You are currently viewing نصب کولرگازی در تهران
نصب کولرگازی در تهران

نصب کولرگازی در تهران

زمان مطالعه: 9 دقیقه

اگر به تازگی اسپیلت خود را تهیه نموده اید و می خواهید برای نصب کولرگازی در تهران (Installation of air conditioner in Tehran) اقدام نمایید در این مقاله با ما همراه باشید تا در خصوص تمامی موارد نصب کولرگازی در تهران آشنا شوید و سپس اقدام به نصب کولرگازی خود نمایید،ما در این مقاله سعی نموده ایم نیازهای مشتریان مجموعه که به صورت مکرر در خصوص نصب کولرگازی در تهران مطرح نموده اند را برای شما تشریح نماییم تا بتوانید از تجربیات مشتریان و مجموعه پیشتاز سرویس آگاهی کامل داشته باشید.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا
ارسال دیدگاه

چرا از خود تکنسین نپرسیم؟!

کاربران محترم می توانید با درج کامنت و سوال خود در پایان این مقاله به راحتی با تکنسین در تماس باشید و در زمانی کوتاه پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

مراحل نصب کولرگازی

اگر می خواهید با مراحل نصب کولرگازی در تهران و خدماتی که می خواهد انجام دهید آشنایی بیشتری داشته باشید مواردی که در ادامه ذکر نموده ایم به سوالات شما به صورت کامل پاسخ خواهد داد،در ادامه صفر تا صد مراحل نصب کولرگازی را توضیح داده ایم:

مراکز تعمیراتی
مراکز تعمیراتی

مرحله اول : انتخاب محل مناسب برای نصب یونیت داخلی و خارجی

برای بازدهی هرچه بیشتر اسپیلت های دو تکه انتخاب محل نصب مناسب شرط اصلی می باشد،فاکتورهایی نظیر دسترسی به محلی که خروجی آب را بتوان به آنجا انتقال داد،کاهش دید لوله ها جهت زیبایی هر چه بیشتر،پوشش تمامی نقاطی که می خواهید از برودت کولرگازی استفاده نمایید و ارتفاع پنل کولرگازی از سقف نکاتی می باشد که توسط پیشتاز سرویس تماما هنگام نصب کولرگازی در تهران رعایت می شود.

همچنین برای نصب کندانسور کولرگازی نیز مواردی از قبیل ایجاد سایه بان،جهت خروجی فن موافق با جهت باد،عایق بندی مناسب،نصب پایه مخصوص کولرگازی از مراتب مهمی می باشد که در حین نصب کولرگازی در تهران می بایست به آن توجه شود.

مرحله دوم : لوله کشی مناسب با سایز کولرگازی

برای کولرهای گازی در سایزهای مختلف لوله های فابریک پنل و شیر های اتصال کندانسور متفاوت می باشد از همین رو در صورتی که برای نصب کولرگازی در تهران می خواهد اقدام نمایید و تمایل به خرید لوله توسط خودتان را دارید می بایست به این نکته توجه نمایید.

عایق کشی صحیح و پرایمر کشی نیز در مرحله اتصال کندانسور و پنل به یکدیگر بسیار مهم می باشد همچنین در نصب کولرگازی می بایست به خرید کابل مناسب ارتباط و کابل برق تغذیه دقت نمایید.

نصب کولرگازی در تهران
نصب کولرگازی در تهران

مرحله سوم : تامین برق دستگاه با کمک برقکار

اگر تغذیه برق کولرگازی را می خواهید از طریق کندانسور انجام دهید می بایست متناسب با آمپر کولرگازی کلید مینیاتوری و کابل را با تجربه یک برقکار محیا نمایید،به دلیل کشیدن جریان بالا در کولرهای گازی توصیه می کنیم حتما برق دستگاه را به صورت جداگانه تامین نمایید.

البته اگر کولرگازی شما حجم کمتری دارد و برق را از پنل تامین می نماید می بایست برق را در همان مرحله اول از پریز و یا در صورت نیمه کاره بودن ساختمان یا بازسازی به صورت توکار در زیر پنل تعبیه نمایید.

برای نصب کولرگازی در تهران همیشه توصیه می کنیم قبل از اقدام به خرید دریافت مشاوره داشته باشید تا مراحل به صورت تمیزتری انجام شود.

مرحله چهارم : اقدام برای وکیوم نمودن سیکل

بعد از نصب کولرگازی و اتمام کار می بایست حتما اقدام به وکیوم نمودن لوله ها نمایید،اما وکیوم برای چه موضوعی کاربرد دارد و به طور کلی چیست؟

وکیوم برای ایجاد خلا در سیکل های برودتی انجام می شود و بعد از نصب کولرگازی در تهران وکیوک لوله ها به جهت خالی نمودن سیکل از هوا انجام می شود،دستگاه وکیوم لوله ها را خالی از هوا می نماید و علاوه بر بازدهی بهتر مسیر لوله کشی شده و سیکل برودتی سبب افزایش طول عمر قطعات کولرگازی و همچنین موتور کولرگازی خواهد شد.

وکیوم در برخی موارد علاوه بر نصب کولرگازی در تهران در مواردی دیگر مانند سرویس کولرگازی و حتی تعمیرات آبسردکن نیز کارایی دارد.

مرحله پایانی : باز کردن گاز سیکل و در صورت نیاز شارژ گاز

در مرحله آخر از نصب کولرگازی در تهران سرویسکار می بایست گاز کولرگازی را با کمک شیر سرویس باز نموده و در صورت نیاز مقداری مبرد به سیکل اضافه نماید،شاید سوالی که در ذهن مشتریان می باشد این است که شارژ گاز چه زمانی باید در بدو نصب کولرگازی در تهران انجام شود؟

پاسخ ساده است در صورتی که بیش از استاندارد لوله کشی کولرگازی اقدام به اضافه نمودن لوله کرده اید می بایست اقدام به اضافه نمودن گاز به سیکل برودتی نمایید،استاندارد نصب کولرگازی لوله کشی تا سقف 5 متر می باشد و بالاتر از این متراژ می بایست شارژ گاز کولرگازی انجام شود.

نصب کولرگازی در تهران
نصب کولرگازی در تهران

تفاوت نصب کولرگازی در تهران با سایر استان ها

 • شرکت های سازنده کولرگازی از سه مدل کمپرسور در کولرهای گازی استفاده نموده اند که این کمپرسورها برای مناطق مختلف در نظر گرفته شده اند و برای هر منطقه جغرافیایی کولر به خصوصی در نظر گرفته شده است،در صورتی که اقدام به نصب کولرگازی اینورتر می خواهید داشته باشید این کولرها از لحاظ دما تقریبا برای تمامی مناطق مناسب می باشد اما در صورتی که می خواهید برای نصب کولرگازی در تهران اقدام نمایید و کولرگازی مناسبی را می خواهید تهیه نمایید حتما از کولرهای گازی با کمپرسورهای روتاری استفاده نمایید.
 • همچنین به دلیل کوهستانی بودن شهر تهران و دمای متفاوت تابستان و زمستان برای نصب کولرگازی در تهران توصیه می کنیم اقدام به خرید کولرهای گازی سرد و گرم نمایید تا بتوانید در زمستان نیز در صورت نیاز اقدام به استفاده از کولرگازی نمایید.
 • به طور مثال برای مناطق جنوبی کشور کولرهای گازی با موتور پیستونی و سرد خالی مناسب می باشند و کولرهای گازی اینورتر به هیچ عنوان توصیه نمی شود اما این کولرهای گازی را برای نصب کولرگازی در تهران می توانید انتخاب نمایید زیرا شرایط جوی و همچنین فرکانس و ولتاژ برق در شهر تهران تقریبا مناسب می باشد.
 • توصیه می کنیم قبل از نصب کولرگازی در تهران با کارشناسان مجموعه پیشتاز سرویس دریافت مشاوره داشته باشید و از تجربیات نصب و تعمیر کولرگازی در تهران توسط مجموعه پیشتاز سرویس بهره مند شوید.

نصب کولرگازی کارکرده

نصب کولرگازی در تهران در برخی از موارد در خصوص دستگاه های کارکرده می باشد به طور مثال دستگاهی مشتری تهیه نموده که دست دوم بوده و یا قبلا توسط شخص مشتری و در مکانی دیگری مورد استفاده قرار می گرفته است.

تفاوت های در نصب کولرگازی کارکرده و آکبند می باشد که در هنگام نصب می بایست توسط فرد نصاب با دقت به این تفاوت ها پرداخته شود که اگر بخواهیم به برخی از این موارد اشاره نماییم موارد زیر جزو اصلی ترین تفاوت ها می باشد.

تعویض لوله کشی و عدم استفاده از لوله های قدیمی

به علت خم شدن لوله های کولرگازی متناسب با محل نصب در صورتی که بخاهید این لوله های را باز نمایید و در مکانی دیگر نصب نمایید امکان له شدن و در اصطلاح دوپهن شدن لوله های رفت و برگشت کولرگازی به شدت بالا می باشد و ممکن است آسیب زیادی در کارکرد کولرگازی و بازدهی محصول ایجاد نماید.

از همین رو توصیه می کنیم برای نصب کولرگازی در تهران و یا سایر استان ها حتما از لوله کشی جدید استفاده نمایید و اتصالات قدیمی را مجدد به کار نبرید.

نصب کولرگازی در تهران
نصب کولرگازی در تهران

توجه به تعویض کابل کارکرده

توصیه می کنیم برای نصب مجدد کولرگازی در تهران به دلیل کارکرد سیم کشی ها در گرما و امکان تضعیف سیم کشی اقدام به تعویض کابل های کارکرده نمایید،آسیب هایی که ممکن است در دراز مدت به دلیل کارکرد کابل در سیکل صورت پذیرد سبب شده تا در پیشتاز سرویس به این توصیه ها در خصوص نصب کولرگازی پایبند باشیم.

تعویض شلنگ درین پوسیده   

در صورتی که شلنگ تخلیه درین دچار پوسیدگی و یا پارگی یا بیش از حد آسیب دیده باشد حتما اقدام به تعویض و یا ترمیم نقطه آسیب دیده نمایید زیرا شلنگ در صورت پارگی ممکن است آب را به دیوارها انتقال داده و سبب آسیب به دیوار منطقه نصب شود.

یکی از دلایل آبریزی کولرگازی نیز مربوط به خرابی و پارگی شلنگ درین می باشد،که در مقاله مربوط توضیحات جامعی در این خصوص داده ایم.

مراحل ثبت سفارش نصب کولر گازی در تهران

پیشتاز سرویس راههای ثبت سفارش را به ترتیب و با مراحل کاری دقیق برای کیفیت خدمات در نظر گرفته است که در ادامه به تشریح مراحل ثبت سفارش تعمیر و نصب کولرگازی در تهران اشاره نموده ایم:

 • ثبت آدرس توسط مشتری
 • ثبت سیستمی توسط اپراتور
 • ارسال آدرس به نزدیکترین تکنسین
 • تماس تکنسین با مشتری جهت هماهنگی
 • مراجعه تکنسین به منزل و نصب کولرگازی

این مراحل در مجموعه پیشتاز سرویس معمولا در بازه زمانی یک روزه انجام می شود و در واقع فاصله بین ثبت سفارش و نصب کولرگازی در تهران کمتر از 24 ساعت می باشد.

ویژگی های سرویس کاران پیشتاز سرویس برای نصب کولرگازی در تهران

برخی از سخت گیری ها در جذب نصاب کولرگازی توسط بخش نیروی انسانی مجموعه پیشتاز سرویس سبب شده تا این مجموعه دارای بهترین نفرات در خصوص نصب کولرگازی در تهران باشد که در ادامه به وجه تمایز این افراد اشاره نموده ایم:

 • دارای مدارک فنی و حرفه ای
 • ابزار آلات حرفه ای مناسب نصب کولرگازی
 • دارای گواهی عدم سوپیشینه
 • دارای 5 سال سابقه کاری مرتبط
 • آشنایی کامل به تعرفه شرکت و اتحادیه

در نظر داشته باشید علاوه بر ویژگی های ذکر شده نصب کولرگازی در تهران توسط مجموعه پیشتاز سرویس با گارانتی 3 ماهه می باشد تا در صورت بروز هرگونه مشکل شرکت و نصاب کولرگازی آماده حل مشکل پیش آمده به صورت گارانتی باشند و در واقع با این کار خیال مشتری را از بابت نصب حرفه ای آسوده نموده ایم.

نصب کولرگازی در تهران
نصب کولرگازی در تهران

وسایل کاربردی برای نصب کولرگازی

شاید یکی از مهمترین دلایلی که سبب می شود تا نصب کولرگازی در تهران را به افراد متخصص بسپاریم نبود ابزار آلات تخصصی باشد که علاوه بر نبود تجربه توسط فرد آموزش ندیده می تواند سبب منصرف کردن فرد از نصب کولرگازی شود،اما در ادامه قصد داریم شما را با ابزار نصب کولرگازی آشنا نماییم:

دریل

برای نصب سینی کولرگازی و سوراخکاری دیوارها جهت خروج لوله های مسی و شلنگ تخلیه آب و در کل اتصالات کولرگازی می بایست دریل به اصطلاح بتن کن داشته باشید،به علت ضخامت دیوارها برای نصب کولرگازی در تهران بهتر است از دریل های با کیفیت استفاده شود.

پرچ کن (لاله کن)

برای اتصال لوله های مسی به پنل و یا کندانسور می بایست لوله ها پرچ شوند و این کار میسر نیست مگر با دستگاه پرچ کن لوله مسی،برند والو جزو برندهای رده خوب با قیمت مناسب می باشد.

کپسول هوا گاز

برای نصب کولرگازی در تهران برخی از موارد احتیاج به اضافه کردن لوله بیش از حد استاندارد می باشد از همین رو لوله ها را می بایست از طریق جوشکاری اتصال دهیم،کپسول هواگاز برای همین موضوع و جوشکاری مس کاربرد دارد.

خم کن لوله

برای عبور لوله ها بدون آسیب در مسیر مورد نظر از خم کن لوله استفاده می شود که این خم کن ها در دو نوع توکار و روکار به بازار عرضه می شود و عاملی مهم در نصب کولرگازی می باشد،به دلیل وجود راههای مختلف در محل نصب های متفاوت از این خم کن ها برای نصب کولرگازی در تهران ساتفاده می شود.

لوله بر

همانطور که از اسم این ابزار پیدا می باشد برای بریدن لوله های مسی استفاده می شود،این ابزار نیز در عین سادگی ابزاری بسیار کاربردی در هنگام نصب کولرگازی می باشد.

وکیوم

یکی از مهمترین ابزار آلات برای نصب کولرگازی پمپ وکیوم می باشد،این پمپ ها در سایز های مختلف و برای ایجاد خلا در سیکل کولرگازی می باشد،نصب کولرگازی در تهران توسط مجموعه پیشتاز سرویس با تاکید وکیوم توسط مجموعه به سرویسکاران انجام می شود زیرا علاوه بر بالا رفتن راندمان کاری سبب ایجاد برودت در سیستم می شود.

سخن پایانی

نصب کولرگازی امری بسیار تخصصی بوده که توسط مجموعه پیشتاز سرویس به بهترین نحو و با استفاده از بهترین ابزارآلات و لوازم های مورد نیاز انجام می شود توصیه می کنیم برای نصب کولرگازی در تهران و یا سایر استان های کشور حتما با مراکز معتبر در ارتباط باشید زیرا در غیر این صورت علاوه بر پرداخت هزینه های ناشی از نصب نادرست بازدهی دستگاه و عمر دستگاه نیز کاهش پیدا خواهد نمود.

پیشتاز سرویس مفتخر است با بیش از سی نیروی آموزش دیده و حرفه ای خدمات نصب کولرگازی در تهران را با بهترین کیفیت به مشتریان ارائه نماید و آماده پاسخگویی به شما عزیزان در تمام طول هفته و حتی ایام تعطیل می باشیم.

در آخر در نظر داشته باشید به هیچ عنوان در صورت نداشتن تجربه اقدام به نصب کولرگازی نکنید تا از هزینه های احتمالی که ممکن است عدم تخصص برای شما پدیدار نماید در امان بمانید.

تعداد کلمات متن نصب کولرگازی در تهرانمنبع خارجی نصب کولرگازی
2229Installation Of Air Conditioner

مناطق تحت پوشش نصب کولرگازی در تهران

نصب کولرگازی در شمال تهران

قیطریه،کامرانیه،الهیه،فرشته،دیباجی،جمشیدیه،آجودانیه،زعفرانیه،پاسداران،دولت،ظفر،جردن،اندرزگو،میرداماد،آتی ساز،سعادت آباد،ولنجک،شهرک غرب،اندرزگو

02122878551

نصب کولرگازی در مرکز تهران

انقلاب،فردوسی،هفت تیر،کریم خان،زرتشت،سعدی،دروازه دولت،بهجت آباد،یوسف آباد،فاطمی،چهارراه قصر،گیشا،بهبودی،شهرآرا،توحید

02188813743

نصب کولرگازی در شرق تهران

تهرانپارس،دلاوران،شمیران نو،حکیمیه،استخر،نارمک،هفت حوض،آهنگ،سیدخندان،لویزان،شیان،حکیمیه،رسالت،سید خندان

02177723347

نصب کولرگازی در جنوب شرق تهران

پیروزی،افسریه،مسعودیه،خاوران،بعثت،محلاتی،اتابک،نیرو هوایی،تهران نو،دوشان تپه،هجرت،مشیریه،کیانشهر،مسگرآباد

02133078872

نصب کولرگازی درغرب تهران

دریاچه چیتگر،امید دژبان،کوهک،پیامبر،جنت آباد،بلوار فردوس،اکباتان،باغ فیض،تهرانسر،شهرک آزادی،شهرک آپادانا،شهرک فرهنگیان،پونک،سیمون بولیوار،دهکده المپیک،شهرک صدرا،شهرزیبا،شهران،کوهسار،آیت الله کاشانی،صادقیه،ستارخان

02166000746

02144516412

نصب کولرگازی در جنوب غرب تهران

فلاح،امامزاده حسن،یافت آباد،شهرک ولیعصر،بلوار معلم،تختی،مهرآباد جنوبی،هاشمی،استاد معین،دامپزشکی،طوس،دستغیب،کمیل،خوش،نعمت آباد،ابراهیم آباد،خلیج فارس

02166101065

نصب کولرگازی در جنوب تهران

شوش،خانی آباد،نازی آباد،مولوی،خزانه،راه آهن،چشمه علی،عبدل آباد،قلعه مرغی،سیزده آبان،شهرری

02156010207

نصب کولرگازی در رباط کریم،پرند و شهریار

نصب کولرگازی در شمیرانات،دماوند و بومهن

5 16 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

20 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
gholamreza
gholamreza
11 ماه قبل

لوله کشی مسی توکار هم انجام می دید؟

ناصر داوودی
ناصر داوودی
9 ماه قبل

هزینه نصب کولرگازی ۳۶هزار اجنرال بدون احتساب لوله و اتصالات چقدر هست؟

وحید نیکو
وحید نیکو
5 ماه قبل

سلام هزینه نصب کولرگازی با متراژ لوله ۶ متر برای دستگاه ۱۲هزار ایوولی چقدر میشه؟

سیدمحمد
سیدمحمد
5 ماه قبل

سلام
نصب کولر در اهواز هم انجام می دید؟

بابک حمیدی
بابک حمیدی
2 ماه قبل

وقت بخیر
هزینه نصب کولرگازی ۱۲ هزار رو اعلام می فرمایید

Nima
Nima
2 ماه قبل

خسته نباشید
کولرگازی اجنرال رو یک ساله نصب کردیم تا به الان سه بار شارژ گاز انجام دادیم ، احتمال این هست که مشکل از بد نصب شدن کولرگازی باشه ؟؟

وحید
وحید
1 ماه قبل

شما خدمات نصب داکت اسپلیت هم دارید؟

منصوره
منصوره
1 ماه قبل

سلام
شما خدمات نصب رایگان برای کولرگازی زانتی دارید؟