You are currently viewing علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی و رفع ایراد
علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی

علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی و رفع ایراد

زمان مطالعه: 7 دقیقه

اگر بعد از مدتی استفاده از ماشین لباسشویی متوجه کم شدن کیفیت شستشو ماشین لباسشویی خود شده اید و به دنبال علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی ( reason not cleaning clothes in washing machine ) خود هستید ما در این مقاله تجربیات خود در خصوص علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی را با شما به اشتراک گذاشته ایم تا بتوانید با کیفیت بالاتری شستشو لباس ها در ماشین لباسشویی خود را داشته باشید و همانند ابتدای خرید از تمیزی لباس ها بعد از شستشو رضایت مند شوید.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

در نظر داشته باشید علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی در تمامی ماشین های لباسشویی تقریبا یکسان می باشد و با رعایت مواردی که در ادامه برای شما ذکر نموده ایم می توانید کیفیت شستشو بهتری داشته باشد، به طور مثال علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی سامسونگ با علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی ال جی متفاوت نمی باشد و تمامی این برندها در صورت استفاده صحیح کیفیت شستشو مناسبی دارند.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

10 علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی

در ادامه می خواهیم به مهمترین دلایل و علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی اشاره نماییم تا بتوانید با رعایت این چند مورد از تمیز شدن لباس ها بعد از شستشو لذت ببرید پس با ما همراه باشید:

  1. استفاده از پودر شستشو
  2. عدم توجه به جرمگیری دستگاه
  3. استفاده از برنامه نامناسب
  4. عدم نصب فیلتر یونیزه
  5. استفاده از البسه با حجم بالا
  6. کثیفی جاپودری مایع لباسشویی
  7. عدم توجه به نظافت فیلتر لباسشویی
  8. معیوب بودن المنت لباسشویی
  9. خرابی هیدروستات لباسشویی
  10. کثیفی لوله های خروجی فاضلاب

1. استفاده از پودر شستشو

سعی کنید برای شستشو لباس در لباسشویی از مایع مخصوص لباسشویی استفاده نمایید مایع لباسشویی علاوه بر بالا بردن کیفیت شستشو البسه سبب سالم ماندن قطعات و به خصوص دیگ لباسشویی خواهد شد،به دلیل حل شدن راحت مایع در لباسشویی جرم و رسوب در دستگاه تشکیل نخواهد شد.

هنگام استفاده بلند مدت از لباسشویی و استفاده از پودر لباسشویی به مرور پودرهای مانده در دیگ به جرم و رسوب تبدیل خواهد شد و در نتیجه شستشو لباس با کیفیت مناسب انجام نمی شود پس در صورتی که شما نیز از پودر به جای مایع استفاده می کنید علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی شما احتمالا همین موضوع می باشد.

2. عدم توجه به جرمگیری دستگاه

اغلب مصرف کنندگان ماشین لباسشویی در ایران متاسفانه توجهی به سرویس و جرمگیری لباسشویی ندارند و از همین رو بعد از مدتی استفاده متوجه ضعف در شستشو لباسشویی خود می کنند این مورد که به دلیل ناآگاهی خریداران این محصول می باشد هزینه های زیادی را ممکن است در دراز مدت به مشتری متحمل نماید.

جرمگیری لباسشویی تقریبا امری ساده می باشد و می توانید برای کاهش هزینه برای جرمگیری ماشین لباسشویی از سرکه سفید استفاده نمایید،برای این کار کافیست تا یک لیوان سرکه سفید را داخل دیگ لباسشویی یا جا پودری لباسشویی بریزید و دستگاه را در برنامه شستشو دراز مدت با دمای بالا تنظیم نمایید تا دستگاه از جرم و رسوب پاک شود،علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی می تواند مزبوط به همین موضوع ساده باشد.

توصیه می کنیم برای کیفیت جرمگیری بالاتر در لباسشویی از قرص جرمگیر مخصوص جرمگیری لباسشویی استفاده نمایید تا علاوه بر بالا رفتن کیفیت شستشو قطعات یدکی لباسشویی شما مانند المنت دیگ و پوسته دیگ از رسوب در امان باشند.

علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی
علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی

3.استفاده از برنامه نامناسب

در ماشین های لباسشویی بین 8 تا 20 مدل برنامه متنوع بستگی به برند و سال ساخت دستگاه وجود دارد که انتخاب نادرست البسه در قبال برنامه می تواند علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی باشد،مکررا مشاهده شده برای شستشو لباس های جین یا کتان و یا حریر مصرف کننده از یک برنامه ثابت و بدون تغییر استفاده می کند که همین موضوع علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی خواهد شد و مصرف کننده از کیفیت شستشو ناراضی می باشد.

در نظر داشته باشید برنامه متناسب با نوع لباسی که در ماشین لباسشویی اضافه نموده اید را انتخاب نمایید تا بتوانید از کیفیت شستشو بالاتری برخوردار شوید.

به طور مثال برای شستشو لباس پشمی می بایست آب سرد صرفا در دستگاه وارد شود و برای شستشو لباس های ورزشی و از بین بردن لکه لباس احتیاج به ورود آب گرم نیز می باشد پس نمی توان این دو دست لباس را با یک برنامه یکسان شسشو داد.

4. عدم نصب فیلتر یونیزه

فیلتر یونیزه در ورود آب لباسشویی می تواند از ورود املاح به داخل دیگ لباسشویی جلوگیری نمایید و عدم استفاده از این فیلتر نیز می تواند علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی شما باشد از همین رو توصیه می کنیم تا با نصب فیلتر لباسشویی یونیزه کیفیت شستشو را بالا برده و علاوه بر آن از طول عمر بیشتر قطعات بهره مند شوید.

نصب فیلتر یونیزه لباسشویی بسیار راحت بوده و خود مشتری به سادگی می تواند این قطعه را در ورودی آب لباسشویی خود نصب نماید و برای تهیه این قطعه نیز می توانید از فروشگاه پیشتاز سرویس درخواست خود را مطرح نمایید.

5. استفاده از البسه با حجم بالا

اگر شما نیز البسه زیاد و بیش از حد در لباسشویی خود قرار می دهید قطعا علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی شما همین موضوع می باشد،در نظر داشته باشید بر خلاف باور عموم به طور مثال ماشین لباسشویی 7 کیلویی قابلیت شستشو 7 کیلو لباس خشک را ندارد و در واقع 7 کیلو لباس خیس را شستشو می دهد برای درک بهتر این موضوع پتو را در نظر بگیرید که شاید 3 کیلو نهایتا وزن داشته باشد که در صورتی که همین پتو خیس شود شاید بیش از 10 کیلوگرم وزن داشته باشد،از همین رو نیز همیشه توصیه می شود از شستشو پتو در لباسشویی جلوگیری نمایید.

علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی
علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی

6. کثیفی جاپودری مایع لباسشویی

یک علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی که بسیار پیش پا افتاده است کثیفی و جرم بیش از حد در جاپودری لباسشویی می باشد،برای رفع این موضوع نیز می بایست تمامی منافظ و نقاط جاپودری را با دقت و با مواد شوینده تمیز کنید تا جرم های سخت موجود در جاپودری وارد دیگ در حین شستشو نشده و به لباس های شما آسیب نرساند.

کثیفی جاپودری مهمترین علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی می باشد زیرا آب از جاپودری به سمت دیگ هدایت می شود و در صورت وجود جرم تمامی این کثیفی ها در ابتدا با آب بر روی لباس ها ریخته شده و در لباس لک ایجاد می کند.

7. عدم توجه به نظافت فیلتر لباسشویی

در نظر داشته باشید علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی ممکن است عدم نظافت فیلتر لباسشویی باشد،برای تمیز کردن فیلتر لباسشویی خود کافیست تا درب تعبیه شده در پایین لباسشویی و محل قرارگیری فیلتر لباسشویی را باز کنید و بعد از دسترسی به فیلتر با چرخاندن فیلتر بر خلاف عقربه های ساعت فیلتر را درآورده و با آب گرم شستشو دهید تا علاوه بر جلوگیری از تخلیه مناسب کثیفی های موجود در فیلتر به دیگ لباسشویی نفوذ نکند.  

علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی
علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی

8. معیوب بودن المنت لباسشویی

در صورت خرابی المنت و یا حتی ترموستات موجود نصب شده بر روی المنت دستگاه آب به خوبی داغ نشده و می تواند علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی شما همین موضوع باشد،همانطور که آگاه هستید قاعدتا در صورت گرم نشدن آب کیفیت شستشو به شدت کاهش پیدا می کند.

برای تست و تعمیرات ماشین لباسشویی در این مواقع باید توسط کارشناسان خبره مشاوره دریافت نمایید و این مورد توسط شخص مصرف کننده قابل بررسی نمی باشد زیرا علاوه بر تخصصی بودن تست قطعات تامین قطعات یدکی اصلی در بازار آزاد ساده نمی باشد.

9. خرابی هیدروستات لباسشویی

وظیفه هیدروستات لباسشویی آبگیری به اندازه مورد نظر مصرف کننده می باشد،در واقع میزان آب هدایت شده به سمت ماشن لباسشویی که توسط شیر برقی وارد دیگ می شود توسط هیدروستات قطع می شود برخی موارد علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی آبگیری بیش از حد لباسشویی می باشد که این قطعه می بایست سرویس و یا تعویض شوید.

در صورتی که متوجه شدید علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی شما خرابی هیدروستات لباسشویی می باشد کافیست تا این قطعه را باز کرده و جرم های داخل این قطعه را تمیز کنید پر شدن جرم در هیدروستات سبب آبگیری غلت در لباسشویی خواهد بود که آبگیری غلط همانند انتخاب برنامه نادرست در لباسشویی خواهد بود.

علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی
علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی

10. کثیفی لوله های خروجی فاضلاب

عامل دیگر تمیز نشدن لباس در لباسشویی مربوط به کثیفی خروجی لوله فاضلاب می باشد زیرا در هنگام تخلیه ممکن است این آب به داخل لباسشویی برگشته و سبب کثیف شدن و لکه انداختن بر روی لباس ها شود از همین رو در نظر داشته باشید با جرمگیری لباسشویی این عامل را می توانید از ماشین لباسشویی خود دور کرده و از کیفیت شستشو بالتری برخوردار شوید.

سوالات متداول ( FAQ ) در خصوص علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی

آیا علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی می تواند به تراز نبودن دستگاه مرتبط باشد؟

خیر،بر خلاف دیدگاه برخی افراد تراز بودن موجب آسیب دیدن لباسشویی خواهد بود اما در شستشو تاثیرگذار نخواهد بود.

چه نوع جرمگیری برای شستشو و سرویس لباسشویی مناسب می باشد؟

جرمگیری که در دسترس باشد به راحتی سرکه سفید اما جرمگیر مخصوص و توصیه شده قرص جرمگیر کالگون می باشد.

علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی بوش نیز همین موارد می باشد؟

بله تمامی برندها تقریبا با همین ایرادات ساده لباس را به خوبی شستشو نمی دهند.

برای خرید جرم گیر و مایع لباسشویی اصلی فروشگاه پیشتاز سرویس کجا می باشد؟

برای تهیه تمامی شوینده های اصلی و با کیفیت لباسشویی و ظرفشویی می توانید به آدرس فروشگاه واقع در خیابان آزادی خیابان بهبودی پلاک 120 مراجعه کنید.

نتیجه گیری

اگر به دنبال علت تمیز نشدن لباس در لباسشویی خود بوده اید تمامی موارد فوق را رعایت نمایید و سعی کنید این مقاله را صرفا جهت آموزش دنبال کنید و در صورت حادتر بودن ایراد لباسشویی خود با درج نظر در انتهای مقاله نظرات گرانبهای خود را با ما در میان گذارید تا با مشاوره بهتر به شما عزیزان بتوانیم مشکلات شما را رفع و رجوع نماییم.

همچنین اگر سوالی در خصوص علت تمیز نشدن لباسشویی خود دارید و به دنبال جواب گویی سریع می باشد می توانید در بخش گفتگو آنلاین با کارشناسان مجموعه پیشتاز سرویس در ارتباط باشید و از تجربیات کارشناسان مجموعه به صورت رایگان بهره مند شوید.

5 8 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیرضا مشهدی
علیرضا مشهدی
7 ماه قبل

شما قرص جرمگیر خارجی مشابه عکس موجود دارید؟ در صورت موجودی قیمت لطفا

somayye
somayye
6 ماه قبل

سلام
پودر بهتر می شوره یا مایع شوینده؟