برد اینورتر هم باشه؟

رحمان
رحمان
8 ماه قبل

سلام
مگنترون پاناسونیک m32 دارید؟

حسین یاری
حسین یاری
3 ماه قبل

عرض سلام خدمت پشتیبانی محترم مجموعه پیشتاز سرویس
هزینه تعمیرات ماکروفر پاناسونیک برای تعویض یا تعمیر برد اینورتر به چه صورت هست و اینکه آیا تعمیر برد در محل انجام میشه یا احتیاج به انتقال دستگاه به شرکت هست ممنون میشم پاسخ بدید یاری هستم