You are currently viewing دلیل آبریزی کولرگازی و راه های رفع آن
دلیل آبریزی کولرگازی

دلیل آبریزی کولرگازی و راه های رفع آن

زمان مطالعه: 8 دقیقه

در این مقاله قصد داریم تا شما را با دلیل آبریزی کولرگازی ( The reason for water in the air conditioner ) و راه های رفع آن آشنا کنیم تا در صورت امکان خودتان برای رفع آبریزی کولرگازی اقدام نمایید.یکی از مشکلاتت رایجی که اغلب دارندگان کولرگازی با آن بعد از مدتی مواجه می شوند آبریزی کولرگازی می باشد که شاید می توان گفت مشکل زاترین ایراد نیز آبریزی کولرگازی می باشد.

البته در نظر داشته باشید مهارت سرویس کار کولرگازی در کنار ابزارآلات مخصوص سبب رفع شدن سریع تر و آسان تر آبریزی کولرگازی خواهد شد اما در صورتی که ایراد آنچنان پیچیده نبوده و قابل رفع توسط خودتان می باشد می توانید موارد را دنبال کرده و طبق توضیحات تحریریه پیشتاز سرویس اقدام به رفع دلیل آبریزی کولرگازی نمایید.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

چگونگی برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیر کولرگازی در تهران

در صورتی که از پنل دستگاه اسپلیت شما آب به بیرون می ریزد از روش های زیر می توانید درخواست تعمیرات خود را ثبت نمایید:

 1. تماس با نزدیکترین شعبه پیشتاز سرویس به محل زندگی خود
 2. مراجعه به وبسایت و ثبت درخواست آنلاین
 3. تماس با شماره همراه کارشناسان مرکز
 4. برقراری ارتباط از طریق گفتینو یا چت آنلاین

دلیل آبریزی کولرگازی  

از مهم ترین دلایل آبریزی کولرهای گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم توجه به سرویس کولرگازی
 • نصب نادرست کولرگازی
 • شکستگی حوضچه درین
 • گرفتگی لوله آب تخلیه
 • کیپ شدن خروجی آب پنل
 • خرابی پمپ درین کولرگازی
 • پر شدن ظرف آب تخلیه
 • نشت گاز در سیکل
 • عدم توجه به عایق کاری در نصب
 • گرفتگی فین های پنل داخلی
ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

تمامی موارد فوق می تواند دلیل آبریزی کولرگازی شود که در ادامه راههای رفع دلیل آبریزی کولرگازی در هر قسمت را برای شما تشریح نموده ایم،همچنین شما می توانید برای رفع دلیل آبریزی کولرگازی منزل یا محل کار خود اگر در تهران و کرج هستید با شماره های درج شده در سایت ارتباط برقرار نمایید.

دلیل آبریزی کولرگازی
دلیل آبریزی کولرگازی

1.عدم توجه به سرویس کولرگازی

یکی از بارزترین مواردی که دلیل آبریزی کولرگازی ها می شود عدم توجه به سرویس سالیانه کولرگازی می باشد اما به چه صورت این موضوع دلیل آبریزی کولرگازی می شود؟

بهتر است بدانید سیستم کولرگازی علاوه بر تولید برودت گرد و خاک محیط را نیز جذب می کند اما این گرد و خاک به کجا می رود؟ تمام گرد و غیار جذب شده محیط به سیستم تخلیه منتقل شده و به مرور با کیپ شدن هر قسمتی آبریزی از کولرگازی را شاهد خواهید بود،از همین رو همواره توصیه کارشناسان مجموعه پیشتاز سرویس توجه به سرویس کولرگازی می باشد.

2.نصب نادرست کولرگازی

مورد دیگری که ممکن است دلیل آبریزی کولرگازی شود نصب نادرست پنل داخلی کولرگازی می باشد اما شاید سوالی که ذهن شما را مشغول کند این است که چه ارتباطی بین نصب کولرگازی و آبریزی پنل داخلی می تواند وجود داشته باشد.

در هنگام نصب کولرگازی دقت داشته باشید همیشه از افراد حرفه ای و نیروهای متخصص تایید شده توسط اتحادیه و نمایندگی ها بهره گیری نمایید زیرا عواقب یک نصب بد می تواند بسیار پرهزینه و زمان بر در هنگام اصلاح باشد که یکی از مهمترین دلایل آبریزی کولرگازی نیز همین مورد می باشد آبریزی از پنل کولرگازی به دلیل تراز نبودن پنل

اما چطور تشخیص دهیم که دلیل آبریزی کولرگازی به این دلیل می باشد کافیست تراز را بر روی پنل داخلی قرار داده و از تراز بودن دستگاه اطمینان حاصل نمایید،اما در صورت تراز نبودن پنل چه راهکاری وجود دارد اگر مقدار کمی اختلاف وجود دارد بر روی محل اتصال سینی با پنل کولرگازی مقداری کاغذ یا کارتن گذاشته و دو طرف را با هم همسطح نمایید اما در صورتی که اختلاف بیش از حد می باشد می بایست پنل کولرگازی باز شده و جای سینی تنظیم شده و کولرگازی مجدد نصب شود.

3.شکستگی حوضچه درین

هنگامی که حوضچه درین کولرگازی دچار شکستگی شود آب به جای طی کردن مسیر تخلیه از حوضچه نست کرده و از پشت بلوور فن شروع به چکه کردن کند برای رفع دلیل آبریزی کولرگازی در این مورد کافیست قسمت ترک خورده را با استفاده از چسب سیلیکون مسدود نمایید اگر ترک خوردگی بیش از حد می باشد ممکن است در آینده مجدد سبب آبریزی کولرگازی شود توصیه تعمیرکار کولرگازی مجموعه پیشتاز سرویس تعویض کامل حوضچه پنل می باشد.

4.گرفتگی لوله آب تخلیه

در صورتی که لوله آب اتصال داده شده به شلنگ خروجی تخلیه به هر دلیل مسدود شود که این دلیل از له شدگی تا کثیفی و پاره شدگی باشد آبریزی از کولرگازی را شاهد خواهیم بود در این مورد اگر پارگی یا له شدگی مشاهده می شود کافیست آن قسمت را ترمیم نمایید اما اگر مسیر کثیفی دارد بهتر است شلنگ درین را از شلنگ فابریک کولرگازی خارج نموده و با فوت کردن مسیر گرفته شده را آزاد نمایید،آبریزی کولرگازی در این مورد خوشبختانه پیچیده نمی باشد اما در صورت نیاز برای مشاوره می توانید با پیشتاز سرویس در ارتباط باشید.

دلیل آبریزی کولرگازی
دلیل آبریزی کولرگازی

5.کیپ شدن خروجی آب پنل

خروجی آب حوضچه قسمتی ما بین حوضچه درین کولرگازی و شلنگ تخلیه می باشد این مسیر در اغلب اوقات با کثیفی و لجن مسدود شده و آب از پنل سرازیر می شود اگر دلیل آبریزی کولرگازی شما از روبرو می باشد این مورد را می توانید بررسی نمایید.

البته بهترین کار برای رفع ان ایراد انجام سرویس کولرگازی می باشد زیرا راه حل های دیگر موقت بوده و کثیفی به راحتی قابل رفع نمی باشد اما برای رفع آبریزی کولرگازی در این حالت کافیست آب را در حوضچه بریزید و قسمت گرفته شده را با جسمی تیز مانند سیخ باز کنید حتما دقت داشته باشید به اواپراتور ضربه نزنید و فقط قسمت مسدود شده را باز کنید.

6.خرابی پمپ درین کولرگازی

اگر سیستم خروجی آب کولرگازی شما با استفاده از پمپ درین می باشد بررسی نمایید پمپ درین سلامت اولیه خود را داشته باشد زیرا معمولا دلیل آبریزی کولرگازی ها در این موارد مربوط به پمپ درین می باشد.

تست پمپ درین بسیار ساده می باشد کافیست پمپ را از تغذیه کولرگازی جدا کنید و مخزن را آب کنید سپس مجدد پمپ درین را به برق شهری اتصال دهید اگر پمپ درین کولرگازی سالم باشد آب از پمپ با فشار هدایت می شود و درغیر اینصورت آب خارج نشده و یا از پمپ درین صدای نامتداول شنیده می شود،تعمیر پمپ درین کولرگازی توسط مجموعه پیشتاز سرویس با گارانتی 6 ماهه انجام می شود.

7.پر شدن ظرف آب تخلیه

اگر شما نیز در خروجی آب کولرگازی خود از سطل استفاده کرده اید در نظر داشته باشید که هیچ گاه شلنگ آب وارد آب تخلیه نشود و اختلاف سطح بین خروجی شلنگ تا آب تخلیه شده در سطل وجود داشته باشد،معمولا دلیل آبریزی کولرگازی در مواردی که تخلیه به این صورت می باشد این مورد می باشد زیرا تصور بر آن است تا سطل پر نشده احتیاجی به تخلیه آب نمی باشد.

دلیل آبریزی کولرگازی
دلیل آبریزی کولرگازی

8.نشت گاز در سیکل

شاید بتوان نشت گاز در سیکل کولرگازی را یکی ار پردردسرترین اتفاقات نامید زیرا علاوه بر زمان بر بودن و سخت بودن نشت یابی سیکل کولرهای گازی هزینه بالایی نیز برای تعمیرات باید پرداخت شود،در اغلب موارد نیز علت این موضوع به علت نصب نادرست توسط افراد غیر حرفه ای رخ می دهد.

اما نشت گاز در سیکل به چه صورت باعث آبریزی کولرگازی می شود؟سوال بسیار ساده می باشد با کم شدن مبرد در سیکل لوله رفت کولرگازی و پنل داخلی یخ می زند و پس از اتومات کردن کولرگازی یخ ها آب شده و آب از پنل سرازیر می شود،علت یخ زدن کولرگازی و علت آبریزی کولرگازی در این حالت مشترک می باشد.

9.عدم توجه به عایق کاری در هنگام نصب

اگر عایق کاری لوله های مسی به درستی انجام نشود به دلیل اینکه لوله های مسی تعریق دارند مجدد شاهد آبریزی کولرگازی خواهید بود برای رفع آبریزی کولرگازی در این حالت تمام قسمت های بدون عایق را باید عایق کاری نمایید البته در این حالت ممکن است کار مقداری سخت باشد زیرا سر لوله ها پرچ شده است و عبور عایق مقداری سخت می باشد.

بهترین راه برای عایق کاری کولرگازی در بدو نصب دستگاه می باشد اما اگر فقط مقداری از زیر پنل احتیاج به عایق کاری دارد می توانید با استفاده از دستمال کاغذی نیز آن قسمت را پوشش دهید و از آبریزی کولرگازی در این حالت جلوگیری نمایید البته دستمال کاغذی عایق نمی باشد اما جلوی تبادل انرژی را می گیرد.

دلیل آبریزی کولرگازی
دلیل آبریزی کولرگازی

10.گرفتگی فین های پنل داخلی

در صورت گرفتگی فین های اواپراتور نیز تبادل برودت به درستی انجام نمی شود و همین امر سبب یخ زدن پنل کولرگازی و در نهایت آبریزی کولرگازی می شود،برای تمیز کردن فین های کولرگازی اسپری شوینده و شانه کندانسور حتما باید داشته باشید،ابتدا اسپری را به تمام قسمت های اواپراتور پاشیده و سپس با دقت با استفاده از شانه کندانسور اقدام به نظافت نمایید.

راه های ارتباط برای ثبت سفارش رفع آبریزی کولرگازی در پیشتاز سرویس

اگر با مطالعه این مطلب به نتیجه دلخواه نرسیدید و یا تمایل دارید رفع دلیل آبریزی کولرگازی توسط اکیپ متخصص پیشتاز سرویس انجام شود کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

 • ثبت سفارش از طریق تماس با شماره های درج شده در سایت
 • ثبت سفارش از طریق واتساپ پشتیبانی مجموعه
 • ثبت سفارش از طریق اینستاگرام مجموعه با پاسخ دهی 24 ساعته
 • ثبت سفارش از طریق پر کردن فرم مربوط به تعمیرات در سایت
 • مراحل ثبت سفارش رفع آبریزی کولرگازی تا انجام کار
 • از طریق راههای ارتباطی سفارش خود را ثبت نمایید
 • تماس نزدیکترین تکنسین با شماره ثبت شده
 • مشاوره تلفنی در صورت نیاز مشتری
 • در صورت عدم رفع مشکل مراجعه حضوری تکنسین در اسرع وقت
 • انجام کار و ارایه فاکتور رسمی و گارانتی خدمات
 • تماس از طرف مجموعه بابت ارزیابی رضایت مشتری

پیشتاز سرویس در راستای حمایت از حقوق مشتریان همواره علاوه بر تعرفه پایین تر خدمات نسبت به سایر مراکز گارانتی خدمات ارایه شده را در غالب فاکتور رسمی به مشتریان تقدیم نموده تا در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی خدمات بعدی شامل گارانتی بوده و مشتری متضرر نشود همچنین خدمات مجموعه پیشتاز سرویس در کلیه ایام هفته و یه صورت شبانه روزی انجام می شود.

پاسخ به پرسش های رایج (FAQ) آبریزی کولرگازی

 دلیل آب دادن کولرگازی به طور معمول از چیست؟

سیستم کولرگازی برای ایجاد برودت رطوبت محیط را جذب می کند و از همین رو جذب رطوبت توسط اواپراتور(با مبرد)در هنگامی که بخواهد این آب را تخلیه نماید شما متوجه آب دادن کولرگازی می شوید که به طور معمول امری طبیعی می باشد

رفع ایراد آبریزی کولرگازی حدودا چقدر هزینه دارد؟

در انتهای مقاله هزینه های حدودی مربوط به آب دادن کولرگازی در جدول مربوط شرح داده شده است.

در صورت آبریزی از کولرگازی چه اقدامی انجام دهیم؟

آبریزی کولرگازی امری شایع بوده و بدون هیچ استرسی کافیست برق مربوط به کولرگازی را قطع کرده و درخواست اعزام تکنسین نمایید.

رعایت چه مواردی باعث جلوگیری از آبریزی کولرگازی می شود؟

رعایت اصول نصب،اهمیت دادن به سرویس کولرگازی و همچنین انتخاب تخلیه مناسب می تواند تا حدود بسیار زیادی آب دادن کولرگازی را غیر ممکن سازد.

دلیل آبریزی کولرگازی
دلیل آبریزی کولرگازی

نتیجه گیری

به طور کلی دلایل آبریزی کولرگازی بسیار شایع و در عین حال مختلف و متفاوت می باشد اما در صورتی که آبریزی کولرگازی تا بعد از یک ساعت ادامه داشت دستگاه به یکی از دلایل ذکر شده دچار شده است و در تمامی حالات جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد زیرا تمامی ایرادات ذکر شده و به طور کل تمامی دلیل آبریزی کولرگازی به هر علت قابل رفع می باشد.

هزینه رفع آبریزی کولرگازی بر اساس خدمات مورد نیاز

سرویس کامل کولرگازی از 650 تا 860 هزار تومان
شارژ گاز کامل R22از 1250 تا 1800 هزار تومان
شارژ گاز تکمیلی R22از 750 تا 1080 هزار تومان
شارژ گاز کامل R410از 1600 تا 1900 هزار تومان
شارژ گاز تکمیلی R410از 950 تا 1600 هزار تومان
عایق کاری کامل مسیر  هر متر 90 هزار تومان
تعمیر پمپ درین از 380 تا 690 هزار تومان
نصب مجدد پنل و رفع اشکال از 650 تا 900 هزار تومان
تعمیر حوضچه درین از 450 تا 880 هزار تومان
ایاب و ذهاب و کارشناسی در محل  از 180 تا 250 هزار تومان
لیست قیمت خدمات آبریزی کولرگازی
تعداد کلماتمنبع
2042www.accomfort.us
5 23 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

13 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Bahram
Bahram
1 سال قبل

کولرگازی سامسونگ مدل مکس داریم گرمایش که استفاده می کنیم از کندانسور آبریزی داره مشکلی داره؟

Vali
Vali
1 سال قبل

نصب اشتباه کولرگازی می تواند باعث آبریزی اسپلیت بشود؟

ستایش
ستایش
1 سال قبل

هزینه رفع آبریزی کولرگازی توشیبا چقدر هست؟

Sara
Sara
1 سال قبل

ابریزی پنل داخلی به چه دلایلی می تواند باشد؟

erfan
erfan
7 ماه قبل

سلام
حوضچه اسپلیت ما شکسته و دستگاه آبریزی داره شما حوضچه اسپلیت ایران رادیاتور موجود دارید؟

reza
reza
5 ماه قبل

دلیل آبریزی از موتور بیرونی کولرگازی چی هست؟