You are currently viewing نحوه پخت پیتزا در ماکروفر
نحوه پخت پیتزا در ماکروفر

نحوه پخت پیتزا در ماکروفر

زمان مطالعه: 7 دقیقه

یکی از غذاهای محبوب در سراسر دنیا پیتزا می باشد که هرکسی بنا به سلیقه اقدام به تهیه این غذا با استفاده از وسیله ای که در منزل در اختیار دارد می نماید اما ما قصد داریم در این مقاله نحوه پخت پیتزا در ماکروفر (how to cook pizza in the microwave ) را به شما آموزش دهیم.

رردر راستای مطالب مرتبط با تعمیر ماکروفر و همچنین دفترچه راهنمای انواع ماکروفر در این مطلب می خواهیم به بررسی نحوه پخت پیتزا در ماکروفر بپردازیم تا شما عزیزان با استفاده از این مطلب بتوانید از برنامه پخت پیتزا در ماکروفر خود به راحتی استفاده نمایید.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

در نظر داشته باشید کلیت پخت پیتزا در ماکروفر و در واقع نحوه پخت پیتزا در ماکروفر در مدل های مختلف تقریبا یکسان بوده و شما کافیست تا با کلمات درج شده بر روی دستگاه آشنا باشید تا بتوانید اقدام به پخت پیتزا در ماکروفر خود نمایید.

همچنین در این مقاله طرز تهیه پیتزا در ماکروفر ال جی وسولاردوم،سامسونگ،پاناسونیک و سایر برندها را شرح داده ایم.

در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان پیشتاز سرویس تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات از روش های زیر با مراکز پیشتاز سرویس ارتباط برقرار نمایید:

 • تماس مستقیم با مراکز پیشتاز سرویس در تهران و حومه
 • مراجعه به وبسایت و ثبت درخواست آنلاین
 • تماس با شماره همراه کارشناسان و دریافت مشاوره تلفنی
 • تماس از طریق شبکه های اجتماعی
 • چت به صورت آنلاین در قسمت گفتینو وبسایت

منو Convection ( فر)

 • این منو در واقع شبیه ساز فر در دستگاه ماکروفر می باشد که در دستگاه هایی که با اسطلاح ماکروفر یا مایکروفر نامیده می شوند تعبیه شده اند،دقت داشته باشید برای پخت پیتزا می بایست حتما منو کانوکشن در آپشن های دستگاه وجود داشته باشد.
 • در برخی از دستگاه ها این منو با لوگویی شبیه به پنکه نشان داده شده است و برای پخت پیتزا در ماکروفر این منو با استفاده از المنت پخت پیتزا در ماکروفر را انجام می دهد.
 • تنظیم منو کانوکشن دقیق شبیه به فر می باشد به این صورت که پس از انتخاب منو کانوکشن می بایست دمای مد نظر خود را بین 40 تا 250 درجه سانتی گراد انتخاب نمایید و سپس اقدام به انتخاب تایم مورد نظر نمایید،برای مثال نحوه پخت پیتزا در ماکروفر در برنامه آشپزی مد نظر مصرف کننده به این روال ذکر شده ایکس مقدار مواد را در دمای 210 درجه سانتی گراد و 20 دقیقه زمان گذاشته تا پیتزا آماده شود پس با کلید کانوکشن دما را تنظیم و مقدار تایم مدنظر را نیز لحاظ می نماییم.
 • نکته:در نظر داشته باشید که در هنگام تهیه ماکروفر 2 عدد 3 پایه فلزی در بسته بندی محصول لحاظ شده است که 3 پایه کوتاه تر مخصوص برنامه کانوکشن و برای پخت پیتزا در ماکروفر می باشد،مواد را داخل سینی مخصوص پیتزا فراهم نموده و با استفاده از قراردهی سینی بر روی سه پایه فلزی اقدام به پخت پیتزا در ماکروفر نمایید.
نحوه پخت پیتزا در ماکروفر

منو Reaheat ( پیش گرمایش)

در اغلب موارد برای پخت پیتزا در ماکروفر توصیه می شود که مواد غذایی در بدنه گرم ماکروفر داخل دستگاه قرار گیرند از همین رو بیشتر شرکت های سازنده این منو را برای راحتی مشتری روی دستگاه گذاشته اند تا حدود 2 تا 5 دقیقه با فشردن این کلید بدنه دستگاه آماده قرار گیری مواد غذایی شوند.

در صورتی که آپشن پیش گرمایش را در کلیدهای صفحه ماکروفر خود ندارید نیز جای نگرانی نبوده زیرا این کار را به سادگی و به صورت دستی نیز می توانید انجام دهید در این صورت برای پخت پیتزا در ماکروفر همان منو قبل را انتخاب نموده و با انتخاب دمای 200 تا 220 درجه سانتی گراد و تایم بین 2 تا 5 دقیقه عمل پیش گرمایش را به صورت دستی انجام دهید.

نحوه پخت پیتزا در ماکروفر

طلایی یا برشته نمودن پیتزا در ماکروفر (Grill)

 • بعد از اینکه پخت پیتزا در ماکروفر انجام شد و برای گریل کردن پیتزا در صورت لزوم با استفاده از 3 پایه فلزی بلند می بایست اقدام به گریل کردن روی پیتزا نمایید اما به چه طریق؟
 • منو گریل در این مرحله به کمک شما می آید به این صورت که با انتخاب گزینه گریل و سپس تایم مد نظر می توانید اقدام به برشته نمودن پیتزا نمایید.
 • حداقل زمان مورد نظر برای برشته شدن پیتزا در ماکروفر با استفاده از برنامه گریل 3 دقیقه و حداکثر 10 دقیقه می باشد.
نحوه پخت پیتزا در ماکروفر

طرز تهیه پیتزا در سولاردوم ال جی

برای تهیه پیتزا بهترین گزینه را می توان سولاردوم ال جی نامید زیرا در سولاردوم ها به دلیل وجود المنت های متعدد  و فضای بزرگ داخلی به بهترین نحو می توان اقدام به تهیه پیتزا در ماکروفر نمود اما در ادامه به نحوه پخت پیتزا در ماکروفر سولاردوم می پردازیم.

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر و سولاردوم از لحاظ منویی چندان تفاوتی نداشته اما نکات ریزتزی در خصوص تهیه پیتزا در سولاردوم ال جی بوده که در ادامه ذکر نموده ایم:

 • انتخاب منو function
 • انتخاب برنامه پیش گرمایش( Reaheat )
 • مجدد انتخاب Reaheat و این بار انتخاب Convection
 • انتخاب دمای مدنظر و تایین آن بد دکمه enter
 • انتخاب تایم مورد نیاز و تایید با کلید enter

نکته:در منو سولاردوم از 3 برنامه گریل استفاده شده که برنامه گر1 مربوط به المنت نوری بوده و المنت نوری فوقانی نامیده می شود،برنامه گر2 مربوط به المنت حرارتی فوقانی بوده و ایجاد حرارت مستقیم از بالا می نماید و برنامه گر3 مربوط به المنت تحتانی می باشد که این المنت در زیر سینی سولاردوم ال جی نصب شده است حال با این توضیحات مشخص است در صورتی که تمایل به برشته تر شدن پیتزا یا لازانیا دارید می توانید برای برشته شدن روی پیتزا با استفاده از پایه بلندتر و منو گریل 1 و2 اقدام نمایید و در صورتی که تمایل برای برشته شدن نان پیتزا دارید نیز می توانید از پایه کوتاه و برنامه گریل3 استفاده نمایید.

در ضمن می توانید با مطالعه مقاله دفترچه راهنمای سولاردوم ال جی نیز با بقیه موارد منو سولاردوم های ال جی آشنایی پیدا کنید.

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر سامسونگ(مدل های سامی)

در مدل های سامی یا به اصطلاح سولاردوم سامسونگ منو نوشتاری برای مشتری ذکر نشده و صرفا با شناخت لوگو مشتری می بایست برای پخت پیتزا در ماکروفر اقدام نماید از همین رو گروه پیشتاز سرویس برای تفهیم ساده این علامت ها در ادامه شما را با نحوه پخت پیتزا در ماکروفرهای سامسونگ آشنا نموده است:

منو کانوکشن در ماکروفر ساسونگ

با انتخاب این منو با استفاده از سلکتور دیگر تایم مدنظر برای پخت پیتزا در ماکروفر را لحاظ نموده و کلید استارت را فشار دهید.

منو گریل در ماکروفر سامسونگ

برای برشته کردن و گریل کردن نیز این منو را انتخاب نموده و تایم را همانطور که ذکر کردیم انتخاب و اقدام به پخت پیتزا در ماکروفر نمایید.

دقت داشته باشید این مقاله جهت یادگیری طرز تهیه پیتزا در ماکروفر بوده و صرفا منوهای مربوط به پخت پیتزا در ماکروفر را شرح داده ایم برای اطلاع از سایر منوها می بایست دفترچه راهنمای ماکروفر سامسونگ را مطالعه نمایید.

نحوه پخت پیتزا در ماکروفر
نحوه پخت پیتزا در ماکروفر

طرز تهیه پیتزا در ماکروفر بوش

برای تهیه پیتزا در ماکروفر بوش مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا منو دستگاه را بر روی حالت فر قرار دهید.
 • وزن پیتزا را برای ماکروفر تایین نمایید.
 • دمای مورد نیاز به صورت اتوماتیک به همراه تایم تنظیم شده است کلید استارت را فشار دهید.

نحوه تهیه پیتزا در ماکروفر های بوش مقداری ساده تر می باشد و شما به صورت اتوماتیک می توانید پیتزا را در ماکروفر بوش آماده نمایید.

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

علت سوختن پیتزا در ماکروفر چه چیزی می باشد؟

موارد زیادی می تواند سبب سوختن پیتزا در ماکروفر شود که از مهمترین این موارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

انتخاب نادرست دمای کانوکشن

معمولا برای پخت پیتزا دمای مورد نظر 200 تا 210 درجه سانتی گراد می باشد که در برخی از موارد مصرف کننده برای تسریع عمل پخت اقدام به بالاتر بردن دما می نماید که همین مورد دلیل سوختن پیتزا در ماکروفر خواهد شد.

انتخاب نادرست زمان کانوکشن

برای پخت پیتزا بستگی به حجم آن باید اقدام به زمان دادن به ماکروفر نمایید،به عنوان مثال پیتزا تک نفره در مدت حدود 10 دقیقه آماده شده و پیتزا بزرگ ممکن است تا 25 دقیقه احتیاج به آماده سازی داشته باشد،بهترین راه برای جلوگیری از سوختن پیتزا در ماکروفر سر زدن به پیتزا در حین پخت می باشد که برای مرتبه اول به اصطلاح با زمان مناسب نسبت به حجم پیتزا مورد نظر خود آشنا شوید.

انتخاب برنامه نادرست

همانطور که در ابتدای مقاله آموزش تهیه پیتزا در ماکروفر اشاره نمودیم برنامه پخت پیتزا در ماکروفر کانوکشن می باشد،برخی از مصرف کنندگان از برنامه گریل و یا کمبی برای پخت پیتزا در ماکروفر استفاده می نمایند که همین امر سبب سوختن پیتزا در ماکروفر می شود.

چرا پیشتاز سرویس؟ با استفاده از خدمات تعمیراتی و تکنسین‌های پیشتاز سرویس از چه مزایایی برخوردار می‌شوید؟

موارد مورد نیاز برای تهیه پیتزا در ماکروفر

پخت پیتزا در ماکروفر با نان پیتزا

 • سینی فلزی مخصوص پخت پیتزا را با یک قاشق روغن چرب نمایید.
 • خمیر پیتزا را بر روی سینی قرار داده و مواد مورد نظر را اضافه نمایید.
 • منو پیش گرمایش را طبق نوع ماکروفر خود اجرا نمایید.
 • دمای 200 تا 210 درجه را انتخاب نمایید.
 • مدت زمان بین 10 تا 20 دقیقه را انتخاب نمایید.
 • سپس سه پایه بلند را داخل ماکروویو قرار داده و اقدام به گریل کردن پیتزا نمایید.

به تعمیر مایکروفر در تهران نیاز دارید؟ از متخصصین پیشتاز سرویس کمک بگیرید.

پخت پیتزا با خمیر آماده

 • ابتدا خمیر را بر روی ظرف قرار داده و داخل ماکروقر قرار دهید.
 • با استفاده از منو ماکروفر و درجه 30 درصد اقدام به پخت خمیر پیتزا نمایید.
 • مواد را به خمیر اضافه نموده و مراحل را مانند موارد ذکر شده در بالا ادامه دهید. نکته:در نظر داشته باشید برای آشنایی با نحوه پخت پیتزا در ماکروفر ممکن است مرتبه اول چیزی که انتظار دارید تهیه نشود اما مراتب بعد و با تجربه کار با ماکروفر خود قطعا تهیه پیتزا در ماکروفر ساده تر خواهد بود.

نکته:در نظر داشته باشید برای آشنایی با نحوه پخت پیتزا در ماکروفر ممکن است مرتبه اول چیزی که انتظار دارید تهیه نشود اما مراتب بعد و با تجربه کار با ماکروفر خود قطعا تهیه پیتزا در ماکروفر ساده تر خواهد بود.

تعداد کلمات متنمنبع
1766How To Cook Pizza
5 24 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

14 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین کامیاران
نازنین کامیاران
1 سال قبل

سلام طرز تهیه پیتزا پپرونی هم به همین صورت هست؟

شمیم
شمیم
1 سال قبل

این دستور برای تمامی مدل های ماکروفر هست؟

مرجان
مرجان
1 سال قبل

سلام
نحوه پخت لازانیا رو هم در وبسایت دارید؟

سمیه خردمند
سمیه خردمند
1 سال قبل

نحوه پخت کیک هم در سایت قرار میدید؟

تهمینه
تهمینه
1 سال قبل

سلام
میشه لطفا نحوه پخت لازانیا رو هم در سایت قرار بدید؟

ندا
ندا
7 روز قبل

سلام
دلیل سوختن روی پیتزا در ماکروفر چی هستش؟

فرشته
فرشته
7 روز قبل

سلام
با دستگاه تستر هم میشه پیتزا درست کرد؟