You are currently viewing آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید
آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید

آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید

زمان مطالعه: 7 دقیقه

اگر می خواهید برای تعویض فیلتر ساید بای ساید خود اقدام نمایید می بایست قبل از هرچیز آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید ( Side-by-side filter replacement tutorial ) را دنبال کرده باشید تا بتوانید بدون پرداخت هزینه خودتان اقدام به تعویض فیلتر یخچال نمایید،ما در مجموعه پیشتاز سرویس سعی نموده ایم تا تجربه تعمیراتی خود را در این محتوا تحت عنوان آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید با شما به اشتراک بگذاریم تا بتوانید با آگاهی های لازم در خصوص این موضوع اقدام به سرویس و تعویض فیلتر ساید بای ساید خود نمایید.

در نظر داشته باشید که این مقاله ( آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید ) برای آن دسته از عزیزانی تهیه شده است که با حداقل نکات فنی آشنایی داشته و می توانند با مطالعه مراحل آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید به سادگی این اقدام را در منزل و یا محل کار خود انجام دهند.

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید(فیلتر بیرونی)

فیلتر بیرونی همانطور که از اسمش پیداست در بیرون یخچال های ساید بای ساید و در تمامی مدل ها بدون استثنا قابل نصب می باشد،در نظر داشته باشید قبل از این که بخواهیم در خصوص آموزش نصب فیلتر ساید بای ساید در قسمت بیرونی یخچال صحبت کنیم فیلترهای بیرونی در مدل های مختلفی عرضه می شوند که بنا به درخواست و سلیقه مشتری می تواند فیلتر مورد نظر را تهیه و اقدام به تعویض نماید.

برای تعویض فیلتر بیرونی ساید بای ساید می بایست شلنگی که از شیر ورودی آب به یخچال رسیده شده است را بریده و به قسمت ورودی آب فیلتر اتصال دهیم و قسمت باقی مانده که به یخچال متصل است را نیز به خروجی فیلتر نصب نماییم.

اگر بخواهیم به صورت واضح تری آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید در قسمت بیرونی یخچال را عنوان کنیم این فیلتر در وسط راه ورودی آب به یخچال نصب می شود و در پشت یخچال به راحتی و با استفاده از سیم مفتول و یا بست های کمربندی می تواند اتصال پیدا کند.

کاربرد فیلتر بیرونی ساید بای ساید

با توجه به رسوب و جرم موجود در آب شهری فیترهای بیرونی ساید بای ساید طراحی شده اند تا حدود زیادی این املاح را از آب جدا نمایند،برای جلوگیری از بیماری های ناشی از آب ناسالم و بالا رفتن کیفیت آب مصرفی این فیلترها در بیرون ساید بای ساید نصب می شوند.

در نظر داشته باشید که فیلترهای ساید بای ساید به هیچ عنوان قابلیت کاهش سختی آب را ندارند و در مقاله آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید که توسط مجموعه پیشتاز سرویس به رشته تحریر درآمده است ما تمامی توضیحات در خصوص کاربرد،نصب زمان تعویض و هزینه تعویض این فیلترها را توضیح داده ایم.

انواع فیلتر بیرونی ساید بای ساید

اگر بخواهیم در خصوص انواع فیلترهای ساید بای ساید موجود در بازار صحبت کنیم ابتدا باید بدانید که این فیلترها توسط کشور تایوان،چین و ایران ساخته و در بازار ایران موجود می باشد اما به غیر از کشور سازنده متریال به کار رفته در این فیلترها نیز بسیار متفاوت می باشد و بستگی به نیاز مشتری خریداری و نصب می گردد که در ادامه در خصوص انواع این فیلتر ها و آموزش نصب فیلتر ساید بای ساید در انواع مختلف توضیحات جامع و کاملی داده ایم:

فیلتر کربن اکتیو

این فیلترها به عنوان اولین نوع فیلتر بیرونی ساید بای ساید تولید شده و همانطور که از اسمشان پیداست در داخل آن ها از کربن برای از بین بردن بوی بد آب استفاده شده است.

بستگی به میزان کربن و درشت و ریز بودن کربن های به کار رفته و همچنین کیفیت متریالی که در این نوع فیلترها استفاده می شود قیمت این فیلترها محاصبه میشود،به طور کلی در اغلب ساید بای سایدها این فیلتر ها در بیرون یخچال نصب شده اند و جزو محبوب ترین نوع فیلترها می باشند که در آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید به چگونگی تعویض این فیلترها نیز اشاره نموده ایم.

آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید
آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید

فیلتر پلی پروپیلن(پپه)

این نوع فیلترها برای از بین بردن جرم و زنگ آب موجود در آب اکثرا در مناطقی که جرم زیادی در آب دارند کاربرد دارد،و با استفاده از الیافی همانند پنبه آب را از خود عبور داده و اجازه ورود زنگ آب را به آب مصرفی نمی دهند.

این فیلترها در دستگاه های تصفیه آب خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرند و در مرحله اول ورودی آب دستگاه تصفیه آب خانگی نیز کاربرد دارند که در سرویس دستگاه تصفیه آب خانگی نیز تعویض این فیلتر از تمامی فیترها زودتر می باشد.

فیلتر مینرال

برای اضافه نمودن املاح مورد نیاز بدن به آب این فیلترها نیز در بیرون ساید بای ساید قابل نصب می باشند،این فیلترها برعکس فیلترهای کربن و پپه چیزی از آب را جذب و فیلتر نمی کنند و خودشان به آب املاح مورد نیاز بدن را اضافه می نمایند.

معمولا در شرایطی که مصرف کننده تمایل دارد تا فیلتری علاوه بر کربن و پپه در بیرون ساید بای ساید خود نصب نماید این فیلتر را به فیلترهای قبلی اضافه می نمایند.

آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید
آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید

فیلتر دو منظوره

این فیلترها ترکیبی از فیلترهای کربن اکتیو و پپه می باشند که در برخی از مدل ها پپه در دور فیلتر کار گذاشته شده و کربن در وسط فیلتر قرار دارد و در برخی دیگر فیلتر شفاف بوده و دو نصف شده است و ورودی آب قسمت پپه می باشد و خروجی آن قسمت کربن می باشد که اصطلاحا مرحله دو نامیده می شود در آموزش نصب فیلتر ساید بای ساید این مدل ها با سایر مدل ها تفاوتی نمی باشد.

فیلتر سه منظوره

این فیلترها علاوه بر پپه و کربن مینرال را هم در خود جای داده اند و همانند همان فیلترها و به صورت فشرده به سه تکه تقسیم شده اند که بالاترین درجه فیلتراسیون آب شهری را دارا می باشند.

این فیلترها معمولا تایوانی بوده و قیمت نسبتا بالاتری در برابر فیلترهای معمولی دارند اما از لحاظ کیفیت در قیاس با فیلترهای معمولی بازدهی بهتری در خروجی آب دارا می باشند.

آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید
آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید

انواع فیلتر داخلی یخچال ساید بای ساید

فیلترهای داخلی یخچال ساید بای ساید از انواع مختلفی می باشند که بستگی به برند یخچال این فیلترها دارای اشکال گوناگون می باشند که در جاهای مختلف یخچال ها نصب می شوند.

آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید
آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید

مثلا در نمایندگی تعمیر ساید بای ساید سامسونگ برای تعویض فیلتر می بایست فیلتر را در انتهای کابین و بالای آن قرار داد و در برخی از مدل ها در جا میوه ای فیلتر داخلی یخچال سامسونگ نصب می شود اما این امر در تعمیر ساید بای ساید ال جی متفاوت می باشد و می بایست درب یخچال برای تعویض فیلتر باز شده و فیلتر جاگذاری شود و به همین دلیل آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید در قسمت داخلی میسر نمی باشد.

از همین رو برای تعویض فیلتر داخلی ساید بای ساید خود می توانید با مراجعه حضوری به فروشگاه مجموعه اقدام به خرید قطعه نمایید و از همکاران ما جهت نصب و راه اندازی مشاوره رایگان دریافت نمایید.

آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید
آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید

نکاتی در خصوص تعویض فیلتر ساید بای ساید

علاوه بر آموزش نصب فیلتر ساید بای ساید در ادامه می خواهیم شما را با نکاتی در خصوص نصب و تعویض فیلترهای ساید بای ساید آشنا نماییم تا بتوانید اطلاعات بیشتری در خصوص فیلتر ساید بای ساید داشته باشید:

تعویض به موقع فیلتر ساید بای ساید

تمامی فیلترهای که در بالا ذکر نموده ایم می بایست هر شش ماه و به صورت منظم و با روشن شدن آلارم مخصوص تعویض فیلتر در یخچال تعویض شوند،تعویض دیر به دیر فیلتر یخچال سبب آسیب به شیر برقی و اتصالات و همچنین از بین رفتن خواص مفید آب شود.

شستشو فیلتر قبل از نصب

پس از نصب فیلتر می بایست دو پارچ آب از فیلتر عبور نماید تا سیاهی کربن به ادوات و مخزن یخچال وارد نشود در ویدیو آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید به این نکته اشاره نموده ایم.

عدم استفاده از شلنگ پوسیده و تکه شده

برای نصب فیلتر به هیچ عنوان از شلنگ های پوسیده و یا تکه شده نباید استفاده نمایید،حتی استفاده از رابط تبدیل نیز به هیچ عنوان توصیه نمی شود و می بایست شلنگ نو و به صورت یه تکه از ورودی آب به داخل یخچال اتصال پیدا نماید.

آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید
آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید

سوالات متداول مشتریان ( FAQ ) در خصوص تعویض فیلتر ساید بای ساید

آیا خودمان می توانیم برای تعویض فیلتر ساید بای ساید اقدام نماییم؟

بله ، مقاله آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید از همین جهت برای شما به رشته تحریر درآمده است.

فیلترهای ساید بای ساید را از کجا می توانیم تهیه کنیم؟

مجموعه پیشتاز سرویس علاوه بر فروش حضوری فروش اینترنتی را نیز فراهم نموده است و می توانید تمامی فیلترهای ایرانی و تایوانی را از مجموعه تهیه نمایید.

قیمت فیلترهای ساید بای ساید حدودا چقدر می باشد؟

با توجه به کیفیت محصول فیلترهای بیرونی ساید بای ساید از یکصد هزار تومان تا چهارصد هزار تومان متغیر می باشد.

آیا ارسال فیلتر به شهرستان هم دارید؟

بله پس از واریز وجه و ارسال آدرس پستی فیلتر مورد نظر برای مشتریان از طریق تیپاکس ارسال می شود.

نتیجه گیری

در مقاله مربوط به آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید به تمامی نکات در خصوص این فیلترها اشاره نمودیم اما در صورتی که آموزش تعویض فیلتر ساید بای ساید برای شما مبهم بوده و سوالاتی هنوز در ذهن شما نقش بسته است چت آنلاین مجموعه آماده پاسخگویی به شما عزیزیان و رفع سوالات احتمالی شکل گرفته در ذهن شما می باشد.

همچنین از شما خواهشمندیم تا با درج نظرات و تجربیات خود در قسمت انتهای مقاله به ما و سایر بازدیدکنندگان سایت در یاری هرچه بیشتر کمک نمایید تا بتوانیم کیفیت خدمات خود را برای شما به بالاترین درجات برسانیم.

لیست قیمت فیترهای ساید بای ساید در برندهای مختلف

انواع فیلتر قیمت فیلتر ها
فیلتر داخلی ساید بای ساید ال جی  سر پهن۴۵۰هزار تومان
فیلتر داخلی ساید بای ساید ال جی لیوانی۳۵۰ هزار تومان
فیلتر داخلی ساید بای ساید ال جی سر باریک۴۰۰ هزار تومان
فیلتر داخلی ساید بای ساید سامسونگ لیوانی۳۵۰ هزار تومان
فیلتر داخلی ساید بای ساید سامسونگ فرنچ۶۰۰ هزار تومان
فیلتر داخلی ساید بای ساید بوش۷۰۰ هزار تومان
فیلتر داخلی ساید بای ساید هیمالیا۳۰۰ هزار تومان
فیلتر داخلی ساید بای ساید جنرال۴۵۰ هزار تومان
فیلتر داخلی ساید بای ساید بکو۴۰۰ هزار تومان
اجرت تعویض فیلتر داخلی۳۵۰ هزار تومان
لیست قیمت فیترهای ساید بای ساید
5 22 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

14 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهیلا برزگر
سهیلا برزگر
8 ماه قبل

سلام فروشگاه حضوری برای تهیه فیلتر یخچال ساید باید ساید هم دارید یا صرفا باید اینترنتی سفارش بدیم؟

سعید اسدی
سعید اسدی
8 ماه قبل

برای تعویض فیلتر بیزونی ساید بای ساید و فیلتر داخلی ساید بای ساید سامسونگ اگر به صورت تصویری یا ویدیو بتونید تشریح کنید خیلی بهتر میشه ممنون بابت متن مفیدتون

jamshid
jamshid
8 ماه قبل

سلام
فیلتر داخلی ساید ویرپول دارید؟

pouria
pouria
6 ماه قبل

سلام
فروش عمده فیلتر و ارسال به شهرستان هم دارید؟

مینا نوازنده
مینا نوازنده
22 روز قبل

برای تصفیه فیلتر سیستم ro خدمات دارید؟

علی جوادی
علی جوادی
22 روز قبل

فیلتر مناسب برای بیرون یخچال مدل الیافی هست یا کربن؟

محمد فرزانه
محمد فرزانه
22 روز قبل

سلام هزینه تعویض فیلتر به همراه اجرت و ایاب و ذهاب در سال ۱۴۰۳ به چه صورت هست؟